CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

Hanya Di Malaysia Je Kot Lupa Lirik Boleh Masuk Final? –Kak Ogy

Zamani rendah diri mengaku salah dia... takdak pon statement aku legend hang kalot apa.... saya yb ka awak yb....

tu pon org hentam... dunia2.....

ahlisihircute replied at 13-11-2018 03:22 PM
bagi aku lakonan erma fatima jauh lagi bagus dari dia nie....
aku geli tengok lakonan dia ded ...

Meolz pon prefer mokcun kalau nk bandingkan acik ogy ni...

minime88 replied at 13-11-2018 03:22 PM
Rasanya fans dah jafi too fanatics sampai tak blh kena sikit and tak blh nak reason out lagi. Dah mc ...

Rezeki Zamani lah kali ni. Jd org yg disukai mmg satu anugerah. Bkn empunya diri yg mintak pun.

kepada fan tegar zamani, tolonglah edit biography zamani kat wikipedia ni....sendu sgt akak tgk...x byk info pun....

https://en.wikipedia.org/w/index ... plate:BLP_editintro

ahlisihircute replied at 13-11-2018 03:22 PM
bagi aku lakonan erma fatima jauh lagi bagus dari dia nie....
aku geli tengok lakonan dia ded ...

Meols ok jer dia berlakon. Erma ke ogy ke dua2 ade kekuatan trsendiri. Cuma gitu lah..knp org ni mndadih, kne tangkap buat silap dlm hidup pun org tetap suka dgr nyanyian dia even prsembahan dia yg condong 45 darjah...yg org lain terbang, dgn kandang dgn koir pun x boleh nak beat...x factor x ado...kelebihan zamani yg xder pd org len...ko nak jaki ko jakilah....ko sakitlah hati sesorg...klu n kata fans zamani bodoh pun ok jer...

abadi84 replied at 13-11-2018 03:37 PM
Meols ok jer dia berlakon. Erma ke ogy ke dua2 ade kekuatan trsendiri. Cuma gitu lah..knp org ni m ...

aku faham apa yg ko tulis tu....aku pon sokong zamani nie dari zaman 1st time dia muncul smp la nie...
byk kenangan jauh yg tercipta ngan zamani nie......dia ada x factor...ada wow..yg buat org nak tgk dia nyanyi...retis lain dlm gv5 nie pon ada gak yg sumbang mambang...tp x kuasa la aku nak duk bash memasing...
x de faedahnya pon...yg penting bagi aku even dia  nyanyi kelaut pon telinga aku boleh terima dan wat aku tersenyum selalu....hahahahha....

Follow Us
minime88 replied at 13-11-2018 03:22 PM
Rasanya fans dah jafi too fanatics sampai tak blh kena sikit and tak blh nak reason out lagi. Dah mc ...

mmg astro nk guna buat untung ni. past seasons winners tak ke mana pun. ct nordiana sorg je kot yg laris, tu pun sbb dia muda compared dgn pemenang lain. juara lain nak buat konsert pun blom tentu org beli tiket. zamani (dgn Slam) boleh jual ke beberapa negara. rugilah astro kalau tak bawak ke final. sbb tu dah 2 kali ptt tersingkir pun tetap selamat.

boleh tak nak speku mmg astro dah reserve zamani utk jadi juara gv season ni? rasa mcm banyak kali dah rumours kata zamani nk tarik diri, tapi astro tak kasi. fishy sangat kan

Edited by guesswho09 at 13-11-2018 04:35 PM
Managerara replied at 13-11-2018 11:15 AM
simple math kan..kalau dah tokram anounce 35 tu..semua boleh congak..for sure retis gv lain berbul ...

silap tok ram pi umum markah
dia bagi kat zamani
so org buleh congak
markah zamani
utk lagu ke 2
mungkin tok ram ingat
kita tak pandai maths kot hahaa
mmg melampau sgt la markah
tinggi lagu tu
utk lagu pertama i tak heran kalau
tok kat bagi above 40% utk zamani hehee

knnk replied at 12-11-2018 08:14 PM
Rasa macam arwah Sudir.
I yang bbnu ni pun suka dgn arwah dan lagu arwah.
Depa ni macam ada satu ...

kan..bukan semua orang ada benda tu..
its gifted..

lagi satu, earpiece ni kira macam ni laa konsep..
ini adalaa alat guideline yg sgt penting tuk seseorang artis tuk ko mula buat sesuatu persembahan esp. penyanyi..
kalo xder kuar bunyi ko nak masuk intro pun x tau nak start pun dari mana walau ko se terror manapunnn..
kalo nak suru stop pun time tu...helloo ini spontan,,kalo ko smart pun nak suru stop music tu semua ko akan pikir 2x..
its easy tuk cakap sbgi audeince tapi kalo ko laa yg kat stage tu..trust me, pada ketika itu pun ko akan teruskannnn
tapi biler mana ko dh setengah lagu ko memang for sure laa bole hadam arrangment music ko
and buka dari telinga ko pun ok xder masalah..
plus key suara ko pun nak adjust berpandukan arrangement music dari earpiece tu..
walau time rehaseal tu ko siap2 paham key ko C kerrr..tapi benda basic macam tu ko tetap nak dengar gak sebagai guideline
kalo nak hentam gak terjadi laa kes Zamani buat 1st & 2nd verse key suara jadi x tentu & nak masuk pun bedal ajerr..
aku masuk akal dia bukan lupa lirik pasai pas chorus lagu tu bait/lirik lagu xder sangkut

tapi itulaaa..
dalam GV ni Zamani nampak sangat unlucky..
walhal hampir sepanjang karier dia xder benda memalukan dia kecuali kes dadah laa..
perform d mana2 pun chill & smooth..lupa lirik dia bukan orangnya
lagu semua bagi pukul mati line clear

I team Tok Ram on Zamani performance. For how long....??? You can't fool an expert on their expertise. Peace Yoo...

akuyangcute replied at 13-11-2018 05:46 PM
kan..bukan semua orang ada benda tu..
its gifted..

like u said, penyanyi berpengalaman kalau earpiece tak berfungsi, dah tgh2 lagu bole bukak dan nyanyi elok. ramai je mcm tu. tp kelmarin zamani gitu jugak ke? sumbang mambang je seluruh lagu first. lagu no 2, yes mmg sedap.
maaplah fans zamani, da mmg dia x perform utk 1st song, lagi2 dia berpengalaman, ptt hal gitu kacang je. nervous? ye kot. kalau penyanyi lain perform gitu kena bash jugak. DCT pun kalau nyanyi sumbang kena kutuk.  tp apadehal, da masuk final da walaupun byk drama.

Edited by munchkin at 13-11-2018 07:12 PM
abadi84 replied at 13-11-2018 03:08 PM
Betul kan...itulah aura zamani. Yg Allah tak anugerahkn pd org lain. You love to hate him or you h ...

I ok je ngan zamani. Tapi tak boleh brain peminat yg begitu taksub menyembah dia mcm taraf nabi pulak. Mendadih pun satu anugerah juga jgn lupa

Everything is about him? Itu you my dear.

Pada i dia just another human being. Dia tak maksum.

I dont hate him. Nothing to hate about him. Kalau dah ada khilaf tu khilaf lah. Takkan nak kata dia seperfect tuhan.

munchkin replied at 13-11-2018 06:51 PM
I ok je ngan zamani. Tapi tak boleh brain peminat yg begitu taksub menyembah dia mcm taraf nabi  ...

Mndadih tu satu kesilapan...fans mana pulak yg ckp anugerah.

Peminat zamani ada time pulak balas satu satu komen. Tapi bila aku and another forumer kasi info sorang pun tak berkutik. Takde telur when it comes to kesihatan zamani. Yg berani tunjuk telur balas komen yg tak support zamani. Puihhhh

makciktijah replied at 13-11-2018 02:27 PM
pelik betul. mendadih, beli benda tu berani. suh stop lagu tak berani.

Anugerahhhhhhh allah  bagi jangan dipersoal. Berdosaaaaa. Orang lain takde anugerahhhh sepertinya... Takut aku weh org taksub ngan manoksia

Disuruh pi rekomen pi berubat sorang sorang dan zamani telur habis tenggelam. Krik krik krik semua pakat senyap

Modngengade replied at 13-11-2018 02:38 PM
satu perkara tentang zamani ni, budi pekerti dia baik...itu yg org suka kat  dia...kalau menjawap so ...

Ini mmg diakui. Ni mmg aku sokong. Pr dia patut retis baru belajar. Didikan mak pak dia baguih lah tu

abadi84 replied at 13-11-2018 06:55 PM
Mndadih tu satu kesilapan...fans mana pulak yg ckp anugerah.

Everything is about him is anugerah to his fan.

makciktijah replied at 13-11-2018 06:29 PM
like u said, penyanyi berpengalaman kalau earpiece tak berfungsi, dah tgh2 lagu bole bukak dan nya ...

personally bukan nak cakap apa..
Akak nak up diri akak jap dek eh. bole?
aku walau da besa bagi speech Kat merata dunia pasal research aku kekadang aku pun ada situsi macam ni..
dalam kamus idup I adikkk xder benda Kalo ko da terorrr tahap langit ke-7 ,bebelas tahun dalam profession ko kira tutup2 mata ajer bila ada technical problem?it's owez learning process n yesss mmg ambi Masa tuk perbetulkan benda2 teknikal ni kekadang unpredictable  

Dan bagi aku lepas ajer part chorus dia bule cope balik & yes for me 1st song dia agak terribly disaster

makciktijah replied at 13-11-2018 06:29 PM
like u said, penyanyi berpengalaman kalau earpiece tak berfungsi, dah tgh2 lagu bole bukak dan nya ...

Dah pertikai pulak npe x bkk earpiece wahai kakak cantik....klu zamani rse dia perlukn earpiece tu utk perform..siapalah seorg makcik cantik nak pertikai.npe x bkk lah x stop muziklah what so ever...benda tu  bkn kacang mak cik cantik...mcm org buta yg jln tnpa tongkat...penyanyi yg hilang arah tak tahu mne nak nyanyi...org lain, bila dah dpt cam key lgu, vocal chord dah msuk cantik...baru lah cabut earpiece tu...hak yg ni dia blm pasti key muzik tu kat mcmlah mak cik cantik suruh org buta buang tongkat pastu lintas jalan wahai mak cik cantik