CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Cari-Nurulain

'Bila Geng LGBT Buat Baik, Melayu Komen Pasal Agama Macam Kat Dahi Tiada Cop Ner

Edited by mbhcsf at 8-11-2018 02:49 PM
DeLafee replied at 6-11-2018 01:41 PM
Eh bila masa pula penulis CARI menerima bathil bila dia justify kebaikan yg dibuat si sinon ni..?  ...

saudari , difitnah sebagai holier than thou adalah satu risiko dan complication saya redhaaaa tanggung setelah 3rd August 2011. It was a conscious decision made., bagaimanapun kalau anda kenal saya di dalam posting 2003 sehingga sekarang itu bukan benda yg saya akui - sebab saya pun buat posting di board wayang  etc - so adalah org yg holier than thou pi tengok jejak wayang? i listen to songs , being exposed to many things...so
hehehe ..saya nak tergelak bila org cakap lagu ni, tapi as Muslims , i have to say something against myself bila benda kena cakap.

if you have doubt about me feel free to PM , okay ? jgn dengar fitnah.

Tapi saya suka cara anda posting sebab kerangka kritikan reasoning. i puji u tang part ni.

may be seseorang boleh belajar dari anda.

konsep holier than thou ni adalah atu frasa pembunuh ke arah kebaikan sebab, dia nak org jadi status quo tak nak berubah jadi lebih baik sedangkan dalam islam kalau u faham Islam pun, kita mujahadah berjuang ke  arah kebaikan.

batmana replied at 7-11-2018 06:40 AM
pelacur tu ade ke post dlm ig xtvt dia bagai?
pomot gaya hidup dia?
pertahankn lifestyle dia?

that is the point - good.

dia tak promote gaya hidup dia.

tulah tu, banyak yg guna hadis itu as 'alasan' tau untuk kata : it is okay  to  u know be just the way you are ( status quoe delaying kebaikan ) sebab yeslah ada hadis kata macam tu....hadis itu pulak 'dimangsakan'.

mbhcsf replied at 8-11-2018 06:44 AM
saudari , difitnah sebagai holier than thou adalah satu risiko dan complication saya redhaaaa tang ...

Saya x perlu mendengar fitnah sesiapa terhadap diri saudari... Bahkan saya di dlm forum ini juga bergerak sendirian. X punya gang mahupun clan... Saya juga sering SR shj...

Saya terpanggil utk mereply posting saudari apabila saudari dgn sewenangnya mengatakan penulis CARI lemah minda dan menerima bathil apabila penulis 'highlight' kebaikan yg dilakukan si sinon ni... Saya rasa saudari kelihatan sedikit angkuh dan sinis dlm berposting terhadap penulis CARI ini... Seperti saya katakan sebelumnya, memuji kebaikan seseorang itu x bermaksud kita juga menyokong pelakuan dosa yg dilakukan individu tersebut... Saya menyebelahi penulis CARI dlm hal ini kerana saya tak rasa langsung penulis menerima pelakuan LGBT sinon hnya kerana penulis 'highlight' kebaikan yg dilakukan sinon.... Tiada istilah lemah minda dlm artikel seperti yg dikomentar oleh saudari...

Saya fhm konsep mujahadah saudari ke arah kebaikan... Tp, itu x bermaksud saudari boleh dgn sewenangnya meletakkan label lemah minda kpd seseorang mengikut fahaman nafsu saudari...

Kita semua manusia... Kita x sempurna... Bahkan saya juga x sempurna... Kita semua hakikatnya penuh dgn dosa cuma yg membezakan ialah jenis dosa kita yg berbeza-beza... X salah bagi saya jika kita memberi sedikit pujian terhdp kebaikan yg dilakukan seseorang insan tidak kira agama, warna kulit mahupun bangsa... Perihal LGBT sinon ni bagi saya tiada kena mengena dgn sikap budiman dia memberi gelandangan mkn... Apa yg baik kita jdkan sbg contoh dan tauladan... X perlu kita membuat 'assumption' terhdp kebaikan yg dilakukan sinon mungkin ada agenda di sebaliknya...

Saya harap saudari fhm maksud yg cuba saya sampaikan ini...  

DeLafee replied at 8-11-2018 03:50 PM
Saya x perlu mendengar fitnah sesiapa terhadap diri saudari... Bahkan saya di dlm forum ini juga b ...

kalau begitu kenapa tak dihighlight

kebaikan rasulullah saw  atau mother theresa atau mahatman gandhi

anda tahu ketiga tiga tokoh ini - mereka spiritualy strong dan berbuat kebaikan

apakah itu lebih relevan dalam gelojak sosial

anda tak bersetuju dengan pernyataan anda silakan.

tapi anda perhatikan mesej dalam tajuk penulis ...

BILA GENG LGBT BUAT BAIK , MELAYU KOMEN PASAL AGAMA MACAM DAHI TIADA COP NERAKA?

okay - apa mesej pada tajuk tu

perlukah  frasa : KOMEN PASAL AGAMA  ( dan frasa sebelum bila lgbt buat baik)

apa beza

kalau MOTHER TERESA dan RASUULLA SAW BUAT BAIK PADA GOLONGAN KURANG BERNASIB baik

apa mesej kuat yg dapaty kita garapkan

itu baru tajuk

dan pada saya penulis begitu kritikal ttg org yg menulsi pasal agama walaupun cara mereka kita setuju kasar dan saya tak suak jugak , itu saya setuju

tapi APA SALAHNYA kalau  depa nak tegur  itu salah dari sis Islam perbuatan liwat, seks lelaki sama lelaki...tapi cara depa tak betul, apakah mereka tidak diberi hak untuk memberikan justifikasi

apa yg saya lihat ialah

golongan LIBERAL akan menggunakan ( ini statement umum bukan ditujukan kepada penulis ya ) dua ciri berbeza untk memberi mesej yg  conflict

sebab tu saya tertanya kenapa tak dihighlightkan
MOTHER THERESA  or rasulullah insan yg baik dan mereka berbakti pada golongan yg memerlukan

apa beza?

itu saya punya pendapat.

itu  IDEA  PEMIKIRAN itu yg saya sifatkan lemah minda BUKAN SAYA MAKSUDKAN penulis ni  mempunyai  minda yg lemah  secara literal tapi lebih kepada jgn lemahkan pemikiran dengan dua mesej yg conflicting sekiranya kita tahu akar budaya norma kita macam mana.

kebaikan tu fitrah , sure semua buat baik , in fact cimpanzi pun baik. but  interesring bila satu golongan yg diketahui secara literal mengamalkan budaya yg tidak sesuai dalam norma contihnay dan dihighlight satu keabikan - itu intro of conflict dan kita pun yeah ...

sedangkan kita pun tahu  yes of course semua org buat baik , kenapa tak dihighlight i mean  again rasulullah saw , mother thersa mahatman gandhi , etc?

apa beza?

tapi iDEA di sebalik penulisan tu interesting dan signifikan,

Saya x perlu mendengar fitnah sesiapa terhadap diri saudari... Bahkan saya di dlm forum ini juga b ...

saya pun bukan  sempurna tapi point saya ialah jgn lemahkan minda ( ni bukan kepada penulis ) untuk terus highlight dan kecam pihak satu lagi yg nak pesan ( KITA PULAK kata puakpesan ni macam mana ye seolah olah HOLIER than thou - depa pun tak lah fikir depa ngaku baik pun,  dan depa kena pulak pesan cara baik  )
so...

i punya pemikiran ialah : hmm awat tak highlight  pihak seperti figura tokoh yg saya sebutkan dalam championing kebaikan ?

apakah depa tak relevan, ke?

apa beza ye dari segi mesej dan idea yg ingin disampaikan

Follow Us

saya ucapkan thank you for the reminder.

dua_chzy replied at 7-11-2018 12:40 AM
Budoh punya lobainita. Dia PA orang takpa. Orang PA dia reti pulok sentap.

bukan I sentap tapi beza posting awak ialah awak berasa OK untuk biadap dengan sesiapa sahaja, awak kan pernah saya terbaca posting seseorg mohon nasihat di dalam board lain ya  beberapa bulan yg lalu > 7 months lah, dan saya terkejut sebab manusia itu tak buat apa apa tapi Awak tahu apa yg saya teringat ialah bahasa awak dekat dia  awak tulsi : BENGAP dan beberapa lagi..dan saya kagum dengan pemikiran yg awak yg awak boleh type apa saha perkataan ucah dan bengao all thsoe words ?

u know Chazey, kalau org yg bertanya pendapat dengan forumner especially dalam board yg memerlukan pendapat - yes it is cool to be  novel dan guna bahasa biadap tapi aneh gaya bahasa tu sebab you dilihat guna dekat org yg just asking for advice. kenapa ye , taht si why i am curious?

u pukul rata

i tak sentap as in sentao sakit hati tapi i rasa u melampau sebab diberi muka dan perbuatan ini dilakukan sebab ingrained reward.

u nampak tak beza you dengan forumner yg anti islam lain ? diaorg tak pergi merata rata macam persona vendetta untuk attack atau buat macam awak , most of the time  dalam thread mereka, dan saya pernah dikecam teruk, i am stil okay.

tapi awak ialah bezanya awak punya bahasa frequenly dan everytime.

contoh pemilihan CI - awak yg paling teruja wow saya biasa saja tetiba awak insinuate dan personal attacking saya , dan ketika saya react awak tahu pulak memaki ya?
i tak tahu thread tu kat mana?

tapi awak dah malukan dan character assainating saya  sebelum saya react . Dan ini yg saya pelik , bukan pasal agama deabtes pun.

so , awak tahu pulak sentap situ.

see ini pun satu reaksi awak marah sebenarnya . saya faham sebab tu awak guna cercaan terhadap Ace.

i mean , ini yg saya sifatkan sebagai pragmatic disorder. tapi Allah pun awak kecam,kan sedangkan awak as Muslim tahu dah kan ?

ini yg saya tak faham dan conflicting behaviour, Allah awak kecam, org yg kata paedophile dan selweangkan fakta awak siding.

i mean , ini yg saya musykil.

mbhcsf replied at 8-11-2018 08:41 AM
itu  IDEA  PEMIKIRAN itu yg saya sifatkan lemah minda BUKAN SAYA MAKSUDKAN penulis ni  mempunyai  mi ...

Ini statement anda sendiri di posting muka surat 1:

hahah perangkap minda macam ni pun Penulis CARI terpengaruh , ke?

how come you are justifying one kebaaathilan  with one goodness?

hanya org minda lemah je boleh terkeliru

haha  amat lemah minda kalau macam ni pun terperangkap
how come u menerima baathil untulk justify kebaikan yg lain?

haha confusing kan , wahai si Penulis ?

Tiada siapa yg terperangkap seperti yg didakwa awak... And ayt anda di atas juga jelas seperti yg saya nyatakan di posting sebelumnya... Putarlah selagi mana anda boleh putar... Saya hanya mampu tersenyum simpul shj...

Pegangan saya mudah... Saya dah pun nyatakan di posting sebelumnya... X perlu ulas benda yg sama berulang kali sbb awak hnya nk fhm apa yg awak nk fhm... Too bad...

Tiada masalah dgn tajuk TT... Tajuk TT itu hakikat... Mmg benar, mereka bercakap soal agama spt mereka itu tidak pernah berdosa.. Seolah-olah mereka itu suci sesuci embun pagi... Tidak salah utk menegur tp lihat shj bahasa yg mereka gunakan di ruangan komen seperti yg dipost oleh TT seolah-olah mereka terlalu sempurna bersih drpd dosa... Dan isu yg digambarkan di dlm gmbr ialah isu yg baik bagi gelandangan mkn... Mengapa yg lain perlu prejudis dgn seksualiti sinon termasuklah anda...? Mengapa anda lebih menghukum sifat lgbt sinon sedangkan gambar yg dipaparkan memberi gelandangan mkn..? Sifat anda yg prejudis itu hakikatnya memberi gambaran bahawa golongan yg berdosa ini langsung x boleh nak buat baik... Kalau buat baik sekali punnnn pasti dosanya akn diungkittttt sepnjg zaman oleh manusia2 seperti anda...

Tak usah berbicara jauh soal Rasullullah dan Mother Theresa... Kedua-dua tokoh tersebut sudah terbukti bersifat baik...

Bagi saya mudah, sejijik mana pun seseorang manusia pasti akan ada kebaikan di hatinya... Saya memilih utk memandang yg baik dari yg buruk... Apabila saya lebih memandang yg baik drpd yg buruk itu x bermaksud saya menerima kebathilhan individu tersebut....

Btw, siapakah kita utk menjadi penghukum..? Apakah kita ini sebaik Nabi Musa a.s, Nabi pilihan dan mereka itu sejahat Firaun musuh Tuhan..? Sebaik-baik Nabi Musa dan sejahat-jahat Firaun pun, Allah masih mahukan rasulNya itu terus berdakwah kpd Firaun dgn cara yang lemah lembut. Allah masih mahukan sunnah alam terus berlaku, walaupun Dia Maha Tahu bahawa Firaun akhirnya tetap mati dlm kekufuran..

Kalau benar ingin membuat teguran dan bermujahadah kpd mereka yg dihukumkan sebagai ahli maksiat, teruskanlah usaha dakwah sebagaimana yg dilakukan oleh Rasulullah S.A.W terhadap bapa saudaranya Abu Talib... Biar pun Abu Talib mati dalam kekufuran, namun Baginda tetap memujuk sehingga nafas terakhir dihembuskan oleh bapa saudaranya yg paling disayangi itu...

Kalau selama ini teguran dberikan dengan kekerasan mahupun sindiran dan keangkuhan, apalah salahnya kita cuba dengan cara yang lembut... Siapa tahu, dengan cara itu maka Allah berkenan memberinya petunjuk. Pernahkah kita berdoa sesuatu yang baik utk mereka yang kalian namakan sebagai ahli maksiat...?

Terlalu banyak teladan yang Rasul SAW tunjukkan dlm menghadapi kekerasan... Sejauh mana kita mencontohi baginda..? Allah sendiri mengingatkan Rasulullah SAW supaya jgn bersikap keras kerana ia hanya akn menyebabkan manusia2 lari drpd Islam...

Okaylah sis, I've got to go... Saya pun x sangka saya akn menulis pnjg lebar sebegini...

mother theresa tu baik apenye kak. dah lama dah org tau mother theresa ni sebenarnya evil. withhold ubat, bukannya nak menyembuhkan tp nak menjahanamkan org, duit juta2 sorok, sama la ghandi tu pun. tidor sekatil dgn budak2 remaja dah la racist.

Yup...

wikedsaikel replied at 6-11-2018 01:32 PM
“Walaupon gay, dia suka tolong orang”
Sh**
Dia hengat gay ni bapak iblis ke yang tak ada compas ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Aku sokom ni... Bukang diskriminasi tapi hapa motifnya...? It's wokeh to be gay as long as kita baek...? Itu mesej yang salah tu... It's good to buat baek but being gay it not something to be proud of...

Jizzz... Klong! Klong!

Eh!

dua_chzy replied at 7-11-2018 12:39 AM
Hakak,

Ummah yang tak mencarut konon tunjuk ahklak baik sepanjang masa itu tak semestinya lebih ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Aku nak tambah sebenarnya tapi terpotom pulak... Kira halal lar eh...? Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand replied at 24-11-2018 08:10 PM
[AceHand SPECTaceLAR]

Aku nak tambah sebenarnya tapi terpotom pulak... Kira halal lar eh...? Ha ...

Ek eleh ngaku je laaaaar memang uol nak potong kedit!

Alaaa...

dua_chzy replied at 24-11-2018 08:15 PM
Ek eleh ngaku je laaaaar memang uol nak potong kedit!

[AceHand SPECTaceLAR]

Dah autometik lar dey... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!