CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bawangkecik

"Housemate" Musibat, Sejauh Mana Lagi Tahap Pengotor Mereka Agak-Agakn

Edited by Meiizu at 19-12-2018 04:33 PM

gara2 lepas grad terkena sekali duk dgn hosmate pengotor.

ni cara aku, pindah...aku cari rumah sebijik.kosong..no furniture. modal 2+1 mintak apak
sebulan duk sorang lepas tu iklan cari housemate..rumah ada 3bilik , aku satu bilik...dlm 1 masa, rumah cuma ada 3org supaya aku bole control kebersihan. control everything...

aku tak de amik untung,depo boleh nego sebab depends kemurahan hati aku lah.peti ais , tv aku beli yg murah-
sewa bil bahagi je sama rata

dtg je tgok rumah aku tanya mcm2, intvw abis2. ada sorang berdekah gelak bila aku tanya "i nak tanya ni...u bukan pengotor cam orang duk viral dalm fb tu kan?? kan??"\

then sembang2 :

'berkira tak at least semingu sekali dua buang sampah, kita gilir 2 takyah la sampai nak wat jadual"

"u mop lantai sebulan sekali pun takpe, at least ada jugak..skrg ni i buat sekali seminggu"
"lepas masak terus kemas tau, kalau tinggal sejam dua skejap tu takpelah i faham".  
"sewa kena bayar 27hb..gaji lambat pandai2 lah- kalau tak bayar i mintak u keluar, depo i dah bagi kurang, brg rumah i punya..u kena paham i bertegas sampai mcm tu ".
"keje mana?date gaji"

> 7years aku jadi queen control  

kalau sorang pindah..yg dtg tengok bilik je paling sikit 5org- aku tapis abis

alhamdulillah- dpt elok jaa

Edited by lo_la at 19-12-2018 04:38 PM
Meiizu replied at 19-12-2018 04:18 PM
gara2 lepas grad terkena sekali duk dgn hosmate pengotor.

ni cara aku, pindah...aku cari rumah s ...

baca citer you ni teringat zaman menyewa dulu2
buang sampah sampai nak kena buat roster
i bet ada yang berbulu dgn i pasal roster tu
buat roster pun hangat tahi ayam juga
sampah tu nak tunggu berulat baru masing2 nak geli huh

ada satu yang i x lupa sampai sekarang sisa basuhan no 2 dibiar je kat tepi toilet floor.. eww to the max
bila mintak tolong clearkan tau pulak malu bagi statement i x penah dimalukan macam ni
i cakap one to one tu dh kira ok la
toilet tu bukan you sorang yang pakai
duduk ramai2 kena la considerate

sorry ter emo haha

Sbb mslh mcm ni la aku rela sewa sorg2. Heaven gile blk keje. Meniarap aku dpn tv. Yg pntg toilet, dapo aku bersih sbb aku sorg ja duk pkai.

ya Allah aku skip2 je gambo{:yameteh

Martin Spooner King tu lawak

masa duduk Kolej persediaan MARA takde masalah mcm ni,tapi bila balik dari UK nak keje kat Johor kene lah cari rumah sewa, duduk 3 bulan sahaja,that is the first & the last, memang pengotor!
Then, my dad belikan satu aprtment kat JB so duduklah situ sorang2,senang hati parents nk melawat pun ok

Follow Us
Pernah gak dapat ginih. Yang rajin, study ngan mekap je. Aiyoh

Sebahagian cerita aku tentang topik ni:

Aku pernah jugak dapat housemate macam korang. Ulat sampah sampai mnggeletis. Air takung peti ais tu sampai bau bangkai.

Last-last tunang aku (bf lg masa tu) bagi fridge mini bar and aku beli bakul sampah sendiri letak dlm bilik aku.

Time masak, aku masak kat dapur and kemas cepat-cepat pastu makan dalam bilik. Aku terpaksa transformed bilik aku tu jd studio house. No choice sebab ruang tamu, ruang makan semua bau hapak kasut.

Crowded sikit la bilik aku tu sebab bilik kecik. Just tu je cara untuk aku survived. 6 tahun tinggal serumah. Aku bertahan sebab sewa murah plus gaji aku below rm1300. Rm200/bulan bilik single.

p/s: bukan semua perempuan yg tinggi tahap pelajaran, kerja berpangkat tinggi (manager level), competence and capable di ofis tu adalah seorang yang rajin dan organise-able di rumah.

Penah ada experience camni gk..housemet pengotor..tiap kali dia guna periuk masak,sometimes few days baru nak basuh..n then pinggan mangkuk kdg2 tu bersepahh dlm sinki..
Sy jenis penggeli,kalau tgk bnde tak best dpn mata,mmg mual n loya..so sy balik keje,mmg akn mkn dlm bilik..kalau masak pn,tetap mkn dlm bilik..
The only days y sy bleh mkn kt ruang mkn adalah bila sy kemas rumah and kt dapur tu xde bnde2 memualkn..
Dah ler spesis housemet y jenis hati hitam..asyik dengki aje n dia perasan mcm dia aje y asyik cuci rumah walhal kalau sy kemas rumah xdenye nk tnjuk kt dia..
Kalau dia nk kemas rumah,kemain kuat bunyi mngemas tu..padahal sapu sampah je pn..smpah pn dia jgk y bt sbb terang2 sy penghuni baru n sampah bertimbun2 tu way before i masuk umah tu..tp dah tpkse,no choice sewa gk ler kt situ..bilik sy jelaa jd tmpt mkn,tdo n bertenang..

omputih ke ni

omputih ke ni

gile pengotoqqq!!!!!
geli tgk aih...
yg rokok tuhhhh.. ya hampunnnnn

aku duduk rumah pusaka mak. sekali dgn abang aku & family. kakak ipar ku rajin. tapi .. part sental sinki dapur mmg dia kureng. sbb dia surirumah & aku kerja, jadi mmg dia la yang banyak kat dapur. selalu time aku balik & makan malam .. asal nak cuci pinggan mesti aku nampak sinki berlumut2. ntah kenapa ntah .. dia tu walau rajin & pembersih .. sinki dia tak angkat pot. tp aku tak berkira la kan of coz. dah benda lain dia banyak buat .. part sinki tu biar lah aku buat. aku pulak mmg jenis tak suka tengok sinki kotor. suka cuci sinki sampai berkilat lat lat. part buang sampah mmg keja abang aku. cuci toilet & bilik air tu keja aku pulak. walau there is no rules in the house sapa buat apa ... tp macam dah diatur2 je gitu.

Tak pernah dapat housemate macam ni..maybe aku pun sibuk so tak sempat tengok diorang kumpul sampah...

Sepanjang duduk kat U sampai la kerja,tak pernah la dapat housemate pemalas or selekeh. Tapiiiii.... Dapat ipar pengotor pulak. Bila bermekap mak oiiiii flawless glowing2 gittew. Tapi bila tengok rumah dia, rasa nak pijak lantai pun geli. Puas dah laki aku sound tapi buat bodoh je. Aku cuma mampu bersimpati je la dgn bopren dia, semoga gaji cukup utk upah maid lepas kawin nanti

Aku bersyukur sangat-sangat selama aku belajar dlu housemates aku semua ok! Even, diorg lagi terlebih pembersihnya lahaiii.. Dari situ kita pun terikut-ikut cara diorg mengemas & membersih

aku takdela masalah mcm  ni, tp sepjg aku menyewa dulu, muka aku jugakla jd tukang buang sampah. pdhal aku ni mane ade masak-masak kt rumah.  hangen gak aku.

tp yg hangen aku ade hosmet sorg ni. aku dulu keje naik feri penang so aku mmg kene bgn awal dlm 5.30 nk bersiap kejar feri la. tp time tu la jugak hosmet aku pun nk bangun nk mandi. sampai aku kene mandi kt jamban.  pdhal tmpt keje die tu jarak 10minit je pun dr rumah kitorg.

tp dah masuk sendiri ni sis rasa lega takyah dh ngadap karenah hosmet ntah hape2 ni

Dulu aku kat msia ramai je osmet macam ni..pi London rupanya..mat salih2 pun rmai je species pengotor cmni..tp pengalaman aku ngn mat salih takde la..ngn budak msia pengotor ramai je ahhahaa

lo_la replied at 19-12-2018 04:36 PM
baca citer you ni teringat zaman menyewa dulu2
buang sampah sampai nak kena buat roster
i bet ad ...

sisa basuhan nmbor 2 tu apa?

Edited by lo_la at 27-12-2018 03:38 PM
b_n_c replied at 26-12-2018 09:15 PM
sisa basuhan nmbor 2 tu apa?

no 1 - buang air kecil
no 2 - .... fill in the blank