CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Sarirsa

Wanita Dikecam Kerana Galakkan Muslimah Cabut Hijab

tutup aurat ni Allah yang suruh.. kalau rasa diri lagi besar dari Allah.. x payah laa ikut

Benda wajib memang kena paksa diri..sama macam solat, puasa etc semua tu

Nanti ikhlas tu datang sendiri..tapi to each their own..sebab kita tak tau bila kita mati.

Kita akan tinggalkan segala-segalanya didunia apabila mati. Yang akan teman kita adalah agama kita.

Saya malas juga nak melaksanakan ibadah, selalu kena bebel dengan ibu. Tetapi atas dasar tanggungjawab maka dilaksanakan juga.

Untuk memulakan langkah pertama memang sukar tapi bila mood sudah datang ok sahaja. Tiada masalah pun melaksanakan ibadah itu.

Kadang kala terfikir, hari2 pergi kerja masuk on time. kerja banyak kita over time. Kalau sakit pun pergi kerja. Sampai satu tahap kerja itu lebih penting daripada hidup kita sendiri.

Kita mampu buat perkara yang sama berhari - hari, berjam - jam tapi ibadah yang mudah tidak dapat dilaksanakan.

Im just post this matter on behalf of my friend.

Tak nak pakai tudung, janganlah pakai tudung..
Mengapa perlu canang satu dunia seolah-olah kamu dah buat satu revolusi besar?

Aku tak bertudung sejak kecil.
Walau ditekan, diperli dan diperkecilkan, tak pernah sekalipun aku simpan dendam atau terasa dengan kata2 orang yang suruh aku bertudung.

Bahasa mudahnya, taknak pakai, sudah.
Menjawab lah dengan Tuhan nanti.
Tapi tak perlulah canang satu dunia.

dulu2 masa sekolah menengah .. best je tengok orang lain free hair.. aku pulak bertudung sebab kawan2 bertudung.. tak rasa apa2 sampai lah satu masa tu ada event yang besar sikit.. aku dan kawan2 pergi tak pakai tudung..rasa bebas sangat2.. tak payah control pun perangai.. happynya lah masa tu.. berani pandang2 budak lelaki..berani gelak kuat2.. rasa tak terbatas..
Alhamdullilah.. aku rasa dengan aku pakai tudung ..aku tak terbabas

munchkin: Sokong je depa ni. Jangan moral policing orang lah. I hate moral police.

Exactly!
Diorang ni jenis judge orang tak pakai tudung dan memaksa orang pakai. Cuba kalau yang tak pakai pula yg judge mereka dan paksa mereka buka?

Follow Us
cmf_premierleag: deswai i hates ustaz ustazah ni semua sbb diorg suka menghukum orang lain as if mcm dah komfem je diorg tu sume masuk nurraka jahanamsbg org yg lg pen ...

Takyah setazah setard pun ramai yg suka judge orang lain. Kononnya nak selamatkan diri dari disoal 'kat sana nanti'. Paling tak faham yang paksa orang lain pakai tudung sebab 'sayang' dan nak 'masuk syurga sama sama'

eyansss: penunggang agama ni lupa dalam menegur ada adabnya... ni ikut sedap mulut je... aku penah kena masa induction week masa memula join company skang ni.. ...

Salute you for doing that! People should speak up as loud as those yg condemn dan paksa orang lain pakai tudung. Benda basic kot kita kena respect that each individual ada hak untuk hidup as they wish asal jangan cause harm unto others.

chazey replied at 10-10-2018 11:51 PM
Ya sis. Jangan la paksa2 orang pakai tudung. Korang born Moslem ini bila berdakwah kat mualaf kemain ...

I am with you.
Lagipun Islam ni ada banyak denomination sebenarnya. Bukan setakat 4 mazhab besar saja.
Cakap banyak, sure kena bash
But if you travel the world or even if rajin membaca, sure terbuka minda in the sense that you should respect an individual's right to believe what he or she believes and that imposing your beliefs on others is so wrong.

mawar_mustika replied at 11-10-2018 09:58 AM
aku igt lg time skolah rendah dlu ade sorang class mate aku bangga gile die bertudung dari tahun 1.. ...

Hahahaha weyh. I ada sedara punya anak macam ni. Umur 3 tahun dah litup. Mulut sama dgn mak dan nenek dia selalu cakap hakak masuk neraka sebab tak pakai tudung, bila tiap kali terjumpa. Last last lepas form 5 kerja dgn air asia. Live in dgn bf! Latest news dia jadi mistress pak arab kat dubai sana

pai.kacang replied at 11-10-2018 03:24 PM
tutup aurat ni Allah yang suruh.. kalau rasa diri lagi besar dari Allah.. x payah laa ikut

Amboi statement kau.... islamic sungguh ya

Aurat ni bukan tudung shj malah meliputi byk perkara. Namun, thread ni x patut diwujudkan. Sedih melihat mereka bersolidariti atas perkara yg kurg tepat. Bersimpati atas pengalaman buruk mereka terhadap org sekeliling, namun itulah ujian hidup yg mematangkan kita. Menutup aurat adalah suatu fitrah manusia yang diperintahkan oleh Allah utk kebaikan hambanya. soal ikhlas baru buat ni sebenarnya personally sy rasa x boleh di apply ke atas perkara yg wajib. Contohnya, solat, puasa dan pelbagai suruhan yg lain. Rugilah jika kita tinggalkan perkara yang baik kerana manusia semata atau kerana menurut kata nafsu semata. Semoga kita semua dibimbing oleh Allah untuk menjadi insan yang lebih baik.

Bagi aku kalau hang tak mau pakai tudung hak hang tapi
tak perlu ajak orang lain buat sama (hang mampu ka nk tanggung dosa tu)

pastu cerita zaman ustazah fefeling baguih (termasuk kekawan yang jadi setajah jadian) semua ada cerita masing2. Sekejap ja Allah nak bolak balik hati kita ni. Dulu alim bagai sekarang kalah non muslim. tu dugaan Allah bagi kat mereka.

sekarang masing2 dah dewasa boleh fikir baik dan buruk. kalau rasa tak puas tayang rambut berpakaian seksi buat ja (tp ingat la tu dosa. kalau sempat kita bertaubat alhamdulillah). Tak kan anda rasa xpuas hati sebab umur 7  or 8 tahun dipaksa pakai tudung. pastu sekarang anda nk bukak tudung

Kesian diorang.. kecik dah kena paksa gamaknya, tak sempat nak merasa rebel phase kot

alah rata2 yang bertudung ni sebab budaya je. Kalau tak pakai kang malu sebab ko sorang je tak pakai. Biasa la mulut orang melayu feeling syumul ahli syurga kan macam hanjjjj suka label orang itu ini. Bila balik rumah, ko free hair gak kan time pegi rumah sebelah ke, sidai kain ke apa...takdenya ko nak lari2 capai tudung bila bukan mahram datang ke rumah hanya yang betul2 menjaga aurat dengan ikhlas je yang akan ambik berat hal2 aurat ni. Iols ok jah dengan orang free hair sebab diorang lebih jujur.

kesiannya dia membesar dibuli dgn ustazah macam tu . no surprise dia jadik camnie sekarang. apa pun, Allah jua yg Maha Mengetahui and Maha Adil.

Genkidesuka replied at 10-10-2018 10:54 AM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Nk freehair, ikut suka kamulah.  Tp tk pyh la kot ajak org ...

Setuju dengan your points.
I've always thought you're a guy though, tak sangka pompuan rupanya.

tutup aurat tu wajib dah tertulis dlm quran dan rambut tu salah satu aurat untuk ditutup bagi pompuan. ko ikhlas ke tak ikhlas ke still kena tutup. memang dosa pahala tu bkn kita yg tentukan tp Allah dah cakap siapa yg tak tutup aurat tu berdosa. dalam islam takde islam conservative atau islam liberal. yg ada hanya ISLAM berpandukan Quran dan sunnah.
#ingatanuntukdirisendirijugak
#bukansetajahjadian

Doakan yg freehair supaya terbuka hati nk tutup.
Doakn yg dah tutup aurat tu, tutup smpi akhir hayat.

masing masing punya hak untuk follow tuntutan agama. .tp jangan la ajak org lain utk ke arah yang tidak baik, apa salahnya untuk lihat dari segi positif apakah kelebihan pakai tudung.. tak rugi pon rasanya

12
Return to list New