CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Nurulain

'Bila Geng LGBT Buat Baik, Melayu Komen Pasal Agama Macam Kat Dahi Tiada Cop Ner

Edited by mbhcsf at 6-11-2018 06:54 AM
jejaka_hensem replied at 6-11-2018 02:00 AM
mcm mana pulak dgn riwayat al bukhari pasal seorang pelacur yg masuk syurga sebab bagi minum anjin ...

JANGAN GUNA hadis Bukhari untuk  justifying kebathilan

apabila anda memilih  DAN diberi kuasa memilih nak menjadi dan memilih jln?

kalau BEGITU  si pembunuh perogol  atau penceca agama Allah  akan berkata : eh dah aku tertakdir jadi pencuri , so bukan salah aku?
JGN CUBA SALAHKAN ALLAH atas kebathilan yg dipilih

yes

jgn keliru ya, sebab berbuat baik ni fitrah manusia baik tapi jgn kelirukan satu kebaikan untuk recognised kebatilan. itu salah. itu tak logik.

bangcak replied at 6-11-2018 01:23 AM
buat baik, bg makan gelandangan
takde kaitan pon dgn kesihatan mental.

Ekceli, akak pernah nampak ayam dan anjing gay. Kucing gay pon hada.

Edited by dua_chzy at 6-11-2018 08:19 AM
mbhcsf replied at 6-11-2018 04:39 AM
tak serik lagi dibanhammer ? mahu menggunakan bahasa  yg  teruk lagi? mesti personal attacking lag ...

Nyampahnya akak dengan lobainita perasan suci padahal ko sundri pon pernah jah MEMBAWAH TAPAK KAKIKAN komen porumer tu tak masuk MENGHINA PORUMER YANG BERTANYA SOALAN IKHLAS DI BOARD AGAMA.

Puih.

Btw, apa kaitan tered semen tu dengan komen akak sekarang?

Edited by mbhcsf at 6-11-2018 12:47 PM
dua_chzy replied at 6-11-2018 08:16 AM
Nyampahnya akak dengan lobainita perasan suci padahal ko sundri pon pernah jah MEMBAWAH TAPAK KA ...

see? personal attacking bila ditegur? kerana anda selama ini diberi muka di CI.
sebenarnya ALLAH itu lebih besar dari anda dan sebenarnya jawapan tidak pun menafikan bahawa anda sememangnya suka dan begitu menyokong kebiadapan, bukan sahaja sesama manusia ( semua tahu kan) tetapi terhadap agama.

akhlak apa anda hendak tonjolkan ye ?

kematangan anda menjawab posting ini juga begitu aneh ye? sebab anda berfikiran kalau engkau tu ta perfect , do not pointed out to me, sebab  anda pun sama, biadap anda zahiranya dalam manifestasi kebiadapan bahasa terhadap ALLAH, menyokong pihak yg even berkata rasuullah saw paedophole?personal attcking . dan anda begitu bijak selewengkan konteks. Bawah kaki tu tengoklah postingnya yg anda ugut saya berkali kali.

dalam thread salmon  tu , diedit , saya faham tapi itu juga bukti saya dipersonal attacking

kita lihat moderator mana yg sebelahi anda, telah sekian lama perangai anda yg biadap dianggap sebagai penghibut diberikan muka.

kalaupun real dunia anda kelihatan COOL, ketika sakaratul maut , yes mahu anda menjawab ini? i am cool for being rude?
anda berasa gah kenara by numbers m tapi saya satu pun hanya berkata , ALLAH itu lebih besar dari keBIADAPAN anda. dan anda hanya penerima  nikmat tak lebih dari itu.
jadilah tak payah berasa besar diri apabialbiadap atau membela  kelompok anda yg biadap pada agama.

sedangkan syaitan pun takit kat Allah, dan dia kagum dengan firaun sebab declair himself as tuhan, anda muhasabahlah kalau dah berani berkata sesuatu terhadap Allah dalam forum ( man amungkin anda nafikankan), ketahuilah yg ALlah itu lebih besar dari anda.

dua_chzy replied at 6-11-2018 08:15 AM

kucing gayah akak puteh pernah nampak depan mata sendiri, masa tu kat rumah opah di perak
dua2 tu kucing sheols...opah akak tgk tenung lama2 lepas tu geleng2 kepala tgk aksi kucing tu..haha

akak peminat sinon ni, walaupun kdg2 over. sekian

Follow Us
jejaka_hensem replied at 6-11-2018 02:00 AM
mcm mana pulak dgn riwayat al bukhari pasal seorang pelacur yg masuk syurga sebab bagi minum anjin ...

kisah tu tak habis..
cuba cari kisah penuh yang sebabkan beliau masuk syurga..

“Walaupon gay, dia suka tolong orang”
Sh**
Dia hengat gay ni bapak iblis ke yang tak ada compassion?
Satu lagi iols harap ada perubahan adalah statement like “walaupon dia kafir tapi dia tak ambil rasuah/ tak curi tulang.” What?!!!

Anyway, bagus la dia ada jugak tunjuk teladan yang baik. If some people think they’re  better, top that.

dua_chzy replied at 6-11-2018 08:15 AM

My cats were gays.
And some bees are.
#justanswering the questions

mbhcsf replied at 5-11-2018 03:31 PM
hahah perangkap minda macam ni pun Penulis CARI terpengaruh , ke?

how come you are justifying one ...

Eh bila masa pula penulis CARI menerima bathil bila dia justify kebaikan yg dibuat si sinon ni..? Memuji kebaikan si sinon ni bagi gelandangan makan itu tak bermaksud penulis CARI menerima pelakuan LGBT si sinon ni...

And sedap ikut nafsu kau je ckp minda org lain lemah..? Who are youussss..? Seronok sangat guna nama Allah utk nampak hujah kau tu betul... Patutlah sampai skrg Allah tu tak bg kau jodoh... Perangai kau yg serupa holier than thou membuat Allah pun jelak nak bg kau pasangan hidup... Itu kau x nak cermin diri kenapa Allah sampaiiiii laaaa niii sekat rezeki jodoh kau..? Seronok sangat kan guna nama Tuhan dekat semua perkara... Kenapa x nak muhasabah diri guna nama Allah bila diri tu sampai dah nak mereput takda jodoh..? Hidup kalau kau syok sendiri asyik nampak salah org andddd kau je betul silap2 Allah pun meluat bila kau gigih nak ambil alih kerja Allah sbg Tuhan...

Bila kau tegur org dlm forum ni bolehhhhh jeee sebab kau guna nama Allah dlm semua hujah kau... Bila forummer lain tegur kelemahan kau yg NYATA kau kata personal attack..? Aku rasa kau tu kot lemah minda... Feeling2 suci ibarat kau tu sempurna sangat...

Kita semua tak sempurna... In fact I pun tak sempurna... Banyak cacat cela I... Tapiiii I akan puji mana2 manusia yg berbuat baik sesama insan mcm si sinon ni bg gelandangan makan... And bila I puji kebaikan si sinon ni itu tak bermaksud I sokong pelakuan LGBT dia...

Murni gitew bagi orang makan free. Skang ni kan zaman social media, haruslah semua di upload untuk tatapan ummah. Siapa lah kita untuk persoalkan kebaikan orang dan focus pada kejahatannya semata. Nobodys perfect, remember.

sayang yach. muke n badan dah sedap tp. sedeyh

mbhcsf replied at 6-11-2018 12:38 PM
see? personal attacking bila ditegur? kerana anda selama ini diberi muka di CI.
sebenarnya ALLAH ...

Hakak,

Ummah yang tak mencarut konon tunjuk ahklak baik sepanjang masa itu tak semestinya lebih bagos daripada orang yang dia perceive ahklak kurang dari dia, hokeh? Ko ingat aku kenal ko baru semalam? Please la akak kita dah lama berforum la. Dengan porumer baru, boleh la ko acah2 bagus. Tu ja aku nak taip. Celako @AceHand putong kedit aku pasal ko.

Budoh punya lobainita. Dia PA orang takpa. Orang PA dia reti pulok sentap.

putehkundor replied at 6-11-2018 01:01 PM
kucing gayah akak puteh pernah nampak depan mata sendiri, masa tu kat rumah opah di perak
du ...

Tak senonoh betul kan. Paling ai ingat, kucing jantan gay gomok jiran coba rogol anak kucing jantan aiol. Harus ai pukol dengan kusyen yah huntok selamatkan maruah anak kucing aiol.

prettyuglybabe replied at 6-11-2018 01:26 PM
kisah tu tak habis..
cuba cari kisah penuh yang sebabkan beliau masuk syurga..

tau sis,tapi saje je nak tgok apa ustazah tu reply kat iols

pelacur tu ade ke post dlm ig xtvt dia bagai?
pomot gaya hidup dia?
pertahankn lifestyle dia?
hader?

Thank you Ace

Edited by mbhcsf at 8-11-2018 03:07 PM
dua_chzy replied at 7-11-2018 12:39 AM
Hakak,

Ummah yang tak mencarut konon tunjuk ahklak baik sepanjang masa itu tak semestinya lebih ...

nak hujah cara ada otak cer tengok bahasa  jejaka handsome? see? apa elemen anda guna - anda kenal saya blabla, that does not hold water? ugut pun tak hold water ....
macam ni ye Chazey - nak hujah okay tapi guna  kaedah jejaka handsome atau at least FM  tu  ?
jejaka handsome bawa hadis - that is good, and i relate my point , kalau dia nak bincang lagi boleh.

boleh ? bukan guna bahasa pragmatic disorder? ye?
nampak?

dia guna otak.At least cara dia boleh berbincang, cara you macam tak menggalakkan perbincangan atau dialogue, i mean just tengok cara Fother Mocker hujah kat baord RSF tu , itu boleh diterima. Cara you acapkali pada org yg membela islam ( bukan saya sahaja saya noticed) dikutuk, dimalukan, diugut, character assaination etc itu biadap, dan saya tengok apa yg awak salah faham ialah awak tak faham kenapa saya  bertanya begitu begini dan awak boleh tanya pun. Tapi cara awak dengan saya banyak kali ialah u biadap. U personal attackinng tujuan menjatuhkan air muka dengan sengaja dengan konteks yg salah. Ada banyak pun statement awak kat saya yg remeh jugaklah i ignore tapi thread salmon - tu pada saya jelas yg saya dipersonal attack, tak ada kena mengena pun, tapi bukti itu dipadamkan  dalam thread itu - dalam thread yg tak ada unsur agama jadi ini is not on ya.

cara you , biadap itu bezanya, awak suka claim i kenal , no u tak pernah kenal. U may be berprasangka ya.

see?

atau anda tak nampak lagi?

Edited by mbhcsf at 8-11-2018 02:49 PM
DeLafee replied at 6-11-2018 01:41 PM
Eh bila masa pula penulis CARI menerima bathil bila dia justify kebaikan yg dibuat si sinon ni..?  ...

saudari , difitnah sebagai holier than thou adalah satu risiko dan complication saya redhaaaa tanggung setelah 3rd August 2011. It was a conscious decision made., bagaimanapun kalau anda kenal saya di dalam posting 2003 sehingga sekarang itu bukan benda yg saya akui - sebab saya pun buat posting di board wayang  etc - so adalah org yg holier than thou pi tengok jejak wayang? i listen to songs , being exposed to many things...so
hehehe ..saya nak tergelak bila org cakap lagu ni, tapi as Muslims , i have to say something against myself bila benda kena cakap.

if you have doubt about me feel free to PM , okay ? jgn dengar fitnah.

Tapi saya suka cara anda posting sebab kerangka kritikan reasoning. i puji u tang part ni.

may be seseorang boleh belajar dari anda.

konsep holier than thou ni adalah atu frasa pembunuh ke arah kebaikan sebab, dia nak org jadi status quo tak nak berubah jadi lebih baik sedangkan dalam islam kalau u faham Islam pun, kita mujahadah berjuang ke  arah kebaikan.