CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minibean

Edisi Speku: Lokasi rumah baru kokping

eyansss replied at 28-10-2018 10:57 AM
tapi rumah tiga tingkat ituhari katanya beli...  siap ber alhamdulillah segala masa tunjuk rumah t ...

Ade ke rumah lepas beli.. 2 tahun jual? Senangnya proses menjual sheols..

Ke sheols laki bini kaya juta2 hingga mampu beli 2-3 rumah?

Cash ke loan? Tu persoalannya..

Iols rasa mcm entah apa2 yg dok tanya soalan dkt kokspin tu (ask me IG story). Tanya mcm mana nak dkt kan diri dgn tuhan, tanya cara mcm mana nak istiqamah ala2 kakspin, tanya mcm mana nak jadi ibu hebat seperti kokspin etc.. Memang la soalan tu bagus tapi alahai.. tak tgk ke fynn tu mcm mana org nya. Even menutup aurat tapi kata2 masih je tak menjaga Tapi iols yakin la mostly yg dok tanya tu bbnu & batak retis

eyansss replied at 28-10-2018 06:57 PM
tapi rumah tiga tingkat ituhari katanya beli...  siap ber alhamdulillah segala masa tunjuk rumah t ...

I rasa rumah cyberjaya tu beli, sebab hari tu poyo poyo tayang SnP. Haha.

Rumah yang ni maybe sewa kot.

Iolls baru godek godek karangan panjang kok ping, dia kata dia pindah sebab tak larat nak kemas rumah tu... sebab dia tak mau amik maid . Katanya lah

RatuDunia94 replied at 28-10-2018 05:04 PM
Iols x boleh duduk rumah tinggi.. sbb iols ada anxiety.. nanti rasa mcm nk terjun ke bawah..

Bahayanya..

pitera replied at 28-10-2018 07:45 PM
Dulu penah duk kondo/apartment kan. Zaman ada bangah.
Pastu landed.
Ni kondo balik.

Elok la tu geng dgn jijan seman, sama sama wallahi tak putus, penonggang agama, penipu, kiblatkan duit.

Sorry la i tak bleh nak husnuzon dgn kokping walaupun dia dah niqab.

Still tak bleh brain jijan seman punya "university of life". level cult apa yang dia buat ramai ramai memuja dia walaupun sah sah banyak menipu.

GegarVaganja replied at 28-10-2018 05:08 PM
OMG. Dekat dengan office Ganja. Tetiba
Tapi memang macam haram, keluar masuk kawasan situ jam me ...

Kalau area jem mcm ni baik naik motor pegi balik keje kalau lelaki.

Follow Us
Edited by armin at 28-10-2018 08:18 PM
KucingBiru replied at 28-10-2018 06:46 PM
Tak tau la nak cakap cantik ke tak, dari segi building kat taman equin tu, Zeva nampak lagi cantik ...

Harga kondo 900k sewa 1300-1500 je? Lepas ke nak bayar loan?

aireen24 replied at 28-10-2018 08:04 PM
Ade ke rumah lepas beli.. 2 tahun jual? Senangnya proses menjual sheols..

Ke sheols laki bini k ...

ke rumah tiga tingkat tu dia sewakan n dia menyewa kat current house tu?  sebab aku rasa kalo kaya pun takkan la berani amek dua rumah dalam masa terdekat... dah la dengan suami cenggitu lagi...  tapi taktau la kot memang beli jugak kan...

KucingBiru replied at 28-10-2018 06:48 PM
I pun suka apartment, setakat ni masih prefer apartment la sebab senang nak pi kedai mamak, kedai  ...

I selalu tertanya kalau condo yg ada maintainance fee ni kalau dah pencen takde income mcm mana nk byr bln2 fee tu? Ke pindah blk duduk kampung?

armin replied at 28-10-2018 08:08 PM
Kalau area jem mcm ni baik naik motor pegi balik keje kalau lelaki.

Yeah Sis. Tapi kadang2 tuntutan kerja, kena g site bagai. So kena drive jugak kadang2 tapi bila kena keluar time office hour ok la. Jalan ok je kat area sini kan. Cuma time nak balik tu je la, bercinta la tengah-tengah jalan tu. bila dah selalu sangat macam tu, Ganja selalu lepak-lepak minum dulu la kat aeon tu. Haha

Rumah sewa buat macam rumah sendiri. Siap upah interior designer bagai. Tak rasa membazir duit ke? Kalau i dah tau menyewa, tak beria nak build in segala benda upah mahal2 bagai. Dah sah-sah menyewa tak  lama

KucingBiru replied at 28-10-2018 08:04 PM
I rasa rumah cyberjaya tu beli, sebab hari tu poyo poyo tayang SnP. Haha.

Rumah yang ni maybe s ...

kan...  siap beralhamdulillah segala...  aku pun rasa dia sewa je current house tu...

bagi alasan tak larat nak kemas sebab tu pindah?  wow...  senang ek orang have2 ni...  asal tak larat je pindah, asal nak glemer je pindah...  hahaha...

GegarVaganja replied at 28-10-2018 08:13 PM
Yeah Sis. Tapi kadang2 tuntutan kerja, kena g site bagai. So kena drive jugak kadang2 tapi bila ke ...

Betul. Kalau stuck dlm jem sama jgk berjam2 baik lepak2 dulu haha.

hijaucactus replied at 28-10-2018 07:40 PM
iols tgk ramainye pemuja dia kat ig. idola utk fight depression katanyerr. sbg newbie kat forum, iol ...

adeh...  penat tu kalo nak buat summary...  hahaha...  agak2 kalo akak tolong gigih buat, dapat tak tacang? ekekeke...

Aku still musykil apa job dia? Nampak mcm sendu.

KucingBiru replied at 28-10-2018 08:08 PM
Elok la tu geng dgn jijan seman, sama sama wallahi tak putus, penonggang agama, penipu, kiblatka ...

aku memang pelik orang yang taksub ngan jijang tu padahal memacam dah kantoi penipuan dia tu...  dulu sepupu laki aku cuba pengaruh laki aku untuk join seminar mangkuk ni...  aku selamba je la cerita  semua penipuan jijang ni termasuk la doctorate tipu dia tu...  sepupu aku punya la hangin ngan aku siap sound  aku depan sedaramara...  aku senyum je la pastu cakap go ahead la kalo nak tertipu tapi jangan libatkan laki aku...  memang dia hangin la siap kutuk aku belakang2...  aku peduli apa sebab sebelum tu pun selalu dok tabur fitnah pasal aku ngan laki aku siap fitnah kami nak berceraiberai...  alih2 dia yang bercerai...  hahaha...

eyansss replied at 28-10-2018 08:20 PM
aku memang pelik orang yang taksub ngan jijang tu padahal memacam dah kantoi penipuan dia tu...  d ...

Oh yes. Tapi mostly kawan2 Ganja yang geng2 zizang semang ni, bila dah keluar cerita kantoi tu semua, semua macam positif je sis. Semua cakap, Hat yang tak elok tu tak payah la ikut. Zizang Semang ni banyak benda benda positif yang diajar. So ambik yang positif je. Ganja pun like, “Seriously guys? Kau dah kena tipu macam-macam pun boleh lagi duk back up dia” Sumpah Ganja tak paham.

Eh Kejap. Gan ja sampai lupa ni thread apa sebenarnya.

armin replied at 28-10-2018 08:09 PM
Harga kondo 900k sewa 1300-1500 je? Lepas ke nak bayar loan?

Tu yang pelik, iolls tgk kat iproperties mmg range sewa dia 1500-2000. Mcm tak ngam harga rumah  700k-900k tu. Mmg banyak kondo mahal yang undervalue, sbb ada org pesan jgn beli kondo mahal mahal kalau nak sewakan.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Bahayanya dia letak rak tocland dan kerusi di balcony... budak2 bukan boleh harap... teringat dulu, pernah jemur tilam anak di balcony.... dipanjatnya tilam tu... nasib baik nampak... taubat dah tak pernah jemur tilam dah sejak tu.. tak sangka betul