CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Sebab Itu Anak Dara Aku Sentiasa Pakai Seluar, Juna Ada Obsesi Dengan Jasa

Nana_Man replied at 20-9-2018 07:25 AM
Tu sbb aku takde bff.. sape yg aku senang ajak bual, tu lah aku anggap kawan or kenalan. Dulu ade  ...

aku setuju dengan kata2 ko... kadang2 yang unexpected tu la yang tolong kita bila kita susah...

Nana_Man replied at 20-9-2018 07:27 AM
Mystery solved.. haha!! Alhamdulillah, dpt ko experience. Berkat jaga anak sulung ko tu agknye. Bo ...

hehehe... mesti sebelum ni ayat aku buat orang confuse ek...
alhamdulillah... aku rasa berkat doa anak sulung aku... sebab dia ada tanya kenapa orang lain ada adik tapi dia takde... aku suruh dia doa kat Allah... bersungguh2 dia suruh aku ajar dia doa... tetiap malam dia suruh ajar... dalam dua tiga bulan cenggitu lebih kuranh aku dapat news aku pregnant... sampai skang kalo teringat dia berdoa sungguh2, mesti meleleh airmata aku...

barfi replied at 20-9-2018 11:21 AM
Sebab tu masa anak iols masuk ward sebab jaundice iols tak update kat fb pun. Malas dengar mulut2  ...

kan... dioranh ni kalau bercakap tak fikir si ibu tu dah la tengah runsinh anak kena jaundice... mana nak fikir anak2 lain (kalau masa tu dah ada anak2 lain)...

pitera replied at 20-9-2018 11:38 AM
Wah i faham sgt perasaan tu. kesian u time tu terpengaruh dgn kata-kata negatif. Tp kite time tu m ...

sangat tertusuk sampai aku terduduk tau masa tu... bagusnya nurse tu sebab siap duduk kejap ngan aku untuk tenangkan aku... pastu dia bagi aku duduk sebelah anak kejap walaupun masa tu bukan masa melawat... pastu petang n malam tu masa tunggu keputusan darah, dia dok jenguk aku kat luar just to make sure aku ok... bila dia tengok suami n keluarga aku dah sampai, baru la dia tak jenguk...

eyansss replied at 20-9-2018 02:02 PM
bangga tu satu hal... siap perlekeh ibu2 kurang susu atau takde susu tu satu hal lagi... as if di  ...

True!!! Susu penuh satu freezer tunjuk, bf kat maner2 tunjuk, susu tumpah sikit tunjuk... aku yg bf dan bnyk susu pun takde lah nk show off.. takot org mata merah sumpah susu aku jd sikit..

eyansss replied at 20-9-2018 02:05 PM
aku setuju dengan kata2 ko... kadang2 yang unexpected tu la yang tolong kita bila kita susah...

Yup, mcm ko sbtlnye org2 hospital yg tolong. Bagi kesedaran. Kalau tak leh depression.. kadang2 tolong dgn kata2 yg baik dan helpful pun buat lega. Aku try put in ur shoes.. dah lah ko sakit2 kene operate, nk jaga baby, nk tahan mulut puaka org... bole down seh...

Follow Us
eyansss replied at 19-9-2018 05:49 PM
better ke hospital jumpa paed terus sebab diorang expert pasal budak2... doc kat klinik ni diorang ...

sis. anak murid i 5 years tak penah cakap, eye contact jarang jugak. the only thing she said in class, 'tiser'-teacher.
yg tu speech delay ke eh?

eyansss replied at 20-9-2018 02:10 PM
hehehe... mesti sebelum ni ayat aku buat orang confuse ek...
alhamdulillah... aku rasa berkat do ...

Hahaha.. aah.. ko dlm satu ayat tu, ko ckp anak sulung ko nangis ke ape gitu, trus ko ckp 1st pregnancy.. aku ingat tu anak tiri ko.. lol!!
Org ckp doa budak2 takde hijab..

Edited by SLAManya at 20-9-2018 07:56 AM
anony-mous replied at 19-9-2018 07:55 AM
OKU boleh jd secara gen (dna) i mean dari lahir kan ada yg tak ada tangan tak ada kaki / buta / pe ...

tak.. yang takde kaki, tangan tu semua tu bukan sebab genetik.. tapi perkembangan embrio yang terencat
sebab bapa i oku takde tangan
non of us yang oku takde anggota badan bapa i sorang jemasa i pregnant i pernah tanya doktor ada tak possibility family i keturunan
doktor kata tak
kecuali penyakit.. yes

n buta bukan asal dlm perut
buta selalunya lepas dia lahir atau lepas umur setahun ke atas

allhaillll replied at 20-9-2018 03:54 PM
sis. anak murid i 5 years tak penah cakap, eye contact jarang jugak. the only thing she said in cl ...

U tanyer the parents, budak tu bual2 kat rumah tak? Ade bdk kat rumah bual2 mcm biase, tapi luar rumah jd diam. Tapi kalau kat ruma tu tak ckp jgk, most likely speech delay. Pasal anak aku yg 3 tahun tapi speech delay tu pun bole sebut bnyk perkataan.

Nana_Man replied at 20-9-2018 03:49 PM
True!!! Susu penuh satu freezer tunjuk, bf kat maner2 tunjuk, susu tumpah sikit tunjuk... aku yg b ...
takot org mata merah sumpah susu aku jd sikit
ni yang bahaya sebenarnya bila kita show off sebab orang boleh rasa dan orang boleh tau...  kang dapat kat orang yang takleh tahan dengan mulut korang yang suka berlagak banyak susu pastu dok la indirectly (some of them directly) kutuk ibu2 yang kurang or takde susu, kononnya mentaliti tak betul sebab tu susu sikit or takde...  ada yang siap tuduh ibu2 tu bagi alasan sebab tanak menyusu...

orang camni la yang buat ibu2 genuinely share pasal bf dan nak bantu orang dipandang serong sekali...

Nana_Man replied at 20-9-2018 03:52 PM
Yup, mcm ko sbtlnye org2 hospital yg tolong. Bagi kesedaran. Kalau tak leh depression.. kadang2 to ...

down gila tau...  dah la si bff tu sebelum tu penah cakap : ala, sakit sikit je : masa aku asek kena contraction dan asek masuk keluar spital sebab laluan tak bukak tapi contraction ada...  ye la, dia je la yang tahan sakit...  dia je la yang kuat...  dia je la naturalist...  dia je la yang tak bergantung dengan ubat masa mengandung dan membesarkan anak...  hahaha...  mereng aku jap masa tu...  hahaha...

Edited by eyansss at 20-9-2018 05:16 PM
allhaillll replied at 20-9-2018 03:54 PM
sis. anak murid i 5 years tak penah cakap, eye contact jarang jugak. the only thing she said in cl ...

aku bukan expert dan kalo based on dua perkara tu je, agak susah jugak nak judge...  takde eye-contact ni biasanya tanda autisme...  sebab tu masa aku risaukan anak aku, paed dok borak2 ngan anak aku pastu dia kata so far takde tanda autisme sebab eye-contact ada...  student ko ok tak berkawan dengan student lain?  ke dia selalu drown in her own world?  kalo takde, maybe memang sebab speech delay...  ko kena highlight kat parents pasal anak tak bercakap tu...  sepatutnya masa umur 4 tahun tu dah bawak jumpa speech therapist untuk test...

tapi ada satu lagi kes yang selalu orang tak perasan...  kadang2 budak2 speech delay ni sebab dia ada tongue-tie...  menda tu buat lidah sukar bergerak and that the reason dia kurang atau susah nak bercakap...  macam ada satu kisah ni, dedua anak dia ada tongue-tie cuma si abang lambat sedar... si adik dia sedar masa baby...  dedua kena operate (minor procedure) untuk potong selaput tu supaya lidah boleh "bebas"...

https://siraplimau.com/ciri-anak-speech-delay-tongue-tie/

eyansss replied at 20-9-2018 05:00 PM
ni yang bahaya sebenarnya bila kita show off sebab orang boleh rasa dan orang boleh tau...  kang d ...

Dorang lupa yg susu tu pun rezeki jgk. Kalau tuhan tk nk kasi rezeki tu, mesti ade rezeki lain untk baby tu.. aku perna terbaca satu post kt bf support grp in fb. Pompuan ni dgn bangga nyer cerita kn kisah dia dlm mrt. biler baby dia cry nk susu, dia senang jer selak baju dan tudung, terus bf. Tapi pompuan kat dpn dia, terkial2 nk buat susu untuk baby and at same time kene handle baby yg tgh nangis ALONE. See, kiter tak tau pun the reason asal tat mummy tak bf. Maybe due to low milk supply, medications atau health. Tu yg aku benci nk dgr. Ni belum lagi part natural birth vs c-sect.. tu pun buat aku unfollow..aku tak boleh lah nk dgr pompuan2 ni dgn bangga nyer boast dorang nyer delivery tk pakai painkiller lah, pakai doula lah, ade birth plan lah.. takde jahitan lah... ade yg ckp org c-sect nk easy way out.. merah telinga aku baca..aku kene jer anggap dorang skadar nk share experience..

Nana_Man replied at 20-9-2018 03:54 PM
Hahaha.. aah.. ko dlm satu ayat tu, ko ckp anak sulung ko nangis ke ape gitu, trus ko ckp 1st preg ...

hahaha...  tak pepasal ayat aku ni buat macam laki aku ni duda anak satu ek masa kawen ngan aku...  hahaha...  bila aku baca, baru perasan ayat aku confusing sikit untuk orang yang taktau pasal anak sulung aku...  hahaha...  tapi biasanya siapa yang rajin terperap memerap kat thread kokping dulu2, memang tau anak sulung aku anak angkat...  sebab dulu aku banyak hangin dengan kokping pasal cara dia treat juna tu...  aku memang sensitif sikit pasal anak angkat ni...

eyansss replied at 20-9-2018 05:02 PM
down gila tau...  dah la si bff tu sebelum tu penah cakap : ala, sakit sikit je : masa aku asek ke ...

Bff fr hell lah ko dpt!! Pompuan jenis gini tak leh kalah nyer jenis..

Nana_Man replied at 20-9-2018 05:16 PM
Dorang lupa yg susu tu pun rezeki jgk. Kalau tuhan tk nk kasi rezeki tu, mesti ade rezeki lain unt ...

kisah tu aku penah gak baca...  pernah viral jap kat fb...  sesape yang share cite tu, bila tengok kat ruang komen memang majoriti hentam...  diorang cakap lebih kurang ko la...  kita taktau apa masalah si ibu tu...  dah la dia tengah sensorang...

aku ada je baca jugak sharing yang macam ko cakap tu...  aku pun selalu la husnuzon cam ko yang diorang nak share experience... hahaha... cuma mana2 yang ayat terlebih sangat, memang aku drop some comment jugak la...

eyansss replied at 20-9-2018 05:23 PM
kisah tu aku penah gak baca...  pernah viral jap kat fb...  sesape yang share cite tu, bila tengok ...

Lol!! Tu lah.. kadang2 dorang tak sedar their words to buat org lain terasa.. tapi bff ko tu, mcm sengaja nk ko rase sedih/down.. ntah lah.. gitu yg aku rase..

Nana_Man replied at 20-9-2018 05:18 PM
Bff fr hell lah ko dpt!! Pompuan jenis gini tak leh kalah nyer jenis..

hahaha...  skang ni aku dah jarang nak borak pasal anak dengan dia sebab nanti ada je yang tak kena kat mata dia pastu dia akan sound aku...  dia pun dah kurang jugak lepas kes luahan hati aku kat fb tu...  pastu ada sekali dia marah2 pasal anak aku makan antibiotik padahal anak aku dah lama sangat demam n selsema masa tu...  takkan aku nak biar anak aku dah nazak baru nak bagi antibiotik...  tu pun paed dengan ENT anak aku dok delay bagi antibiotik dan cuba treat dengan medicine dulu...

Nana_Man replied at 20-9-2018 05:27 PM
Lol!! Tu lah.. kadang2 dorang tak sedar their words to buat org lain terasa.. tapi bff ko tu, mcm  ...

aku ada dua so called bff camtu...  yang dia ni dan lagi sorang...  yang lagi sorang tu memang aku dah cut the connection terus sebab yang tu memang horror sungguh...  hahaha...  yang dia ni, aku just tego2 gitu je dalam fb...  dah tak rapat cam dulu dah...  dulu masa belum kawen, bila dia asek buat statement nak menang, aku abaikan aje n kasik je dia menang sebab aku dok kenangkan kawan kan...  tapi lepas aku asek kena bertubi2 dari masa mengandung, sampai la kes dia sound aku tak ikhlas dan sound aku pasal ubat2 dan antibiotik anak aku, memang aku put a distance...  sebab aku tau lagi aku layan lagi aku down...