CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Cari-suzy

7 Perkara Yang Diharamkan Apabila Mengajak Ibu Bapa Tinggal Bersama

X kisah duk ngn mak pak or mertua. Sama2 menjaga dan mengingatkan.  Cuma bila mertua de kt umah (dtg berjalan) mula la ipar duai bertunggu tangga sama. Kalau dtg seminggu then hujung minggu tu berkumpul makan2 iols x kisah. Kes iols kalau 2 bulan dtg umah i, 1 minggu semua ipar duai berkumpul, minggu depan ipar 1, minggu berikutnya ipar 2, pastu ipar 3, ipar 1 hantar anak2, ipar 4 bawak mertua jalan2 pastu dinner di rumah iols.... seram. Dieorg nye aktiviti xde noktah

besi_kelabu replied at 10-1-2019 01:24 AM
dari suara hati anak.. yang jadi dalam family aku jerrr kot

1. Rumah saya, peraturan saya.

betul2...sedihnya baca nie..
aku baca dari pihak anak2 aku

missinpiece replied at 10-1-2019 01:25 PM
X kisah duk ngn mak pak or mertua. Sama2 menjaga dan mengingatkan.  Cuma bila mertua de kt umah (dtg ...

Penat gini. I plak mak duduk skali. Family mertua plak jeles sbb rumah i selesa.. bila mak i balik kg ke, depa pun bertunggu tangga la kat rumah i smpai berejam2 . Pstu lg 2 hari mai lg. Dah la kite ni kerja. Time cuti la kena buat kerja rumah kan...nak mai boleh tp jgn la kerap sgt

vee_zara replied at 11-1-2019 08:12 PM
Penat gini. I plak mak duduk skali. Family mertua plak jeles sbb rumah i selesa.. bila mak i balik ...

Tula mcm  x paham org penat nk berehat ke.  Kadang tu cuti public holiday sehari dokla panggil buat makan2 iols malas sgt melayan. Cuti sehari tula nak guna utk berehat, prepare barang masak, mengemas iron baju semua.. esok keje semula. Dieorg mcm urat dawai tulang besi

yg nie setuju ssngat...

missinpiece replied at 11-1-2019 09:55 PM
Tula mcm  x paham org penat nk berehat ke.  Kadang tu cuti public holiday sehari dokla panggil bua ...

btol tu,missinpiece
Situasi yg kkdng buat kita serba salah dbuat yer...

Follow Us
missinpiece replied at 10-1-2019 01:25 PM
X kisah duk ngn mak pak or mertua. Sama2 menjaga dan mengingatkan.  Cuma bila mertua de kt umah (dtg ...

aku fhm..aku duk dgn mertua aku..ari2 akk ipo aku dtg..lepak umah..dgn anak2 die..pg smpai mlm,,sng cite die balik tido umah die je..iols xksh diorg nak dtg jenguk mak diorg..tp...kdang iols balik keje,tgk ramai2 anak beranak die bising2,,aduh.die plak dh la jenis marah anak mcm singa....belum lg time diorg adik bradik pmpuan diorg dtg buat mkn2 kat umah mil,,pastu tinggalkan umah bsepah...cawan2 anak diorg mnum bsepah ats meja...mil la kutip...kdang sebelum mil aku kutip,,aku kutipkan dulu...aku kemaskan dulu...aku memg xmerungut psl bnd ni kat laki aku..aku sabo n tolak ansur je lah...

kita berdua punya pengalaman yg hampir sama . cuma kalau bab makan , my parents mmg tak berkira .  tapi bab jaga hati dan perasaan mmg failed . dengan i mmg my mom jadi tempat dia melepas perasaan marah dan tak puas hati . i ingat lagi , last year my adik ipar nak belanja makan kat melawati mall . so ajak lah my mum (my mum nie mmg sejenis susah nak g jalan2) . in the end my mum setuju walaupun dia malas nak keluar. apa yg jadi masa dalam kereta ialah my mum tu membebel marah2 kaw kat i . bayangkan dari rumah sampai melawati mall tu membebel marah2 . i rasa cam tension gila kot dalam kereta tu. bila dah sampai kedai makan tu, my mum buat perangai tak mau order makan plak . bila dah settle makan , kami semua balik , dalam kereta dia sambung bebel marah lagi kat i . i nangis dalam bilik .
esok tu , dia baru cakap mmg malas nak keluar tapi tak mau cakap dengan adik ipar tu sebab nak jaga hati adik ipar i tu. pasal yg dia maki2 i tu sikit pun tak cakap dan mintak maaf. my mum pernah cakap : mana ada mak mintak maaf dengan anak ? . apa2 pun anak2 kena maaf dengan mak tak kira siapa salah . my mum nie kalau apa2 pasal i mmg dia cam `ignorance` sebab i nie belajor tak pandai . keje pun hantor2 surat je. manalah mampu nak bagi duit banyak2 kat tetiap bulan atau belikan benda mahal kat dia . adik2 i (keje o&g)  yg lain keje mantop , belajar pandai , bolehlah  bagi RM mantop/belikan barang mahal  . i bukan nak burukkan my mom , tapi i dah tension sangat  dgn dia . tak tau apa dia tak puas hati ngan i . kalau dia pandang i kan , pandangan dia cam : kenapa lah ko nie tak pandai cam adik2 ko ? kenapalah ko keje biasa2 je? . dia kalau marah ngan my dad atau org lain dalam rumah tu , mmg i akan jadi mangsa dia, dia akan baling barang2 i dan maki2 i .

i nie mmg tak cantik jika nak di bandingkan dengan adik2 i. adik2 mmg selalu dapat pujian ( pelukan dan ciuman) dari my mum. i pulak dapat kejian . sekarang nie i mmg diam je kat rumah tu , kalau ada problem or sakit , pandai2 lah i cari penawar . tapi yg buat i pelik : org luar pulak sibuk ambil berat pasal i , tanya i ok ke tak? cukup ke duit ?

Cukuplah setahun lebih duduk dgn mak bapak aku menumpang.. Bad memories sgt, dgn kacau hal rumahtangga aku, paksa aku bercerai, nak amik anak2 aku, siap cakap aku laki bini punca kehidupan dalam rumah tu x senang, punca dorang cr duit x cukup2... Skrg bila dah aku laki bini makin stabil, baru nampak, br pandang baik aku laki bini.. Tapi sampai skrg masih x berubah..Sekarang dah duk sendiri, aman damai.. Gaduh pon laki bini tahu.. Nak ajak duk skali? Tgklah keadaan.. Pernah rasa, bukak pintu bilik.. Tercongok dpn pintu, nak dgr apa aku borak laki bini..
Sorry tetibe macam post luahan hati pulak.. Luka kat dalam hati ni masih berdarah katanya..

Nice one

I pun ada rasa cmni
Mana2 anak yg parents lebihkan dan layan elok sgt tu lah yg patut layan plak kerenah orgtua tu

Ini tak sedar diri nak minta layanan bukan2 dari anak yg dianiaya sejak kecik pulak

Boleh blahh laa

Mati cepat2 lagi bagus buat semak je orgtua mcm tu

Hahahah

msamyrazi replied at 14-1-2019 03:38 PM
kita berdua punya pengalaman yg hampir sama . cuma kalau bab makan , my parents mmg tak berkira .  ...

alamak sedihnya dgr citer u. bertabahla..

12
Return to list New