CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

Ini nasihat abang-abang Hijjaz

Kalau aku jadi unic nak2 najdi ngan fakhrul..malu gila...hahaha

Of course la munif akan backup fitri..kalau tgk ig munif pun nampak dia kamceng ngan fitri

Edited by tintalangit at 1-12-2018 02:13 AM

Kenyataan Rasmi Fitri Haris

Macam manalah Netizen tak sayang dengan Fitri...jawab pun berhemah...

edoraixora replied at 1-12-2018 01:59 AM
Hijjaz bagi komen, macam tak ngam jer dgn ahli unic sekarang...

Lagu unic yg paling kuminati 'ert ...

betul..hijaz patut lebih berdiplomasi dlm memberi komen..faham mereka ada hak dan sbgainya..tp skurang2nya jaga jugala hati pihak 1 lg tu..tp yelah..nama pun manusia kan..
lagu erti syukur dlm album ke3..mmg antara album terbaik unic..
btw,jenuh pikir album jln sebenar yg mane..rupenye album jln bahagia.hehe

ziee replied at 1-12-2018 02:11 AM
betul..hijaz patut lebih berdiplomasi dlm memberi komen..faham mereka ada hak dan sbgainya..tp sku ...

Kihkihkih.....sori ai pun ingat2 lupa jalan apa, dalam pikiran dah dapat jalan bahagia, tapi ditulis jalan sebenar pulak, adoiyaiii

tintalangit replied at 30-11-2018 07:44 PM
Beria-ia upload video baru nak bela diri...hujung2 tetap di kecam oleh netizen...

Nampaknya ramai ...

Dah mcm kumpln forteen

ziee replied at 1-12-2018 12:16 AM
benda ni jd isu sbb unic nak buat konsert besar awal bln ni di ipta..tiket hrga standard konsertla.. ...

Ada baca dalam komen kata tiket unic dah sold out.kenapa nak risau pulak kan.
Sebab tiket pun habis dijual.

Follow Us
Burnnnn retis barat pun tak marah orang cover lagu theyolls. Tak baik jeles2 tau

Acah2 islamik tapi dengki....

Tak pernah minat dah dengan UNIC yang baru.

bambimo replied at 30-11-2018 07:22 PM
i team fitri haris muka helok
boleh tak..

Dah remarried ke beliau ?
Aritu gv ada kamera fokus ke dia bersama gadis di sisi. Kemain earing gadis tersebut, walaupon bertudung

sesiapa yg dah lama follow unic ni tahu punca unic byk problem is perangai BAZLI yg acah bagus pakej dgn mulut busuk dia tu
si najdi tu watak tambahan je sebagai perencah pelengkap kebusukan bazli.. aku dah lama sampahkan unic yg baru ni tapi ada la jgk layan lagu2 lama dia.. lagu2 inteam jgk yg plg best

bazli akak punya. jangan kacau

Kesimpulannya, jangan ingat nyanyi lagu nasyid hati semuanya bersih..ada gak yg jenis perangai tak semengah dua tiga ekor

Sebenarnya aku faham sangat sangat apa yg unic rasa. Selepas era kegemilangan nasyid, mn ada lagi group yg betul2 perjuangkn nasyid dah. Mmg nasyid dah suram.

Tapi unic ni kreatif sikit walopon berbekal lagu2 lama drg berjaya rebrand unic jadi lebih moden. Terus diingati. Mcm2 dilakukan utk bt unic relevan.

Katakanlah klu unic xdigerakkan  secara aktif oleh bazli & fakhrul sblm ni.. ada lg ke org yg akn kisah dengan lagu2 lama unic. Aku sendri x mnt unic ms zmn kegemilangn nasyid. Aku tertarik masa ggv. Org yg mnt nasyid hanya dikelompok usia kita2 ja.

Bila unic dh meriahkn blk lagu2 unic, fitri haris tanpa susah payah kembali berbekalkn wajah hensem. Peminat lama pon pulun support fitri konon lebih padu. Bg aku yg x mnt nasyid ni tak rasa pon padu. Biasa2 ja. Sedangkn klu unic berkubur secara total xada sapa pon akn kisahkn FH. Bkn sng nk meriahkn blk nasyid yg bkn di era kegemilangan.

Dimaklumkn perkara ni telah dibincangkan, sepatutnya fh mengalahla seperti dibincang. Tp mngkin dia buat jln belakng dgn berjumpa hijjaz. Betul hijjaz yg berhak ke atas lagu, tp dr segi moral x brpa btl la sedangkn unic masih relavan.

Kalau setakat 2 3 lagu ok kot. Yg unic bengang depa dh nk bt konsert ada senarai lagi fh pon bt bnda sama tarikh dekat2. Lagu pon sama. Xpyh
la nk sabotaj.

Bila unic bagi nafas baru fh pon bt jgk. Hagak2 la.

Hijjaz mgkin bitter dgn unic sbb klh ggv. Lol. Disebut plk hafiz midon mnta izin sbb nk tunjuk unic x hormatkn drg kot. Ayt nk perangat.klu power sgt bt la lgu bru bg fh. Xtau org kisahkn ke x lagu nasyid baru di zmn skrg. Lgu lm mmg org suka sbb yg tua2 mcm korang dok imbas kenangan crush dgn penasyid. Lol

Cuma dlm kes ni unic xkn mng sbb hak dr pencipta lagu.lagi kalah bila netizen ckp rezeki milik allah. Walhal sbg manusia kita ni akn kecewa bila usaha kita dicantas gitu jehh.

Netizen dh tentu la gelenyar. Sokong sbb hensem. dia x pikir brp byk masa,tenaga unic klr utk relevan kn group drg. Tu semua periuk nasik.

Rate

1

lazim replied at 1-12-2018 12:44 PM
Sebenarnya aku faham sangat sangat apa yg unic rasa. Selepas era kegemilangan nasyid, mn ada lagi gr ...

Ya Allah bernas nya apa yg sis tulis. FH masih dibayangi UNIC, walhal sendu je takde single baru, acah2 bergerak solo tapi nyanyi ex-group motif? Lain pula dengan Faizal Tahir, bila keluar mirwana heshe mmg rebrand diri sendiri, keluarkan single yg best2 siap masuk ajl. Mana ada org kaitkan faizal tahir dgn mirwana lagi.

Maaf cakap, netizen mmg bias dgn org muka kendu berbanding hauk. Semua cepat je diampun walau buat salah.

Hijjaz ni pada zaman nya pon tak pernah jadi yg utama, selalu jadi pilihan ke2,ke3 kerana tak dapat saingi Raihan dan Rabbani. Walaupun diakui lagu2 hijjaz pon sedap didengar, siap ada kopiah hijjaz.

wallflower replied at 1-12-2018 01:06 PM
Ya Allah bernas nya apa yg sis tulis. FH masih dibayangi UNIC, walhal sendu je takde single baru,  ...

yang aku perasan hijjaz mmg mcm xbrapa suka unic, masa ggv pon nampak aura xsuka tu. mungkinlah unic ada buat perkara2 yg membelakangkan hijjaz sampai kesentapan.

kita expect penyanyi nasyid berjiwa malaikat padahal depa pon sama2 bekerja mcm kita. depa bt stategi depa berempas pulas buat show tinggalkan family tiba2 ada org menangguk dia air jernih semua usaha tu sebagai punca pendapatan. lagipon FH dah terlalu lama tggalkn unic. dh lama keluar, septutnya xdibayangi dh oleh unic.

Edited by ziee at 1-12-2018 01:21 PM
lazim replied at 1-12-2018 12:44 PM
Sebenarnya aku faham sangat sangat apa yg unic rasa. Selepas era kegemilangan nasyid, mn ada lagi gr ...

terima kasih kerana menyampaikan apa yg cuba aku sampaikan smlm..hijaz nmpk bias sgt kat sini..diorg mgkin rs bnda tu ok sbb selama ni pun diorg byk nyanyi lagu copyright..x dinafikan bazli pun ada angin yg mnyebabkan aggota unic kuar masuk,tp mmg slama dia yg bsungguh mempertahankan grup ni..sian la kat dia..cuma mgkin cr dia handle x betul la..bkn dia,najdi tu sbnrnye.he

dulu2 xsuka lansung unic sebab tgk mamat2 cute berkopiah  nyanyi lagu cintan. rasa geli geleman. unic yg baru ni dh kertu so dgr pon xde la geli dah

ziee replied at 1-12-2018 01:19 PM
terima kasih kerana menyampaikan apa yg cuba aku sampaikan smlm..hijaz nmpk bias sgt kat sini..d ...

nadji tu mmg macam budak2 maafkan je la dia. watak yg xpenting pon.
bila gaduh2 aku suka tgk fakhrul, dia sebenarnya paling slow bab2 merentan ni
tapi kes ni mungkin dia pon geram dh kot.

selalu yg meretan bg pihak fakhrul is rehah (adik badik dia)
minah ni mmg mulut direct punya.
selamba ja dia ckp FH dr dulu sampai sekarang asyik bt masalah.
siap sinis cakap ramai dh ank dara terkena

wallflower replied at 1-12-2018 01:06 PM
Ya Allah bernas nya apa yg sis tulis. FH masih dibayangi UNIC, walhal sendu je takde single baru,  ...

oh ya tolong report momod suh bagi kedit kat iols ya. sikit lagi power iols nk penuh

Ps: mod ngengada ni ada org kata bernas, tak reti2 nk tabur kacang???