CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8985|Reply: 51

"Housemate" Musibat, Sejauh Mana Lagi Tahap Pengotor Mereka Agak-Agakn

Pernahkah anda mempunyai rakan serumah yang pengotor sehingga anda pun kadang - kadang tak tahan nak duduk rumah? Seberapa pengotorkah mereka itu? Apa yang perlu dilakukan kepada mereka mereka ini?

Jika anda duduk serumah dengan orang yang pengotor, langkah terbaik sebelum menularkan perbuatan tersebut di media sosial adalah menegur golongan ini dengan baik terlebih dahulu. Mungkin juga mereka tidak sengaja, maafkanlah. Namun jika rakan serumah anda pengotor seperti dalam artikel ini, mungkin anda patut keluar dari rumah tersebut dengan segera!

Mungkin kategori penyimpan barang barang McDonalds

Ya,itu tulang kaki binatang

Berus gigi sepuluh tahun tak tukar

Longgok selagi boleh

Dah nampak macam gunung, punyalah tinggi

Kagum dengan mereka yang boleh hidup dan membersihkan diri dalam keadaan macam ni?

Cuba teka apakah itu? Ya, kuku.

Sample E-Coli

Inilah contoh mak selalu cakap , "sampai berkulat!"

Ini bilik atau tempat pembuangan sampah?

Smoothies dah seminggu dalam peti sejuk, lalu rakan serumah bertindak untuk melabel balang tersebut!

Logik: Malas basuh, lepas masak, letak balik dalam kabinet tak payah cuci

Daripada kemas, lebih suka ucap maaf dengan sampah yang dibuat

Pengumpul rambut

Jika anda seorang yang tidak suka mengemas, diharap dapat ubah perangai kerana ianya sangat menjengkelkan orang lain. Tak perlu meyewa bersama, disarankan untuk hidup berseorangan ya! -CARI

Kredit Foto : Reddit

Kalau dapat housemate cenggini iol takkan segan2 halau keluar lepas 3x warning. Dasar pemalas betul

Pernah ada housemate mcm ni... aku angkat kaki.. x sanggup..

Kali kedua dpt housemate bab mgemas lepas makan dan masak mmg malas..
Masa tu kat uni. Lepas tu bila dah tbiasa tengok aku kemas dan kemas lepas makan dan masak automatik dia pun ikut.. katanha depa kat rumah biasa lepas masak dan makan mmg x kemas. Next day bru kemasdan cuci..  Longgok jah dalam besen.. mula2 jenuh jgk nk ajar dia, tapi aku x mmbebel.. aku balas dgn pbuatan tiap kali masak atau sedang masak kemas brg2 dh dguna... lama2 dia pun segan sendiri dan skrg dia pula mbebel adik2 dia x reti nak.kemas dapur dan rumah...

Kdg2 ajaran dr rumah.. sbb tu biasa kn anak2 kita lepas makan dan bangun tidur kemas...

muntah aku

puas aku cari mana kuku...rupanya yang serbuk2 tu..aku ingat serbuk kokain...ahahah

Mmg boleh migrain dpt housemate pemalas nk mampos. Jenis pemalas kemas lepas masak mmg lahabau punya perangai. Sinki biar sumbat sbb campak sisa dlm tu. Lagi jenis berat buntut pemalas buang sampah sendiri sampai merangkak2 ulat sampah santai2 atas lantai.
Memang hanat!

Follow Us
Edited by HujanBatuTiga at 19-12-2018 12:22 PM

Awal2 boleh la gigih tolong bersih tlg buangkan tapi kalau dh mmg perangai x boleh diubah...

alhamdulillah tak penah dpt housemate pengotor. cuma pemalas tu ada laa. jenis tak penah nak tlg cuci tandas. aku & kawan2 lain je yg kena cuci.

tp at least dia tak pengotor kumpul sampah la

aku baru pindah dari rumah housemate musibat pengotor, walau x hazab macam atas ni

masuk rumah baru ni pulak housemate kerja dok perabih makanan orang

bila tegur sentap, siap cakap
kalau nak berkira sangat, letak resit atas meja makan tu senang nak kira
of which memang akan aku buat nanti

Aku tgh hadapi skg ni weiii
Gerammm je rasa
Aku skg cuti panjang so xde kt rumah. Sblm pegi aku dah pesan dapur mesti lap setiap kali lepas guna. Aku x suka dapur dan dinding berminyak/kotor. Sampah jgn lupa buang. Aku xnk nnti smpai berulat dan kotor kt dapur. Slalu aku yg tukang buang Sbb kalo nk tggu dia mmg smpai brulat la jwbnya.
Kisahnya spnjang aku xde ni, kawan aku akan dtg rumah aku selang sehari utk uruskan kucing. Dia send gmbar sampah yg dh berulat. Dan dia plk tlg buang. Hadoi geram tul la minah ni. Make up kemain lawa kalo nk kua. Bilik dia besepah aku x kesah. Lantak ko la kan.

Balik nanti aku kne amik satu ari tuk mengemas satu rumah nih

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Aku tgh hadapi skg ni weiii
Gerammm je rasa
Aku skg cuti panjang so xde kt rumah. Sblm pegi aku dah pesan dapur mesti lap setiap kali lepas guna. Aku x suka dapur dan dinding berminyak/kotor. Sampah jgn lupa buang. Aku xnk nnti smpai berulat dan kotor kt dapur. Slalu aku yg tukang buang Sbb kalo nk tggu dia mmg smpai brulat la jwbnya.
Kisahnya spnjang aku xde ni, kawan aku akan dtg rumah aku selang sehari utk uruskan kucing. Dia send gmbar sampah yg dh berulat. Dan dia plk tlg buang. Hadoi geram tul la minah ni. Make up kemain lawa kalo nk kua. Bilik dia besepah aku x kesah. Lantak ko la kan.

Balik nanti aku kne amik satu ari tuk mengemas satu rumah nih

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Sila pindah or halau dia keluar..
dulu time belajar housemate iols pon jenis x nak buang sampah sampai berulat berair sume..
Pastu jenis basuh pinggan kuali periuk belah atas je/belah yg guna je.. dapo, sink xreti lap. stress. Now masing2 dah kawen harap x bawak la perangai

Masa aku baca ni, aku tengah beratur beli makanan..
Memang busuk betul bau ketiak budak ni. Sumpah busuk! Dia bukan bau bangla, tapi tengik lain macam!

Pergi mana-mana pon memang jumpa spesies macam ni. Masak kemain rajin, tapi sampah dok berlonggok sana sini.

dekmieDandy: aku baru pindah dari rumah housemate musibat pengotor, walau x hazab macam atas ni masuk rumah baru ni pulak housemate kerja dok perabih makanan orang ...

sengkek ke kawan uols tu? Kalau memang offer takpe lah. Ni kadang2 kita beli barang and dah bajet kan nak makan untuk malam ke nak bawak bekal ke.. Kalau memang share duit untuk barang dapur takpe jugak.

Teringat forumer cerita barang masak untuk bawak bekal habis dimasak dan dimakan oleh housemate, last2 masak semua siap2 and letak dalam bekas masuk freezer ikat ketat2.

HujanBatuTiga: Mmg boleh migrain dpt housemate pemalas nk mampos. Jenis pemalas kemas lepas masak mmg lahabau punya perangai. Sinki biar sumbat sbb campak sisa dlm t ...

Kann.. Siap periuk nasi tu buat tapai nasik berair2 sampai tumbuh kulat yekk.. Sampah yang berbau campak je tak masuk plastik, busuk oi dapur. Common sense je pon

Syukur husbmate hakak jenis penggeli cam hakak jugak so sama2 weols make sure rumah wangi je, but my elder sister's house mmg lebih kurang yg dalam gambar ni. Masa weols single2 dulu meols dan adik-adik lelaki rajin juga buat gotong royong di rumah kakak weols (single mom with 3 kids) tapi tak sampai 36 jam habis bersepah balik. Setakat bersepah takpe, ini spender bra sampai jadi melekit gel kat lantai bilik air tu, campur dengan darah dan pad. Kat dlm sinki banyak hidupan tak berkaki menguek2. Lantai dapur penuh dengan segala yg kering yg basah tak reti meols nak citer. Last time mak weols panggil maid datang tlg cuci, maid itupun sudah surrender! Geli-geleman nak sentuh brg2 kat dlm rumah tu. And guess what she's doing for her living? Berniaga makanan.

dokupangg replied at 19-12-2018 02:47 PM
Syukur husbmate hakak jenis penggeli cam hakak jugak so sama2 weols make sure rumah wangi je, but my ...

errr....husband dia meninggal ke? sorry iols tanya..

Jenis pengotor ni elok duduk sendiri dalam gua je dari menyusahkan hidup orang lain