CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tukul.Besi

Nabila Huda Mengamuk Servis Di Kedai Makannya Dikritik Lambat!

Edited by munchkin at 15-1-2019 02:42 AM

Lepas ester tunjuk gambar ayam taliwang ngan sambal ijo. I google lah kot kot betul ada ayam taliwang sambal ijo. Tetiba aku nampak gambar familiar. Gambar ni macam sama dengan gambar dlm fb wi tu.

nasi ada bawang goreng. Ayam yg sama siram ngan sambal ijo.

Aku google ayam taliwang sambal ijo. Keluar gambar ni

Patutlah plating dan element tak sama.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Dia kata tak terima aduan. Abil pergilah tengok kat page fb org komplen.

Lama gile 2 jam. Indon punya makanan gurami apa jadah ni. Cepat je siap. Walaupun cepat, dia masih panas. Bodoh betol nabila ni. Dah tahu orang ramai, sediakan tempat goreng tu besar, ikan kalau goreng tu, dia masak cepat je,sambal tu buat banyak2, perbaiki servis. Dah la gambar dia kasi lain, dapat lain. walaupun indon tu cokia, sekurang kurangnya selama aku order gurami, dapat sama  macam dalam gambar walaupun kedai  kecik! Macam mana nak sokong kedai melayu malaysia ni...servis macam tahik je selalunya.

Wow pr ke laut. Selama jadi artis takde pr keww

Yume replied at 14-1-2019 11:53 PM
Ai mmg x pernah suka dia ni..jauh beza benar perangai dia sewaktu di awal kemunculan dia. Nama dia n ...

mlm td sepupu nedim,laki nora danish g..tutup warungnya

matjerk replied at 15-1-2019 12:26 AM
2 jam menunggu?  Golongan yg jenis mcm mana lah agaknya yg sanggup tunggu 2 jam hy utk makan...??  J ...

sbb tu kedai artis..tu yg x kisah..nk menyirap..artis kan

Follow Us
faiz-za replied at 14-1-2019 09:12 AM
Susahlah kalau niaga nak kena dipuji je
Siap ingat 3 tweet complain yg lain dari budak yg sama
Jen ...

Sian abil
Sbb ada dua tiga org komplen kt socmed, jd dia rasa hanya dua ke 3 % je yg ada problem
Dia tau tak ada 70% lg yg wat senyap je dan takkan repeat mkn kt kedai dia?
.
Biasa customer boikot kedai
Tapi i kena kedai boikot xnk amik order i
Kisahnye i order air dulu sbb tunggu laki beli sate..lama gak la..bila laki dah sampai br i order mkn..sekali budak tu xnk amik order i sbb katanya kt dapur dpt tempahan byk nanti kne tunggu lama..gerai sebelah2 dia pun sama..
Padahal masa i nk order tu dia br amik order meja sebelah..dan dr luar xnmpk pun org sibuk masak kt dapur..
Pastu elok je org lain dtg dia amik order..

munchkin replied at 15-1-2019 02:27 AM
Lepas ester tunjuk gambar ayam taliwang ngan sambal ijo. I google lah kot kot betul ada ayam taliwan ...

Geram plak kita nk reply gambo screenshot ni kt page dia..
Jd semua gambo menu dia gambo google la
Xde tanggungjwb langsung

'heartless' dan 'penyabar'? Lol. The irony

2 Jam kena tunggu baru mknan smpai? Pegi mancing dulu ke apa? Klu I, I belah je.. x kuasa tunggu..

matjerk replied at 15-1-2019 12:26 AM
2 jam menunggu?  Golongan yg jenis mcm mana lah agaknya yg sanggup tunggu 2 jam hy utk makan...??  J ...

Iols rasa customer tu terpaksa tunggu lah sebab dah bayar kan masa nak order makanan...tak silap konsep dia beratur utk order and bayar lepas tu tunggu makanan siap ...kalau nak belah mcm tu kira rugi lah ..customer tu order 4 set and dah 60 rm...tak tahu boleh ke cancel and mintak duit balik....

Minah ni mana boleh ditegur...diva sangat.....dekat dengan rumah aku kedai dia..

Kat twitter iols terbaca katanya semua ni marketing strategi sajorkkkkk. Betul ker idok?

Aku kesian kat abil ni. She went thru a problematic childhood. X normal mcm org lain. Sedikit sebanyak membentuk peribadi dia hari ni.

Apa2 pun abil...hg tetap salah. Nak menega kna ada ilmu service marketing. Apologize sudah. Mcm mana pun tetap salah hg.

Shes so lucky to have her husband hat lani with her.

Yg aku kagum customer ni snggup ek tgu 2 jam. Like seriously byk nya masa hg tgu sampai 2 jam. Kalau aku lps 15-20 menet aku blah dah.

Apoooooooo kau Nabilaaaa.
Giler tunggu 2 jam nak makan?
Sembang la kau Nabila, kena kat kau sendiri if pegi kedai makan tunggu 2 jam utk makanan beshe2 je..mesti kau terbalik kan meja kat kedai tu khennnn???
Kau patut berterima kasih customer tu still sudi tunggu 2 jam utk makan dan still bayar makanan yg dia tak puas hati.
Customer tak nak ambik tahu kau kena daki bukit atau kena selam laut sekalipun utk prepare makanan tu, yg dia tahu bila dia order, makanan kena sampai. Bila dah lambat kau kena mintak maaf. Kau pun tak reti prepare awal2 ke ikan tu banyak2? Expected customer kau 10 orang sehari je ke? Kalau kunun nk hidang yg fresh sila hire pekerja ramai skit plis.  Nak meniaga pun kena pandai Nabila wei, kalau tak reti masuk kursus berlambak kat KL.

2 jam untuk tunggu makanan kat kedai adalah satu tempoh yang tak boleh diterima.

NotYou replied at 13-1-2019 11:18 PM
Lebih baik jgn meniaga lah mcm ni..lingkup lah tak lama....defensive nak mamps....bukan nak apologis ...

Indeed...otak mana seh...Nak niaga macam ni ke?? Terkezut tau iols baca dia bebel2

Kesiannya xsempat naik kedai dia bakalan bungkus..

pearl.silver replied at 15-1-2019 06:56 AM
Sian abil
Sbb ada dua tiga org komplen kt socmed, jd dia rasa hanya dua ke 3 % je yg ada problem
...

Haaaa sama la ngan i yg selalu pegi satu gerai nasik lemak feveret ni. Biasa order ok je dpt la jgk order tu xsampai 15 minit.. Ni satu hari tu dia punya lama nk tngu air, bole je org buat air tu buat bodoh buat xnampak aku tercongok kat situ tngu air pdhal makcik meniaga sekali tu (ni family bisnes) da sound bape kali psl order aku tu. Bole pulak dia gi buat air org lain yg order lambat dulu. Pas2 tu dia gi buat nasik lemak pulak and pas kt adik dia pulak buat air. Kena tngu lg, mmg bengang giler. Pastu brader tu dah siap buat air then bg kt aku...aku still ckp time kasih but dlm hati ni last aku gi kedai ko sbb attitude cenggitu. Its ok lah lepas ni gi kedai lain pulak...

2 jam tu lama sgttt...

lgi 1 nak niaga ni ko kena byk BERSABAR.. x ley la meroyannnnn.. even ko retis..
kalau x.. mmg tak lama la ko bertahan dlm biz mkn2 nih..
bila once ada org komplen.. spatutnya ko just ckp sorry n akn perbaiki lgi masa n kualiti gitu..