CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2343|Reply: 4

Menghadapi masalah anak -anak tindak suka belajar ?

tindak suka belajar?
Suka pegang Ipad, handphone ? Mari lah ibu bapa we discuss and solve.

anak aku Form 5, pompuan.

letih aku tengok hp semedang je kat tangan, kalau ditegur kang, merajuk, tarik muka.

belajar kalau memuaskan tak pe, ni atas pagar.

nampak kat umah, rajin le buat keje sekolah.  anak aku ni jenis lambat pick up.
dipaksa2 belajar pun, tak boleh juga.

dah bagi amaran, jgn ketagih hp. guna berpada2.  sekejap je dengar kata..lps tu...

jangan marah tp explain kenapa tidak boleh and kenapa boleh

anak sy 6 tahun. Tiap hari akan tengok ipad. Tapi sy dah tetapkan waktu. Zaman skrg xde semua ni xboleh atau rampas..terus..lagi rebel and lagi susah nak control. Speak to them and teach them waktu yg boleh.

Kalau anak dah remaja, payah sikit tapi boleh kalau parents put some love and explain, instead berleter.

anak saya yang sulung dah form 2...masih tidak dibelikan handphone..kalau nak guna mintaklah dgn mak atau bapaknya. so kalau dia nak guna paling lama 15 minit...taulah pinjam mak bapak punye sure kena kongsi2...adik2nya pun nak main jugak.
..
waktu penggunaan HP sangat terhad untuk anak2...
yang sulung belajar memang malas...yang dia suka tengok TV...belajar bila nak periksa je..markah kurang memuaskan. saya cuma pesan...kalau bodoh takpe tapi jangan malas.
..
Untuk yang kecik2 (darjah 3 & 1) - saya pantau waktu belajar...hafal sifir dan practise membaca (utk yg darjah 1) setiap malam..at least 30 minit.
..
Buat latihan matematik..tambah atau tolak di rumah 2 muka surat setiap pagi sabtu dan ahad.
..
TV takde siaran kecuali TV2..astro tak nak bayar...saje...so kehidupan mereka sangat limited utk berhibur tgk tv dan habiskan masa ngadap tv je.

anak I both ada hp memasing but xde la melekat sokmo..sbb disuruh buat any latihan..and sy bzkan drg dgn activity
harihari dh bz sek...sy balik keje amek drg n smpai umah trus siap2 pegi ngaji
lps maghrib siap2 plak utk g sek ada kelas malam
this will be daily routine
wkend plak sabtu pagi si kakak ada tutor...ptg ada badminton..si adik plak ptg ada kelas hoki
ahad pun mcm tu jugak..ahad pagi tutor, and adik ahad pgi pegi training hoki
so since dh bz mcm ni,bile drg pegang hp tu sy xbrape nk bising but if nmpak galak sgt sy suh buat buku latihan yg ada
periksa xde la cemerlang sgt , biasa2 je..cuma sy xnak drg leka dgn screen..so sanggup la hantar sana sini bg drg bz dgn aktivity