CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fly_in_d_sky

Kumpulan Wings

seek1u This user has been deleted
tu la..  wings sinonim ngan awie..zaman kegemilangan dowang mmg takat tu je

aku paling suka tengok gambar2 wings dengan van dia tu..
gambo tu keluar urtv tahun 89 kot but aku still bole imajin
suma rambut panjang, pakai kasut but background van ford binggo berceloreng api..

lagi satu cover album dia yang berbackgroundkan lalang tu... sempoi je
tapi ada sentimental value

van kale2 tu ek..rasanya van buruk tu bunchen:lol

cuma downag touchup la..

yg cover album kat padang lalang tu..ialah kulit album hukum karma..album ke2 wings

album wings sumer aku beli kecuali naga keramat..naper ntah bila aku dengar naga keramat yg member punya tak berminat plak aku..mungkin zaman wings dah jatuh kot..aku lebih suka lagu2 lama dorang mcm peronda jaket biru..rantai..lipas kudung..dan banyak lagi aarr

aku rasa publisiti pertama kump wings kat media cetak ialah dlm pancaindera
column mama juwie tahun 1987... tu pon ruangan bawah.. ada le 4-5 perenggan.
yg aku ingat lagi mama juwie kata suma member wings ni tak merokok kecuali black.

tak merokok kecuali Black??? .... kirenye Awie, Joe & Eddie tu baru berjinak2 dalam bidang merokok ke weh? aku ade dengor orang cakap Awie tu memang heavy smoker punya sejak di bangku skolah lagi laaa

Follow Us
wahhhhhhhhhhhhh:::

:clap::clap::clap::clap:

rupanya fly dah mergedkan thread wings ni ngan thread wings dalam bod rock

tu..hehe

baru ari ni aku perasan..thanks fly :hatdown:

cite terbaru nggak ade ka

awie kan baru kuar album solo, nanti ada la citer baru...
td baru donlod lagu2 dr album wings & superfriends..sedap lak lagu2 tu...
tp since awie glemer sgt time tu (1994), album ni langsung tak laku, even big star yg nyanyi dlm album nih

Den pun PEMINAT TEGAR WINGS....den tatap prefer WINGS dari SEARCH sebenarnya. Itu semasa AWIE & WINGS dulu. Last album WINGS yg dibeli was Orang Asing. Mel pun not bad ler cuma mmg susah nak replace original singer apatah lagi bila dah band & that singer dah ada chemistry yg mantap. Mus....okey laaa...lebih suka suaranya yg KERAS dlm WINGS dari yg mendayu dlm MAY sebelum album SINAR. Pendek kata semua vocalist yg WINGS amik semuanya BAGUS2 cuma tak leh replace Awie sebelum itu.

Mmg sgt2 teruja bila Awie pulang semula tapi bila dengar single Wings dln Naga KEramat cam takde tarikan nak beli - mmg music dah modernised & sore Awie....paling den fed-up... still terikut time dia nyanyi SOLO. Patut Wings study & kembali back to basic cam dulu...toksah nak ikut peredara zaman ker haper.

Personally best album for me was Hukum Karma...semua lagu pun BESH. 2nd Teori Domino... Emm...betul ker dulu BLACK dikatakan the best drummer in M'sia?

zaman kejatuhan wings...sayap dah patah...yelah dah nak pencen... :lol :lol :lol

sape ada lagu midnight blues yang hattan nyanyi punya. sapa ada tolong pass kat aku. jenuh cari sana sini tak berjumpa lak.

tq.

Music Valley baru release album konsert Wings Live 1991 di Stadium Negara. Lagu2 yg terdapat dlm VCD Konsert ni:
Romania
Sembunyi
Awang Thrasher
Jerangkung Dlm Almari
RNR Lu punya Suka
Sejati
Inspirasi Taming Sari
Alam Barzakh (Versi Inggeris)

Konsert ni dirakamkan pada 31 Disember 1991. Ni pun hasil inisiatif Ali Bakar yg selongkar balik dia punya stor. Selain konsert, turut dimuatkan sesi sound check dn jgk gelagat anggota Wings dlm bilik hotel semasa diorang pi buat show kat Pulau Sentosa Singapore. Pada sapa2 yg nk memiliki VCD konsert ni, pi la cari kat Music Valley...rm19.90 je...........

Reply #253 armanmaulana's post

bagus2, murah plak tu..

kawan2, mintak tlg..

sesapa ade lagu2 wings (mus nyanyi) ni pas kt aku, aku ade tp dh rosak aaa mp3 nye..

1. hati sulam lain
2. keris xde sarung

macehhhh!!! =)

Wings
26 Nov 06
Planet Hollywood KL
Supposed Start Time - 10.30pm. ( janji melayu jugak kot )
End Time - about 2am pasal break lama.
Wings main about 2 jam 30 minit in total. 22 lagu full.

Report aku. ( sambil ngah playback show ni hehehe )
Sampai puduraya 5.30pm, tapak gi PH, beli tiket, siap beli baju Wings. Lawa lak polo tshirt dia hehe.
Konpem dah dapat tiket, tapak balik Puduraya beli tiket balik besok pagi 6am, then tapak balik Bukit Bintang lagi sekali
Penat tapi Wings nye pasal. Better be a good show.

9.45pm gi PH lagi, ramai nye orang Q tiket kat luar, nasib baik aku dah ada tiket masuk senang sikit.
Masuk, ramainye kaum..berasak dah. So aku depan jugak la, layer number 5 dari depan gitu la hehehe. Dekat jugak woo.
DJ warm up semua lagu rock omputeh lama2 la 70s, 80s, early 90s.
Packed cam sadin dalam tin. Sadin dalam tin pun tak packed cam gini.

10.50pm baru start gitu aku rasa.
Aku dah buat silap, aku nak try bootleg tapi micropon aku gi taruk kat waist level, abis terus hancur, sedih lak aku test lepas tu.
( nasib baik by 4th song aku dah alih mic atas sikit hehehe , so dapat la bootleg kenangan walau sound pecah rumah jugak ).

Setlist dan ceta malam tu.
1. Julang Timur Tengah - ( betul kan? aku lagu zaman Mus nyanyi aku tak tau judul sangat ).
2. Mencari Asal Usul - ( betul kan judul? ) Aik?? lagu zaman Mus lagik pe?? What happening sey hehehe.
3. Potret Monalisa  
4. Bernafas Dalam Lumpur  
5. Romania - happy sey, audience ramai tahu lagu2 obscure gini word by word.
Wings minum2, intro next song sebagai "Isabella" hehe.
6. Peronda Jaket Biru
7. Opera Hidup
Awie promote album baru live album / vcd live Wings baru bla bla bla nak laris sejuta unit terpaksa tak pakai baju bla bla bla.
intro next song sebagai " Kesuma Dewi Ku "
8. Di Ambang Wati
9. Rantai - style sey lagu ni Wings main start stop start stop.
------------BREAK ( DJ sambung lagu rock omputeh lama2 )-----------------
10. Dari Tuhan - OMG!
11. Inspirasi Taming Sari
12. Awang Thrasher - peberet
intro next song sebagai Terhangat Di Pasaran K.R.U
intro lagik next song dari Adam lak, Awie siap nyanyi " Ha Ha Tak Tahu "
intro next song sebagai lagu dari anggota lain..
13. Semalam Yang Hangat - unsangkarable. Personally ni lagu sedih berpositive thinking abis. Apa lagi Karaoke la satu PH. Dahsyat siap pasang lighter. Joe pun singalong je lagu ni.
Ni next part kelakar rabak banyak happening - Awie cakap Man Kidal around. Applause.
Awie intro next song sebagai lagu Wings tak pernah perform live, siap cakap pasal dia "putus cinta" ngan Wings dulu. Time dorang gaduh2 tu gaknye.
Buat kelakar pasal Sembilu Kasih, Gerak Khas.
Then ada part usik audience" baru tak baru lebam jugak " , terus Wings nye musicians impromtu masuk lagu " Selamat Pengantin Baru "
Awie dah paiseh pasal audience dah nyanyi lagu pengantin untuk dia. Pecah perut moment.
14. Suara Kita -  peberet wooo, sigh.
15. Ranggi Metropolis
Awie then ceta pasal so called peminat " kami minat kumpulan Wings " tapi pegi tegur Eddie sebagai Joe. Dia suruh greet betul2 lain kali bla bla.
Awie introduce different members , Black kena panggil comel lote, hitam manis. Awie introduce diri sebagai Ahmad Azhar hehehe.
16. Lipas Kudung - banyak lagu peberet aku wooo ni malam.
17. R n R Lu Punya Suka
then Awie intro next song lagu dari 1987 dan dah tak main dari dulu, Awie ceta2 pasal seluar ketat zaman tu , dia cakap giler ba.bi nye ketat tu, ba.bi pun tak ketat cam tu. siot je Awie.
18. Kota Kemusnahan - pleasant surprise sey.
intro next song sebagai  "Iris "
19. Taman Rashidah Utama - Awie first half of the song tinggalkan micropon dia pegi belakang, audience dah nyanyi kuat giler hehehe.
20. Jerangkung Dalam Almari
21. Bujang Senang - sempit sempit gitu ada yang depan aku sempat headbanging, lepak siak.
Awie thank you thank you dektu dekni , dia cek time, dia cakap dah kelewatan, aku rasa kalo tak dorang sambung lagi la.
Jururawat2 kat spital pun dia thank you.
22. Sejati - korang tau kan lagu ni bila part korus  " kenangan itu.. " kan ada backing kat blakang " kenangan itu!!!" , wakakaka Audience cam ramai tunggu je tu part.
Lepas tu dorang main some instrumental kejap. Dah. Abis gitu. No Hukum Karma, no Alam Barzakh. Tapi takpe, yang rare sekali2 lagi best. lagipun nanti nak keluar live album mesti ada lagu2 ni la aku agak.

Post mortem - nak nengok benda gini, aku kena sacrify sikit naik bas jauh ulang alik duk siap mendangok kat Puduraya 2plus sampai 6am lagik tapi worth it every moment and cent.
Aku respek sey audience ramai tahu lirik dan singalong cam karaoke session, tiap2 lagu lak tu.
22 lagu full ( 19 zaman Awie, 2 Mus, 1 Mel ) , 2 jam setengah  kat tempat nengok rapat2 gitu for 40rm. Worth it la.

Man of the Match  - Black. Tak penat ke dektu? Aku takut dia collapse je sey, seram betul masa main kesat mulut la apa la,  tapi start sampai abis, maintain sotong.

nanti senang aku letak some portions of the recordings kalo aku berjaya transfer la. Aku rakam buat kenangan aku je, dah aku tak tahu adjust. Bergegar la lantai si Black main.

k, sikit a small sample 96kbps part selamat pengantin baru - http://www.megaupload.com/?d=EBZF7NRR

betul tu... aku setuju semua ni 200%... aku memang tak penah miss semua show Wings kat PH ni dan gak kat Orange ari tu...

paling aku head banging masa lagu BUJANG SENANG...AWANG THRASHER ... RnR....JERANGKUNG..
paling feeling SEMALAM YANG HANGAT... aku suka versi AWIE dari MEL...

aku dari kecik zaman sekolah memang panatik WINGS.. tapi lu tinggal la... lagu DARI TUHAN... syahdu beb

Originally posted by tsumawee at 28-11-2006 08:45 PM
betul tu... aku setuju semua ni 200%... aku memang tak penah miss semua show Wings kat PH ni dan gak kat Orange ari tu...

paling aku head banging masa lagu BUJANG SENANG...AWANG THRASHER ... RnR ...

ada tu...Dari Tuhan.

Korang untung la nengok Wings ke, apa2 band ke senang sikit, Aku sikit nye susah ko tau...

foto2 nostalgia

1st line up:Awie(vokal),Syam(gitar),Eddie(bass)&Black(drum)...album Belenggu Irama

kemasukan Joe menggantikan Syam dlm album Hukum Karma

dgn drummer baru..Jojet dr kump. Gersang menggantikan Black...album Jerangkung Dalam Almari

Biru Mata Hitamku....1st album Mus bersama Wings

[ Last edited by  armanmaulana at 12-2-2007 08:12 PM ]

Originally posted by armanmaulana at 29-11-2006 11:14 AM
foto2 nostalgia

?t=1164769544
1st line up:Awie(vokal),Syam(gitar),Eddie(bass)&Black(drum)...album Belenggu Irama

...

thanks for sharing arman :tq:

ni smua klassik nye gambo.... ada tampal lagi ek