CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badawi

[Dunia] Ape masalah dgn GST ni? GST sistem cukai terbaik dlm dunia

axl_bach replied at 24-4-2018 09:44 AM
GST ni setakat yg aku faham isunya adalah implementasi, dan juga masalah urustadbir kerajaan...tu je ...

Yg implementasi adelah masalah . Itu biasa. Perbaiki dan betulkan..... tapi jgn balik ke zaman kegelapan sst

Di zaman SST sebab banyak sangat tauke2 main account a & account b, bank2 banyak yg tertipu dengan proposal loan tauke2, bila tauke2 nak loan, dia bagi tengok Account A yg untung jerrr bunyi dia supaya loan lulus,tup tup tup banyak yg loan stuck pembayaran dia, bila jumpa dengan LHDN pulak, tauke2 bagi account B yg bunyi rugi jerrr memanjang atau yg cukup2 makan jerrr, bertahun dia buat tuuu jerrr....

Badawi replied at 24-4-2018 10:02 AM
Yg implementasi adelah masalah . Itu biasa. Perbaiki dan betulkan..... tapi jgn balik ke zaman keg ...

Masalah tunjangnya adalah pelaksana,mmg dah terbukti pelaksana tu bermasalah....aku x kisah pun kalo pihak yg menang PRU14 nnt mengekalkan GST asalkan pelaksananya beramanah...yg ada skang nih terbukti bermasalah susah dah nak perbetul melainkan jika direhatkan sementara

Badawi replied at 24-4-2018 09:01 AM
Itu operational technical issue, perbetulkan je la, takkan satu skru tak betol awak nak Bakar satu ...

Sebab tu aku ckp, bukan unsur politik, kerajaan xboleh perhalusi benda ni walau mcm mana pun. Sebab ekonomi mana2 negara, dikawal gergasi2 ekonomi dan siapa kerajaan nak lawan gergasi ni kalau ahli sendiri tergolong dalam para kapitalis ni.

Nak bakar kapal ape? Mana kapal pun xtau, kalau tau pun, kapal lagi besar dari titanic, alloy, titanium, nak bakar pun ada mancis/lighter? Dah la masing2 xnak kasi kerjasama, ada plak yg asyik komen itu ini je duduk tepi sambil mengeluh armada ni xbetul, salah, jahanam.

Benda paling simple mcm mansuhkan AP pun xde satu pihak dapat nak buat, lagilah complex mcm gst ni.

Badawi replied at 24-4-2018 09:24 AM
Mmg betol dulu tokey2 camni tak bayar cukai

Bukan takat tak bayar tax jerrr, ribuan yg tak pernah register tax puluhan tahun, kantoi ribuan tak pernah register ketika GST dilaksana....

Badawi replied at 24-4-2018 04:55 AM
aku cakap cukai pendapatan , income tax 24%

Bayar tak? Tak bayar diam je la . Apa sumbangan  a ...

aku punya income tax boleh bayar gaji seorang guru untuk setahun la...

jangan la suka buat assumption suka hati kau jer..

Follow Us
JokesCop replied at 24-4-2018 10:27 AM
Sebab tu aku ckp, bukan unsur politik, kerajaan xboleh perhalusi benda ni walau mcm mana pun. Seba ...

Tu baru AP, blom lagi isu yg paling basic dlm memupuk integrasi nasional....xder sekor pun yg berani nak cakap pasal pemansuhan sekolah vernakular.....semua demi kelangsungan politik jer...

dess402 replied at 24-4-2018 08:54 AM
biarpun kata diaorang boleh berjimat sebelom ada gst ..  bukan kata berjimat pun tapi cuma reduce  ...

Tu kempen kerajaan silap, GST bukan penjimatan, tapi ketelusan sistem cukai. Semua kena, xkira golongan, xkira pendapatan. Keuntungan sasar dekat golongan yg betul.

German misalnya, dengan tax yg tinggi, rakyat xpayah mengeluh kos pendidikan, perubatan, perkhidmatan awam. Percuma ataupun murah. Bayangkan, bila setiap awal tahun, kau kene beli baju sekolah dan alat tulis je, lain2 semua gomen support. Atau anak bini sakit, just walk in mana2 high-end clinic, tanpa pikir kos. Atau, eyh hari ni aku nak sambung master / phd, aku pergi mana uni, aku apply, aku belajar. Xde kos. Ini merapatkan jurang makcik bawang dan engineer.

Cthnya, Kak Sal tu title je makcik bawang opis, tapi dia aerospace engineer tau, dia boleh bawak kapal angkasa bila perlu. Atau, John tu name je bewok hidup, tapi kalau otak kau rosak, dia license neurologist tau.

axl_bach replied at 24-4-2018 10:34 AM
Tu baru AP, blom lagi isu yg paling basic dlm memupuk integrasi nasional....xder sekor pun yg bera ...

Xpayah mansuhkan, buatlah sekolah venukular mcm sekolah agama, sesi pagi atau petang. Main school, kene sekolah kebangsaan. Xkira mata ko boleh bukak ke, xboleh bukak ke. Masuk sekolah kebangsaan.

Jadi Nabi Muhammad dulu pon dah pakai sistem GST ke?

JokesCop replied at 24-4-2018 10:41 AM
Xpayah mansuhkan, buatlah sekolah venukular mcm sekolah agama, sesi pagi atau petang. Main school, ...

Mampus xder sekor pun yg berani...

JokesCop replied at 24-4-2018 10:37 AM
Tu kempen kerajaan silap, GST bukan penjimatan, tapi ketelusan sistem cukai. Semua kena, xkira gol ...

Btol, put a side pasal politik...pada aku GST nih is about ketelusan......sistem yg mencegah ketirisan...

Tp masalah yg rakyat hadapi skang nih bukan GST tp pelaksana GST tu, sbb dah benci pelaksana abis x leh nak tgk dgn rasional kebaikan GST...

kelana36 replied at 24-4-2018 10:33 AM
aku punya income tax boleh bayar gaji seorang guru untuk setahun la...

jangan la suka buat assu ...

Itu sebab income tax tinggi sangat . Kena kurangkan

JokesCop replied at 24-4-2018 10:37 AM
Tu kempen kerajaan silap, GST bukan penjimatan, tapi ketelusan sistem cukai. Semua kena, xkira gol ...

Jerman dah mansuhkan Universiti free brp tahun lalu

Tu baru AP, blom lagi isu yg paling basic dlm memupuk integrasi nasional....xder sekor pun yg bera ...

Ape tuh sekolah vernacular ?

JokesCop replied at 24-4-2018 10:27 AM
Sebab tu aku ckp, bukan unsur politik, kerajaan xboleh perhalusi benda ni walau mcm mana pun. Seba ...

Itukah sikap pembangkang memolitikkan gst utk sendiri

dess402 replied at 23-4-2018 11:16 PM
bagus tak bagus tengok pada kesannya . bukan setakat berteori . ilmu perlu ada .

Kesan x baik perbaiki jelah, nape nak mansuhkan

Nak memupuk perpaduan, ko pergilah Tanya org Cina India ape yg dorang nak dulu. Pakcik boleh ckp mandarin tahap Tanah besar Cina, itu sebab Pakcik tau

kelana36 replied at 24-4-2018 08:09 AM
Beli kereta .. kena GST
Beli insurance kereta ..  kena GST
Pegi service kereta ..   kena GST lagi
...

semua kena gst captain kelana. lega air hujan tiada gst

Badawi replied at 24-4-2018 11:30 AM
Ape tuh sekolah vernacular ?

Sekolah berasaskan bahasa ibunda.....adakah masih relevan ianya wujud selepas berpuluh2 tahun merdeka?? sepatutnya bahasa ibunda setiap warganegara Malaysia adalah BAHASA KEBANGSAAN....