CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5874|Reply: 47

Masalah gastric, mcm mana?

Masa kerja ku x tetap, kadangkala waktu tengahari boleh makan, tapi masa lain perlu tunggu sampai jam 3 petang baru ada masa utk gi lunch, waktu malam juga sama, hari ni mungkin jam 6 dpt makan, besok pula perlu tunggu sampai jam 9. Oleh sebab tu ku sering ada gastric, terpaksamakan ubat utk kawal, tapi ku rasa panjang masa makan ubat pun x baik utk badan, jadi mcm mana ni?

Rate

1

Kerja apa ni kak? Knp x ada fix masa utk makan ni? X mungkin pekerja sudah lapar masih mau mrk kerja? Manalah dpt hasil kerja yg baik kalau buat kerja dlm keadaan mcm ni.

sotuna replied at 16-7-2018 08:52 PM
Kerja apa ni kak? Knp x ada fix masa utk makan ni? X mungkin pekerja sudah lapar masih mau mrk kerja ...

Kerja promoter tu, kat shopping mall punya, setiap minggu perlu tukar tempat buat promosi. Kalau masa x ada customer tu mmg lah makan awal, tapi kalau ada customer terpaksa lah kerja lebih lama, jadi mmg x tetap lah masa makan tu, apa boleh buat...

NurAini11 replied at 16-7-2018 09:03 PM
Kerja promoter tu, kat shopping mall punya, setiap minggu perlu tukar tempat buat promosi. Kalau m ...

Knp x ada ikut giliran shift punya? Yg ku dulu juga buat part time promoter, pukul 11 ku gi makan, pukul 12 balik kerja dan org lain pula yg gi makan sudah, jadi masa ada lunch time yg tetap setiap hari, bukan mcm situasi kak ni..

Ubat gastric tu x boleh makan byk, kalau x masa depan akan terlalu harapdgn ubatan, sikit2 lambat makan akan gastric sudah tu. Boleh bincang masalah tu dgn bos tgk mcm mana, kalau mmg x boleh kau boleh cuba cari kerja lain, x berbaloi tu kerja dan rosakkan badan sendiri...

sekali u dah makan ubat utk gastrik nanti sampai bila2 u akn bergantung kt ubat tu...
kalau gastrik jumpe doktor dulu tgk u gastrik yg macam mana...
sebb gastrik ada byk jenis dari biasa smpai yg kronik pnye...
nanti dah dpt tau, mintak doktor kluarkan surat utk bagi boss u...
so, that time u boleh makan on time... but make sure makan pun kena jaga juga ye...

Follow Us
Toneli replied at 16-7-2018 09:19 PM
Ubat gastric tu x boleh makan byk, kalau x masa depan akan terlalu harapdgn ubatan, sikit2 lambat ma ...

betul nanti perut tu dah sebati dgn ubat tu... nanti jadi macam zombie pulak kalau x dpt makan ubat tu...
hahahaha ye lah macam dah ketagih sebb terlalu bergantung pada ubat...
kalau makan ubat tapi u makan macam 1 tahun tak makan pun tak guna juga ye...

aku pernah kena gastrik yg boleh dikatakan teruk siket lah dari gastrik biasa
aku makan benda2 yg beralkali macam sayur brakoli, buah2 buahan tu semua
yg pnting sayur lebih tapi kalau korang jenis cepaat jemu makan sayur macam aku,
korang minum air yg beralkali macam air dalam mesin kat tepi2 kedai tu

iboyrex replied at 17-7-2018 03:44 PM
aku makan benda2 yg b ...

kadang kadang mesin air kat tepi2 kedai tu bukan bersih sangat sebab tgk tempat lah
ada yg banyak tikus lalu lalang kat mesin tu.. dah jadi kembang tekak nak minum..
ape salahnye invest siket beli mesin penapis air sendiri kat rumah.. siap boleh pilih nak air macam mane ..

try dulu mesin prnapis air yg beralkali tu.. dalam article yg aku penah baca, katenye mampu kurangkan asid dalam badan yg berlebihan yg disebabkan terjadinye gastrik ni..
pakai coway inception punye tu air ade alkali.. kalau rajin google lah ape benefitsnye air beralkali ni..

sy pun ada gastrik dan ubat gastrik putih tu mmg ada stok
tp takmkn hari2 sbb mcm dah ok skit
bila sakit sgt br mkn

skg sy ambk  kapsul garlic utk angin
paling penting skali rasanya jgn biar perut kosong lama2

rosa_canina replied at 18-7-2018 12:56 PM
bil ...

betul tu capsule garlic tu boleh kurangkan gastric tapi tu lah makan on time kalau boleh nanti xder lah
kena gastrik pedih woooo kalau gastrik niiii hahahahahaha

violet1212 replied at 17-7-2018 04:12 PM
try dulu mesin prnapis air yg beralkali tu.. dalam article yg aku penah baca, katenye mampu kurangka ...

http://alkalinewatertoyou.blogsp ... li-untuk-tubuh.html
air bealkali ni aku guna utk hilangkan ngantuk time keje or drive jauh2
memang minum xrase penat sgt kire mcm bagi energy selain 100 plus tu
tapi xsure kalau utk gastik ni sbb aku bukannye gastrik pun heheheheheheheh

Toneli replied at 16-7-2018 09:19 PM
Ubat gastric tu x boleh makan byk, kalau x masa depan akan terlalu harapdgn ubatan, sikit2 lambat ma ...

betul laar ubat gastrik tu jangan brgantung harap sgt nanti takut boleh dapat kidney failure lar....sebab kawan penah kena, setiap kali sakit perut siket je dia makan ubat gastrik sebab harap nak kurangkan
tapi makan x on time lepas 3 tahun, kidney dia rosak then dah meninggal pun... so better berjaga2

Edited by allmoor at 26-7-2018 02:54 PM
try dulu mesin prnapis air yg beralkali tu.. dalam article yg aku penah baca, katenye mampu kurangka ...

ye ke?? macam mesin cuckoo tu claim dorang punya air beralkali paling bagus....
aku pun tak berapa paham sgt kalau nak diikutkan lah hahahahahaha....
tapi macam mak kawan aku, setiap masakkan dia, dia letak air dari mesin coway tu....
Sebab sekarang sumber air kita pon tak tahu bersih atau tak....

iboyrex replied at 17-7-2018 03:44 PM
aku makan benda2 yg b ...
dulu pun aq penah kena gastik lepas tu appendix lagi memang seksa lagipun aq suka makan
benda2 masam lepas dah kena operate, dokto bagi aq macam dlm gmbq ni jadi aq makan skrg pantang

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

boleh dipercayai kew? kang beli2 last2 lagi teruk pulak sakit tu .baik jumpe doktor or makan benda yg beralkali tapi dari sumber natural .
kalau pakai penapis ni air kita berklorin, macam mana nak jadi kan dia air beralkali?
heheheheehheehe

rosa_canina replied at 18-7-2018 12:56 PM
bil ...

doktor xbagi aq makan ubat2 yg kira mcm supplemment sebarangan maybe sebab penah operate kot .aq makan ubat yg doktor bagi jek mahal sikit pun xpew jnji dari doktor .

Eh i pun aa masalah yang same. Busy sangat , timetable aku semua dah fixed tak boleh tukar. Then i pon tak dapat nak makan pada masa yang fix. Tapi awak boleh mkn sikit biscuit mcm I.

Sakit gastrik bkn blh dibuat main-main tau sebab sangat lah, sakit. Dan jika anda berpotensi mengalaminya (lebih-lebih bila nak puasa ni kan) elok jika anda jadikan senarai makanan ini dalam kehidupan seharian dan makanan-makanan ini x setawar yang anda sangka! Kerana sakit gastrik ini berada di perut, adalah wajar bagi anda utk pastikan makanan yg diambil xakan menyebabkan perut terganggu lebih dari sepatutnya , di mana ia disebabkan oleh kandungan asid hidroklorik dalam perut. Oleh itu, makanan yang sesuai adalah yang jenis wholesome gitu, bersifat alkali dan bagus untuk kurangkan sket keasidan dalam perut. Kalau boleh, pasang satu penapis ais Coway, Alkali tinggi  dari pH 6.8 hingga 9.5.