CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

FB Live ! Syarikat insurans enggan bayar claim. Bulanan potong RM400. 108,000 vi

merrissa replied at 11-9-2018 08:22 PM
aku beli sspn insuran tuh je...xtau la ok ke idak, xpernah claim....itu je yg mampu
tapi n ...

SSPN insurance pakej dengan kita buka akaun simpanan ke?
I ada juga akaun sspn untuk anak tapi setau i ada life insurance, not medical insurance..

Thanatus replied at 12-9-2018 02:39 AM
Aku rasa dia tak declare kot.

Berdasarkan pengalaman aku yg ada pre-existing illness, masa nak si ...

Pre existing medical yg dia ada tu batu karang...so understandable lah kena reject...tp apahal sakit jantung yg bukan preexisting lrudential ni reject jugak...

Yg tak ada problem tu jgnlah dok cancel insurance...nanti nak masuk baru your age dah tambah...tak blh enjoy rega murah dah

stania83 replied at 11-9-2018 05:59 PM
Kenapa serangan jantung tu tak cover.

Alasan kes pertama tak selesai lagi....

scorpionkiki replied at 12-9-2018 09:07 AM
Pre existing medical yg dia ada tu batu karang...so understandable lah kena reject...tp apahal sak ...

mungkin GL untuk sakit jantung dia yg pending, bukan claim dia ditolak terus sebab ada kes terdahulu yang tak settle. Tapi dah bertahun-tahun apasal kes terdahulu tu tak settle2.. pelik betol syarikat insurans ni

dodolgemokgila replied at 11-9-2018 11:05 PM
Sakit apa sis? Takziah, dodol mohon ampun awal2.

Sedar pun kau mulut kau hazab ek...
Takut tak sempat mohon ampunnn...

Thanatus replied at 12-9-2018 09:12 AM
mungkin GL untuk sakit jantung dia yg pending, bukan claim dia ditolak terus sebab ada kes terdahu ...

Yg tu dah salah....reason medical card nak mydahkan. Ni dah defeat the purpose...mcm mana sekalipun ins ni dah salah. Communication dah out. Product diaorang ialah coverage dan setidak tidaknya communication yg memuaskan pd policy holder tu, ni coverage pun tak ada...communication pun out. Basic principle ins peace of mind dah caput...jd mmg elok la customer tu bising

Follow Us
armin replied at 12-9-2018 07:43 AM
I pun berminat dgn family package ni. Tp bila nak amik agent prudential mula la ckp family package ...

Mesti la dia condem product orang, sebab dia nak jual product dia.'
First hand experience, dua kali nak warded sebab anak kena alergic due to formula consumption kena reject.
Terus terminate sebab menyampah.

kawahapi replied at 12-9-2018 09:31 AM
Mesti la dia condem product orang, sebab dia nak jual product dia.'
First hand experience, dua ka ...

U terminate tu aia ke prudential u ?

aku penah ada bad experience gak dgn prudential ni. aku operate mata sebab juling...dari kecik. aku cuma claim ward je. pastu dia rejek sbb x declare katanya. caittt. tp ok la. dia bg balik semua duit yg aku dah bayar bulan2 tu. ok la.... claim buat sendiri sbb ejen dah cabut. ejen tu plak xleh nak complaint lebih2 sebab sepupu mak aku. huhuhu. masa promote bukan main kan....janji manis semua

pastu skang aku bertukar ke AIA. harap ok la...lum penah warded so xtau la ok ke x bab nak claim....tp ejen dia mmg tip top aku puas hati.

utk anak aku lak aku amik great eastern. yg ni pun blum penah warded. tp ejen aku lak seorang jutawan yg mane kalo ko nak tanye something kat dia mmg payah la dia nak layan. asalnya aku amik GE ni sbb nak tolong kawan aku, tetiba dia pass aku kat jutawan ni. jutawan ni lak masa awal2 aku nak sign up tu sibuk la dia ajak aku join seminar dia tp aku xnak. so lepas2 tu dia suruh PA dia je deal ngan aku. amboiiiii........kekwat ko ye kak...utk budak setaun byr rm210. mcm mahal je...tp sbb ada part saving so aku teruskan je walo dia kekwat sgt. kalo ada rezki anak lg lepas ni mmg aku nak tukar ke AIA je la.

pada aku bab insurans ni....depend kat ejen la. ada yg bagus, tp ramai jugak yg haukkkk promote yg indah2 je asal dpt client. datang bab claim lepas tgn.

babynina30 replied at 12-9-2018 08:47 AM
Ok tkasih byk u.

3k tu kira ok lah utk 6yrs. At least dpt something kn.

I terminate policy lama lepas tu ambik balik policy baru dgn prudential jugak.

Sebab policy lama coverage hanya 60k.. policy baru i dgn prudential coverage 1 million..

I stay dgn prudential sbb agen i mmg bagus n tiptop.. and so far ok dgn prudential ni

Terminate dpt balik duit policy lama lepas tu buat balik policy baru..

Beza premium baru ngan lama dlm 40 ringgit mcm tu tapi coverage lebih besar..

Ye la mana tau in the future kalau kena penyakit yg perlukan few surgeries n follow ups, chemo, doc appt etc.. at least 1 million to cover all the cost.

Kalau yg 60k tu bila dh habis i kena topup duit sendiri pulak

So u nk amek policy apa lepas ni?

babynina30 replied at 12-9-2018 09:50 AM
U terminate tu aia ke prudential u ?

Prudential la yang ntah hapa2.

Saya percaya kena dengar kedua belah pihak , saya pernah claim dengan Prudential BSN bil hampir 50k tanpa masalah, dan saya tiada agen waktu itu ( agen berhenti)
.
Saya percaya hospital kerajaan adalah yg terbaik tetapi seandainy kita mmpu , memiliki pilihan yg kedua itu tidak salah, mungkin ada gunany di kemudian hari . Hal ini berlaku pada diri saya sndiri.

Dec 2017-feb 2018 saya demam on off, mata berdenyut2, sakit dada..Saya pergi ke hampir 6 buah klinik semua dgn diagnosis berbeza,, demam, antibodi lemah, migrain, angin , gastrik , gerd. ubat habis, antibiotic habis, condition saya tidak berubah malah makin teruk .

Hujung feb 2018 saya mnta surat refer ke hospital ,saya pergi ke hospital kerajaan , cerita yang sama doktor beri ubt angin ,ubt lelah ,ubt demam ,langsung tak ada rujukan pakar atau sebarang ujian dilakukan ke atas saya, balik n makan ubt katany datang semula slps 2 mggu.Saya insist utk direfer pakar tetapi mereka kata slps 2 mggu tidak elok br refer.

2 hari spls itu saya pgsan di rumah , husband bawa ke emergency Hospital Tropicana sebab paling dekat dengan rumah , turn out saluran pernafasan dr hidung ke paru2 ada infection yg teruk & kini mula naik ke saraf mata, seandainy lmbt sedikit saya mgkin buta. Saya terus dibedah. Seandainy saya tiada medical card waktu itu dan cuma menunggu appointment hospital kerajaan saya tak tau apa akan berlaku pada saya hari ini.

Bill nearly 50k dibayar oleh prudential BSN & diuruskan sendiri oleh saya tanpa agen dan tiada masalah.

espri6006 replied at 12-9-2018 08:16 AM
Aku ambik cimb aviva @ sunlife insurance..cuma rm40+- je sebulan. Adalah aku kena appendix sekali .. ...

Maksudnya fee hosp gov rm80. Lepastu u claim insurance rm3k. Siapa yg tetapkan rm3k tu?

Syarikat Insurans Tak Layan, Pelanggan Terpaksa Tanggung Sendiri Bil Perubatan R

Seorang pelanggan syarikat insurans kesal dengan perkhidamtan yang diterima.

Pengarah Urusan Dzr Pharma Sdn. Bhd, Datuk Zulkifly Mohamad bersuara kerana tidak mahu pelanggan lain menerima nasib sepertinya.

Foto: mStar Online

"Setiap bulan, akaun bank dipotong lebih kurang RM400 ... tidak pernah gagal.

"Tapi syarikat insurans telah dua kali berlaku masalah begini (tidak menanggung kos perubatan). Tuan-tuan beringat, pilihlah syarikat insurans lain," katanya di Facebook Live sehingga ianya menjadi tular.

mStar Online melaporkan dia terpaksa menanggung bil perubatan sebanyak RM 76000 yang merupakan jumlah keseluruhan bagi dua kali kemasukan ke sebuah hospital swasta di Sungai Petani, Kedah pada April dan September 2018.

Menurutnya lagi insiden yang berlaku ke atasnya adalah satu penindasan terhadap pelanggan.

Dia juga pernah merayu kepada ejen dan pengurus syarikat insurans berkenaan namun tiada seorang pun wakil dari syarikat tersebut datang untuk melawatnya di hospital untuk memberikan penjelasan.

Syarikat insurans tersebut enggan melangsaikan bil perubatannya dengan alasan dia mempunyai sejarah penyakit batu karang sebelum mendapatkan kad perubatan takaful pada April 2014.

"Selepas video saya tular, beberapa wakil syarikat insurans menghubungi saya dan memberi alasan ia disebabkan oleh masalah ejen.

"Saya tanya mereka, ejen ni saya yang lantik atau kamu yang lantik? Kalau guna alasan ejen tak buat laporan, ini bukan masalah pelanggan."

Difahamkan, syarikat insurans tersebut berjanji untuk melengkapkan siasatan kes berkenaan tuntutan beliau selewat-lewatnya Jumaat ini. -CARI

babynina30 replied at 12-9-2018 08:49 AM
Tu lah. Agent prudential akan  counterback blk sbb taknak kita terminate policy dgn dia. Tu yg dia ...

Sama kes dengan aku lepas raya ari tu. Agent akan counter balik dengan pakej lain dan seboleh2 taknak suruh surrender. At the end aku pegi Prudential HQ senyap2 pastu isi borang semua dan dalam masa 1 minggu what ever duit akan masuk ke akaun bank. In between agen ada calling2 lah tapi aku buat bodo. Suka hati kita la kan nak sambung dengan dia atau tak. Ada options kan..?? Sebab aku terminate:

1. Agen lemau. Nak respond pun amik masa 2-3 minggu. Itu pun kerek gila siap cakap "You sign this package so itu aje yang you dapat"
2. Dok promote uprade pakej lain yang premiumnya lagi mahal gilos. Bila tanya nape insurans A boleh provide sekian2, tetiba sentap
3. Buruk2 kan produk/agen lain

4. Suka paksa org amik dengan dia. Tak bagi chance orang lain nak review pakej from other insurance company

Sekarang under AIA dengan same premium but more coverage dan jugak ada savings lagi yg cover untuk family. Dulu untuk single aje. Cuma yg spoilnya......kena start over semula la....

tungkai replied at 12-9-2018 10:54 AM
Sama kes dengan aku lepas raya ari tu. Agent akan counter balik dengan pakej lain dan seboleh2 tak ...

So far AIA mcm mampu dan cover suluruh family kan.

U start up dgn AIA tu berapa per month u?

cikrosienona replied at 12-9-2018 09:57 AM
I terminate policy lama lepas tu ambik balik policy baru dgn prudential jugak.

Sebab policy lam ...

Agen prudential I lepas 5 tahun terus sunyi sepi tak layan...

Harusla i terasa sebab masa 1st 5 years...birthday ke, raya ke...mesti antar kad.

Hujung/awal tahun siap datang rumah bagi dairi..

Sekarang non ade.... nnt la kalau ada yang masuk hospital lagi i nak wassap dia suruh buatkan claim.. tengok layan ke tak.

sarahmirza replied at 12-9-2018 10:59 AM

Harusla i terasa sebab masa 1st 5 ...

Oops sorry to hear that..

Maybe dia ada masalah personal yg affect dia punya work ethics...

Tp thats not basis for not so good service

Hopefully u punya hal sorted out good

stania83 replied at 11-9-2018 06:19 PM
Keje gomen senang, atau kawen ngan org gomen atau anak gomen. Sakit masuk ppum free aje.

masuk ppum tak semua free ye skrg..

nak kata insurans tak bagus, kadang kadang jika kita clear dgn terms semua, mungkin boleh kurangkan kekecewaan jika tak dpt claim.

nak kata tak dak insurans xpa, kalau dah kena, meratip air mata laaa...

tak rugi kalau ambil insurans yang ada investment link. tak nampak duit tu dibayar secara membuta sahaja

sarahmirza replied at 12-9-2018 10:59 AM

Harusla i terasa sebab masa 1st 5 ...

lepas 5 tahun komisen dah abis kak.. sbb tu sepi...hehehehe