CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Blackpanther

Vaginismus

Edited by fromheaven at 21-5-2018 03:04 AM

Hi blackpanther, saya ada bgtau kisah vaginismus ni back in 2005/2006.tak ingat accurate tarikh.. Tp thread saya dah tiada dlm arkib forum. Masa tu ramai kecam saya ingat saya main main termaduk la org lama yg teruk hentam saya masa tu: Ajinomoto.
To tell u the truth, only after 5 yrs of marriage baru saya ada penetration. For first 5 yrs of marriage, saya virgin. Saya primary vaginismus. Suami sgt bersabar. Isu saya adalah anxiety and stress. Saya jumpa certified sex therapist di oversea. For yr info, doktor OnG alert ttg vaginismus, tetapi utk treatment, mereka tidak berapa pakar kerana ia memerlukan psychology therapy dan consultation yg lama. Sexual therapist yg pakar tapi kita tiada expert ni di malaysia. Dan saya cari yg female dan muslim.it is not easy.
Langkah kedua, please beli vaginal dilator dari oversea. If you google about vaginismus, the answer is to use vaginal dilator. I urge u to buy this.  The money worth it. Vaginal dilator dtg dgn byk saiz. Dari saiz less than a finger hingga ke besar zakar. Vaginal dilator ini dtg dgn buku praktikal. Ada steps nya.  I.e. first two weeks guna small finger dilator, breathing technique and relaxe. U control yrself. And bila u dah comfy, start dgn 2nd dilator and so on hingga u capai saiz dilator yg sebesar penis. Once u dah masukkan dilator besar penis, u control it, yr brain tell yr body, it is not painful. Masa tu u tau yg u dah boleh start accept yr hubby's penis and penetration can happen.
Please buy vaginal dilator. I doa urusan you dimudahkan Allah.

Blackpanther replied at 11-5-2018 06:53 PM
Benar. 100% setuju. Zakar yg panjang dan besar bukan kayu ukur seorang wanita tu bahagia. Keperlua ...

Hai, boleh tak pm sy untuk sy tau lanjut pasal vaginimus ni? Sy dah setahun kahwin, masih tak pernah berjaya lagi. Gi doktor pon tp tkde solution. Tp kalau simptom die mcm related. terima kasih

Prnh dngr tp samar2... Tq tt ats pencerahan.. Semoga segala urusan tt dipermudahkanNya.. Aamiin..

Blackpanther replied at 24-4-2018 12:19 PM
Logik. Doktor o&g ada handle kes mcm ni. Katagori wanita mcm ni for sure dia sgt takut darah, jaru ...

Saye seorang yg sngat takot dengan pisau, darah, tak boleh tengok video surgery, accident... takot dengar cerita org bersalin... dan sekarang saye rase sye kena vaginismus ni.... dah nikah pada march 2018...

Tp sekarang still dara .. i rase i kena vaginismus ni la.. tindakan reflex kaki i akan tolak .. penetration tak boleh berlaku... tp kiteorang baru start duduk sebumbung awal july hari tu... so consider baru lagi la...

Tanye jugak kawan2 then dorang ckp dorang dulu pun lame jugak nak pecah dara smpai sebulan so i fikir i normal... tp bile search2 kat internet mmg ade name..

Sekarang tengah mencuba .. husband sngt2 penyabar dan positive.. mindset saye yg penakut ni memang menyebabkan vaginismus ni... sekarang tengah belajar relax dan bernafas betul.. doakan saya

sheri.redi replied at 22-7-2018 04:35 PM
Hai, boleh tak pm sy untuk sy tau lanjut pasal vaginimus ni? Sy dah setahun kahwin, masih tak pern ...

Boleh xde masalah. Freely to pm

diss69 replied at 23-7-2018 11:28 PM
Prnh dngr tp samar2... Tq tt ats pencerahan.. Semoga segala urusan tt dipermudahkanNya.. Aamiin..

Aamiin. In Shaa Allah. Mudah mudahan

Follow Us
Tt boleh pm sy jugak utk tnya beberapa soalan..sy suspect ada viginismus jugak..malu nk bertanya dekat sini..hope can get your advise in pm..tq sis

salam sis..saya mempunyai masalah yg sama..dah 2 tahun kahwin masih belum berjaya..i am aware tentang penyakit ni skrg..dah pernah jumpa o&g tapi dr tk guide saya dgn betul..boleh tlg saya sis..masih tercari2 lagi dr psikologi lagi sekarang ni..

rabiah_91 replied at 2-9-2018 02:54 PM
salam sis..saya mempunyai masalah yg sama..dah 2 tahun kahwin masih belum berjaya..i am aware tentan ...

Bubuh pelincir banyak2 pun tak boleh ke? Bubuh pelincir pada kedua belah pihak. Anu suami bubuh pelincir, your lubang pun bubuh pelincir.

Bell replied at 3-9-2018 08:05 AM
Bubuh pelincir banyak2 pun tak boleh ke? Bubuh pelincir pada kedua belah pihak. Anu suami bubuh pe ...

Dah pernah guna dah..masih tk boleh jgk..

Thank you to @Blackpanther  for a useful discussion topic.

rabiah_91 replied at 3-9-2018 01:13 PM
Dah pernah guna dah..masih tk boleh jgk..

Kalau pakai jari boleh masuk tak?

tq blackpanther for creating this topic..at least i tak rasa im all alone, ada jugak org yg faham situation i. Even my husband tak pernah faham & ignore je everytime i bgtau psl vaginismus. I dah kawen 2thn. Tak pernah penetrate pon even once. Tp i dah pecah dara guna jari & doc pernah masukkan speculum. Dr bgtau i takde any prob just anxiety. Mase doc masukkn speculum tu nervous sgt,tp doc tu bg kata2 semangat. Tp skali tu je lepas tu i dah tak pegi lagi dah sbb husband i ckp, buang duit je,padahal mase i duk ulang alik pegi jmp doc,dia tak ikut pon & tak prnah amek tau pon. Sedih sgt tp i kena kuatkan hati. U guys so lucky ada husband yg bg support & alwiz b by ur side. Mcm i ni, 3rd mth kawen dah kantoi husband ada skandal. siap story kt that girl i tak pandai s*ks.. and almost every month ada je kantoi dia skandal dgn pompuan2. byk kali kantoi bila i baca conversation dia dgn pompuan2 tu. and last skali, pernah kantoi, i masuk rumah kitorg..tgk2 dia tgk naked dgn sorang girl ni. masa tu Allah je yg tau perasaan i. Tp i still kuatkan hati i..dlm hati i terfikir divorce je tapi i fikir psl family etc..ape org ckp nnt.. sbb i tau semua sbb i,salah i..i tak bleh bg nafkah kt dia. masa awal2 kawen dulu husband i buat i mcm maid, sbb dia ckp i x mampu bg nafkah kt dia so dia nak everyday i mop vacuum rumah, masak, kemas rumah, bayar duit blanja mkn etc.. i tak pernah citer kt sape2 pon. ni my 1st luahan hati.heheheh.. but the struggle is real! I skang ni dah demotivate nak cure psl vaginismus ni

weedooree replied at 11-9-2018 08:30 PM
tq blackpanther for creating this topic..at least i tak rasa im all alone, ada jugak org yg faham si ...

actually sis kalau ckp pasal demotivated, saya pun selalu rasa mcm tu..tpi bila nmpak org lain ada anak, rasa teringin sangat nak ada jgk..org keliling asyik tanya bila nak ada anak, tpi kita ni boleh jwb blum rezeki..sedangkan kita sendiri rasa tak tao bila masalah ni nak selesai..kalau ikutkan rasa mcm diri ni tk normal..saya pernah ceritakan kat org yg saya percaya, sbb nk minta pendapat..tpi at the end, saya tahu dia gelakkan saya kt blakang..lepas tu mmg smpai skrg rasa tak kan ada org ikhlas nak bantu..jumpa dr pakar dulu pun, mcm nak tak nak je bagi consultation..padahal kita consult bukan free pun..

tq blackpanther for creating this topic..at least i tak rasa im all alone, ada jugak org yg faham si ...

so sorry to hear such thing happened to you
you, sorry nk tanya ni ya...u rasa berbaloi ke u stay dgn suami yg x boleh hidup ssh senang dgn u?
u ada vaginismus tu bukan salah u ok! thus ketidakmampuan u tunaikan hak dia pun bukan totally salah u
bila dia terus pilih utk berzina atas ketakmampuan u, itu salah dia
dan bila dia hukum u atas ketidakmampuan u, itu sgt unfair
u kalau terus hidup mcm ni, boleh sakit jiwa tau. sbb perempuan perlukan kasih sayang suami KALAU dah berkahwin
u xde ada anak dgn dia, u got nothing to loose pun kalau tak hidup dgn dia lagi
i bukan nk suh u cerai tp nilaikan semula hidup u...siapa u n siapa dia. apa matlamat hidup skang
u skang ada 2 masalah berat nk hadap...yg mana jd focus u?
ikut pengalaman yg atas2 nk cure vaginismus makan tahun...selama itukah u sanggup biar suami bertukar pasangan? kalau x takut allah sgt, x takut ke ada jangkitan kan?
come on...jgn biar diri u di pijak lelaki x guna mcm tu. i sgt rasa geram. di saat u sgt perlukan dia, dia pilih jln yg salah!

Edited by Blackpanther at 16-9-2020 04:30 PM

Boleh kita chat private?

Hi..Ya Allah , saya tak sangka ramai rupanya seperti saya..saya dah kahwin masuk 6 tahun... Masih dara lagi... Sedih sangat sebab masih tak jumpa jalan keluar dari masalah ni.. Alhamdulillah suami sangat memahami.. Saya tak ada keberanian nak jumpa doctor.. Malu rasanya nak luah kat doctor... Nak minta pendapat kawan & family pon tak tau nak ckp macam mana.. Dulu ingatkan benda ni akan baik sendiri.. Pejam celik pejam celik dah 6 tahun , tapi masih sama lagi... Nak pergi berurut pon pikir lebih 10x...last2 tak pergi juga... Saya malu sangat.. Malu dgn suami.. Nak berubat pon saya malu... Selalu berdoa supaya benda ni akan baik sendiri...

saya banyak google pasal vaginismus untuk cari pengalaman orang lain .rupanya ramai juga yg ada masalah sama. suami sy sejak sebelum kawen dah sedia maklum yg sy mmg takut dan risau sangat pasal pecah dara lagi2 bila dengar org bercerita. dan mmg betul jadi pada saya. walaupun wet mcm mana pun waktu foreplay tetap jugak tak boleh penetrate tiap kali cuba. sy mcm reflex action terus tolak suami saya. alhamdulilah setakat ni suami supportive sangat. dulu cuba masukkan jari pun sy tak berani terus jadi takut. lepas dua bulan kahwin sy ajak suami jumpa gyne and dr kata mmg vaginismus and dia ajar untuk slow2 guna jari dulu and dia bagi lignocaine gel (gel kebas) utk bagi numb area vagina . mmg sgt membantu bila guna lignocaine gel for first timer nak masuk jari. skrg dah boleh masuk jari without lignocaine gel. tapi kami masih struggle nak cuba penetrate . skrg dah 4bulan lebih kawen. rasa down sangat rasa mcm tak dpt tunai tanggungjawab pada suami. lagi2 rasa down bila makcik2 bawang kalau jumpa and tanya dah ada isi keee?? padahal baru sangat je ni kawen lol stress i dengar huhu  harap lepas ni berjaya juga penetrate .doakan saya

ipes2 replied at 4-9-2018 05:23 AM
Thank you to @Blackpanther  for a useful discussion topic.

Thanks mod. Pestime jmpa mod yg "thanks" kan sy for sharing info. Byk mod yg kecam hina je. But, thats fine.

kokobun replied at 9-11-2018 03:08 AM
Hi..Ya Allah , saya tak sangka ramai rupanya seperti saya..saya dah kahwin masuk 6 tahun... Masih da ...

Sis kokobun... Check pm sy.. Sy ada pm sis