CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6545|Reply: 22

Flight ticket edition: money or experience

Post time 30-9-2018 06:51 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi kawan-kawan. Ni thread pertama ai kat board cari ni. Macam title thread, I nak tanya pendapat you alls pasal ticket flight.

Kalau diberi pilihan, you all pilih untuk beli ticket murah yang takde luggage, takde meals, leg room space sempit ataupun you all tambah sikit duit and beli ticket from premium airlines yang siap-siap ada luggage, meals and large leg room space?

Macam ada sesetengah orang, dia tak kisah tambah duit asalkan dia puas hati dengan servis dan jugak sebab nak tambah experience naik  different airlines.

Sorry mod kalau topic ni dah ada. Jom kita share pandangan masing-masing.

semua ini bergantung kepada cara travel kita dan brp bajet kita. seperti saya sendiri, ambik contoh saya la senang kan. saya tak kisah pun nak low cost airline yang sempit janji murah. tapi saya jugak ambik beberapa perkara sebelum saya beli ticket flight. selalunya saya travel light mmang tk da bawa iron board or hanger or 7 pasang kasut. jadi klu low cost airline yang tk da luggage pun saya boleh ja nk fly. contohnya baru2 ini saya ada beli ticket utk kwn saya dari south east asia to sweden cuma RM500 one way, tpi tk da luggage or meal la. tpi dia travel light dan dia agree utk condition flight tu.

saya pulak akan check, kat mana airline tu depart dan arrive. contohnya Ryannair yang selalunya tak depart dan landing kat main airport sebab take off dan landing tax tinggi, mana dorang boleh offer ticket murah klu tax pun dah tinggi.

ada beberapa senario yang saya pilih utk bayar lebih utk fly dgn premium airline dan arrive kat main airport. contohnya klu ambil Ryannair yang landing kat Paris airport yang ke -3. sangat jauh dari Paris city, dari airport tu nak ke city ambik masa lebih 1 jam dan cuma ada bas saja untuk ke city centre dan harga lebih kurang 20 euro. klu beli tiket flight 10 euro tapi kena tambah lagi 20 euro utk smpai ke city centre, saya ari tu pilih utk smpai airport CDG or Orly, sbb dari sana murah nak ke city centre, saya pun byr lebih skit utk flight dgn airline lain.

ada jugak keadaan yang saya pilih utk guna ryannair , cthnya ari tu saya dari PIsa nak ke Fez morocco, tiket cuma 15 euro tanpa luggage, mmang saya beli la. sbb saya pun cuma bawa 9KG beg ja utk travel. nak ke kedua2 airport pun senang.

kesimpulannya, semua ni bergantung kepada cara kita travel. tak salah pilih low cost airline or premium airline or econo or bsness flight, semua terpulang kpd keselesaan kita. sapa cakap yang bawa beg tarik tu salah, tak salah. tu cara dorang nak travel. masing2 ada keselesaan masing2 dan kemampuan masing2.

good sharing. kena bijak juga mengambil kira pelbagai faktor lain sebelum membeli air ticket.

for me, mmg akan tgk tujuan travel tu cm mane
kalau flight pnjg, better amik airlines yg ade sume benda
kalau flight dekat2, besenya amik yg low cost jek
tapi kalau masa tu travel sbb nak shopping, mmg try amik premium, xyah beli luggage

Betul tu untuk short journey naik low cost je tak ada masaalah.  Tapi kalau long haul prefer naik premium airlines sebab boleh enjoy semua facilities yang mereka sediakan jadi taklah boring sangat dan sedikit lebih selesa selain dah tak perlu risau nak kena tambah itu ini.  Juga suka cuba naik pelbagai airlines for the experience sebab setiap satu ada perbezaannya.  Kalau dapat grab harga ticket mereka time offer kira bonus ler.

kalau utk business meetings among sea country lagi suka naik low cost.. company pun dpt jimat banyak.. kalau leisure suka naik business class..

Follow Us
kalau i, kalau beza x byk mmg teringin jugak nak naik yg premium airlines.
tapi i lagi prefer lebihkan duit dekat hotel yg selesa sikit . ikut bajet masing2.

tapi percayalah,memang semua org teringin nak naik premium airlines .kikiki

zeed replied at 1-10-2018 03:52 PM
kalau utk business meetings among sea country lagi suka naik low cost.. company pun dpt jimat banyak ...

Aik macam terbalik je.. bukan kalau business trip yang boleh claim lagi best naik premium ke? Sbb company yang tanggung. Kalau holiday sendiri2 baru naik low cost. Tapi kalau you business sendiri, lain la kot hehehe.

Prefer qatar or emirates sbb semua facilities ader untuk long haul. Tak perlu risau pasal luggage, f&b, flight entertainment etc. Transit pon okay...comfy.
ana pon best jika ker japan
Dulu2 setia dgn mh juga utk long haul
Domestic flight i dont mind mana2 airlines

I jenis beli tiket flight last min. Esok terbang, hari ni beli..

Dh naik mcm2 airlines. Dolu2 i rasa emirates best, tp lama2 biasa2 saja..
Antara benda yg kitorang tgk..Perbandingan harga tiket, brp lama transit.
Walaupun i travel dgn anak2 , but semua dh well trained. Senang nk handle.

We all selalu travel beli ticket one way ja.. So tgk pada rasa best atau tak bila smpi 1 tpt. Rasa best, stay lama sikit, rasa x best kita chow tpt lain pulak.  Cuma lately ni, most of the airlines nk tgk kita punya itinerary smpi la tiket blk, terpaksala la cari tiket blk ke malaysia siap2 (or make sure la jugak blh tukar tarikh blk)  But in between, kitorang still tgk apa keperluan.

last year i travel ke cairo.
As usual, last min cari tiket..
Harga return tiket Emirates dan flight campo2, lebih kurang sama
So at last kami pilih multiple airline.
Apa yg kami dpt, kami puas hati dgn pilihan kami, sbb kami blh travel byk tpt
Emirates, kelebihan u xyah fikir psl trnsfer luggage etc, cuma transit up to 9 hours. Melepek kt dubai tgh mlm bkn blh buat apa.

Flight lompat2 (kira 1st time kami guna konsep ni- saja cari pengalaman baru and yes, its fun)
KUL-Bangkok (transit about 6 hours), kami blh pusing2 bangkok and jjcm di bangkok
Luggage kami simpan dkt airport. Suvarnabumi mmg best. So x risau la nk heret beg sementara keluar jjcm.

Pd i bila travel ni, depends pd diri sendiri. Ada yg suka travel sendiri2, main terjah, free and easy. Ada yg suka pakai travel agent, ada tourist guide.  Semua dh ready sblm travel.

Cuma pd i, kalau nk travel, ongkosnya penting. Jgn cukup2. mcm prinsip i, ada duit travel la jauh2, bajet sikit, travel la dkt2.

keyboardmouse replied at 30-9-2018 11:10 PM
semua ini bergantung kepada cara travel kita dan brp bajet kita. seperti saya sendiri, ambik contoh  ...

klu long haul aku akan amik premium airlines sebab low cost airlines ni ada byk kemungkinannya yg akan menyebabkan rosak rancangan kita. Unlike most travellers, kita org klu long haul flight bukan setakat 10-14 hari tp sebulan ke 45 hari. So luggage tu tetap kena ada.Klu premium airlines dah tentu include luggage,meals dan seat. Takkan 10-13 jam tak mkn. harus kebulur.

tp klu short haul mcm gi Indon, Thai dan sewaktu dgnnya I dont mind go for low cost airlines. Kadang bergantung gak, pergi takde luggage balik beli luggage sebab malas nak heret beg naik ke kabin. Atau both pergi balik ada luggage. Aku tak suka heret beg naik kabin. Aku lbh suka tangan kosong naik ke kabin. abis kuat pun dgn back pack kecil. Definitely bukan kabin bag atau back pack yg segabak.

Pernah naik air asia dari Langkawi ke kl, tak beli meal, tapi orang sebelah kami beli, anak cam tengok aje.

Sian pula mak tengok.
So meal wajib.

Susah nak travel dengan bag dalam cabin aje, kalau sesorang boleh lah kot cam my husband sampai Malaysia minggu depan, dia hanya bawa beg cabin aje walau ada free 2 bags.

Kalau mak mak susah nak bawa beg dalam cabin aje.

iols pilih comfort..kalau tak crancky sepanjang journey..spoil je.

Perceraian complete package si pening kepala

i prefer yang selesa dan memudahkan.. kalau setakat dekat2 dont mind naik low cost carrier

Kalo dekat low cost pn xpe. To kalo jauh prefer yg selesa. Byr lebih sikit pn xpe

Peterpan17 replied at 1-2-2020 08:40 PM
klu long haul aku akan amik premium airlines sebab low cost airlines ni ada byk kemungkinannya yg  ...

Bro, jk pernah long haul duk kat dpn, mengeloh nak duk kat belakang balik kan? Tp apakan daya, 1 tix dpn mcm 3 kat belakang.

transporter replied at 30-4-2020 10:54 AM
Bro, jk pernah long haul duk kat dpn, mengeloh nak duk kat belakang balik kan? Tp apakan daya, 1 t ...

aku krik krik krik saja bro.

Nampaknya semua plan travel utk thn ini dan awal tahun depan ditunda smp 2021. Tak berani ler nak pi oversea time kobit 19 ni

Peterpan17 replied at 30-4-2020 02:06 PM
aku krik krik krik saja bro.

Nampaknya semua plan travel utk thn ini dan awal tahun depan di ...

Sblm kobit lg poket yg dah krik krik krik. Sbb tu dua-tiga menjak ni, nek flight 2+ jam aje. Terasa cepat beno lak. Tidak tu, mkn, tido, bangun, repeat tak smp2 lg.

transporter replied at 30-4-2020 02:48 PM
Sblm kobit lg poket yg dah krik krik krik. Sbb tu dua-tiga menjak ni, nek flight 2+ jam aje. Teras ...

hahahahah!! adoi!! lawaklah bro. Nasiblah kita org  takde hutang rumah dan keta. Skrg fikir duit utk isi perut je. Kesian tgk kekawan yg dok fikir mcm mana nak byr duit rumah dan keta lepas morotarium berakhir. Kena bersyukurlah apa yg ada skrg ni.

12Next
Return to list New