CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Lelaki dakwa sambutan Aidilfitri lebih meriah selepas murtad

Jujur kalau aku haus hari puasa aku minum je...tapi masih hormat dengan tak makan lah.

Tapi kalau haus aku minum je.

Pada aku Elohim tu wujud tapi dia takkan menduga apa yg kita tak mampu. Elohim pencetus idea dlm kejayaan.

So aku bukan athiest lah.

Bila aku minta tuhan cetuskan idea aku akan baca lah apa2 ayat kebiasaannya dari Psalm.

dodolgemok replied at 21-6-2018 10:21 PM
Satu je kau silap dek. Kau buat public announcements smbil reply dgan ayat provokasi. Kalau kau diam ...

Tu hak dia lah sis bk bagi pendapat...macam kau maki org lain. Tu hak sis

Dia pon ada hak sendiri.

Ramai je brader 30s kat KL tu yg atheis dan semi Judaism yg baca Psalm utk ketenangan.

nolya replied at 21-6-2018 01:54 PM
These ex-muslim n para ateis, kalau tetiba mereka mati eksiden atau mati kerana sampai had umur, waj ...

haha sukanya aku tengok ummah penat pikir macam mana nak tanam kami, walhal kami pakat togok beer meraikan jah.

Pada aku masalah paling besar persepsi orang berbanding agama.

Contoh aku teringin nak peluk Bf aku time berjalan dan lepak kat public..  Dr sudut agama tak salah tapi dr segi budaya benda tu pelik.

So aku sebenarnya anti dengan budaya Melayu walaupun aku dibesarkan dgn budaya Melayu yg kental...kdg2 memang rasa nak memberontak sebab aku hidup dlm masyarakat Melayu..dimana Bromance tu sgt janggal.

Bodohnya ..cite cmni berlambak sejak zmn A.B. .. wartawan ni baru daftar Twitter ka apa?
Watlar Cite anak yatim.org miskin ka apa.. lagi berpaedah

Baguslaaa kalau gitu..

Follow Us
diam diam jer ler ...
naper nak openly mentioned ex muslim....
saja nak provoke nih.....
bodohhhhhh

Sambutla dik.. who cares? Dah atheist ka beragama ka, gay ka lesbian ka significant pengakuan2 tentang hidup kamu di social media or forum? You’re nobody

dani-rox replied at 21-6-2018 11:12 PM
sbb tu ai cakap dia mcm memberontak, nak sambut raya sambut je lah diam2. tp canang kat org kemudi ...

Khenn?? Padahal ramai jah ummah atheist/agnostic yg x declare publicly diorang punya belief. Nak declare buat apa pon? Nak bagi ummah tabik spring dekat kau ke dek? Ujong2 retract balik tweet tu. Ni pride betul.

Dwdrum replied at 22-6-2018 12:57 AM
Bodoh kah apa penganut sanggup buang tidak bagi sambut raya sebab jadi kapir ....kata nya air di c ...

ibaratnya... macam uitmlah... dok kata uitm universiti low clas u budak bodoh... at the same time gigih minta uitm open. x ke contradict otak depa bercanggah kiri dan kanan  

Bukankah tiada paksaan dalam Islam? Juga tiada paksaan dlm agama
So kalo dia nak murtad, let it be la. Kenapa perlu masih lg nak kecam dan paksa masuk Islam bagai

attention seeker ke??

cmf_premierleag replied at 22-6-2018 09:01 AM
Bukankah tiada paksaan dalam Islam? Juga tiada paksaan dlm agama
So kalo dia nak murtad, let it be  ...

Uols salah paham ke apa..  Tiada paksaan dalam beragama bermaksud tiada paksaan bagi yang non moslim untuk jadi moslim.. Macam nak paksa @iloveselangor tu masuk isle.. Tapi nak keluar islam xboleh..  

nak murtad, murtad la, i percaya umat islam lah puncanya ramai murtad bukannya paderi maupun sami. sudah hilang pecaya kepada kehidupan sbg muslim, semua buruk2 aja. keluar umah org islam rompak, dalam rumah org islam rogol sumbang mahram buang bayi cerai penagih dadah, zakat kena songlap, susah dapat bantuan org islam kena keji aja sampai pegi mintak org non muslim, tiada jalan keluar jika terdapat masalah

ninja boy replied at 22-6-2018 09:20 AM
nak murtad, murtad la, i percaya umat islam lah puncanya ramai murtad bukannya paderi maupun sami. s ...

Dulu ya. ..aku percaya akidah seseorang terpesong akibat terpengaruh. ..tapi bila aku tengok semua utube berkenaan orang kafir yang memeluk islam disaat sesetengah umat islam makin goyah makin modern dari zaman ke zaman....aku yakin bukan sebab pengaruh ...tapi semua dari diri kita. ..

Patutlah tuhan suruh baca AlQuran. .baca bukan bermaksud sekadar baca macam sesetengah umat Melayu riak bagi tau aku dah khatam Quran berpuluh kali (tapi perangai ...kata2 dan perlakuan tetap tak menunjuk engkau tu memahami ajaran islam)...baca yang dirujuk tuhan ialah memahami terjemahan dan ajaran AlQuran. .

Ramai kafir yang memeluk islam sebab mereka memahami al Quran. ..ni kafir yang bukan dari pengaruh sesiapa tetapi yang mencari kebenaran. .mencari agama sebenar. ..sedangkan kita atas nama islam langsung tak memahami apa sebenar ajaran islam. ...

iloveselangor replied at 22-6-2018 12:58 AM
Jujur kalau aku haus hari puasa aku minum je...tapi masih hormat dengan tak makan lah.

Tapi kalau ...

Moga elohim berkah kamu. Amen

iloveselangor replied at 22-6-2018 01:02 AM
Tu hak dia lah sis bk bagi pendapat...macam kau maki org lain. Tu hak sis

Dia pon ada hak send ...

Mmg hak dia tpi kalau kena hencap xpayah meroyan lah, dan xperlu nak delete balik tweet dia. Mana pride dia sebagai atheist? Macam dodol, kena hencap kiri kanan dodol ludah kan jah mereka itu. Macam kau lah jugak, kena hencap Yahudi mabuk pon kau peduli kan semua tu. Itu baru betul hak.

Anyway, dodol xkesah pon dgan golong a atheist sebegini, dodol kesah bila mereka meroyan secara public minta simpati. Motip kau dek?? Sama jugak dgan puak ugamawan yg merempan mintak simpati secara public. Motip kau dek??

edee_91 replied at 22-6-2018 01:08 AM
haha sukanya aku tengok ummah penat pikir macam mana nak tanam kami, walhal kami pakat togok beer  ...

Begitulah prihatinnya ajaran Islam, memikirkan kebajikan dn ukhuwah sesama ummat tidak shj sewaktu mereka hidup malah ketika mereka mati. Allah jadikan manusia berbeza dgn makhluknya yg lain: binatang dan tumbuh2an.  Allah menganugerahi manusia dgn akal dn nafsu. Akal yg wajib diurus  menjinakkan nafsu ttpi jika nafsu yg kalahkan akal maka sebegitulah rendahnya taraf yg Allah tentukan kpd binatang,  malah mungkin lebih hina drp itu. Matinya binatang pun akan disebut bangkai dan jika tidak bertuan, bangkai trs digelikan dn dijauhi manusia. Itu baru hidup yg tidak bertuan akan tetapi bila hidup tidak bertuhan, maka fikir2kanlah sendiri. Mengambil dn menikmati sepenuhnya apa yg ada dn yg dicipta di alam ini ttpi tidak ingin mengimani kpd DIA yg sudah memberi, apalah yg hendak dibanggakan oleh manusia spt ini. Pun begitu, secebis doa "Ya muqallibal qulubi tsabbit qalbi 'ala dinik" dpt diandalkan agar manusia mendapat Rahmat drp-Nya.  Amiin.....

iloveselangor replied at 22-6-2018 01:10 AM
Pada aku masalah paling besar persepsi orang berbanding agama.

Contoh aku teringin nak peluk Bf a ...

Betul tu sis. Mostly mereka2 ni meroyan sbb Xtahan dgan persepsi dan pandangan Public terhadap mereka. Kalau jiwa kental, kau pedulikan jah pandangan bimbo marhaen terhadap kau. Dan xperlu nak publicise kau punya convert to atheism kat org lain. Senyap2 togok beer sudah lah.

Kalau kau peluk bf kau, cakap je tu adik kau. Kan senang? Muahciked sister!

MissNigga replied at 22-6-2018 08:08 AM
diam diam jer ler ...
naper nak openly mentioned ex muslim....
saja nak provoke nih.....

Khenn?? Tpi @kemaruk cakap atheist semua bijak2 belaka. Rupanya attention whore sgat cam bij.