CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Nurulain

"Mak Bapak Tak Ada Otak Ke?" - Jahanam Pelamin Pengantin Dikerjakan An

erishuji replied at 6-8-2018 04:51 PM
ni anak2 sedare mare pengantin ke ? kalau majlis dalm dewan gini jarang i nampak budak2 berani naik  ...

betul jugak tu..
jarang budak2 tak berkaitan berlari sampai atas..
melainkan budak yang baru dapat kaki
memang main taram je jalan memana..
tp selalunya mak ayah membontot je anak baru dpt kaki..
mesti sedara mara sendiri ni peel ni..

kalo aku penanten tu, aku suh makpak budak tu bayar deposit aku balik

sil aku dulu kawen, kain background plamin tu rosak
sbab kuarga dia gak yg gigih nak tangkap gambar xprasan kain tu terkena lampu
lampu tu panas kan...so kena byr ganti rugi kat butik tu

aku mmg jenis klu anak org terjal je aku jengil mata besar2
lantaklah makpak diorg nk jeling aku ke ape
ms ade charity event area umah ppr kt subang
boleh ada budak ni main balik2 brg2 jualan situ
aku dh sound dia xjalan, aku pegi kat dia ketip sekali
baru die tsentak..yg mak dia duk belek brg2 jualan smbil ketawa2 tgk aku sound anak dia

Gasaklaa.. mak pak zaman skrg anak main basikal lajak ok merempit ok rendam kucing ok main cc sampai 3 hari ok munuh ikan ok.. semuanya ok

mak bapak jenis apa mcam ni..
kalau aku nmpak budak mcm ni mmg da kena sergah dah
time ank sedara aku kawin
aku tengok budak2 main atas pelamin cuit segala benda
aku jerit jerk kuat2 anak siapa ni main2 ats pelamin nnti rosak siap ko org
aku ckp kat budak2 tu main lagi kau ketuk kepala sorang2
geram sgt...sbb bleh dia org biar ank perangai mcam monyet

bertabah lah....dah nak jadi....nak buat camna

Follow Us
mongoose_kidz replied at 6-8-2018 02:22 PM
sori nak ot jugak..
aku keje spital,time tolak troli atau katil pesakit dekat laluan yg byk org,kit ...

Sebab tu I suka sepital yang memang strict tak bagi budak2 bawah 12 thn masuk wad.

sian pengantin , i ada lah pengalaman masa gi wedding kat dewan . a few budak2 berlari2 macam kena rasuk dek jin tanah gayanya . kejap2 lari depan meja yg i duduk , kejap lari kat belakang , i dok perati je . last2 i geram , i julurkan kaki i , maka jatuh lah tersembam budak tu . muka kena floor , apalagi meraung lah . kelam kabut mak bapak depa mai amik anak . mak bapak nya bbnu . tepuk dahi i . i pun sambung makan .. hahahaa. puas hati i .

satu lagi pengalaman tapi OT lah , ada sorang staff nie bawak anak perempuan umur 10 tahun g opis . memula budak ok je , duk diam . tapi lepas 10 minit
budak dah mula membuas . lari sana lari sini , lompat sana lompat sini . mak nya boleh lah pulak cakap : kakak duk diam . tp , dengan nada suara yg sopan lagi santun ye. kemuncaknya , bila budak tu, tengah  syok berlari (laju jugak dia berlari) , dia terlanggar hod ofis nie.(kebetulan pulak hod tengah pegang mug berisi milo , bila budak tu langgar maka tumpah lah milo tu kat kemeja hod tu) hod ofis ni mmg garang yg amat, dia pun apalagi dia g cengkam tangan budak tu  dan tanya : mak mana ? budak tu muka dah pucat , sah2 tak jawab . last2 budak tu nangis sebab takut.

bila dengar budak tu nangis , baru lah mak terkedek2 dan tersengih2 mai amik budak tu . hod tu sound staff tu depan i : next time kalau nak bawak anak mai ofis please make sure your `s child are under your supervision .

mak ayah batch ni yang tak reti jaga anak sendiri ke, atau budak2 sekarang yang extra buas?

anak2 buas satu hal...
lg satu, lepas makan tak reti2 beramboss...
org lain pun nak dduk makan jgk..dah la meja terhad..

EncikRhoma replied at 8-8-2018 10:21 AM
sapa la punya cadangan suruh tuan rumah jaga pelamin. Better mak bapak la jaga anak. Suruh tuan ruma ...

tu salah sekor mak bapak yang bahlol

Biaq skali kna shot karen. Mampuih kejung tang tu... bru makpak brakai... nasi yg mmbuboq... padan...

Taknakla terjadi kat diri sendiri, but the parents need to ingatkan anak anak. Jangan biarkan je atas alasan "budak budak.."

Akak pantang sungguh kalau siapa2 yg ckp”ala.. Budak2 lagi. X apa.” Rasa mcm nak piat telinga dia sampai koyak je! Kalau kita x didik anak2 dari kecil, mana la anak nak terdidik? Tambah pulak ada yg kata.. “nnt dah besar, dia pandai la”..
No such thing! Kalau kecil kita biarkan usik sana, usik sini, lari sana lari sini, x reti adap di tempat or majlis orang, baik simpan je kat rumah. Anak2 ni kalau kita ajar dari kecil duduk diam @ hormat barang/harta org lain, besar nnt x payah nak letih mulut tu bebel. In syaa Allah. Anak2 akak semua akak ajar dari kecil. Siapa ckp “ ala.. budak2 lagi” akak jawab je.. “time budak la nak diajar. Dah besar nnt kurang ajar, susah nak ajar dah” .  

Yg sugested supaya family pengantin aka tuan rumah yg pi jaga pelamin tu kena ingat.. Kita ni, walau adik-beradik ipar duai pengantin sekalipun kena jaga adab sebagai tetamu yg menghormati majlis.. Jaga anak2 jgn lari2, kejar2, usik brg org. Makanan pun ambil yg nak dimakan di situ je. Jgn pandai2 ajar anak utk pergi ambil gula2, coklat, ice-cream bagai utk bawa balik. Makan situ je dah. Lain lah minta izin dgn tuan rumah utk bawa balik. Area pelamin tu lagi lah.. Jgn kasi anak2 pergi tanpa kita yg kawal. Rumah org pun jgn sesuka hati lari keluar masuk walau tuan rumah pandang sambil senyum je.. Dia pun dah sgt penat nak menegur. Kita yg dah dewasa ni kenalah faham keadaan org lain dan situasi semasa. Jgn buat bodoh je.. Kang anak & mak pak didoakan “bodoh bebal” oleh semua tetamu yg menyaksikan..

Cyempaka replied at 7-8-2018 10:17 AM
kesian pengantin. sekarang ni aku jerkah je budak2 yg nakal nak mampos ditempat tak sepatutnya. lant ...

Katanya x elok jerkah anak in public.. Nnt jatuh maruah anak.. Boleh je gi tarik anak tu kan. Lepas tu warning keras sikit. Kalau x reti gak, bagus org mcm cympaka & akak ada kat crime scene.. Hahahahaha!!!

azimodin replied at 7-8-2018 11:16 AM
Anak aku boleh tahan buasnya walaupon pakai baju princess memanjang. sudahnya sekarang aku mmg selit ...

Kita sebagai tetamu kena proaktif  dlm menangani ia dr kemudaratan, kan... Good job azim!

blinkmos replied at 7-8-2018 11:42 AM
keji betul..
ni pesen sedare aku la ni..
orang tgh bersanding, ko nak balik, boleh ko pegi petik ...

Haiyo... Adik akak kahwin pun akak x ambil bunga telur ke apa.. Dah selesai majlis lepas tetamu terakhir balik baru la adik akak & mak akak agih2kan. Xde la memsndai nak tapau sensiang.Tp x dinafikan.. ada

rosevelvet replied at 6-8-2018 07:12 PM
Pnh tjadi ms pg wedding sedara. Pgntin kt meja mkn beradab, pastu ada tetamu i nmpk ms tu nk balik g ...

Tamaknya.. Akak gi hantar pengantin, x duduk kat meja yg dikhaskan sbb x cukup tempat. X dpt bunga pahar. Tapi xde la hadap nak gi minta atau ambil sendiri. Yg penting majlis berjalan dgn baik. Bkn nak gi majlis sbb hadap nak pau semua yg nampak dek mata……

Kecik2 taknak mampos

Kak-Leen replied at 12-8-2018 02:04 AM
Haiyo... Adik akak kahwin pun akak x ambil bunga telur ke apa.. Dah selesai majlis lepas tetamu te ...

kak leen.. bukan setakat utk dia.. siap tapukan untuk anak2 dia..
ni utk kaklong.. ini utk kak ngah...(anak2 dia)...
tu belom lagi bila time buka hadiah...
menunggu anak beranak time buka hadiah lepas majlis..
ada tetamu bagi towel, cadar, atau hiasan kan..
bleh dia yg rembat... eh ni kita nak..
eh ni kakchik suka jenis mcm ni..
amikk masuk paper bag..
kurang ajar...