CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[Tempatan] Bukti Arwah Adib Dibiarkan Untuk Mati [#3 Video Pelanggaran Jentera Bomba - Sami

Sama2 kita berdoa agar kebenaran terbuka nanti..inshaallah..

Al fatihah

Next time abam bomba.. utk elak di gelar bacul.. langgar aje org duk kejar truck uols tu..
baru la di kata semangat berpasukan gittew...

1st of all....its 'bombakaran' --- ahli bomba

and secondly... india tu cakap "polis yang dok ada dok buat apa..." ya lah keadaan dah kecoh sampai kan bomba kena belasah....rasanya masa depa angkat arwah masih dalam keadaan ssedar sbb depa ada cakap kat dia "u relaks relaks..."

apa2pun....selamat dah adib. Selamat daripada terus hidup dalam negara dalca cam mesia nih.

Al-Fatihah.

ladybugz replied at 18-12-2018 11:09 PM
Ade lagi ke manusia yg duk salahkan pihak bomba, pihak paramedik pihak polis dan lain2? Dalam kes ad ...

Yup betul tu

Memang perusuh2 tu pukul adib.Full stop

Dalam video tu..mereka yg lain tersedar yg adib telah dipukul teruk
so bawak ke hospital

ada india2 kat fb persoalkan kenapa kepala adib tak cedera padahal dibelasah
sebb kalau ikut logik bila belasah kepala kena

toksah la pertikaikan mereka2 yg bawa adib tu, kenapa angkat adib walaupun sepatutnya tak boleh.
bukan semua orang tau rules tu. especially kalau dah panik, tgk lak dia tergolek kat situ.
kalau dibiarkan ada je mulut tak puas ati tanya pulak, kenapa dibiarkan je adib gitu bla..bla..never ending stories.

adib pun dah selamat, kita2 yang idup ni tak payah nak maki2an sangat..

Edited by tumpanglalu74 at 19-12-2018 10:16 AM
kucingitam replied at 19-12-2018 10:09 AM
toksah la pertikaikan mereka2 yg bawa adib tu, kenapa angkat adib walaupun sepatutnya tak boleh.
bu ...

Aku pon heran mana datang teori kata tak boleh angkat dulu la, kene tunggu paramedik la.  Dia ingat ini camping pengakap ke???  

Give credit where it's due.  Rupenye tajok aku ni ade yang dissect tak kene gaye.  

Tajok now had been edited.

Follow Us
Ummah dan teori konspirashit berpisah teda. Kau org tunggu je lah siasatan polis dan pasukan forensik lengkap. Tpi jgan bila dah tau keputusan tu, kau org xdpt terima kenyataan pulak dan salahkan kerajaan lagi. Moga keadilan dpt ditegakkan. Amen

tumpanglalu74 replied at 19-12-2018 10:12 AM
Aku pon heran mana datang teori kata tak boleh angkat dulu la, kene tunggu paramedik la.  Dia in ...

patut tetiba aku tgk tajuk dah tukar..

but, sbnrnya mmg kalau kita takde kepakaran dalam medical, tak sepatutnya angkat. mmg kena tunggu paramedik.
tapi as yg aku ckp, bukan semua org tau rules tu..

india india yang angkat adib tu pun sedar tak selamat nak biarkan adib tergolek kat situ... nak tunggu paramedik dengan rusuhan macam tu... ingat boleh ke berlari anak bawak pengusung sambil jerit bagi laluan... bagi laluan... silap silap dorang pon ade potensi kena belasah jugak... dalam keadaan kelam kabut pun sesapa yang cedera perlu keluar atau dibawak keluar dari rusuhan tu...

tapi bagi aku bacul kawan2 tinggalkan dia .
masa muda2 aku prinsip kalau bergado mati biar bersama2.  Time sekolah pun dah biasa kena libas dgn parang.  tapi balik relax aje .  takde meroyan kat org tua.

jumpa ular sama paria...siapa kamu pukul dulu???

moonbug replied at 18-12-2018 09:22 PM
Tolonglah someone yang betul-betul ada di tempat kejadian yg tahu apa sebenarnya jadi come forward a ...

Jelas kata video tu.  Polis ada tapi taknak buat apa2..

ok iols paham dah..adik pukul diri sendiri sampai tulang rusuk patah, sampai buah pinggang rosak sampau peparu rosak..kaum keling semua tak dak buat aper aper pun..cuma bernyanyi jer ngan adib..adib buat semua sendiri..lahanat betul kaum ular.. #sarcasm

Buritan replied at 19-12-2018 06:19 AM
Itulaa.. india yg pukul.. india yg baik hati angkut adib pulakk.. so sad.. sbb tuu aku tak suke pe ...

tak pernah dgr lak ada kes camtu kat lambor, baru tau ni.

dess402 replied at 19-12-2018 10:22 AM
tapi bagi aku bacul kawan2 tinggalkan dia .
masa muda2 aku prinsip kalau bergado mati biar bersama2 ...

depa bukan kaki gaduh mcm kau . Org tu kerja sebagai penyelamat lah.. bukan di train utk bergaduh ketika rusuhan so di luar scope kerja depa lah nak suruh depa lawan .

kucen_miang replied at 19-12-2018 03:03 AM
tu yang tak masuk akal camana ada yg berkali2 bukak thread semata2 nak membahaskan knpa anggota bo ...

Polis pun x buat apa, lagi nak expect bomba turun selamatkn adib. Ingat movie tamil ke hero lawan beratus orang.
Menyampah aku baca acik2 kepam dan2 nak backing, nak kesian kat keling perusuh.

macam mana nak lawan bangsa lain, kalau bangsa lain, salah ke betul memang backing bangsa diorg abis2.

ni kita dah gugur sorang hero pun ada hati nak backing penjahat itam legam tu. twist belit citer skit, dan purcaya.

orang melayu banyak sgt tengok drama...sikit2 nk kesian..haktuiiihhh

kucen_miang replied at 19-12-2018 01:28 AM
dah kelam kabut mcm tu boleh kau nak pilih pi antar hospital serdang ka  hospital putrajaya ka hos ...

Bukan camtu maksud iols patutlah tak anto ke sepital gomen sbb org awam yg bawak mangsa kalau ambulans sepital yg bawak haruslah ke sepital gomen kan?

Edited by xy_daen at 19-12-2018 11:43 AM

Malam kedua, bukan malam pertama. Sepatutnya kawalan diperketatkan oleh pihak berkuasa supaya tiada rusuhan berlaku..

tapi nak ucap tahniah kat anak aku dapat 8A dlm peperiksaan UPPK nya.  boleh masok asrama  tahfiz MAIWP tahun 2020 .  biar beriman macam aku.

Malaysia.Doom replied at 19-12-2018 12:19 AM
Ko jangan sekali2  percaya drama Keling...tengok boleh percaya hangan..diorg jenis bermuka-muka.

Hah bukan nak percaya ke apa Kita husnuzon je sis lagi plak ade india tu wish takziah mcm adib tu kawan kerja dia je maybe rakan bomba la kot.
Mungkinlah ada ramai india yg rasis dan benci org melayu tapi harus ade gak yg ok je nak plak yg kawen campur bagai nih haruslah situasi sekarang ni janggal bagi mereka.