CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Nurulain

"Mak Bapak Tak Ada Otak Ke?" - Jahanam Pelamin Pengantin Dikerjakan An

lolita737 replied at 6-8-2018 03:57 PM
nanti kalau kita marah2 anak dpn org ramai, org pandang kita pulak serong..

itulah yg sy alami se ...

marah jgn pukul...sambil tu cakap nanti runtun sape nak pasang balik pelamin tu..mesti org tu paham...kalu dia pandang gak maknenye anak dia salah seekor monyet dak kat situ....

kesian pengantin. sekarang ni aku jerkah je budak2 yg nakal nak mampos ditempat tak sepatutnya. lantak la mak pak ada ke tak de ke.. lantak la nak kata apa pun. sapa suruh kau xjaga anak kau.
ni semua nak ikut mat saleh la ni, xnak marah anak, xnak pukul anak. penghujungnya, anak org behave anak kau jd monyet.

ckenj replied at 6-8-2018 04:14 PM
ya..sekadar aip aip je tak jalan..mulakan ajaran dr rumah, jelingan kan and tgn kasi jalan sikit. st ...

betullll....setujuk.....

Anak aku boleh tahan buasnya walaupon pakai baju princess memanjang. sudahnya sekarang aku mmg selit pembaris plastik panjang dalam handbeg, nampak dia lain macam je aku dah libas2 angin. tapi tu mak, family inlaw aku c berapa gemor aku suka lahar anak in public sebab bukan cara dorang. sekarang ni kalau gi jemputan kawen aku limit sejam je, kalau sedara mara rapat aku akan tunggu sampai habis sanding tapi duduk luar rumah je la, jauh dari segala hantaran & pelamin.

pegi cubit ja budak2 mcmni.. makpak pun xpaham bahasa..

Terjalnye perangai

Aku byg kan budak2 tu mengaruk mcm dlm cite planet of the apes

Follow Us
rosevelvet replied at 6-8-2018 11:12 AM
Pnh tjadi ms pg wedding sedara. Pgntin kt meja mkn beradab, pastu ada tetamu i nmpk ms tu nk balik g ...

keji betul..
ni pesen sedare aku la ni..
orang tgh bersanding, ko nak balik, boleh ko pegi petik bunga2 telur yang dpn pelamin tu...
memang takde air muka..
setiap jenis color bunga telur tu dia rembat..
mangkuk punya sedare..

lolita737 replied at 6-8-2018 03:57 PM
nanti kalau kita marah2 anak dpn org ramai, org pandang kita pulak serong..

itulah yg sy alami se ...

yes. betul mmg akan ada pandang kita pelik marah2 anak
tapi i lantakkan aje

i marah & kawal anak sebelum jadi benda yg lebih memalukan lg

biarlah org nk kata apa

mak & bapak mentua berbulu je tengok i marah cucu2 dia

what to do la kan

nasibla ank2 i dapat mama garang

sbb tu akak lg prefer pegi wedding RSVP yg takde jemputan utk budak2 bwh 12thn
aman damai gitu
kowser nak hadap ummah pprt yg tak reti respek majlis orang

Foxey replied at 6-8-2018 08:26 PM
Kesian pengantin... Bertabahlah... Sbb tu kot ada kad jemputan dia tulis si polan dan isteri or si p ...

parents yg bodoh tak reti bahasa je sibuk angkut anak2 ke majlis org walau RSVP hanya utk laki bini jah
sbb alasannya takde sapa nak tgk anak2..padahal nak makan free anak beranak
lps tu sibuk suruh waiter / caterer tambah kerusi bagai

rosevelvet replied at 6-8-2018 07:12 PM
Pnh tjadi ms pg wedding sedara. Pgntin kt meja mkn beradab, pastu ada tetamu i nmpk ms tu nk balik g ...

Sila ban acik tu dari pegi kenduri yg lain...
Kang apa.plak yang jatuh plak...bumbung ka..pelamin ka..

Lepas ni pasang line merah putih takpun line polis tu, authorised persons only. Letak simbol polis bagi budak2 kecut sekali mak pak kecut. Letak juga nice to see once broken consider bayar twice the price

Yunho replied at 7-8-2018 09:04 AM
marah jgn pukul...sambil tu cakap nanti runtun sape nak pasang balik pelamin tu..mesti org tu paha ...

betul.. kadang2 serba salah nk marah anak depan org..bila kita marah dikatanya kita kongkong anak..itu xboleh ini xboleh..

tp bila xdimarah kata kita xpandai jaga anak..

tp klu sy peduli apa..org nk jeling ke apa ke..biarlah. kita nak anak kita jadi org yg beradab bila pegi rumah org..

missbelladania replied at 7-8-2018 11:48 AM
yes. betul mmg akan ada pandang kita pelik marah2 anak
tapi i lantakkan aje

betul tu..klu atok nenek diaorg suka cakap biarlah..budak2.

tp i selalu balas..xda istilah budak2..dr budaklah kita kena ajar adab..bila dh besar baru kita nak ajar mmg terlambatlah..
nanti kita pulak yg dikecam xpandai jg anak..

kadang kadang parents ni dalam dilemma juga.. nak sound anak kat depan public, takut malukan anak and diri sendiri. tak sound karang, jadi macam kes ni, malu gak..

mungkin yang anak hyper tak yah gi kenduri la kot.

mongoose_kidz replied at 6-8-2018 10:18 PM
aku rase klau pelamin jatuh atas budak2 tu maybe lepas ni ade yg akan kata sapa suruh pengantin bu ...

Kalau ada pun,terang2 akan dikutuk oleh netz sbb nmpk sgt anak dorg membuas x igt dan dorg x kawal anak dorg..lain laa kalau tetibe aje pelamin tu jatuh,xde kena usik kena tarik,kena tendang ngn budak..tu baru ler akn jd salah pengantin..
Dan netz spt sy cuma akn padankan muka parents y xreti kawal anak tu..sepatutnya kt rumah lg diajar utk behave,lagi sng,xyah bwk terus anak y spesis hyper ni g kenduri atau majlis2 formal..tp knowing parents nowadays,d mana ada makan free,situ ler gigih bwk anak beranak segala,sbb sng,xyah masak dah..bg mkn kyg2 kt kenduri jah,untung2 dpt tapau lauk sikit dua..gitu haa~

mongoose_kidz replied at 6-8-2018 10:22 PM
sori nak ot jugak..
aku keje spital,time tolak troli atau katil pesakit dekat laluan yg byk org,kit ...

Cer je bt2 terlanggar budak2 tu..hihi..tp kan,mmg parents ni kurg common sense kot,walhal hospital kot,kena bdk2 y spesis hantu,lil monster,dicabut,ditarik2 nye wire drip tu..x ke naya pesakit2...
Sy penah duk spital dlu kdg2 bkn budak2 ni bt bising,kite dh ler tgh sakit,kena lak bising,mmg sy jeling tajam je..reti plak nk diam kjp..

cmf_premierleag replied at 7-8-2018 12:20 PM
parents yg bodoh tak reti bahasa je sibuk angkut anak2 ke majlis org walau RSVP hanya utk laki bin ...

betul, ada yang tak kisah pun jemputan tu spesifik tak jemput anak2.... tapi yang ni takleh buat apa la... huhuhu...

Anak aku kalau g wedding paling suka amik gmbr dgn pengantin even dia tak kenal pun. So gagahkan diri la que tunggu giliran. Kadang2 pengantin pun x kenal kitorang psl dijemput oleh parents. Nasib anak2 aku tertib bab2 nk

sapa la punya cadangan suruh tuan rumah jaga pelamin. Better mak bapak la jaga anak. Suruh tuan rumah jaga pelamin pasaipa? Pelamin tu tak ke mana