CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Menantu dari Neraka..

KENAPA X CITER TERUS ABIS?

Tgh cari idea tu

Jenguk la sat kan... kot ada terbaru.. lambat lagiii..

Checkin.. Best gak citer ni. Where r u tt. Ke da kena dgn Nick hahahahaha.

gigih check update nih..TT bz ke tu????

TT buat aku check tiap2 hari. Sehari 3 x haha

Follow Us
Niceeee.. akhirnya ada cerita baru.take ur time TT,like u said lah..gelandangan je banyak masa nak update selalu.tapi u janganlah tinggal terus thread ni..keciwa I yg dahagakan kisah2 misteri nih

hi nick

i mean ..hi fiz

Okey sambung lagi..

Bila dah berpusing2 mcm gasing daaaa tak jumpa rumah, pakcik aku berhentikan kereta ditepi jalan dan call perawat tersebut..

Pak cik : asslamualaikum, ustaz..sy dah ada kt kg dot dot ni..tapi xjumpa rumahnya la ustaz

Ustaz : rumah sy wana sekian2, kalau dari gerai jual mkn2 belah kiri kira 4 biji rumah kedepan rumah sy lah tu..

( Pak cik aku drive dan dah lalu kat gerai tu 2,3 kali, tapi tetap x jumpa rumah yg disebutkan,berkali kali kira rumah yg ke 4, mslh bkn warna yg ustaz tu sebutkan jadi pak cik aku call lagi )

Pak cik : assalamualaikum ustaz, sy dah ada dekt rumah no 4 lepas gerai , tapi bukan wana ni la ustaz betol ke ni..cuba ustaz keluar tunggu ditpi jalan.

Ustaz : wslm..ye baik sy pergi kedepan..tunggu tepi jln

( Tunggu 5 min xnampak, 10 min tak nampak, 15 minit pun xnampak tiba2 shaz bersuara )

Shaz : ko cari apa??
Pakcik : cari rumah ustaz ni nak rawat ko la shaz.
Shaz : aku sakit? Sakit apa???
Pak cik : jgn mcm tu..kami nak ko sembuh, kuatkan smgt kita ikhtiar sama2..
Shaz : kalau ko jejakkan kaki kat rumah dia..bdk ni hilang nyawa..ko suka?
Pak cik : nyawa bkn milik ko..ko xbole ambil suka2 ckp mcm tu..

( Shaz bengang dan mula carut2 dlm bahasa lain)

Mak cik : mengucap shaz,cuba ingt tuhan sikit..
Shaz : _+;_-!++((+&@_!!!
Hahahahahahahhaha

Shaz mula nk berentap dlm kereta, dia mengamuk2 Dan menjerit2, semua org dlm kereta kalut  keadaan mcm tu, tenaga anak jantan bkn mcm tenaga pondan, dlm kegawatan buget tenaga org yg nk memegang shaz ni, tiba2 ada org ketuk cermin kereta..rupanya ustaz.. mata masing2 dah terbuka..rumah yg dikaburi betol2 ada kt sebelah kereta, ustaz tu kata dia mula2 langsung xperasan kereta pak cik aku, melilau dia cari, bila dia baca2 baru la dia nmpk kereta pak cik aku..parking dpn umh dia je pulak tu..

Shazz : ( dlm nada ala pondan) pulangkan balik laki aku celaka!! Kau semua mmg celaka!!

Ustaz dan bbrapa org berusaha tarik shaz ni masuk rumah dan berubat..sesi perubatan mcm biasa lakan ada mengamuk, nages,tukar suara,muntah dan mcm2..jadi malas aku tepek sini lah kan..kita pendekkan aje yg ni...so lebih kurg seminggu jugak lah mak cik aku dgn pak cik aku berkampung kt melaka sampai shaz baik..pesan ustaz tu kalau boleh biar nick yg dtg Cari Shaz jgn bagi dia balik rumah..jadi bila shaz dh tersedar cepat2 dia minta maaf pada mak cik aku sebab dia buang keluarga walhalnye bkn slh dia pun kan..

Ustaz tu dibawa ke kl jgk utk pagar rumah mak cik aku..kata ustaz tu dlm tu ada bbrapa jin kafir dah tunggu dah..bahaya..keliling rumah dah dh ditabur abu dari tulang org yg meninggal..bbrapa hari jgk la ustaz tu tidur rumah mak cik aku..sampailah ustaz tu kata okey clear dah boleh dihuni barulah mak cik aku berani ambil shaz dan bawa balik, mlm pertama shaz balik tido rumah mak dia tak tahu mcmana nick boleh tahu..dia dtg dgn esakkan tangis mcm org gila mintak shaz balik..shaz yg terkejut turut join menagis sama jgk sbb dia sygkan wife dia, pengantin xsampai setahun pun lagi, tapi wife dia pun degil tak nk berubah dan lebih teruk guna2 kan mertua dia sendiri..jadi ada la bbrapa perbualan suami isteri nih, kata mak cik aku sampai dua2 melutut kt depan pintu sbb sedih sgt, shaz nk wife dia berubah jadi isteri yg baik..mak cik aku tgok drama yg membosankan tu dgn rasa meluat aje la..

Mak cik aku beri kata dua pada shaz sama ada dia nk lepaskan nick atau mak cik aku dh xnak lagi mengaku shaz anak, dh bersusah payah lepas tu senang2 nk balik pada pangkuan wife dia, mak cik aku xnak lgi terlibat dgn diorg lagi kalau diaorg masih bersama..akhirnya shaz pilih utk lepaskan nick...

Esoknya nick dtg lagi, kali ni shaz dah bersedia, asalnya dia nk nick dtg jemput utk balik ke rumah rupanya shaz nk  bincg soal lain..depan mak cik dan pak cik aku..Shaz berikan duit 20k pada nick utk sara hidup bila balik ke thailand lepas dia diceraikan dan mintak nick sama2 turun ke pejabat agama utk proses..opkos la nick mati2 mmg tak nk kena ceraikan..mak shaz pujuk shaz kuatkan diri pak cik aku pun masuk campur sama dan nasihat sesama lelaki yg benda ni kalau berterusan takut benda sama berulang lagi..proses bercerai tu tak rumit sgt sbb nick bkn cerai tgn kosong, dlm tempoh tu nick still pujuk rayu dgn esak tangis..klu aku perghh mmg cair silap ribln xcerai aku..cuma hari ketika lafaz talak nick serang mak cik aku, siap rentap tudung dan cbr2 mak cik aku         " tunggu org tua!!!!! Ini ko buat pada aku ko tunggu" Shaz yg xboleh thn tgok mak dia kena mcm tu dari talak 1 dia bagi, terus dia bagi talak 3 dan ckp pada nick..kalau nick berani apa2 kan lagi family dia..dia takkan teragak2 kan upah org cacatkan nick biar nick merana terus sampai mati..

Shaz ajak edy dgn sapuan balik rumah, packing brg dan pindah..pindah dgn brg2 dlm tu dibiarkan, rupanya spnjg shaz xde kena culik, wife dia pun xduduk rumah tu pun, dia tido hotel, siap guna kad kredit shaz berbelas ribu dan shaz terlupa dan stopkan, bengang shaz dh la beri mslh tambah berhutg pulak dh satu hal..shaz duduk dgn edy sementara..nasib baik rumah tu rumah sendiri..kalau rumah sewa aku rasa mau tuan rumah tu dtg bakar terus rumah tu dgn shaz sekali..begitu lah alkisah..okey tamat..

Belum tamat lagi..ada sikit lagi..

Mak cik aku ni ingt benda ni dh selesai lah, jadi mak cik aku rajin la suruh shaz solat segalakan, jgn mls2, kalu bercinta lagi biola dgn melayu jgn dgn org luar aje, nnti yg dpt masalah family jgk trlibat sama bla bla bla dan bla2..satu hari ni mak cik aku ada buat mkn2 sikit, kejiranan mak cik aku ni byk mata sepet, ada jgk melayu tapi sikit sgtla, adala dlm bbrapa keluarga dtg, sedara mara yg dekat pun dtg,mak cik aku msk lontong, kuih2, sate, nk bbq sekali kt tepi rumah..msk lontong pagi hari, tghari dah berbuih, sate yg diperap semua membusuk, walaupun masuk dlm peti beku mlmnya, daging utk bbq dah menghitam, aneh akhirnya order mkn dari luar, penat+ malu mak cik aku dgn org yg dtg..pelik tapi xtau nk ckp mcmana..sedara mara yg dtg bawak makanan tak pulak basi okey je semuanya, mlm tu ada lgi sdra mara yg xbalik lagi esoknya ahad jadi sembang2 kt luar, sekali ada cucu sedara mak cik aku ni bisik pada mak dia..lebih kurg mcm ni la perbualannya " mama..kenapa kt luar pagar ni ramai org? Jum kita balik la baby takut" mak dia tgok luar pagar rumah xde pulak org..jadi mak nya bgitau la kt mak cik aku yg anak dia nampak ada org ramai kt luar pagar ambil galah tolg jolokkan tu..

Mak cik : baby nampak org mcmana?
Baby : org minyak la nenek diorg semua hitam aje
Mak cik : ramai ke baby? Ada brapa org?
Baby : ramai baby kira jap..1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13..eh ramai lagi la nenek..
Mak cik : diorg nk masuk mkn sekali kot baby
Baby : diorg nk mkn kita la nenek baby takut nak balik lah..

Sbb bdk tu dh bising2 nk ajak balik jadi diorg satu family pun balik, cuma tinggal adik bongsu mak aku je situ nak temankan..mandgkn dia dtg pun dari jauh jadi tak apa lah kalau balik esok je..so sebab rumah pun sepah mcm apa bergasak la bbrapa org kemas rumah buang2 sampah, sampah xdibuang keluar longgok byk2 dekt depan je..tutup pintu dan diorg duduk la dalam rumh sembang2..mak cik aku hati dah xsedap jgk dh masa tu..shaz xada dia kena hantar ke indon atas urusan kerja..lebih kurg pukul 11 mlm, mak cik aku nampak sendiri dpn mata dia ada lembaga mcm org minyak hitam, telanjang bertenggek atas pagar rumah, mak cik aku berdiri di cermin pintu tgok lembaga tu bertenggek atas pagar keliling rumah  dia dan anggaran lembaga tu lebih dari 10, yg mencangkung di balik2 pagar pun byk jgk..meremang bulu tengkuk mak cik aku, mak cik aku panggil yg lain tgok, sorg pun xnampak..tapi pak cik aku percaya dgn ckp mak cik aku tuh..

Mlm tu semua org dlm rumah xboleh tidur, rumah bising ada, bygkan mcm rumah kita ada lebih 20 org nk pecah masuk, dari bumbung,tingkap, pintu semua sudut, semua dok baca yasin,mengaji ye la kan xkan la nk tgok cite transfomers pulak sambil layan gangguan hantu..tapi syg esoknya mak cik aku sakit, badan panas membahang sampai xboleh pakai baju, adik mak cik aku terpaksa balik sebab isnin dah mula kerja, tinggalla bbrapa org je dlm rumh, dari panasmembahang ditambah pulak dgn kaki bengkak, dlm masa seminggu kaki yg bengkak terus mmbsr mcm kaki gajah  sampai xboleh nk berjalan, nak angkat naikkan atas kerusi roda pun 3 org tu pun mcm nk putus nyawa beratnya, shaz balik tolong jaga mak dia,mak cik aku bdnnya pun bole thn kus smgt!..adik beradik mak cik aku termasuk mak aku dtg jgk la melawat..pg hospital dokto pun bagi hint mcm suruh berubat kg..masa ni shaz ambil peranan, dia cari sape2 yg pandai dri Indonesia, tawaran yg dia beri bukan calang2 dgn syarat benda ni perlu dipulangkan balik pada org yg suruh menghantar..dpt sorg diterbangkan khas dari indon..

Proses pengubatan xlama sgt kurg dari seminggu, tapi diorg tak berubat kt rumah tu, berubat di tempat lain, tiap pagi sebelum subuh mak cik aku kena mandi ditangga rumah, air tu ditadah dgn kembes dan air mandian tu dihanyutkan ke sungai sekali dgn kain bahasan mandian, dia minta gambar nick dan letak dlm botol kaca dan ambil setitik darah dari kaki mak cik aku yg membengkak tu dititis dlm botol kaca tu,ada la proses lain yg pelik2 tpi tah la pada aku mcm kurafat jgk lakan..habis berubat botol kaca tu ditanam..botol tu dibalut kain putih masa tanah nk ditimbus ada bbrapa menteri di bca dan dua btg kayu dipacak sebagai tnda..kata org yg berubat tu..ingat kt mna tanam ni tunggu bbrapa hari kalau bengkak kaki mak cik aku berkurg dan hilang maksudnya dh berpindah pada org yg tujukan brg ni..betol kali ini kaki mak cik aku berkurg dan menyusut..aku dgr kata shaz byr 5k pengeras pada org yg ubat mak dia ni, tiket, mkn segala lain..fuhh kerja seminggu dpt 5k, duduk business class punya flight, lepas habis ubat mak dia siap dpt tido hotel 5 star,bole singgah shopping2 kt chow kit..haih beruntung la haa..

Tak lama bekas mak mertua nick call shaz merayu2 bgitau nick sakit teruk, xboleh bagun meracau2, minta maaf pada shazz dgn bersungguh2..shaz bgitau ex mak mertua dia..mcmana keluarga dia berusah payah berubat sna sni berbagai cara, mcmtu lah jgk dia kena berusaha cari penawar utk penyakit yg dia sendiri cari..

Shaz skrg dh ada awek baru dh..tapi bkn melayu jgk mata sepet katanya tapi xkawin lgi..tunggu dulu kot sbb takut nk kena siasat habis2..tapi yg penting org malaysia bkn vietnam..

Sorry la yg tunggu2 cite ni..nanti aku cite pasal org gaji upline aku org Philippines..tapi xseram sgt okey2 la utk jadi hiburan santai..

Rate

1

Minta maaf byk2 diluar kwsn..line mcm kentut kejap ada bau kejap hilang..bila la Malaysia ni nk maju masuk kwsn pedlmn skit je line tak de..klau aku kena culik cmne..jgn kata nk call awek nk call mak aku pun xdpt..1 bar baru ckp hello dh putusss..perghhh menyirap air sirapppppp...

what a surprise
br je i say hi
dh ada sambungan

thnx dear

ok2...nk bc skrg

rafiz28 replied at 13-9-2018 04:06 PM
Okey sambung lagi..

Bila dah berpusing2 mcm gasing daaaa tak jumpa rumah, pakcik aku berhentikan  ...

maafkan je lh
lg pun cr berubat tu pun mcm ada unsur2 khurafat

terima kasih tt.. mmg hebat nick tu.. sampai mcmtu skali dia buat..

rafiz28 replied at 13-9-2018 04:06 PM
Okey sambung lagi..

Bila dah berpusing2 mcm gasing daaaa tak jumpa rumah, pakcik aku berhentikan  ...

Akhirnya...
Baguslah Shaz dah sedar
Pengajaran buat Nick walaupun membalas semula sihir dengan sihir adalah dilarang.
Hanya yang merasa sakit disihir je yang tahu susah payah berubat ni.

Ipo replied at 13-9-2018 05:20 PM
Akhirnya...
Baguslah Shaz dah sedar
Pengajaran buat Nick walaupun membalas semula sihir dengan  ...

Dah tak tahan..sebab berulang2 keluarga tak aman2..tak tahu sampai bila nk lari2 sna sini bkn dikejar benda tak nampak..itu aje la cara terbaik pada diorg rasanya..nk sokong pun xbaik tapi tu lah huhuhu

Fuh akhirnya .  Dahsyat  betul.

rafiz28 replied at 13-9-2018 04:10 PM
Minta maaf byk2 diluar kwsn..line mcm kentut kejap ada bau kejap hilang..bila la Malaysia ni nk maju ...

thanks sambungannya..

santau vs santau

menarik citer ko ni tt

tp nk tny ni citer betul ke tipu

WiRa_MiSTiK replied at 13-9-2018 11:53 PM
santau vs santau

menarik citer ko ni tt

Ini forum kan..nk percaya bole tak percaya pun tidaklah mengapa..

cerita ni lojik diterima akal perjalanan ceritanya
so aku kira ceritanya kisah benar, kalau ade olah sikit2 tu biaselah