CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Menantu dari Neraka..

Apa jadi lepas tuuuuuuuuUuuuUuuuu

wah duk tgu thread lama, rupanya update kat sini ye. baru baca sikit, tak abis baca lagi, tp mcm menarik as usual!

rafiz28 replied at 5-9-2018 01:30 PM
Aku hantar cerita ni mlm tadi, tapi termasuk salah tempat masalah peribadi ke apa, dah aku kena keca ...

hahahaha adoi ko punye jalan cerita ni dalam seram aku tergelak gile

Yeayyyyy fiz is back!!!!! Kaka asik jek laaa dok cek umah lama.. kire ni cite yg d janjikan lpas raya laa kn... sambung cepattttttttt!!!

rasa mcm tengok drama bersiri kat tv plak..
tak sabarr nak tggu episod seterusnya

sambung tuah tanah..sambungggg

Follow Us
Edited by sismarkonah at 7-9-2018 05:34 PM

aku jarang nak membahan orang tapi TT ni rasanya forumer yang dah biasa dengan peel forumer so faham-fahamlah ye. Kalau dah buka thread tu habiskan dulu tulis baru sambung cerita lain. Jangan la cerita sekerat-sekerat. Cerita ko bagus tapi yang tak bagusnya camni, buat orang ternanti-nanti pastu nak kena cek dah ada belum. Buang masa tau, adoiii TT lepas ni sambunglah habiskan ye.

penantian satu penyiksaan so term the struggle is real tu wujud hokeyhhh!

parking.. dah lama MPS takde cite segar

sismarkonah replied at 7-9-2018 05:25 PM
aku jarang nak membahan orang tapi TT ni rasanya forumer yang dah biasa dengan peel forumer so faham ...

Mungkin tt tengah perah idea untuk merekacerita....hehe. ..

Ok smbung..sorry lambat busy kepulak..

Tgok kronik kes yg xtau sampai bila tu.mak cik aku panggil dua askar beliau, edy n iwan..iwan ni tah la xtau kebolehan n kelayakkn dia mnjadi askar, kurus kering mcm straw sekali dihembus angin, melayang 10km..so mak cik aku plan utk culik shaz n bawak blik ke melaka..mungkin plan nk mkn ikan bkr dimelaka..okey tipu opkos la nk bawak berubat dikg pak cik aku...knp org Indonesia tu xnk amek port? Sbb org tu tarik diri dri kes shaz ni sbb dia tau nick dah bertindak dulu dah..

Bbrpa hari lps kejadian dia dimalukan oleh mak cik aku, pak cik aku demam..demam teruk punya sampai naik tompok2 kena campak, pg klinik dan amek ubat tapi xde kesan pun, tiap mlm mimpi ngeri, katanya dia berada ditnh lapang gelap gelita, tiap kali dia menjerit suara bergema bkn suara dia,suara org lain yg keras tiap kali dia tersedar badan pak cik aku panas dan kulit mcm terbakar, jadi satu hal pulak nk menguruskan pak cik aku berubat, bbrapa tempat jgk berubatnya ada yg kata gambar Pak cik aku disalai tiap2 malam sbb tu pak cik aku jadi mcm tu, xlama lepas pak cik aku kena mak cik aku pun turut terkena...

Satu hari ni, tgh siang buta mak cik aku elok2 je masak kt dapo, tah mcmana terdgr org turun naik tangga berlari laju2, hentak kaki atas tgga kayu,mak cik aku ingt perompak terus la dia kaget dan lari tgok kot2 ada org pecah masuk rumah dan naik ke tingkat atas, tapi pintu berkunci dari dlm, mak cik  aku plak menyorok dibalik tangga dan tunggu mana tau org tu turun lepas mencuri, kt tgn dah stanby fone nak call polis, sekali terdgr ada suara dri arah dapur, mcm suara perempuan marah2 dgn suara yg keras mcm menjerit, bila mak cik aku pusing je kepala tgok semua yg atas dapo termasuk yg mak cik tenggek atas api mcm disapu bersih sampai habis telungkup semuanya atas lantai, mak cik aku terkejut gila terus maraton naik atas dapatkan pakcik aku, lock pintu dan duduk diam2 dalam bilik..diorg duduk atas katil sambil dua2 pegang yasin, baca pun slow je sbb terketar2, sambil2 tu call slh seorg sepupu aku mintak tolong..

Dlm ketakutan yg amat sgt tu terdgr bunyi perlahan2 org main kuku pada besi pemegang tangga, disambung ketuk2 manja main2 kuku pada pintu bilik, lepas 2,3 minit pintu ditendang2 sekuat hati, gedegang!! Gedegang!!..mak cik aku masa tu mcm nak terjun dari tingkap sebab dah xtahan sgt..pak cik aku bangun ajak mak cik aku ambil air sembahyang dan cuba abaikan bunyi di luar bilik, solat sama2..bila pak cik aku azan brg dlm bilik bergerak, tgh solat brg dibaling sana sini habis cermin bilik air dan cermin bilik pecah..selesai solat baca yasin sama2 semua kejadian yg menakutkan tu lenyapp..diorg duduk dlm bilik sampai lah adik shaz yg perempuan dtg dgn suaminya..bila dia panggil2 mak cik aku dari bawah..baru la mak cik aku dan pak cik aku turun dan cerita apa dah jadi..jadi malam tu jgk suami adik shaz ni panggil bbrapa rakan taulan yg agak2 pandai ni dtg baca yasin dan sebagainya utk pagar rumah..

Mlm tu masa tgh baca yasin, mcm biasalah ambil air letak dlm bbrapa botol letak tgh rumah, sbb air tu nak guna dlm proses bersihkan rumah dan pagar, selesai baca yasin dan doa2 tertentu, air tu kemudian dijirus keliling kawasan rumah, slh seorg kwn suami adik shaz ni  terpijak kaca, kaki berdarah, diteliti betol2 baru terperasan beribu2 serpihan kaca dlm setiap botol, air yasin tu xbole diguna langsung..hebat betol kerja syaitan..satu rumah bau terbakar, bau colok cina, baju2 yg disidai diluar rumah,langsir semua pun berbau yg sama, itu semua mcm amaran pada mak cik dan pak cik aku supaya tak buat apa2 tindakkan utk pisahkan shaz dan isteri dia..bila tgok keadaan dh teruk mcm tu diorg suami isteri pindah duduk dgn adik shaz, pak cik aku balik kg bbrapa hari berubat dimelaka sampai sembuh..kesan gatal mcm kena campak pada kulit tu masih kekal sampai skrg tak hilang..

Org kata nak berubat ni kalau tak ada tuan badan mmg payah, jadi ini lah jadi masalahnya utk nk ubat shaz, satu hari ni mak cik aku suruh edy balik rumah ambil bbrapa brg sbb diorg dh pindah sementara kat rumah adik perempuan shaz kat Kajang, edy yg takut ni ajak la iwan,ada la teman, iwan masih belajar lagi kt uitm byk masa la nk dibuat teman, sebab kan edy ni kerja office hour, edy suruh iwan turun dulu nanti jumpa kt rumah mak pak diorg, iwan memula mcm adoi kecut perut terjerut la kan..so dia drive mcm ngam2 la abg dia akan dtg, sampai depan rumah dia parking bawah pokok mangga, sambil mata pandang kerumah mak dia, kejiranan mak cik aku ni dimonopoli oleh mata sepet jnis tak ambil port pasal org, kalau melayu2 bole la ketuk tumpang bergosip psl artis..masa tgh memerhati rumah, iwan perasan pintu depan terbuka, tingkap bilik atas semuanya terbuka, dia perhati dlm rumah  nampak mcm mak cik aku berdiri tegak memerhati iwan, tangan diangkat dan melambai2,  disbbkn jarak antara kereta dan rumah agak jauh sikit, jadi iwan ni xnampak muka jelas, cuma bentuk badan semua  sebiji mak cik aku, iwan capai fone dan call mak cik aku tanya kt mana..mak cik aku ckp la "kt mana lagi kt umah akk ko la ni haaaa"...iwan terus la undurkan kereta kebelakang nak blah cari port lain..tgh tgok side mirror nak undur nampak mak cik aku elok duduk seat belakang tgh senyum bertentang mata...terus iwan keluar dari kereta dan jalan cepat2, masa tu kata iwan jantung dia mcm dah tercicir dlm kereta punya la takut..rumah mak cik aku ni corner lot rumah teres, tepi rumah teres tu ada jalan simpang..dia duduk je la situ sambil call awek dia sembang2 nk hilangkan perasaan gemuruh..dlm kepala otak terbyg2 muka mak cik aku tu..punya la xbole blah.

Lebih kurg 15 min duduk tersadai, kereta pun dah ada yg keluar masuk, keberanian ank jantan muncul balik , iwan patah balik ke kereta, pandang semula kerumah tgok pintu dan tingkap semua dah tertutup pulak, masa tu baru la edy sampai, so ada la perbualan mcm betol ke ko nak masuk ambil brg bla2, edy ajak masuk iwan xnak, iwan cerita perihal tadi, edy pun mcm dah xbole blah, tapi ada wasiat yg perlu ditunaikn..dah elok berdiri kat pagar rumh rasa mcm xmampu nak teruskan, lain kali la dtg lagi..masa pusing balik utk batal kan niat nk masuk dlm edy dgr brg dibaling kepintu, berderai, dua tiga brg dibaling, tak tahu apa yg pecah, sebelum kepala pecah, angkat kaki seribu dua2 blah..sebab dah kecewakan mak cik aku dan ada baki seram yg xhabis ..mlm tu diorg dua beradik melepak di ktv utk dptkn balik mood happy..

Ok nnti smbung..

Rate

1

Mana2 yg tak puas hati aku lmbt mmblas tu mintak la sorry, aku ni bkn org yg bole duduk taip cerita hbis2 pastu pos, ada bab yg aku xingt aku pun kena tanya blik orgnya,bila aku ada masa aku taip, taip dlm fone aku yg kecik ni berjuling biji mata..klu xsuka apoo nk dikatooo

Wah dah ada sambungan
Kuat betul sihir si nick
Baguslah dah cepat2 gi berubat

Seb baik tt bukan jenis taip ayat karangan
Kalau tak mesti esok2 tt pun buat buku juga
Rengsa pulak forumer kne beli buku klu nak tau kesudahan cerita

Okey sambung lagi..

Mak cik aku dan adik bradik dia ni byk kali jgk la ulang alik lalu dpn rumah shaz, call dia mana tau dia nak la jumpa kan..tapi mmg xberjaya2 nak jumpa shaz, call pejabat sambungan diputuskan..bila dh mcm ni teruk diorg sepakat pg naik office waktu pejabat shaz..nak tahu apa dah jadi?? Shaz xkenal adik beradik dia, rupa shaz pun dah lain..pucat lesi xcukup tido, mata sembab..mak cik aku jumpa bos shaz dan bincg kata shaz sakit dan keluarga perlu bawa balik shaz utk berubat, merayu2 mak cik aku sambil menagis2 mintak unpaid leave sampai shaz sembuh dan masa tu jgk shaz dibawa keluar mcm org gila, 3 org pegang shaz sbb dia dah mengamuk2 xnak ikut..

Dlm kereta kiri kanan org kepit dia, bukak cd bacaan ayat suci sambil suruh shaz mengucap, dari duduk sampai baring melintang tendang2 pintu, si iwan sampai sesak nafas sakit tgn pegang abg dia, si edy pun tak thn, shaz bknnya budak kecil dah besarkan, 2 org tak cukup nak grip dia kuat2..diorg terus nak gerak ke melaka pada hari yg sama..dlm suku perjalanan tu pak cik aku nak berhenti isi minyak, mak cik aku dh bising, dah tau ada hal mcm ni xisi minyak penuh2 ini nak berhenti2 pulak dgn pegang si shaz yg tak reti dok diam langsung mcm kucing kena panggang dia punya menggelupur, pak cik aku cepat2 keluar isi minyak si shaz dah makin dasht bergelut dlm kereta, yg mak cik aku menjerit2 suruh shaz mengucap ingat tuhan segala..

sekali dtg dia punya gila, shaz hentuk kepala dia pada muka edy patah cermin mata kawan tu Siap package berdarah hidung, si iwan yg pegang bahagian kaki ni kena terajang2 bertubi2 mana dan je kaki dia sampai, kt tulang selangka, pinggang, kepala, last tak bole thn lagi terpaksa lepas, shaz dpt can keluar dari kereta lari laju2 maraton, nasib xkena langgar org masuk stesen minyak..mak cik dan yg lain pun keluar jugak kejar, ada bbrapa org kt kawasan tu yg tgok kejadian tu tolong jgk join..mak cik aku jerit cakap dia kena ragut dan mintak tolong kejar..akhirnya shaz dapat ditumpaskan dan yg tak syoknya ada bbrapa org anak muda terajang dan pijak shaz sbb tgok edy yg cedera, diorg ingt edy kena pukul sbb nk tolong mak cik aku, diorg tak tau edy tu anak mak cik aku ni...hahahaha..

so call polis..dan shaz dibawa menaiki kereta polis dan dihantar kebalai..balai mana?? Ibarat mendengar misteri jam 12 ini rahsia..dalam balai mak cik aku tak buat report tapi ceritakan kejadian sebenar, mak cik aku bgitau shaz dah jadi tak berapa siuman sebab buatan org, merayu utk refer shaz ke hospital sakit jiwa utk pemeriksaan sebab diaorg tak berdaya nak bergelut dgn shaz dan mana tau ini lah cara yg terbaik utk simpan shaz sementara nak ubatkan shaz ni..jadi diorg hantar shaz sbb ini kes serius, shaz xkenal lagi adik bradik dan mak ayah, bila polis nk mintak pengesahan tgok ic segala mmg betol diorg ni family, tapi shaz xbole sebut nama mak ayah malahan berulangkali ckp yg dia xkenal diorg, bila suruh ingat shaz mengamuk2 sampai hentuk2 kepala..jadi pihak polis sendiri yg hantar shaz ni kt sana..so duduk la shaz di hospital mental di seremban..

So mak cik aku kan duduk kajang, jadi satu hal pulak nk ulang alik kan ke seremban..tapi xkisah dah yg penting shaz bole diubati..mak aku ada jugak la melawat teruk keadaan shaz tiap malam kata nurse yg menjaga, dia akan duduk di atas katil mcm sami2 duduk dan bertakafur dlm bahasa lain..ada masa nurse yg menjaga pun takut sbb tgok dia berinteraksi dgn seseorg yg tak tak nampak, malah berckp dlm bahasa thailand dgn fasih..waktu siang bila ada bbrapa org bertanya dia boleh berckp bahasa thailand ke, shaz geleng pulak..disbb kan shaz duduk dibilik campur 4 katil, diorg semua pun ketakutan dan meracau2 tiap malam mintak tolong..shaz dipindahkan kebilik persendirian...lebih kurg 2 minggu mcm tu dokto suruh mak cik aku bawak dia balik, sbb mcm xde apa bole dibuat, kalau dia mengamuk bagi dia tenang, ubat kalau diberi dia sembur cakap dia xsakit..nick pulak siang mlm msg dan call mak mertua dia maki2 dan ugut mcm2 nak bunuh mak cik aku..dan ada satu msg dia ckp kalau xpulang balik shaz dia akan bunuh shaz depan mata mak cik aku sendiri..edy tak bole sentiasa cuti, iwan pun belajar lagi, adik perempuan shaz pulak ada anak kecil dan ada yg bersekolah jadi xboleh nk ikut mak cik aku sentiasa, jadi langkah terbaik hantar dia ke melaka kg pak cik aku, diorg buat sesi rawatan dirumah Org yg mengubat, jadi mudahkan sikit la kerja diorg..

Last edy dgn iwan pun terpaksa jgk join sekali utk bawak ke melaka, seremban dan melaka xberapa jauh jadi diorg bertolak siang hari, kali ni mcm dah aman sikit xbergelut, cuma shaz asyik ckp seorg diri, bila dekatkan telinga pada mulut shaz utk dgr apa dia ckp tak paham langsung butir bicara..dia mcm mengomel sorg2..tapi yg jadi masalah bila dah dekat dgn  kg pak cik aku langsung xboleh jumpa rumah utk berubat tu..guna gps tak jumpa, mak cik aku dh bising ckp pak cik aku dh lupa jalan, semua org dah tak tentu arah, dgn xmakan segala, shaz jgn ckp la kurus kering badan yg sado dah  kurus melidi, biji mata sampai tersembul, tulang selangka mcm gitar, dia xmkn langsung, minum pun dipaksa last masuk drip je kt hospital, pak cik aku call tempat berubat ckp dia sesat ke apa tak tahu tapi jalan kg yg dia tuju tu dah betol cuma rumah tak jumpa2, sampai dah rasa nk putus asa..

Okey kang aku cite sesi rawatan shaz ni..aku nk g kije dlu..

Rate

1

noor2 replied at 7-9-2018 08:05 PM
Mungkin tt tengah perah idea untuk merekacerita....hehe. ..

Ko percaya ke cerita dlm forum ni? Hahahahaha..xada org suruh ko percaya ye .

coyote_ugly0911 replied at 7-9-2018 03:38 PM
Yeayyyyy fiz is back!!!!! Kaka asik jek laaa dok cek umah lama.. kire ni cite yg d janjikan lpas ray ...

Sorry2..lepas raya sibuk sgtttt..tapi kerajaan baru bikin sibuk duit tak masyuk laa..stress alagapasss..

rafiz28 replied at 8-9-2018 09:45 AM
Okey sambung lagi..

Mak cik aku dan adik bradik dia ni byk kali jgk la ulang alik lalu dpn rumah  ...

tq dik rafiz, cepat sambungnyaselalunya bila nak bawa berubat, ada je halangan

Edited by sismarkonah at 8-9-2018 11:33 AM
rafiz28 replied at 7-9-2018 09:25 PM
Mana2 yg tak puas hati aku lmbt mmblas tu mintak la sorry, aku ni bkn org yg bole duduk taip cerita  ...

hadek rafiz28, hakak ni bukan tak puas hati dengan awak tapi iolls ni paham warga porumer punya peel. Alah sesiapa pun tgh sedap-sedap makan kena stop, haruslah membebel, gituuu. So next time better type dalam notes dulu ke pastu baru la upload. Gituuuu.

anyway thanks dah updated. Hakak doakan family awak sentiasa selamat yer.

seram baca wei..

Dah baca sambungan...tak sabar nak tau kisah shaz seterusnya...teruk betul keluarga makcik ko kena