CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
ahh byk pulak pop up ad kt wall cari ni..kata dh buh blocker.
awal aku smpi ofis harini..sebab bangun awal prepare donut kemas kemas masak utk diorg kat rumah..harini masak nasi lemak paling cepat..smbal tumis udang geragau dgn nasi lemak butter. exceli nasi tak hbis semalam ada separuh so pagi ni aku cmpo je dlm nasi lemak tengah masak dlm piyok karan..aku nmpk tak berapa lemak taruk buttter sikit gaul gaul...jadi lembut dan wangi sgt. makan dgn sambal tu je pun dh sedap.

tak smpi kedai lagi donut aku kena serbu dgn pekerja kilang tepi tu..jumpa lak pak guard dia pun beli..tiggal separuh je hantar kedai.
yer aku acik jual kuih demi sesuap nasi.

alhamdulillah..nanti kena stndby stok lebih esok cuti pi amik barang anak kt n9 pastu nak bawka si kecik pi zoo nak jumpa kawan lama dia dan nak tengok my adopted african lion

lama shy2 tak mesej..tup tup timbul. ahh aku dh malasreply ala kadar je..aku tak minat buat benda takde halatuju. waima kau kayangan seklipun..wasted.

lunch makan piza kering kejung keras kt crust dia je sbab dh kena panas 2x
kat umah stok piza aku buat tak hbis makan..budak budak lah...mana nk nasik nak pizza yg tak abis aku jugak tolong abiskan
takla aku risau sgt pasal gemok ke apa..badan mcm aku ni susah nk gemuk makan byk buang byk..lagipun tinggi aku dan berat bmi 24 just nice kata omputeh..buat keja umah kesana kesini exercise jugakkan

Kadang susah dengan orang yg cakap kita berkira ni. Orang yang sekali-sekala bagi, kau rasa pemurah. Orang yang tak kesah dah pasal duit, main bagi je sampai kau sendiri boleh amek kad sesuka hati, tapi just 1 ayat aku kata harini terus kau kata berkira. Aku sedih tapi nak buat macamana, I couldn't do anything. Life kan?

Nk baiki aircond keta pomen dh kata dlm rm900. Dtg rmh amek keta sampai bengkel kata minyak hitam plak bocor... adoii.... jgn lh kena ribu riban... mn nk korek duit oiiii... dh la x keje...

orang ofis sebelah tak puashati ngan aku balik awal selalu
asik tu je diorg tanya..wahhh balik awal bos tak marah meh?
aah..ok..bai tu je aku jwb selalu
tapi haritu aku jawab dia tanya lagi..aku ckp, i sampai 7.30am..u orang 9.30am pun kadang belum bukak ofis lagi..senyap terus member
takde soklan lain ke nk tanya..ee nyampah la. asik asik ulang benda sama..apa dia ingat org mcm dia ke
bodoh tu bagi simpan sendiri bole tak??

semalam makan kat zoo..berlima dgn anak anak
kelaparan smpi lepas blik dari n9
pecut tak smpi sejam..alhamdulillah smooth ride
makan kt rest dalam tu..order set lunch ada ayam bubur etc
geram betul..anak aku mula cakap lapar..lepas tu bila hidangan dah smpi bole plak dia ckp
entah entah ayam ni dari burung dalam zoo..lain mcm je rupa.
tak diusik nya ayam 3 ketul dgn nasik. loya plak tekak aku mikir mcm macam benda dlm zoo tu kan..potong betul lah..dgn dgn aku tak selera makan..langsung iol tapau je semua sumbat dlm plastik.

sedih doo dalam tu..macam hidup segan mati tak mau je keadaan rest. tu aku cakap..kita datang sini sekurangnya bole generate income dan makan kt sini..sekurangnya jalan jugak bisnes diorg. pekreja dan kos lain mesti byk.

hmm..penat balik lepas mandi solat terus tidur smpi pagi..haaa lega rasa badan.

Follow Us
ternmpk thread EY kt dpn td teringat dulu cousin aku teruja lepas tgk bkl suami aku.  rupa EY katanya.  tang mana serupanya aku pun tak tau, adalah sikit kot. ntah. bila aku beranakkan K, patient sebilik tu ingat kita org ni pasangan selebriti.  mesti dia ingat suami aku pelakon tu agaknya.  masya Allah.  apa cerita la akak tu sekarang.  

mcm tu la ceritanya.  skin deep je semua tu kan.  sesungguhnya kematangan jasmani dan rohani mesti diseimbangkan.  semoga Allah tetap berikan kita petunjuk hingga akhir hayat.

ngantuk nya..nak tido sejam boleh tapi tak lunch lagi

officially aku diberi tugas baru..handle shipment to west/east
sesambil makan kacang ni aku dh guna semua jari jari tu each job termasuk suplai donut kat kedai tu hari2

hrp dapat aku handle dgn baik..nk bukak file archive lama tersimpan nk hafal balik
masalah skrg otak aku tak selaju mcm jariku

Rasa macam hipokrit pulak bila kau guna ayat "ni kan our house" but bila marah kau buka ayat "tapi i yang bayar" "duit you tak bagi". And the highlight of today when you said "Now you tell what do you want. Clash with me? Or you tell me you nak cabinet macamana?" Hahahaha maybe ayat clash memang ada dalam otak kau. Tapi minta maaf beria pulak.

Idk la if we should ever get married? You provoked me today kata "sorryla jadi bf no money, takda taste" "maybe sebab tu you sampai sekarang taknak kahwin" hahaha idk why we're still together since zaman belajar if that's how you think about me? I dont even know you nak keje apa, jadi apa when we start seeing each other so why timbul pasal duit?

I just need a partner to listen. Tu pun susah sangat ke? And the reason kita tak kahwin lagi is because of I m not convinced and idk at this point i'll ever be.

Risau bila anak dah lama tak sekolah ni..
Risau camne nanti diorg nak catch up nak abiskan silibus. Faham ke tak nanti cikgu ajar skip2 gitu. Ajar diorg..masing2 emo sebab ibu garang sgt mengajar...katanya. Mengadu kat dia..tentang peel anak2. Dia pulak reply balik..jgn kata kan ank ckp u garang..dgn i pun, i selalu kena ngan u Ishh...mana ada.. Saja je lah tu.

berehat ni..wiken pon aku keja tau...takde masa la nak layan komen bodo ang tu..saja je kan nk firestone org. lantakla sorok tangan..mcm la hang tu suci murni mcm kawan kawan hang tu jgak..eh sejak bila dh jadi kawan kawan.. kau tu mmng tada guna satu sen punya org.

mcm ni lah..aku kt sini bukan nak cari lawan..kawan pun bukan. namun..elokla gitu kita dh kenal musuh dari musuh yg diam diam kita tak kenal..eh

tetiba teringat pengat pisang tanduk orang trolak
sedap nya kalau makan petang2 ni

adik aku nak kawen dahh tapi aku tk dpt balikkk, nk berhnti je kejee tp memikirkan nak cari keja pun payahhh huaa sabar jeee laaa

kalu macam tu laki ko buat kat ko, mintak cerai jelah. pindah balik duduk dengan mak ko. aku baca cerita yang ko tulis kat wassap pun menyirap tau!!!!!!

[nak nasihat pun bukannya ko nak dengar kan..........spesies tak leh hidup tanpa jantan.......]

huh!

Edited by rospinki at 25-6-2020 09:11 AM

haritu merasa juga aku overnigt kt hospital..tak pernah pernah selamani merasai pengalaman disebelah katil semalaman tak tidur dan kesejukkan..itu yg aku rasa baru baru ni.

tapi ia amat bermakna..tiba tiba disuatu petang yg damai aku dikejutkan bila jiran ketuk kata anak aku jatuh..tinggi tau. mau tak terkejut aku...budak ni aku dh panggil siapsiap balik cari dkt pool suh kakak dia heret balik..memang dia dh balik..entah anak jiran tu ajak dia main tepi tu je..tup tup dia pi amik bola budak tu jatuh. aku dh cakap jgn rapat sgt dgn budak tu..suka mengarah anak aku. anak aku pulak ikut je cakap kawan dia,..pendekkan cerita dia jatuh masa amik bola tu slip off frm pagar jatuh atas bumbung walkway bedebuk jatuh ke simen.

rilek je diat bangun depan pintu ckp dia ok..hanya calar didagu. iran cakap dia jatuh dari tgkt 1..nak kena pi hospital cepat check kot ada internal injury, mandikan dia dan bawak pi emergency..dekat je dari rumah..smpi emergency aku sdri tak sangka..semua doktor nurse staff nurse tengah aman aman takde kes petang tu..seperti tengah standby tunggu aku dan anak aku dtg..apalgi smpi je terus dibawak dgn wheelchair ke bhgian kritikal berduyun duyun dokto nurse attend tak smpi sejam kami dh berada dia wad sementara dibawh pemantauan..malam tu aku tidur situ kejap kejap pi kantin beli jajan layan anak aku sembang..dia cuma terkejut je..trauma jatuh. lain semua ok..tu pon lepas aku pastikan smua bahagian dh x ray dan pakar dah mengesahkan anak aku ok.

Alhamdulilah semuanya selamat, share story ni..asik story manis manis saja. memang ajaib..jatuh tinggi tu hanya calar di dagu. tapi budak kawan anak aku tu aku tknK dia kawan anak aku lagi. lari dia masa anak aku jatuh..

anak tanya mak tak marah ke..nk marah apa..benda dh jadi. ujian utk kita datang dalam pelbagai bentuk. kena sabar dan pro action.

edit - taknak la salahkan anak org tu, dah selamat semua syukur je lah. anak aku tu pon nakal juga kalau dia sendiri tak panjat pagar tu takdelah dia jatuh. pengalaman dan pengajaran utk dia juga. aku paling takut benda benda camnila..takut nk cakap besar takut nk buat tak elok..balasan Allah bagi cod. mujur takat sipi sipi jahm

Rindu.. Struggle gila nk lupa.. I don't know it could b this hard... I should just leave it at hello...

Sebal sgt. Nk berjimba dgn hubby. Ank x bagi ikot. Tpaksa lepaskan hubby g ngn kawan2 je. Melepet kt rumah je ni sambil baca porem.

Takde hati langsung nak menolong org yang mcm tu. Kita tolong Tapi masih belum dpt penghargaan. Ucapan terima kasih tu berharga okay. Lagi2 lps mood yg ke laut dlm.

dah lama nk buat ni cinnamon rolls..hrini baru sempat dap dap

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x