CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rastaf

[Politik] PRU-14: Orang Muda Pilih Siapa?

Orix replied at 27-2-2018 04:36 PM
selalunya keputusan PRU akan opposite dgan expectation.... lgpn budak muda skrg ramai yg senyap2 dan ...

Yes mmg i benci gila. I yg benci sgt2 politik and before this tak mengundi pun dan tak nak amik tahu hal politik, masa tu muda dan ignorant lagi. Kali ni siapla. Tak bagi chance. Yg ada socmed mostly benci kena tipu. Minyak naik, implement gst, harga kos barang naik, setakat bg brim, itu ini takde maknanya.

Edited by armin at 8-4-2018 02:23 AM
becir replied at 27-2-2018 05:11 PM
I tak.kisah kalau pembangkang menang for once...tengok selangor, elok je ditadbir..kalau pembangkang ...

Sape2 duduk selangor mcm seronok je. Bonus dpt lebih kan? Wifi free, air free, bas free.

Nk sgt merasa tukar kerajaan. Mmg tcipta 1 sejarah. Bosan asik yg sama je. Pelik org2 yg nk undi rosak la, undi bn la. Klau PH pegang lps tu teruk jgk, undi la bn balik. Kasi can la pegang 10 thn. Kesian jgk klau pbangkang menang, confirm byk nk kene setel hutang negara

Agenda BN menang PR
Sepak tong
Blackout
Kira undi smula
Lewat kira undi
Bangla jd pengundi

Camne pakatun nak monang

orang muda kalau tak pilih BN, dorang join PAS

sapa arr nak join si tua 93 tahun

Result nanti tak menggambarkan apa yg semua org nak pun. Sbb mostly yg pegi ngundi pun org tua dan Cina jah.

Follow Us
wajevo replied at 28-2-2018 10:25 PM
Aku harap pengundi2 muda jangan jadi Bodo jadi hamba kepada parti politaik.
Adakah Calon macam cela ...

Bagi aku lah, pilihlah wakil rakyat yg bgs dan sentiasa dekat di hati rakyat/pengundi. COntohnya mcm MP Tangga Batu tu, kalau korang rajin bukak fb dia, mmg dia sentiasa bekerja utk rakyat. Even jauh sebelum election pun ko boleh tengok kerja2 dia. Tapi malangnya dia org UMNO. Kalau aku jadi pengundi kawasan dia, aku undi jah dia wpun aku tak suka UMNO.

Edited by akusukaq at 9-4-2018 06:59 AM

selagi sabah dam serawak sokong bn boleh lah   tukar gomen setakat dlm mimpi.. ini kenyataan dr dsai sendiri.tu yg dia gigeh berkempen kesana masa pru yg alu.tun mcm tk jengok pun sabah serawak mampu ke nk tarik pengundi sana

Muntz replied at 9-4-2018 02:52 AM
Bagi aku lah, pilihlah wakil rakyat yg bgs dan sentiasa dekat di hati rakyat/pengundi. COntohnya m ...

Betul Muntz. Skg aku pilih berdasarkan calon bukan parti. Dah serik kena kencing & jadi macai......... Kalau calon mmg jenis buat kerja, tak kira dia Pak Lebai, Melayu, Cina atau India sekalipun aku pangkah, tak kira dari parti mana..........

apa masalah di selangor bn tak boleh menang.. sbb nya sesama umno pun bergasak.
Yb umno ni.. nak bertanding ydp pibg skolah pun kecut telor.. kalo ada pertandingan .. dia tk ndak bertanding..
Apa punya mentaliti.. bangsa penunggang parti mcm gini tak selayaknya jd pemimpin.
Apa psl kita yg ada bljr tinggi ni nk pilih pemimpin yg tkde kelulusan? Itu ler yg terjadi pd yb umno sblumnya.. cina2 kedai semua tk nk undi bn sbb nya calon nya srp pun tak lulus! Tp dpt naik jd ketua sbb tabur duit.
Kalau ler duit byk sgt.. pergilah study lg.. amik spm ke.. duduk sama rendah. Berdiri sama tinggi.. kalo tk cukup ilmu nak berkempen. Tu nama nya gebang je lebih.

Muntz replied at 9-4-2018 02:52 AM
Bagi aku lah, pilihlah wakil rakyat yg bgs dan sentiasa dekat di hati rakyat/pengundi. COntohnya m ...

Betul. Tengok sapa yg rajin buat kerja

Ai pohon calon yang tasty dan semenggah jer. Tak kisah kau party mana pun. Boroii nan buncitt, busukk ai rejekk! Jangan kata ai tak warning ngkau yea

Ok....ape beza PH PR dan dap pas dll?
Aku konpius
PKR xde?

OmJualGas replied at 27-2-2018 03:03 PM
......tapi kalau pr/ph menang besar pun,  saya tak kisah tukar kerajaan.  Mereka pun orang malaysia  ...

ya..setuju sangat...tak kisah la BN ke PR/PH ke..yang penting bukan cina/ bukan india/ mesti melayu dan islam

Nak BN menang....tapi nak tukar kepimpinan peringkat Eksekutif....

PAKKKK YUUUUU

NAT_11 replied at 27-2-2018 04:53 PM
PRU14 akan memperlihatkan KERAJAAN CAMPURAN.
NO MORE UMNO KONTROL 88 KERUSI PARLIMEN.
Paling tin ...

iols suke statement ni

akusukaq replied at 9-4-2018 06:57 AM
selagi sabah dam serawak sokong bn boleh lah   tukar gomen setakat dlm mimpi.. ini kenyataan dr dsai ...

Boleh jah kalau nak tukar gomen tanpa kerusi Sabah dan Sarawak. Cuma perlu menang 2/3 jah.

Malaysia = 222

Kalau dibahagikan:
Malaya = 166 (75%)
Sabah = 25 (11%)
Sarawak = 31 (14%)

Katakan PH berjaya menang 2/3 di Malaya: 2/3 x 166 = 111 kerusi, itu sudah cukup utk membentuk kerajaan dgn simple majority!

Menang 2/3 kerusi di Malaya (111 kerusi) = dpt simple majority
Menang 89% daripada kerusi di Malaya (148 kerusi) = dpt majority mutlak (2/3)

TAPIIII.... Sabah dan Sarawak pun ada menyumbang kepada kerusi PH ok.. (+ Warisan). Total kerusi PH dan Warisan di Sabah dan Sarawak ialah 10 kerusi. Jadi, secara totalnya, PH hanya perlu menang 101 kerusi jah di Malaya utk pegang federal gomen. 101 kerusi di Malaya tu cuma 60% jer drpd keseluruhan kerusi di Malaya dik. Takkan itu pun tak mampu. Last2 Sabah Sarawak jua disalahkan. Padahal cukup ko menang 60% kerusi di Malaya, bammm.. ko boleh jadi federal gomen sudah.

anony-mous replied at 8-4-2018 03:27 AM
Nk sgt merasa tukar kerajaan. Mmg tcipta 1 sejarah. Bosan asik yg sama je. Pelik org2 yg nk undi ros ...

tu la tak faham...belum penah dapat mandat dah boleh tau?

come on la...duo tundet dsai kita tgk plk mcm mana...

klu bn menang lagi menghadap la 5 thn kena hukum sebab kempen pru kali ni nampak byk memihak pada PH

pilot replied at 12-4-2018 05:33 PM
tu la tak faham...belum penah dapat mandat dah boleh tau?

come on la...duo tundet dsai kita tgk ...

Tp i risau jgk sb rmai lg yg skong najib, tu xkira lg taktik kotor diaorg. Lps tu klau tgk poll dgn CI ni, menang ke PH. Yg buat i risau klau rmai yg xdftar undi. Then pembangkang pulak tbahagi pd pas & PH. Mslhnya pas xckup kerusi. Rugi klau undi diaorg & pas memihak pd umno sb gaduh dgn dap. Pening2. Please la undi PH kali ni. Dun worry klau x ok, undi bn balik. Nk risau apa?