CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Klien Tanya Melalui Emel Tak Dibalas, Tetapi MUA Terkenal Ini Mengamuk Di Instag

cikkatak replied at 21-11-2018 10:32 PM
Yes bab halal tu i setuju. Bride pun rasanya perasan benda tu. Tapi dah terlepas kekdahnya. Cuma b ...

Setuju ngan you. Sebarkan pasal client mmg cukup tak professional. Kalau membawang ckp mulut lain. Ni publicly ashamekan orang

munchkin replied at 21-11-2018 11:10 PM
Setuju ngan you. Sebarkan pasal client mmg cukup tak professional. Kalau membawang ckp mulut lain. ...

Harap mua2 lain pun tak payah la membawang pasal client kat socmed lagi. Mua Nad ni pun rasanya boleh stop dah cakap pasal benda ni tak kalah pun kalau email direct client mintak maaf.  Tak perlu play victim. Ada salah masing2 kan.

beautifulliar replied at 20-11-2018 09:13 PM
Sunscreen jnama Shisheido helok.meols rekemen lah yg kaler gold tu sbb meols guna tu so far.Kt gua ...

Hahahaha..shiseido ek..gold colour ek..nti sy try tgk..

Sori tt,benang dicabuli,tp bab mekap jgk kan..ade laa kena mngena ngn mua..hhihi~

cikkatak replied at 21-11-2018 11:50 PM
Harap mua2 lain pun tak payah la membawang pasal client kat socmed lagi. Mua Nad ni pun rasanya bo ...

Ego. Tu je

setahu aku, penganti ni minta tukar mekap kpd pengapit je tanpa mention turun harga pun. patutnya MUA ni reply balik je tru emel. baru professional. Ni tak, dok merempan kat ig dengan tak hide muka n emel penganti tu. boleh sue ooo.. Mentang-mentangla dah mekap artis fofuler, org marhaen dipandang rendah je. Kalau aku laa.. kalauuu..

harga tu bagi aku untuk mekap mmg mahal la. yela mungkin dia caj berdasarkan pengalaman mekap artis bagai, tp sapa yg mampu silakan. kalau aku mampu pun, pk panjang gak. hahhahaha

bongok nya mua nie.. slot utk pengapit rm500 tp depo utk make up bride rm900 dan bride tu x mntk balik pun rm baki rm400 tu.. so kat situ pun dia masih untung.. ke mua nie mmg dh ketamakkan nak jgk yang rm1800.. anyway, make up pengapit x lama mcm make up bride,so ms yg ada tu cari penggan lagi laaaaa. apa ssh.. pendek cite mua nie tamak.. bg aku la

Follow Us
in the end siapa yg rugi? MUA yg tak reti nak deal baik2. sama la mcm yg jual produk kat carousell tu. kite sanggup drive tempat dia nak cod, hantar whatsapp pagi petang tak jawap2. mlm bg alasan bz dgn family. habis ko ingat aku takde family anak laki? elok2 je laki aku nak tolong dia pun hangin.

Ntah pada i mmg rugilah... mane boleh sesukehati tukar job..dah sah2x mua rugi...patut die boleh dpt jon lain..am sure client tu xnak bayar harga sama or else die mintak balik balance makeup..
Tp i tak setuju die meroyan kat IG..settle cara baik.boleh je

eyansss replied at 21-11-2018 01:07 PM
rm1800 tu aku boleh buat untuk honeymoon...  atau buat untuk beli barang rumah...  atau atau atau. ...

2000??
3000??
allah...
mmg rate rege mcm tu ye skrg??
mek wat seniriklah nak nikah nnt, tp yelah, hr bersejarahkan, mesti nk lawooo
tapi, aduh duh duhhh...
mek kne menabng dr skrg..

betui, 1800, mcm2 blh wat sbb yg ni terasa sgt pasai 1800 tu utk mekap jehh...
baidewai, mek stalk le ig mua nih, mek nmpk muka nadiasyahirah, model yg mek suka.. masa nad ni nikah, mmg mek tgk gambau nya..
mmg lawo lah mekap nya, tp bila pk blik 1.8k..

mek sambung nges bucu katil semula lah...

aku punya ni package lengkap...  mekap, baju lelaki perempuan, pelamin siap deco, meja makan beradab...  kes dia ni, mekap saje rm1800...  memang tergamam aku dengar sebab tambah rm200 je aku dapat full package masa kawen kat kampung...

package sekarang aku tak sure la tapi kalo mekap je dah rm1800, i wonder la package pulak berapa...  hehehe...  

eyansss replied at 26-11-2018 08:52 AM
aku punya ni package lengkap...  mekap, baju lelaki perempuan, pelamin siap deco, meja makan berad ...

klau camtu zaman kakak..zaman mek ni mau riban2 lg kot...
mek wat style potlak jelah..
mkn tepi sungai.. siap mkn basuh tgn kot air sungai udah..
bawak bekal senirik..
pelamin ala2 bawah pokok jeh,,,
nges pikior
mana nk cr duittttt
tp pakej kakak tu lengkap ok lah, ni 1.8 mekap sajork..
petik duit kat pokok blkg ghumah ke ape deme nih...

miemiecha replied at 26-11-2018 09:02 AM
klau camtu zaman kakak..zaman mek ni mau riban2 lg kot...
mek wat style potlak jelah..
mkn tepi  ...

tu yang main tabur2 je tu...  huhuhu...  cam kita ni, jangankan kata pokok duit, tanah nak tanam pokok duit pun takdop...

sebenarnya boleh je kenduri style potluck tapi tu la, masyarakat kita dah biasa dengan kenduri kawen kena gah, kena besau, kena meriah...  kita yang nak kawen ni la pening cari duit...

mua ni berniqab ke?

eyansss replied at 26-11-2018 09:05 AM
tu yang main tabur2 je tu...  huhuhu...  cam kita ni, jangankan kata pokok duit, tanah nak tanam p ...

berckap soal gah n kite yg nak kawen cr duit ni kan..
mek teringat arwah kawan mek....

mek ade ngan dia dr tunang smpai dia meninggal bersalin..
tunang : baju kurung, dok bersimpuh atas karpet baisa je.. xde pelamin mini etc..
nikah : akad kat semejid, baju dia pakai baju kakak dia, cuma oter tepek manik kaler pink (mek teman dia gamkan pakai gluegun kat kedai hardware dia koje)
sanding : ade mini pelamin sbb kami kawan2 watkan, pastu baju dia beli yg kat apetah kl tu, yg byak2 org nege tu.. (ni bff mek sorg lg teman rege baju around 100+)
sambut menantu : dia rembat baju beli kat dyana gallery, msa tu mek dok cari baju nak g kawen abg mek, dia pun cr gak.. daat le dua psg kami tu around 300, baju mek dia sponser

meninggal bln 5 bru ni, bawak baby balik sana sekali..

alasan : aku malas pas nikah berhutang..

pakcik mek punya kawan nikahkan anak, wat style chinese : jemputan 200, xleh bwk anak.. dtg laki minik jeh...

fuhhh!! pnjg mek naip arinih...

miemiecha replied at 26-11-2018 09:13 AM
berckap soal gah n kite yg nak kawen cr duit ni kan..
mek teringat arwah kawan mek....

Allahu, tak panjang usia kawan tapi tapi dia dah bahagia dah kat sana tu... sedih pulak aku baca... tapi betul dah dis cakap, tanak ada hutang lepas kawen... tu yang sepatutnya... aku ni dah tengok ramai junior staff kawen megah kaw2 sekali hutang tak abeh lagi rumahtangga dah berantak...

mggu lepas ade tgk ig dia, mcm dh berpurdah skang ni... dr caption2 tu mcm dh berhijrah.. betul ke tu.. ??

eyansss replied at 26-11-2018 09:17 AM
Allahu, tak panjang usia kawan tapi tapi dia dah bahagia dah kat sana tu... sedih pulak aku baca.. ...

betui...
kdg tgk mahaen yg beria, yg pincess benau idok beria sgt pun..
yg berhutang bank tu, anak 3 belum tentu hutang abes bayar..

mujor nya bank xleh tarik je minik/laki tu sbb loan ngan bank..
lau x.. mau penuh bank ngan laki mini kne tarik mcm tarik kete...

miemiecha replied at 26-11-2018 10:40 AM
betui...
kdg tgk mahaen yg beria, yg pincess benau idok beria sgt pun..
yg berhutang bank tu, an ...

hahahw... bank pun tak tergamak nak tarik laki/ bini... hahaha... buat semak je...

eyansss replied at 26-11-2018 11:24 AM
hahahw... bank pun tak tergamak nak tarik laki/ bini... hahaha... buat semak je...

hahahahah...
satu hal plak kne jaga mcm dlm lokap...

miu84 replied at 20-11-2018 08:03 AM
Chuols, padanla nvdism ngamuk sakan. Bbnu ni nak kensel because of this. Kantoi gamaknya.

Tapi bukankah bride tu just nak tanya klu boleh tukar make up to maid of honor. Bukan sheols nak cancel.

Klu mua tu boleh je tukar time nak make up, tak salah kot klu bride tu just bertanya klu bileh replace to pengapit.. kebetulan her fav mua dah reply..

Meols ingat lagi post mua yang ni. Sheols siap tag bride tu kan. Dalam post ni sheols minta maaf tapi macam sarcastic je.. buat apa nak say sorry but at the same time macam nak kenakan balik bride tu