CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kentang.Goreng

[Tempatan] UPDATE DETAIL PENCABULAN #1 & #262 [Video] Gadis Melayu bertudung yang DICAB

tyrande_81 replied at 21-9-2018 11:22 AM
nak kurung kandang mcm mana lagi. Suatu hari je terlepas pandang
takkan nak suruh kami beli sangk ...

Gate or grill tak kunci ke?

Masa anak dia pegi harass that lady, mak nye dekat mana?
Bahaya la, what if next time dia pegi rape perempuan?

supermum replied at 21-9-2018 11:32 AM
Gate or grill tak kunci ke?

Ini pun suruh kunci mangga besr2 siang hari sbb anak terencat.

Kan aku cerita sekali je dia buat mcm tu. Pastu he learn his lessson. Nak kami gari dia ke siang hari.

Yg jiran tu pulak. Dah tau kawasan tu byk anjing. Kenapa gate rumah tak tutup, pintu biar terbuka. Kalau hari tu abg aku tak masuk. Anjing dah berak dalam rumah dia. Bukan tak kenal, tapi kenal. Dh busuk hati juga mau report polis. Jiran sebelah je pun. Jerit ja la. Makcik pakcik anak pakcik masuk rumah saya.

Sambungan

Sebelum tu, rumah sebelah tu disewa oleh saudara kami sendiri.. Mmg tak kisah la dia masuk cari makanan dlm peti ais. Itu mak ayah aku ganti balik dari segi duit atau makanan. Malu beb. Sekali sedara aku dh pindah. Budak autism ni mana reti any changes

Sbb tu dia pi masuk rumah org tu

kawahapi replied at 21-9-2018 11:34 AM
Masa anak dia pegi harass that lady, mak nye dekat mana?
Bahaya la, what if next time dia pegi rape ...

Ntah la. Anak normal pun kalau dah buat huru hara. Bagi pecah pinggan mangkuk restoran ke. Bayar je la. Toksah dok tujuk kad oku whatsoever. Be responsible. Mmg terlepas pandang. Hari cuai tu pulak jadi mcm ni.

Setakat minta maaf tak jalan la Datin. Tanya je diorg mcm mana mau settle. Mesti diorg nak duit tu

I am on mangsa punya side.

Look Datin, you have more than 20 years to be equipped with your son’s autism.

Other people, tak de.

Dah tu pulak, Datin macam buat mental warfare
atau press warefare dan secara sengaja nak menjadikan parents mangsa / mangsa as orang jahat yang tade peri kemanusiaan sebab mereka buat laporan polis? Of course mereka patut buat laporan polis, so that ada proper record. Boleh buat official statistic lepas ni jenayah comitted by autistic people. Kalau setakat buat diam je, macam mana nak membela si mangsa?

Do you think that’s fair untuk buat media press nak menangkan anak dan potray family belah sana jenis panas baran etc? Ke Datin rasa keadilan tu milik anak Datin je? Bila mangsa dicerca netizen, ada Datin come out to the press to defend si mangsa?

Anyway, this is not the case of ‘dah tau anak autistic, jangan bagi keluar’.
Tapi, this is a case of ‘dah tau anak tu autistic jenis cam ne, apa pasal leka dan take things for granted?’

I bagi contoh mudah, I sayang kucing. I suka bagi kucing I masuk rumah. Tapi kucing, biasalah nottie sometimes. Especially kalau dia suka kacau lauk yang kita dah masak tu.
So my husband selalu tegur ‘kenapa bagi kucing masuk rumah? Bukannya tak tau dorang ni macam inspektor, semua nak check’.
And I suka jawab ‘dah kucing tu yang nak masuk, so, bagi lah masuk’.
And my husband was like ‘so?’.
The point is, my answer tu basically is a lazy answer. Jawapan yang macam tak take full responsibility. Padahal boleh je kan I make sure all cats are outside agar lauk pauk tak diganggu oleh kucing.

Lagi satu, I pernah nampak stray cat amik lauk ikan yang baru dimasak jiran. Walaupun tu bukan my cat, I took the effort belikan cat food yang sedap agar the cat tak ‘curi’ lauk jiran. I pun tanak that stray cat diapa-apakan. Afterall, not everyone suka kucing. So, dengan berikan soft food, kita belikan ikan dan ayam untuk kucing stray tu, the cat tak de lah nak resort to ‘mencuri’ ikan lagi. Extra effort must be done, in order to prevent musibah. Dalam kes I, I beli makanan yang sedap untuk kucing,untuk prevent kebarangkalian kucing tu kena belasah kalau dia pow lauk jiran.

So, sama lah ngan kes autistic guy ni. Bukan soal datin hasnah ( or any other parents of autistic children ) tak boleh bawa anak keluar, but you should not give a LAZY answer or a lazy alasan. ‘Oh, anak I autistic. Please understand. Please don’t press charge’.
Datin lagi tau anak datin tu cam ne, so kenapa leka bagi anak tu keluar sesorang?

Pas tu buat donno je. Laginya ditekan pihak belah sana pula to drop the charges. What the?
Pas tu ramai orang termasuk pi sokong datin ngan mamat autistic ni.

Sebilangan je lah yang defend mangsa dan hak si mangsa.

Tak de Datin nak bagi compensation ke apa ke atas trauma yang mangsa terpaksa lalui.

Lagi satu, orang speculate / tuduh mangsa dan parents mangsa nak pampasan sebab Datin orang berduit.

Well, memang patut pun they all dapat pampasan, kalau betul spekulasi/tuduhan tersebut. Dorang nak mintak 10 jota pun tak de salah. Lantak lah nak kata mata duitan.

Datin ingat mangsa tak perlu therapist? Kalau dia trauma bertahun tahun lamanya dek perangai anak autistic datin tu, ada datin nak cover cost?

I pun pernah ada trauma sebab satu kejadian. My parents yang fork out money to help me agar I tak berterusan kurung diri dalam bilik day in and day out. Pointnya, ada COST!
Datin should be verrrry willing to give money compensation, walaupun mangsa tak minta.

Ada forumer kata ‘apasal tak salahkan Tuhan sebab bagi anak autistic kat Datin tu’.
Let me say this, setiap perkara ada hikmahnya. Setiap orang, ada ujiannya. Ada yang diuji ngan anak autistic, tapi duit berkepok, macam Datin ni. Ada yang anak semua normal, tapi miskin. Everyone ada ujian. Takkan sebab ada ujian, nak salahkan Tuhan? Dah memang kat dunia ni untuk diuji.
Bagi I, anak autistic ni hikmahnya ialah as parents you lagi involved dengan anak. It makes you practice agar sentiasa waspada dan tak leka.
So, apa pasal Datin ni memang take things for granted masa hari sambutan birthday anak Datin tu? Adakah memang datin ngan family jenis tak pantau anak autistic sejak dari dulu, sebab tu sampai dah jadi tabiat malas nak pantau anak?

Memang lah datin sesorang tak boleh nak jaga anak autistic tu, sebab tu every family members must be involved in taking care of orang autistic ni. Like adik beradik sendiri, aunts, uncles, cousins.
Kalau semua gembeling tenaga, ada kesedaran nak jaga family member yang autistic ni, tak de lah anak tu pi kedai sengsorang pas tu pi sexually harrass orang.

Ini, harapkan strangers je kesian kat autistic child dia, effort from Datin and Datin’s family mana?
Apa Datin punya gerenti anak Datin tu tak raba orang lain lagi pas ni? ( since Datin gigih sangat nak soh mangsa drop the charges tu?).

Anyway, I baru je tengok movie Temple Grandin.
Based on Dr. Grandin’s life. She is autistic. Menitik juga air mata tengok movie ni.

Follow Us
noor2 replied at 21-9-2018 10:41 AM
Aku tetap rasa budak autism macam ni dan macam anak zarina dan Adam tu boleh menyerang orang satu  ...

i dont think that's fair to hantar diorg ke satu tempat (kurung) semua autistic sufferers. mana? pulau jerjak?

its really not fair.

as a volunteer utk anak2 tak bernasib baik/oku dan warga emas, aku rasa org 'sihat' tak ingin nak fikir utk org tak bernasib baik/oku/warga emas. sangat menyedihkan tapi realiti dunia org kita.

just stating the fact. aku tak menyebelah mana2 mangsa atau autistic man. nak buat apa menyebelah side. bukan aku ada kat situ pun tengok raba jenis macamana dan how severe his autisme condition is

lainlah kalo aku tengok perlawanan bola dan tengok the whole game pastu aku sebelahkan 1 team sebab referee tak fair. lels off topic

serinegara replied at 21-9-2018 12:03 PM

Look Datin, you have more than 20 years to be equipped with your son ...

contoh komen emo yang bias.

Terima kasih. Nanti kita nak tengok filemnya

Edited by purpler at 21-9-2018 12:22 PM

teruknya bahasa orang2 yang komen kat youtube...
rasanya kalau mak budak tu datang ke perempuan tu dan minta maaf seikhlas hati, aku rasa separuh dari trauma dia akan hilang....
dia banyak kali kot kata dia tak salahkan anak autisme tu...
tapi mak ayah anak tu yang tak layan dia dan sebab tulah yang buatkan diri dia rasa teraniaya...

Edited by tyrande_81 at 21-9-2018 12:30 PM

Kena raba mmg bagi trauma. Tapi nak charge org yg tak sempurna akal. Apa yg dia akan dpt. Last2 lepas juga... Mak ayah jgn byk alasan, anak autism, anak kecik lagi. Kalau your son dah buat damage. Be responsible.

Jadi apa solution utk anak autism ni jgn raba org lagi. Ada rawatan ke? Ada therapy ke? House arrest ke?

Berapa banyak kes budak autistic kena cabul, kena rogol. Tapi tak dibela nasib mereka.

Sekali sorang dalm sejuta buat hal. Kita kena hukum pesalah autism. Nampak je cacat tapi sec offender.

Berapa byk kes budak terencat kena fitnah berzaman2. Nobody defend on them.

Buat la report polis. Biar anak parents autism ni dah tau anak cacat ada hati nak bawa jalan2

Peterpan17 replied at 20-9-2018 10:11 PM
terbaik abang aji. jantan melayu mmg sakit otak skrg ni bang. aku baca komen komen kat internet sg ...

That so true masing2 komen ikut suka tampa berfikir panjang apa yang nak diperkatakan.  Mostly yang bagi komen tu pun pasti tak tahu pucuk persoalan sebenar apa yang mereka katakan tu.  Semua for the sake asal boleh komen atau dapat mengutuk orang lain kot2 dapat banyak like dah rasa happy sangat agaknya.  Tak boleh bayangkan in future macam mana lagi, nampaknya susah nak jadi 1st class mentality people.

wow comment yang bernas. betul la contoh cam anak suka tengok hp. i tau anak i akan mengamuk kalau dah tengok kita bagi time limit. so awal2 patut jangan kasi time mood dia baik. even kadang nampak cam kesian. oo buat sepah ke ape. nak alihkan perhatian dia. jaga anak ni  bukan tugas mudab, lagi2 kalau cam datin tu ade anak autism. tapi kita ni selalu guna lazy excuses. cm ala dah dia nak sangat hp. bagi la. kalau x ikut perangai malas, aku main bola dengan dia. layan dia distract supaya dia x main hp.

pengajaran kepada ibu2 jugak

I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article.
Pork Chop Recipes

noor2 replied at 20-9-2018 05:58 PM
Entah kenapa akak lebih kesian pada budak autism. ...sebab dia cacat otak pada akak. ...sebab bila t ...

diaorang mmg dalam dunia dia sendiri...mmg dia orang tak tau apa2 disekeliling mereka...mcm orang gila atau mabuk sbb minum alkohol...klu bunuh orang kira case close kan? ni pun sama...bayangkan ko nak dakwa pada seorang yg tak tau apa yg terjadi...
klu lah korang yg kutuk2 & menyalahkan parent yg tak jaga anak2 autism ni ada kat tempat mereka?.... i wish korang ada anak2 autism..!

Aerhys replied at 21-9-2018 11:21 AM
What kind of logic is that? So it's ok lah to raba perempuan sebab dia tak luka dan tak hilang dar ...

My dear,
If the girl bring this case to court.......the best verdict that the judge can give is.......”NO CASE “

Mohon Maideen@ pakar undang2 explain lebih detail

biarlah hakim yg timbang nnti side mn lg berat... hopefully xlh smpi ke penjara bagai ye. denda ckuplh sbg teladan...

tyrande_81 replied at 21-9-2018 11:04 AM
bukan maksud aku pegang sekejap tak boleh. Adakah mmg niat laki tu pegang part tu. atau dia terpeg ...

Dats why report polis. Biar polis siasat. Terpegang or sengaja pegang.

If sengaja , kejap or lama. Cabul.

syue86 replied at 21-9-2018 11:22 AM
saya yg org pegang tgn (je pun)
dah claim gangguan seksual buat report siap
sbb bkn kerelaan sd ...

Ai pun kena juga jaman sekolah dulu. Apek tua pegang my hand pastu sengih2. Ai tergamam masa tu. Tak tau nk respon .  Trus balik rumah. Pastu 3 hari 3 mlm tak lena titon.

meteorspeed replied at 20-9-2018 05:52 PM
entah iols pun tak mampu nak sebelahkan sesapa.. tuk autisme tue dia otak tak leh pikir waras. yg pe ...

Betul..aku pun xtau nk sebelah sape.. berat kes ni.. tp aku xsetuju bila netizen kata org oku xde nafsu.. diorg ada nafsu cuma xtau cara yg betul utk handle.