CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: maayi

Macamana Nak Sabar

Biar dia buat sorang2 homework. Ko jangan bediri sebelah dia. Just bagi syarat, tak habis tak boleh tidur. Aku pun garang nauzubillah jugak. Pernah terlepas lempang anak umo 5 tahun sebab tak pandai maths. Aku tahu aku yang bermasalah, so aku stop mengajar anak. Biar dia buat, kalau salah, nanti cikgu boleh tolong bagitau mcm mana nak betulkan.

supermum replied at 15-1-2019 04:18 PM
Biar dia buat sorang2 homework. Ko jangan bediri sebelah dia. Just bagi syarat, tak habis tak boleh  ...

mak tak penah lagi lempang ke ape. mak biasanya bagi sedas or berdas-das kat kaki, tangan or buntut je.
mak pernah cakap macam tu lah juga. tapi dia punya teriak macam mak ni dah mati lagaknya. drama much.
mak tak tahu nak guna tips apa lagi.

Thanks yang berkongsi. Sebab hari2 jadi monster. Kesian kat anak tapi nak sabar tu bukan senang...

ciklily69 replied at 23-1-2019 11:45 AM
Thanks yang berkongsi. Sebab hari2 jadi monster. Kesian kat anak  tapi nak sabar tu bukan senang.. ...

betul. nak sabar bukan senang. lagi2 bukan the only child. mak sekarang bukan lah sabar sangat. tap mak cakap beberapa kali je buat homework. anak buat plak. tp tak sampai 5 min nak main taknak continue.
so mak biarkan. tak nak buat pun mak biarkan. biar dia kena marah kt sekolah. kena marah dengan mak dia tak heran sangat.

tapi ada masa memang mak tepukkan jugak buntut dia tu kalau tak dengar cakap sangat. Geram!

budak2 umur 4-5 tahun sebenarnya dlm umur yg paling kreatif dalam hidup depa. kalau makbapak selalu marah2 atau pukul ada kemungkinan hilang segala kekreatifan budak tu. harap  TT boleh sabaq tahap dewa masa layan karenah anak tu. pastu kalau boleh tab2, gajet2 semua takyah la bagi sangat. kalau nak bagi jgk time wiken jer pun dah cukup. tak bagi langsung lg bagus.

apapun agak kesian dgr umur 5 tahun pun dah kena buat homework. patut umur2 cmtu main jer banyak...

chaiyok TT!