CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Well, Nak Privacy Dok La Makan Kat Rumah Berdua. Kan Senang?

Kalau anak you meragam sikit sikit, orang faham je. Ini sampai tahap melalak terpekik pekik, anak baling baling barang, anak lompat sana sini, kacau orang sana sini, memanglah orang pandang dgn muka "eh kau tak tahu jaga anak ke?".

idakamaruddin replied at 13-3-2018 12:04 PM
ms anak sulung iols umur 2 thn ke 4 thn mmg jarang iols makan kt luar sbb nye anak iols suka sgt b ...

Ada je anak lasak tapi parents tegur dan ambil tindakan. Nampaklah effort. Ni ada sibuk ngan phone or berborak and expect orang keliling jadi nanny anak mereka. I koserkan aja. Ko nak berlari nak melalak nak buat apa asal jangan masuk space kami

huehue replied at 13-3-2018 12:22 PM
Kalau anak you meragam sikit sikit, orang faham je. Ini sampai tahap melalak terpekik pekik, anak ba ...

Betul!!!!! Budak budak yg meragam sikit sikit tu kita pun paham. Ada lah benda dia tak selesa ke apa. And ada mak pak jenis tegur bila anak buas pun i sangat appreciate!!!

attitude, manners, mana?! mana?!

haritu aku bawak mak aku gi klinik, masa tengah menunggu tu, orang lain tengah sakit tak larat, ada yang duduk tersengguk-sengguk kat kerusi ramai2 tu, tak larat
datang pulak satu family ni, parents muda, duduk je terus keluar phone, anak biar lari2 tepuk2 orang, aku dah panas dah gila. tempat orang tak sihat kut, jangan biar budak behave macam ni. bodo punye mak bapak, sebelum anak ko kena jerkah dengan orang lain, baik ko ajar anak. Bila kata kurang ajar tau marah

paling haru, kat shopping mall, dekat rak pinggan mangkuk kaca
ada 2 orang budak main trolley laju2 kat kawasan tu. kalau langgar berderai, masuk hospital le jawabnya

ok Sha Rini ni adalah golongan ibu bapa yg akan kena carutz dengan aku
skill ko buat bodoh anak meragam tu ko buat kat rumah, bukan kat public
ada beza parents yg berusaha utk tenangkan anak2 derang yg cranky/tantrum dgn parents yg acah2 hipstur biarkan anak2 mcm takpenah jumpa meja/kerusi/etc lompat sana lompat sini, kacau table lain
aku tak kisah kalau bising sikit kalau aku nmpk parents ada effort nak tenangkan or distract anak2 derang
aku pun faham... biasa lah budak kecik
lagi2 kalau yg belum/baru nak belajar cakap tu.... tu lah cara dia communicate
tapi kalau ko nmpk anak ko semacam anak monyet pastu ko buat bodoh je
mmg aku jelingkan aje anak ko dgn ko laki bini
ko yang tak ajar anak ko manners nape aku yg nak kena duduk akt rumah
ko tu yg patut duduk senyap2 kat rumah sampai tau mcm mana nak considerate dgn org lain

munchkin replied at 13-3-2018 12:31 PM
Betul!!!!! Budak budak yg meragam sikit sikit tu kita pun paham. Ada lah benda dia tak selesa ke a ...

Kan! I faham kalau budak budak nak nak yg tak pandai bercakap lagi. Memang menangis jelah dia tahu. Tapi kalau kita nampak parents ada effort tu kita tak jadi nak marah. Sampai kita yg naik kesian tengok parents nak pujuk anak.
Ini makpak dia biar anak dia campak campak baranglah, bergolek atas lantailah. Tu tak campur lagi yg biar je anak dia merayau, bergaduh dgn adik beradik kat situ. Ini mmg calon calon yg bakal dapat jelingan/perlian orang ramai.

Follow Us
budak klu tak melasak or meragam mmg tak normal la tuh..yg penting mak bapak jgn buat dunno je klu anak2 mengacau or buat perangai..kena ajar dari kecik2 ni la..

huehue replied at 13-3-2018 12:43 PM
Kan! I faham kalau budak budak nak nak yg tak pandai bercakap lagi. Memang menangis jelah dia tahu ...

Agree sangattt

woobin^^ replied at 13-3-2018 12:39 PM
ok Sha Rini ni adalah golongan ibu bapa yg akan kena carutz dengan aku
skill ko buat bodoh anak mer ...

Kannn. Ingat orang suka ke tengok budak terkinja kinja macam anak monyet? Bunyi mmg kasar, tapi mmg sebiji perangai anak monyet. Dah lari sana sini, main bawah kerusi orang semua. Parents pun amboi biar je anak tu.

I dahlah mmg jenis tak kuasa nak layan budak budak especially anak strangers. Mmg i yg geram rasa nak cubit. Kadang kadang kalau budak budak ni buas sgt sampai kacau tempat i, mmg i jegil jegilkan mata tu biar takut. Siap tegur lg suruh duduk dendiam bagi makpak dia dengar. Kalau mood i tak baik, mmg i merungut kuat kuat.

Selfish sebanarnya parents yg expect public faham kerenah anak yg buas tu.and parents pulak wat dunno bila anak buat nakal.bukan tanggungjawab public untuk terima pasrah n redha anak2 u buas memekak panjat2 tu..and to those parents yg maklum anak mereka buas xyah la bawak g tgok wyg or jln2 mall,mengundang makian je.bawak la kids pergi playground or taman2.parents sebanarnya yg selfish nk bawak kids pergi mall,tgok wyang sebab parents yg nak pergi,bukan the kids..pastu meroyan bila public rimas

susah nak avoid tak makan luar walaupun ada anak kecik.. sometimes kte takde masa nak prepare food ke apa, sentiasa on the road so no choice kena makan kt luar gak. tapi i pun tak setuju kalau penulis tu cakap pasal kalau org lain nak privacy sila makan kat umah - eh eh tetiba menidakkan hak org lain pasal dia nak makan ngan anak2 superpower dia. as parents mmg tanggungjawab sendiri la nak didik anak. kawal anak, make sure anak tak mengganggu org lain. satu lagi parents yg anak makan sepah cam apa tu, pls la tlg bersihkan sendiri at least use your wet tissue ke apa tuk lap kerusi and makanan yg tumpah2 tu.. apa salahnya. jangan la biar je camtu pas makan trus blah dgn keadaan yg sgt2 messy.. unless u don't give tips or extra masa bayar tuk org kedai tu tlg bersihkan, pls always bring wet wipes dalam handbag tu and gunakan tuk bersihkan. show some manners. your kids pun lama2 akan ikut and takkan sepah2 makan..

munchkin replied at 13-3-2018 11:25 AM
Korang lah makan kat rumah. Nak suruh org tolerate ngan anak ko yg buas.

Aku pernah nampak mak p ...

makaiii..klu mcm nie punye perangai ank2 tp mak pak wat bodo lg mmg elok keno sound dpn2..klu setkt meragam ckit2 tu blh la..ape melampau sgt perangai??mmg lahanat punye mak pak

apa sekali pun wajib ajar ank2 tu dr kecil lg adab di meja mkan, adab bertandang ke rumah org
dn segala adab laaa..
agak2 kalau anak tu jnis yg pasti akn menjengkelkan org elok2 la duk rumah sendiri...
org pun x menyampah, sendiri pun x terasa hati dgn jelingan@kutukan org..

tak tau nak cakap nanti kene hencap..alhamdullilah amak me ols kalo kuar make sure dia dah nap or cukup rehat.
kitaong laki bini agak strict so dorang mmg behave syukur

lagi sakit hati yg dah nampak anak tantrum bukan nak pujuk tapi buat bodo siap budak tu baling air la apa kat meja sebelah..selfish i must say

realist_13 replied at 13-3-2018 12:15 PM
Artikel FB tu tak universal pon, artikel sampah.. balik2 highlight kisah unmarried and childless t ...

ko ni reti baca ke tak? kan dalam tu dia tulis dia kalut kejar anak, jerit panggil anak..maknenye dia jaga la anak tu bukan biar bodo je..dia berusaha nak jaga anak2 dia..so dia mmg ada effort tak nak anak dia ganggu org, cume hrp org2 yg belum beranak lagi paham keadaan org yg ada ank2 kecik..tapi org mcm ko ni la jenis poyo akula makpak paling pandai didik anak, anak aku tak mcm anak ko, anak aku la paling beradab...come on la tak yah poyo sgt la

Sesetengah parents gagal mendidik anak.
Konon biar aje anak buat apa yang disukai supaya tak sekat pertumbuhan mereka.
Sesetengah tu bagi alasan, “budak2 mana tau apa2”.

Dah tak dididik budak tu.
Tak di ajar adab, tak di tegur perbuatan dia tu tak berfaedah dan menyakiti orang.
Memang la sampai bila pun budak tu tak tau.
Itu yang jadi sakai kalahkan anak monyet perangai.

aku suka budak2
tp a BIG NO kalau tgk wayang (bukan movie yg sesuai tuk budak) ada dak2 kecik yg menjengkelkan
makan pun sama if parents berusaha nk kawal anak aku boleh terima.
if parents buat bodo meme rasa nak jerkah ja

to sha rini oleh kerana perangai anak ko yang macam sakai ko nak orang tolerate dengan ko

hello apa guna ko jadi mak bapak kalau ko tak reti nak ajar anak sendiri

ko nak orang paham seolah ko sekor yang ada anak habis tu orang bujang atau dah kawin yang takde anak buat dont know dengan perangai sakai anak ko

hello ko tu yang patut duduk rumah makan kat umah je

aku paling benci bila orang cakap orang takde anak takkan paham

tu semua bermula dari ko punya didikan sama ada anak ko behave or akan jadi sakai punya perangai

dulu masa ank girl 3 org, rasa mcm pelik bila tgk mak bapak gilir2 makan..sbb sy n husb xpernah mkn gilir2...boleh handle la 3 org tu... memang behave, cuma risau g makan dgn geng yg ada ank suka lari2
haih pening klu dpt ank camtu

tapi tu dulu, bila dpt ank boy...da besa sket...hahahah mmg dalam setahun tu boleh dikira makan kat luar brape kali
sbb xbrape nak behave, suka lari2...memang beza dgn kakak2 dia

now da 4ys...da ok la...jnji dia lapar n kedai tu tak lambat sgt masak
kalau tak jenuh juga nak melayan haha

orang jelah nak kena paham ko kan
siap bahasakan orang nak privacy makan kat rumah
boring betul aku dgn orang yg bajet gud2 ni