CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Suami Hipokrit Dan Kaki Betina!"- Tauke Jambu Dan Isteri Gaduh Besar?

sranua replied at 7-1-2019 12:16 PM
Pada aku la...maaflah org pempuan ye...bila yg dah masuk 30 tak kawin dah mula gelabah. Sapa datang  ...

kawan kau sorg jek kot gelabah..kawan2 aku..aku tgk rilek2 jek..keje kuat cukup duit pegi travel dengan kawan2 single yg lain..elok aman2 jek xde plak kata tedesak nak kawen

Mungkin kawan2 aku...tak mewakili semua org kat sini. Cuma yg baik kita jadikan tauladan...point aku bkn pasal gelabah dah 30 tak kahwin. Aku kawin pun umur 34. Point aku mudah...nak mencari jodoh..nak cari pasangan, kena tengok betul2...orgnya mcm mana, cukup tak 5 kali sehari solat, baik tak dgn ibu bapa keluarga mertua. Bertanggungjawab tak pada mak dan ayah serta adik beradiknya. Itu yg aku nak sampaikan.
Kalau korang rasa free and easy tak kahwin pun, itu pilihan yg ada. semua orang ada pilihan. Aku cuma cerita 'worst case scenario'. Dan relate dgn cerita tauke ni. spy dijadikan ikhtibar.

hurm....

sranua replied at 8-1-2019 01:10 PM
Mungkin kawan2 aku...tak mewakili semua org kat sini. Cuma yg baik kita jadikan tauladan...point aku ...

Ye kte sume fhm ape yg ko nk katekan..sape yg xnk lelaki yg elok ape sume bkn kte sume bodoh xtau nk cari laki.tp kalo dh Allah kate nk uji kte,kte merancang Allah menentukan..ko ade anak pompuan kan, nnt ko tgk la sebijak mane plan ko pasti akan ade mslh sbb ape..sbb Allah nk uji..ate kome

Doakan yg terbaik sis sama aku doakan semua kawan2 dalam ni.  Dengan segala cabaran masakini...dgn youtube...hatta boleh htr anak ke sekolah agama, tapi itu bkn jaminan semua akan jadi seperti yg dirancang. Sama macam mak kita mintak yg baik pada kita sbb doa tu Allah yg makbulkan. Kepada Allah hambamu berserah.

geenie replied at 8-1-2019 01:43 PM
hurm....

Mak aaii siap tunggu dgn kasut acah2 prince tunggu cinderella fairytale sgt.. Ha ujung2 bercerai pakai whatsapp voice  note je

Follow Us
Acikgomen replied at 4-1-2019 08:41 AM
Kakak kenal sorang pompuan yg bangga citer penah ngesek dgn tokey. Sejenis gro pprt skolah tak abis  ...

Serius wehh
Aku pmpuan aku pon tak.suka dengan perempuan pakai selipar tebal jenis tali halus tu. Nak2 pakai gelang kaki. Aku kenal spesis gini mmg ada yg perangai sun...

hurm....

wei lawaknye hahahaha

Blahla tokey ni..nt tua kna juih je ngn anak2..hikayat kasanova huduh

Muka x berapa hensem tapi hati baik tetap akan dikenang-kenang, macam arwah  pak yus & din beramboi. tapi kalau rupa ala2 tembok rumah binaan boy iman belon pastu perangai macam haram hadap je la kena cerca.

Dah tua nanti jangan muncul mintak bantuan dari seniman sebab anak2 x layan

azimodin replied at 9-1-2019 09:27 AM
Muka x berapa hensem tapi hati baik tetap akan dikenang-kenang, macam arwah  pak yus & din beramboi. ...

tembok rumah binaan boy iman belon???

Dlm melodi pernah gosip pasal pelawak terkenal ..baru kawin..time tu la.... jual ubat kuat batin..tp g test kat pelacur... iols is syak this tolol  je lah..xde org lain...

clarizsa replied at 3-1-2019 06:40 PM
Betina2 peranpas taste rendah kot smpaikan rupa cmtu pun dorang mau

Bertabahlah si isteri

RAMLI MS tu pon sama jgak muka x setara mana ..tua kot ..kaki beti gak...sama naik je dgn si tokey ni hahhahaha

putehkundor replied at 3-1-2019 07:16 PM
mak cik puteh karat zahida rafik la chuols...suka dia sejak jadi model nivea tahun 1998 lagi. semo ...

bukan dia dh lama jumpa jodoh ke??? cuma underground je

unguaurora replied at 3-1-2019 09:53 PM
Tauke ni umur dh 80 tahun pun mesti still miang. Ko*** x pernah nak rehat ke?

ko nk mencarut ke tu

hurm....

apa kebenda di atas kepala tauge itu muahaha

Edited by jebatmaspunyer at 9-1-2019 06:22 PM
matseh replied at 8-1-2019 12:31 PM
Kalau dapat kawin la, tak yah nak bangga  hidup bujang ni. Kawin dapatkkan zuriat anak2 utk jaga kit ...

ko yakin ke bila tua nanti anak2 sendiri yang akan jaga? mana tahu menumpang belas ehsan anak orang jugak.
kalau nak diikutkan, just pikir saper lah nak jaga aku bila tua nnti, banyak jer cara nak dapatkan anak tanpa perkahwinan, ada cara yang halal (anak angkat), ada jugak cara y haram (anak luar nikah) tapi y cara haram tu mostly orang masih waras, masih berpegang pada iman.

orang bujang bukan bangga masih belum berkeluarga.. tapi jodoh pertemuan ajal maut ni Allah s.w.t jer yang mengetahui bila masanya. Di luar kawalan manusia. Daripada berkeluh kesah, x salah pun pandang dari sudut positif sebagai seorang yang belum berkahwin.
yang dah kawen sudah membina keluarga, hargailah kurniaan yang Allah s.w.t bagi..

jebatmaspunyer replied at 9-1-2019 06:20 PM
ko yakin ke bila tua nanti anak2 sendiri yang akan jaga? mana tahu menumpang belas ehsan anak oran ...

Betul, we don't know. One thing we know kalau kita kawin, pleuang ada anak, dan ada peluang anak kita jaga kita tua nanti. At least 1st part kita tahu akan ada anak. But semua atas kehendak ALLAH SWT. Dan sebabnya juga sbb kita tak akan tahu sbb kita bukan dlm drama pukul 7. Predictible. And i also tak yakin what will happend net 10-15 years. But itu yg membuat kita Manusia. we hope for the best. We hope for the best.
Kalau mampu kawin. be open. Kenapa nak rigid tak nak, tak nak. Why look at Toke dan bininya dan org yg ada problem dlm marriage. Tengok pada org yg bahagia dgn famili dan anak2nya, tgk mcm mana anak2 jaga org tuanya. Itu yg kita ambik contoh, yg baik. Bukan yg x baik.
Anyway appreciate you point. Me i just look at the better side. That is my point. Have a good life. Share your goodlife with your loves one. That is what life all about.

Elokla cerai. Kalau suami kaki ngesek celop sana sini. Bahaya penyakit wehhh

Dia ni tak sedar dirikah yg mukanya buruk mintak dikakikan?