CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kucingitam

Nukilan cikgu ini kepada pengusaha van

sedihnya..apa pun ajal dan maut itu di tangan Allah...yang berlaku adalah asbab kepada sebuah kematian...

dan setiap yang berlaku memberi kan peringatan kepada yang lain....

Ya Allah sedihnya.. sedihnya parents arwah.. semoga anak2 kita selamat..

masalahnya ialah sikap pentingkan diri sendiri..ah, itu anak orang, bukan anak aku..kerja aku bawa van, hantar budak. apa nak jadi kat budak tu dia punya pasal, gitu.

tipuware replied at 12-8-2018 12:30 PM
Aku perhatikan ada 1 bas sekolah bila berhenti kat teras jernang,driver akan turun. Then semua budak ...

rasanya iols pun penah nampak kat teras jernang...mmg fikir bagusnya driver bas ni...

raihaneem replied at 12-8-2018 02:29 PM
Saya hntr dan amik ank hari2
Semoga brterusan saya,sihat utk buat semua ni..

sy dulu kat ganu mcm tu la..pintu van diikat ngan tali sbb dah rosak & keadaan terbuka...sib baik  kami sekolah menengah boleh  la pegang seat kuat2...huhu...mmg bahaya...

mejaputih replied at 13-8-2018 10:25 AM
sy dulu kat ganu mcm tu la..pintu van diikat ngan tali sbb dah rosak & keadaan terbuka...sib baik  ...

Alhamdulillah selamat awak dan kwn2. Mau tak lekang..sorg2 budak keluaq tutup gedegang punya kuat.

Mgkin juga pintu van tu dah nk lekang. Tp mmg bhya laa

Follow Us
Tempat iols de sorg budak ni kena langgar time lintas jalan pegi kat van. Mujur keta x laju dapat calar jela. Katanya makcik van tunggu seberang jalan ugut nak tinggal kalau lambat.. mmg nak kaut untung je dieorg ni tanpa ambil kira keaelamatan budak2

allah sedihnya

dulu drebar van sekolah anak buah aku pun bawak macam hanat apa lagi. dengan budak sek penuh dlm van, dia cilok depan lori treler. pastu lintas jalan sesuka hati je.
sib baik dah mati orang tua tu. syukur sangat. sekarang bini dia yang bawak.. kurang le sikit kehanatan tu

bukan ke van sekolah ni kena ade kelindan jgk? utk bukakkan pintu budak2,pimpinkan bdk2 melintas?. sebelum ni mcm ade je...ke tak semua van sekolah ade kelindan?...

ikut pengusaha kot...

Ya Allah, jauhkanlah anakku dari kecelakaan... sebaya anak aku ni... 8 tahun... sama jugak... pagi aku hantar sekolah, petang van ambik dari sekolah, bawak pergi taska... tapi van yang aku ambik ni, pengasuh taska yg rekemen... akak ni mmg berenti tepi simpang je sbb taska mmg kat simpang tu... dia akan pastikan bebudak masuk pintu pagar taska, baru dia gerak.... bagi ibubapa yang kerja sampai petang, mmg tak de pilihan... terpaksa jugak ambik perkhidmatan van sekolah ni... pernah aku ambik van sekolah yg pengasuh x kenal, dia berenti tepi jalan lepas tu tinggal anak aku terkontang kanting melintas jalan sendiri pegi ke taska... walaupun lorong taman je, tapi kereta selalu lalu jalan tu... petang aku ambik anak2 aku, pengasuh bising2 kat aku suruh bg tau pemandu van tu tunggu sampai anak aku masuk pagar baru gerak... tu yang aku mintak pengasuh rekemen pemandu van yang sekarang...

12
Return to list New