CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
pagi ni terasa nak memaki hamun. kali ni tentang kucing. ko nak lepak..tido..minum..makan pon kdg aku bg kat luar umah aku depan belakang..memang aku tak kisah. walaupon hari2 keje aku dok nyapu bulu ko gugur merata kat carpoach ni. aku redha je..sebab aku malas nak bising ngan tuan ko tu hah. tapi boleh tak ko jangan berak merata kat umah aku.

pagi ni aku nak sidai baju kat belakang..hah..ada 2-3 longgok indah water ko tu hah situ. apsal banyak wei..ko sakit perut ker atau ko ajak kwn2 ko buang berjemaah kat situ. wei..pening wei. aku bukan tuan ko ok. ko balik lah kat umah tuan ko tu hah...bkn jauh pon. nak marah ko pun..ko bukan berakal. tuan ko tu memang aku nak sound jap lagi.

yg benarnya siang td aku dah cari2 gmbr menarik dlm phone.  ye la kan, camera pun dah lama tak usik.  cari punya cari, last2 pening.  gmbr2 yg ada pun byk mediocre je.   dgn lighting yg tak berapa nak best, flat je.   apa2 pun, bersyukurlah dgn apa yg ada.  ye tak?

ya tuhan...dia buat lagi hokeyy. kali ni dgn lebih banyak..lebih meriah rupanya dari aku gaduh ngn kucing..baik aku gaduh ngn org. untong2 dpt dipujuk..hehehe. memang lah..ni kucing spesis apantah..tak leh bawa bincang langsung...

kena cari blk thread pasal kucing ni hah.

nak meluah karang aku sendiri gedik pi delete..sebab apa kan..segan dan menyampah baca. itulah kelebihan dia kita bole delete jika kita menyampah dgn apa yg kita rasa. utk yg lain aku hanya mampu memandang ke arah lain sajork..jgn perasanlah aku nk selidik dalam hal depa..gi mampuih la masing2 jaga tepi kain sendri.

jgn jadi bodoh sebab org bodoh itu..kebodohan dia buat aku rimas

takle buat apa..pc hang. mintak balik laptop yg bos amik. buruk siku betul dia..dulu dia bagi laptop tiba2 dia amik balik. skrg pc dah hang aku takle nak buat keja

petua dia pi curah minyak tanah kt tempat kuceng tu suka beraks..curah sikit jgn byk sgt. sekadar menimbulkan bau. kucen tk suka bau minyak..insyaallah dia tknk berak situ lgi.

Apabila anda membela kucing atau berbaik-baik dengannya, anda harus bersiap sedia untuk menjadi hamba kucing.

Follow Us
ok. balik ni nak tengok ada lagi tak dia buat hal. suka benau dia lepak umah tu.

Aku redhaaa
Terima apa terjadiii
Walaupun didalam hatiii
Ku menginginkan kau disisiiiiiiiiiii

wei...kucing sekarang educated dah wa cakap lu..dah pandai baca porem nampak...dia dah tau dah rahsia aku ni nak nyahkan dia..

aku balik..hah tengok takde sehelai bulus dia mahupon sezarah pon berterbangan bergelimpangan kat dpn tu hah. blkg umah pon clean. penat aku dok mengecek adik kat kedai aceh tu suh jual skittt minyak tanah kat aku. pandai pulak time aku dok ngomel2..selamba dia memunculkan diri dok jalan catwalk goyang bontot ngada2 dpn aku..

diorg tu ada cable..macam semalam kita sembang pasal curah minyak member sekor pasang telinga..pastu dia nyiaw nyiaw kat geng dia yg kaki kencng tu la..gitcheww. i love cats tapi tak bole sabar dgn bau taik bau kencing.

ooh aku sembang sorang2 selalu..kalau ada mesej yg disampaikan maka pihak tertentu akan  faham2 sdri...hihi

semalam buka posa dgn oden..wauuu sedap banget dan mudah disediakan. harini nak buka apa ya..

wtf sgtttt
beria2 suruh aku bersenam...aku nak main badminton dia kata aku bodoh
eeeiiiii..bangangnyaa...suka hati aku laa nak bersenam macam mana
@@$$%$^$^%##^% btol laaa dia nih

covid19 dah sampai melawati.  na'uzhubillah min zhalik.

takpelah..kalau permohonan saya itu tidak dilayn. tak berkurang nikmat Allah sedikit pon..udah bgitu hakikat kehidupan. belum lagi aku niaya sapa2 didunia ni tu pon org jaki dalam ilusi..weee

lainlah aku busuk hati jaja cerita merata. ok stfp fine..moga Allah memberi balasan yg setimpal diatas amanah yg kau laksanakan.

pc dah hantar pi kedai repair juga my laptop acer tu sekali. takle buat keja. dok lepak main fon je lah..

apsal ek kadang hp aku bila on utube..tetiba tak kuar gambar. tp suara ada. seolah aku dgr radio lak jadinya. sudahnya aku kena clearkan ntah pape kat setting tu..pastu reboot blk..then on..hah baru ok.

kenapa ye..sbb nk mintak baru ke?? dah penat berjasa 5 thn dah..beli pon murah.

ha kau..nampak tahun 2020 musim pertukaran baru. aku pun baru tukar fon baru yg dah pakai selama lebih 10 tahun..yer 10 tahun chuols..sn2. ikutkan nk gi repair je..tapi dah bosan asik rosak je manjang. terus tukar baru dgn pakej data yg berbaloi2 kt digi booth ada pakej plus line.

pasal takle bukak yt tu cer try clear cache kt setting. lepas tu restart.

kau tau apa sejarah henpon aku ni? masa dulu aku stat move on..segala mak nenek yg mana berkaitan aku tukar. hp baru..number baru. hah..brg umah mana yg dia beli, mcm fridge..washer..apa lagi..hah byk ler, aku pulang blk bagi dia. aku beli baru. cuma tilam je aku tak pulang..terus bako. skali aku beli washer baru terus yg 15-17 kg punya..lupa. sume aku tukar..kecuali dia je aku lum tukar...

tengok..aku punya move on kedepan kemain laju tak toleh belakang. numbr hp dia..aku blok..terus delete. no ic dia..apa segala sume aku dah lupa. bila ank aku tanya tu sume..aku ckp..korang g sendiri tanya bapak korg. dia cakap aku kejam. hello...ko lagi kejam lahanat

Celaka bising laaa sial

Babi paria keling sial celaka

kang kena sound ngan momod dok bersembang jarak jauh

beruntong la jugak merasa beli reta sama2..tak ralatlah tak angkut sekli masa move on. aku rugi kalau tak hangkut..hanger sebijik pun aku amik. segala reta tu aku yg punya..tu pon kalau dapat meja makan kayu berat sgt xdpt angkut seingat aku lift kt umah lama manjang rosak..hari alu pindah elok plak dia

takan nk beli baru semua move on tak move on..dia sedap sedap tak payah bayar apa. sekarang elok plak dia cukup time belanja sekolah je bagi terus ke tangan anak2. okla kan.

macam blank plak otak sejak takde pc lappy rosak..menganga main fon tgk youtube vidio seram..tgh layan vid siam tapi byk video seram dari malaysia dan indon.