CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
hari senin bisalah aku..keja main tenet smpi lebam..tapi hati aku tak tenang sebab last week kena marah ngan bos. alah..keja tu aku dh susun cantik..bila nk sign dia mintak tambah itu ini..taim tu aku dh blur..mcm2 error aku buat. padhal kecik je compared to my effort keluarkan surat bertahap profesional level paling tinggi ko nak bagus pegilah cari loyer..harap aku jugak.

kesian mil i. dh tua2 kene cheat dgn fil. haihhhh..apa patut aku buat ni....

anak call suh beli roti mahal untuk buka
ala roti gardenia yg ada perisa cam butterscotch tu je
dia boley ngadap sebuku sorang.
sahur pon makan roti 2keping dah cukup
Alhamdulillah stakat ni puasa penuh lagi
sejenis xmakan nasik hanya makan roti

ya Allah , kuatkan lah iman ku di bulan puasa ini. si PA tu nak cuti seminggu raya nanti , bab tu i tak kisah lah sangat . tapi reaction muka si PA tu bila dia cakap : akak nak cuti seminggu lepas raya , amy nak cuti bila dan sampai bila ? dan sambil buat muka berharap i akan cover keje dia 4 hari sebelum dan seminggu lepas raya . mentang-mentang i nie bujang dan raya kat kl je , so mmg i tak layak lah nak cuti lama-lama ye?

dan u je lah , yg boleh cuti lama-lama , yg boleh buat itu ini . kalau boss panggil pasal cuti2 nie, i akan cakap je : mula bulan 7 sampai bulan 12 , i tak akan dapat cuti lama2, sebab your pa nie ha akan ada macam2 problem menjelang akhir  tahun nanti . so , bila dia ada too much masalah , dia amik cuti . nanti i jugak kena cover dia.

KILL_NANCY replied at 23-5-2018 10:32 PM
ahaha pulak.susah nak dapat line kot kak ros.pakai umobile ke beliau?kalau ya memang sangkak line  ...

aah kill..line tak tentu..itu dh kali yg ke ratus kali tah tukar nomo tak fon asik hilang simkad rosak dan takde line..duk umah abg kt bandar line ni ok..pstu duk umah kakak plak line tak ok kena tukar nomo lagi dari digi ke celcom..nti raya plak duk umah abg kt kpg tukar lagi.

rasa nak g pasar malam..teringin nak makan benda yang selalu makan tu tapi kompem tak sempat

Follow Us
Rase malas nak sambung menjahit....
Byk pulak budak2 ni order batu seremban..

Rindu kg halaman dan kwn2.

aku rasa nak gelak berguling2 melihat kebodohan iparku di socmed. itulah mak suruh belajar, kau membosia.

damn

KILL_NANCY replied at 24-5-2018 03:11 PM
tikus goreng tepung?

uols tunggu

KILL_NANCY replied at 24-5-2018 03:10 PM
lahai..sabar je la kak.dari tukar kan ayah tu sim kad banyak2...ada baiknya kak ros belikan ayah t ...

hehehe...kelakor takde hal smua tu..beradik sana ramai bole gilir2 belikan.

posa yg ke 10 eh dah ke? ke hari 9

masih demam lagi..melarat batuk dan seleme..tapi itu takde hal pon takat posa..cuma sahur aku tak makan apa dah skrg..semata air masak dan segelas NESCAFE O..tu je cukup..aku terus bertenaga hingga ptg.

alhamdulillah posa ni tenang2 je..kurus balik dah. yeayyy

rasa fuhh lega!... job weekend kali ni jaga baby umur 1 bulan... nervous giler bila dapat tahu job semalam kena babysit baby baru sebulan... so far paling kecik jaga baby umur 5 bulan.. 5 bulan baby dah tegap sikit badan dia...so ya...  part nak mandikan baby tu yg kalut sikit..  tapi ibu baby ada bagi guidance kat tepi masa mandikan tu...so okay la..  bila parents baby dah keluar pergi shopping, kita just duduk tepi katil tengok baby tido sampai parents baby balik.....once a while baby bangun nangis nak minum susu, pastu baby tido balik.....   

Berat badan turun

KILL_NANCY replied at 27-5-2018 11:53 PM
awak ni misi ke?

sorry terbaca monolog

eh tak la...kita buat part time jadi babysitter/nanny.. baru je recently buat kerja part time ni...hehe..iyelah kita pun nak cari duit belanja so that boleh tengok 4 movie dalam satu hari..back to back...hahaha...

hari ni rasa nervous.... ada cpr and first aid training later.... masa study dulu dah belajar dan ambil cert, tapi kena renew every two years apparently...  mula2 malas nak renew tapi bila join group pengasuh kat fb, mereka cerita pasal kes kes baby tercekik terus iols kalut cari course cpr dan daftar....ada baby yg boleh  tercekik air liur sendiri..............semoga semuanya baik2 aja..   risky  kerja jaga baby ni...baby nangis sampai merah muka pun hati kita dah dub dab dub dab... tapi bila dukung baby dodoi dia,tengok dia tido,terus rasa tenang hati..hehe....  bila balik kerja kat tudung lekat bau baby..comel je...

ada org tu bawak anak sorg tu je bukak kt hotel..yelah sempena meraikan kejayaan anak..banyak perkara anak aku cerita sejak wa menjak..perubahan pada saat kita menghadapi tekanan. baru sedar bukan senang menunaikan tanggungjawab pada masa sama harus konsisten sebagai contoh yg baik. itu baru sorg je aku bagi dia handle. good for him..atleast berubah sedikit2. aku bukan nk jadi hero..aku mcmni dari dulu..takde apa yg berubah sgt..cuma aku tak perlu hadap muka dia lagi dan byk masa utk beribadah dgn hati yg tenang.
balik pada meraikan tu..ahhh..mak hari2 meraikan korg..rilek je..semalam mak masak rendang..nahh..sambil aku dekat2 ke hidung dia..(anak keje sif pagi hrini)..hahah..pagi2 bau rendang semerbak diopis..nak bagi kt dia. bawak balik sana nti bole buat buka. semalam masak rendang cili api, ikancencaru sumbat goreng cicah air asam dan masak lemak petola dan suun. perghh..best ooo..hari2 anak2 aku semangat posa sebab hidangan kegemaran diorg pasti terhidang. lucu semalam masa buka..si kecik tanya..mak nape ikan ni berbungkus..aku jwb ikan ni sejuk
so...mungkin balik raya ni.. harap jadi..selalu aku plan semua ke laut.

us cuti hari ni..esok volume low la kot
esok sg cuti..kita jugak yang membangla dia tanah air sendiri

#banglawannabe

teringin nak makan karipap tapi sampai rumah pon lepas maghrib karipap apa nya

pukul 10 perut bunyi..pestaim perut bunyi sepanjang puasa kali ni..kes nya sahur tadi makan samosa sebijik balance berbuka, kurma dua bijik dengan air kosong sikit..biasa sahur makan roti dua keping ok je perut sampai maghrib..
dah la semalam tido awal..rasa tak pukul 9 dah tido..nasib baik bangun sahur kalau tak kering anak tekak ni..pastu teringin nak makan laksa..takkan nak beli ikan buat sendiri kot..gigih sangat kot selama hidup ni laksa di pandang sebelah mata je nak beli kompem tak sedap macam masakan rumah hmm nak beli laksa sikret resepi ni macam mahal la pulak nak makan kompem tak puas..meols suka hirup kuah banyak2   tunggu balik kedah la suh mak buat..boleh hirup 5 mangkuk

1.40..nak g tido kat surau tower sebelah tapi hari ni ph..bangunan kosong...

owh tak jadi la g tido..tak produktif nama nya..kita g kuar belek tudung