CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
stress..apehal i p citer mslh peribadi kt bdk reen tu

Fuhhhh nasib baik sempat isi..dah lah tadi tarikh last isi..kali ni aku kena p jugak kalau xp rasanya boleh jadi gilaa..

Seronok rasa dapat bersenam..kemas bilikkkk

Reason taknak apply sbb nak tgk org lain burn out dulu. Nmpk mcm jahat tapi kita tgk dulu pengalaman org lain. Belajar dulu. Dah 2 tahun berturut burn out. Tahun ni dgn covid kita stay calm jap. Tahun 2021 kita all out.

Edited by PintuKayu at 27-11-2020 04:17 PM

Rasa excited nak kuruskan badan sbb jumpa video someone yg sama berat dengan iols now dia dah selim..nampak muda gitew..sbb next year my plan nak keluar dr kepomponggggg..

But then baca dekat bod lain katanya kiamat dah nak dekat I izzz takut

kenapa m2u takle bukak? tiga tiga aku dh try..pc 2 bijik dan fon pun takle jugak. lambatla aku nk bayar segala maknenek bil ni bahye duit kepam lama2 nanti ternoda dek jari jemari ini.
yey..skrg dah bile santai2 balik. Alhamdulillah..sesungguhnya Allah itu mendengar getusan hati insan yg teraniaya. aku rasa aku teraniaya la kot..sebab handle keje yg overload. bos la pandai2 deal jv aku yg kena hadap sorg2..syukur dapat buat jugak walopun rasa nk terkeluar otak keluar electric current berasap. tiba2 kena hold sebab technical issue. yihaaa!

nanti smbung balik..tak tau bile, bolela aku santai2 keje.

aku nmpk apa perlakuan org..aku berpaling seperit gambar avvy ku itu.
Allah mengetahui ya yg tersirat dalam hati kita. better don play2.

Follow Us
Rindu nya waktu itu. Rindu

Hi guys

Pernah x korang sound bos korang klu x secara terangan dlm wsap ke? So apa yg jadi lpstu

Mcm aku td dah la suh buat kerja org lain dah siap terima kasih pun idok lpstu menyakitkan hati duk nak cepat2..

Nak je aku sound manjah tp x buat lgi lah.
Aku just nak tau je klu korg sound bos lpstu jd apa eh... ?

menjawab soalan, penah..bukan by wassep tapi by skype..iols tanya sumthing tapi boss iols jawab sarcastically..then iols reply beliau "thank you, but no need to be sarcastic ya, i ask because i dont know" gitu..last2 weols pon bermaafan tapi ofkos la dia say sorry first

kalau boss duk push iols buat benda lain pon ada jugak..iols cakap la, i will do after i finish this this this..iols percaya konsep 2 way communication..kalau duk diam sentap maki dalam hati takkan kemana

sorry mod jangan potong markah

kenapa i still tk boleh, still tak nak cuba, korang kat sini ada tk fear nak drive, tp korang cuba jgk, mcm aku ni ada anxiety, rs susah sgt nk mula blk, pernah fail years ago, tp tk nak ambk lg sbb tk ready, tp semua org paksa ambk, and nak mntk kerja pun org nk yg ada lesen. sedih, kenapa drive a car adalah something necessary, my mind and my body not ready into this ( maybe )

Been there, done that... Lagi lama menanggung anxiety & fear nak drive (berbelas tahun), dari belajar drive semula dalam setahun dua je. Syok kalau tau drive...bila bosan, ambik kunci, drive ler ke mana pun. Kena start buat & progress from there..fikir-fikir, overthink, overanalyse drive keluar lorong rumah pun tak jadi.

roti homebaked..overnya kalorii

takpe..makan sikit2 ok kot. dah buat terpksa makan. aku takut makan oti ni

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

owhh..baru teringat. ada sorg ajk surau tmpt aku ni, asal tengok muka je mesti cakap pasal sumbangan/derma/tabung. itu ok..yg aku tak bekenan dia tu suara dh tak sedap, maaf ckpla aku bukan tak suka azan, tapi dia tu suka azan, suara dia mcm org pakai gigi palsu pastu dia meleretttt panjanggg...stress rasa telinga aku dengar. azan biasa 3-4 dia sampi kat 5-6minit kot. over kan...sore kalu sedap takpe siap dia jerit dan over mendayu. eeee

tadi terjumpa dia..kt parking masa aku nk gi keje..rterkejut aku denganr org bagi salam. dia tanya nk gi keje ke time tu baru 7.10pagi. tak..saja gi jalan2 aku tak suka jumpa dia. pastu dia panggil..ehhh dia ni. rupanya dia nk mintak tolong hantar anak dia gi sekolah tahun depan..tak sukalah ada urusan dgn org ni. malas tau nk jumpa nak sembang nk kena tanya itu ini. aku ckp tengoklah..tahun depan insyaallah. malas aku eh..tapi moga diberikan kekuatan utk brbuat baik. ya Allah

tq reply, means a lot...

Hanat betul la. Ko dah tahu hari ni ada meeting nak cuci taik ko tetiba ko out off office pulak. Aku pulak nak kena menjawab bagi alasan sebab benda tu tak betul.

sempat aku ke pasar tadi lepas setel kt port..dahla jauh ke pulau sinun. balik tu singgah kt keda meknab feveret aku nasi kerabu dan nasi dagang..lepas gi pasar beli ayam sayur ..sempat lagi aku juga supply barangan utk peniaga online for some ingredients ada jual kat kedai borong situ jga. lepas tu..belilah beberapa bungkus nasi kerabu utk hantar ke rumah x sebab anak 2 org duk sana kejap. belila utk x skli. jgn dia perasan plak aku beli utk ngorat dia ok..dah bayar aku terus belah..smpi depan umah org tu tup2 aku tertinggal nasi tadi. alamak..terpaksa patah blik amik..is ok. small matter.

moral of the story morry..buat sesuatu buatlah smpi habis..hbis dh first trip delivery termasuk yg baru masuk dari gombak tadi. motiff??

Kalau berjodoh dgn orang belah pantai timur okay je. Cuma x mau balik kampung jln jam.

sedih nya sebatang kara sangat weols hari ni..dah la tinggal berdua je handle this big market..sorang local boss ada gak courtesy nak tanya pape dia nak tolong..yang non local tu diam2 je offline apoo ni nak kena call uk pipol pulak pukul baper nak offline sobsob tapi nasib baik sempat order iced mocha sambil sedut air sambil sobbing depan screen..sambung sobbing

arini ada hepi sket mampu buat majlis sambutan besday tuk staff. n sorg acik ni yg bakal pencen tahun depan.
semua org x suka acik tu termasuk sis tapi kami masing2 dah janji bg dia momen indah la setahun nak pencen ni kan

Post sini lah.. kang meluah dalam FD ada orang gila pulak duk quote malas gi situ

Luahan hari ni.. iols rasa preggy di ambang 40-an ni mmg mencemaskan, mendebarkan.. penat then cepat marah bila tengok rumah sepah... nak terus plan for caesarian je ni, lepas tu terus ikat peranakan.. sbb kalo terbabas preggy mid 40 lagi la tak larat kot nak menimang baby... huhuhuhu