CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
tadi tak sempat sahur
rasa nak resechedule my fast
tu dia reschedule

jap nk click foodpanda apa yg menarik?

aku memang suka cakap sensorang.. Biasalah kadang aku mengong gak ada masa2nya...ikut kepala aku ni hah..

dulu..aku wanita yg lemah. dia selalu cakap aku takkan boleh hidup tanpa dia. aku lak jenis tak suka berbalas2 cakap..mcm redha lah kekdahnya. ditambah kalau kena marah skit je..aku cepat nangis.  tapi bkn sentap ye. dia compare kan aku ngn scandalious dia yg kononnya berpendirian..voice up..mcm2 lah. hah..terus aku nekad. apa??? ko ingat aku tak leh hidup kalau ko takde ko ke. aku boleh jer survive sendiri.

hah..skrg..amik ko. tgk siapa yg tak leh hidup tanpa siapa...huhuhu.

Masuk bod kenamaan td... tu dia.... level 10, level 22... baru x masuk 4 bulan habis sumer pagar tinggi2... jenuh nk kutip kacang ni...

syabas betti..hang dh buat terbaik untuk diri hang. apapun terjadi teruslah melangkah dan berbuat baik ..senyum dan syukur selalu.  hidup ini memang hamparan ujian..diuji susah dan senang. tiada kesulitan itu melainkan Allah permudahkan utk hambaNya yg beriman. #setazahgitu

semalam aku pi tengok si kecik pertandingan bahasa arab. dia kan skola agama petang..sebelum tu ckgu dh bagi kertas arab utk hafal..pagi tu aku tnya mcmana dgn pertandingan? ya mak kena dtg. oo ok..babak apa yg perlu dibawak nanti cuba buat mak nak tengok. anak jwb tak baca apa2 cikgu suruh watak bisu. bahsa tangan.

aku tanya kenapa?? tak hafal..huhu..sedih anak aku ni. eee geramnya aku. marahla dia pastu anak merajuk tak bgi aku dtg tengok pertandingan tu nti. aku pegi jugak. tak ramai parents dtg.. sempatla belanja kawan kawan dia air sebab panaskan tunggu kt luar acara diorg. tak sempatla tunggu sebab kena balik ofis. petang semalam amik dia..rupanya team dia juara. dia cakap tak hafal tu sebab gugup dgn aku tapi depan juri dia elok je buat persembahan.

Hahahaha jahatnya aku,  p post pasal brunei covid 19 . Tak de mengomen.  Huhuhu...

Geram sangat,  bila beli brng dri brunei tu, exited semacam,  sekali aku belek,  made from thai la,  china la..  Aku mcm wth????

Edited by rospinki at 14-3-2020 09:49 PM

haaahh lenguhnya kaki

Follow Us
fly robin fly
up up to the sky

ahrghh stress asik typo guna fon baru nih

Semoga I x bersikap bias terhadap orang bawahan I. Kita manusia biasa.

Rengsa baca komen forumer kat bod Isu Semasa yang serba tahu tu..dah la 24 jam 7 hari seminggu berforum..kesian tengok..tiada life ke apa dia tu..

girlfriend_^^ replied at 21-3-2020 02:11 PM
Rengsa baca komen forumer kat bod Isu Semasa yang serba tahu tu..dah la 24 jam 7 hari seminggu berfo ...

Sapaaaaaa. ...kaka nk tauuuuu. ...hehe

bg org yg tk biasa ada dlm rumah 24 jam, mco ni mmg mencabar bgnya.  bila tk bole keluar, bole jd moody.  kalau moody sengsorang tkpa, ni tag org lain jugak.  org lain tu pulak kalau moody lmbt nk elok.  org yg 1st jd moody tu dah elok dah.

aku jd audience je la.  did try to lighten up the mood td tp tk jln daa.   merajuk dah ha.  esok elok sendiri la tu, insya Allah.  tk pun kena slow talk la sebutir dua.  gitu la jd mak2 ni.  mcm2 jenis topi kena pakai.  kali ni kena pakai topi pendamai.

ckp pasal topi, omputeh tu kan... the men, as a sign of respect, they remove their hats in the presence of a... oh never mind.  hormat menghormatilah kita dlm forum ni.  sikap dan pembawaan sahsiah diri tu jagalah. sbbkan masing2 dah lama tinggalkan sekolah, tak ingat dah apa rukun negara yg ke-5 tu kan.  meh la aku ingatkan: kesopanan dan kesusilaan.  haa.  

Makan cockrunch gigi pula gatal nak tumbuh. Cockcrunch betul

Untungla subur kejap-kejap update mengidam, kejap-kejap update pasal baby. Yelah orang lain tak subur macam ko. Semua yang follow ko kena tau ko ngidam, perkembangan baby segala. Sekali sekala ok la, ni kerap sangat kot. Orang tengah sibuk pasal Covid la. Oleh itu aku unfollow je lah.

setelah beberapa hari tak keluar, so plan hari ni kuar sebab nak topup barang basah yg dah habis..plus nak top up ubat2 tuk anak. standby kalau anak demam atau apa.

selama ni jujurnya aku tak pernah tau harga ubat2 ni walau sebijik panadol sebab perubatan aku dan keluarga ditanggung sepenuhnya oleh insurance yang provide by company. jadi biasa ambil saja di klinik panel. hari ni pergi ke klinik panel 1 dan 2.. tapi tutup pula. aku pergi ke klinik yg ke3..ikutkan aku tak pernah pergi ke klinik tu tapi aku tau tu juga klinik panel co. tapi sebab klinik tu nak macam2 nak original ic anak lah apa semua..dan aku malas nak argue lama2 sedangkan skrang mana2 klinik panel insurance dah boleh link ngan database patient. so..finally aku decide bayar cash je. hampir $100 jugak termasuk ngan vitamin anak2..vitamin C je pun. kalau sakit..jumpa doktor, consultation kena caj lagi kan..tu kira lain kan. costly juga sebenarnya kos perubatan ni kan kalau takde subsidi dari kerajaan.

time camni..badan yg sihat memang salah satu nikmat yg terbesar. jaga lah kesihatan tu baik2.

hi everything!
dalam keadaan mcmni..hilang segala perasaan utk bermimpi jauh. angan yg tak sudah sedangkan realiti terkurung begini. apa yg penting sudah tak penting.

mujur keperluan tidak terbatas pada susuk yg hadir bila diperlu..apaann sih..ada kau atau tidak tidak beza apa apa. senang bgini tanpa perlu mengesel gesel utk perhatian. berengsek!
#stayhomestaysafe

mujur kena berkurung..kalau tak lawatan sekolah anak yg perlu travel jauh ke pulau sana sesuatu yg aku tidak setuju sgt. tapi apakan daya atas nama lawatan bersejarah kunun..kos saja mau dkt 70k

walau sikit je kena bayr sebab mostly disponsor tapi kan lebih baik pergi dekat dan jimat guna duit org. ni tak sakan..ke pulau terus siap semua A class..dh dalam tu ramai orka. tak pasal pasal anak org semekin cam aku terpalit sama. kena bayar juga beratus. tapi dh posponed. hrp terus cancel je lah. semua benda mahal ..beli kain baju kurung tu pon beratus ratus belum upah nasib jait sdri. ayoyoyoy

hujan..
menyiram alam yg tandus
si corona bertebaran mencari mangsa
sesak dadaku mengambus diri dalam rona kelam
menutup sinar silau mataku
namun..hujan seakan membawa alunan merdu
melodi sepi sekeping hati
menatap surat terakhir tiada bertanda..

sisipan mar 31

Ada hikmahnya lah I tangguh nak tukar kereta. Dari haritu asyik ada je halangan. Dah jd mcm ni, kena jimat cermat. Kereta skrg ni elok je cuma enjin kecik and 2nd hand kan. So kena extra care lah. Ingat nak upgrade sikit. Kot lh kena jln jauh selesa lah sikit. Takpe ada hikmahnya. Ada org tu langsung xde kereta.

On other note. Tak suka betul perasaan rindu2 ni. Selalu ckp kat dia, I dah dewasa patut boleh control rindu or sick2 mcm ni. Tantrum baik punya. Adoi.

Edited by Genkidesuka at 1-4-2020 11:03 AM

airline asyik cancel flight sbbkan covid19, so k tk tahu bila boleh balik.  bila dh sampai msia nnti, k kena kuarantin 14 hari kt center.  kita org ok je, tkde nk risau bagai.  ketentuan Allah semua ni. ada hikmahnya tu.  ikut saja peraturan yg ada tu.  semoga Allah permudahkan segala urusan kita.  

btw, ni lah hikmahnya tk dpt pergi k's graduation ceremony.  kalau tak, dgn kita org sekali tersangkut kt situ tk lepas balik sini.