CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

Kak Hassanah masak nasi 15 pot, kari ayam 2 ekor namun anak murid tak datang ber

jazaa100 replied at 21-6-2018 07:10 PM
Raya thn depan, kau ckp dgn mak kau, klu ada org nk dtg, jamu almond london dgn air sirap je.....

Aku dah cakap awal2..tapi mak2 ni tau je la..sebolehnya nak jamu orang sampai tersandar kenyang

phonon replied at 21-6-2018 06:31 PM
sebab tuh la raya2 nih better kita buat stail serbu jer.... jgn dok janji... takut tak tercommit.. ...

Tu la.. dulu2 macam tu la style kita beraya kan..mak aku ni jenis suka jamu orang.. seperiuk besar kari ikan dia masak.. jenuh la jugak kitorang nak habiskan

sofiazara replied at 21-6-2018 05:20 PM
sabtu ni meols nak ready je menu berikut. sapa nak datang, datangla. takde sapa datang aku melantak  ...

Wuish! Ni boleh datang join makan ke ni? Hehe..

Aku closed house je..tak kuasa la nk ngutuk lps dorg blk...
Kalo ade gak yg singgah aku jamu maggi je..senang..2minit je...

meols sejenis tade sesi2 booking klu kau dtg meols masak la mee goreng ka, bihun ke. jimat masa n kos gitew! kose la nk bersengkang mata dr pagi nak menjamu tetamu yg belum tentunya nak datang

chazey replied at 21-6-2018 04:18 PM
Kak Hasanah apanya. Benda ni bukannya abnormal. Pernah jah jadi kat ai, tapi dalam kes ai, ai yang m ...

Sama, mmg sedih sgt. Tau tak kita ni bkn penat masak je tapi penat kemas satu umah dan penat nak mentenkn umah tu kemas je sampai tetamu dtg.
Yg tak dtg satu hal, lg satu yg dtg tp xnk mkn plak alasan dh mkn byk kt umah2 lain yg dia g open house.
Sakitnya la hati. Lain kali bg tau awal2 nk dtg tunjuk muka je xnk mkn.
Ni dia hari3 bgtau nk dtg umh, kita ni excited sbb tau jelah org melayu ni ziarah org stahun sekali je mujur ade hari raya hahahah.
So gigih masak yg special utk dia ujung2 dia bgtau kenyang sgt2 dah.
Sbb tu dah malas nk wat mkn2 raya sakit ati nya pasal.

Follow Us
renko replied at 21-6-2018 04:45 PM
yang spesis tny masak ape kalau sedap baru nk dtg tu mmg jenis bangsa xguna
tau nk mentedarah je
...

Mcm jiran kt kg iols lg keji siap ckp nk mkn kek butter yg selalu arwah mak iols buat. Dah tau org tu xde kan so mmg xkn ade lah kek air tgn org tu.
Ni siap ckp kalo ade kek mak ko buat tu akak nk la dtg, pastu bila tau menu basic je cam nasi impit kuah kacang n rendang dorang xnk dtg.
Nk yg rare je..

Aku suka jemput semua 1 hari....x pun kalau nak dtg bgtau awal....klu x apa yg ada je....

Kadang tu tamu musim2 raya ni x expect pun kan, tuan rumah masak beria2, dah mmg stail berkunjung masa raya, singgah sekejap2 jer, banyak rumah yg nak dikunjung, bukannya nak datang melantak sampai kekenyangan takleh bangun.
Tapi dah jenis mak mak ni, nak buat camana, dengar ada org nak datang jer, ramai lak tu berbijik2 keta, mula lah kegelisahan takde apa nak dijamu...ehhhh segala kuih raya, kerepek, kacang, penuh mejaaaaa tu bukan makanan ka?
Bagus memuliakan tamu ni, banyak pahalanya. Tapi zaman dah berubah. Kita tak bulih main assume saja org akan tepati janji, tanpa kita sendiri ambik effort utk kompomkan betul2 jadi ke tak jadi, main menonong saja berpeluh ketiak bersilat kat dapor seharian, ujung2 bila org tak datang, kita juga yg rasa sakit hati, tak berbaloi dgn penat lelah.

Hari raya 1-3 tu ok la siapkan makanan bagai.. But nsb je la ckp idak.... Raya seterus ya depends pd tuan runah la rajin ke idak... Aku dulu penah gsk penay msk rendang kuab kacang bagai.. Last2 2-3family je datang... Skang ikut mood n kadar kerajinan dan tenaga...

kesiannya tuan rumah..

iolss byk kali dah kena.. kwn2 iolss ler beria nak dtg.. dh pnat msk xjd plak dtg.. last2 spe nk dtg jamu kuih raya sng.. xpyh nk pnat msk2..

Raya aritu cousin husband i ckp dia tak penah dtg raya rumah kami.
Eh kami buat open house saban tahun jemput. Sape suruh tak maiiiii.
Ok fine. Kelamkabot on the spot husband i ckp kita buat small gath ptg smlm. Gigih kami laki bini kemas2, bersilat siapkan semua.

Hampeh cousin yg kemain ckp nak dtg tuuuuuuu,tak muncul pon muka dikau kak oiii.
Nasib baik makanan just nice.
Nanti jgn kau memokak lg ckp eh tak penah dtg la ape la. Aku cepuk mukamu kelak

Suchi replied at 21-6-2018 10:45 PM
Mcm jiran kt kg iols lg keji siap ckp nk mkn kek butter yg selalu arwah mak iols buat. Dah tau org ...

mcm haritu kat umah mak mentua
mak mentua salu buat lemang n jual kalo org tempah
mase raya aritu lemang dah xde habis da
pastu de grup makcik2 dtg beraya
pastu riuh kata kuakan lah lemang kitorang nak mkn ni
bila kata habis terus mencebik lak masing
macam cilanat je perangai xmalu dtg umah org mtk mcm2

sofiazara replied at 21-6-2018 05:20 PM
sabtu ni meols nak ready je menu berikut. sapa nak datang, datangla. takde sapa datang aku melantak  ...

kak sofi, pm tepi alamat rumah. rendang kerang tu kedengaran sgt tempting

Mmg byk kes mcmni.pernah sekali ai tolong kwn opis msk2.punya la byk lauk akk tu msk.yg dtg last2 6 org je.trkejut jgk.pdhal ramai janji nk dtg

BoongaKertas replied at 22-6-2018 09:31 AM
kak sofi, pm tepi alamat rumah. rendang kerang tu kedengaran sgt tempting

lolssssssss

masa balik kampung aku gi pasaraya terjumpa sedara. pastu aku cakap nanti malam aku gi rumah dia.

sekali tu rumah mak aku ada org datang sampai malam. tak pegi lah rumah sedara yang aku cakap nak gi tu

Mak I pernah terkena dgn adik dia sendiri. Kata nak dtg rumah sefamily. Gigih la dia memasak sampai berkecah dapur la. Sudahnya makcik I tu msg je dia kate x jadi dtg. Kesian mak I, akhirnya lauk pauk tu kitorg anak beranak je perabihkan. Nasib baik la mak I ni penyabar orgnya, kita ni anak yg tgk dia tak menang tgn masak, kita yg bengang.

Mak mak ni tak boleh kalau ada orang dah janji nak datang, mesti nak sediakan segala jenis makanan, alih-alih tak jadi datang. Lain kes pula kalau yang tetiba datang reramai, tapi takder apa nak jamu. Makan jer la segala kuih muih, kek yang ada.