CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tukul.Besi

Nabila Huda Mengamuk Servis Di Kedai Makannya Dikritik Lambat!

2 jam untuk tunggu makanan kat kedai adalah satu tempoh yang tak boleh diterima.

NotYou replied at 13-1-2019 11:18 PM
Lebih baik jgn meniaga lah mcm ni..lingkup lah tak lama....defensive nak mamps....bukan nak apologis ...

Indeed...otak mana seh...Nak niaga macam ni ke?? Terkezut tau iols baca dia bebel2

Kesiannya xsempat naik kedai dia bakalan bungkus..

pearl.silver replied at 15-1-2019 06:56 AM
Sian abil
Sbb ada dua tiga org komplen kt socmed, jd dia rasa hanya dua ke 3 % je yg ada problem
...

Haaaa sama la ngan i yg selalu pegi satu gerai nasik lemak feveret ni. Biasa order ok je dpt la jgk order tu xsampai 15 minit.. Ni satu hari tu dia punya lama nk tngu air, bole je org buat air tu buat bodoh buat xnampak aku tercongok kat situ tngu air pdhal makcik meniaga sekali tu (ni family bisnes) da sound bape kali psl order aku tu. Bole pulak dia gi buat air org lain yg order lambat dulu. Pas2 tu dia gi buat nasik lemak pulak and pas kt adik dia pulak buat air. Kena tngu lg, mmg bengang giler. Pastu brader tu dah siap buat air then bg kt aku...aku still ckp time kasih but dlm hati ni last aku gi kedai ko sbb attitude cenggitu. Its ok lah lepas ni gi kedai lain pulak...

2 jam tu lama sgttt...

lgi 1 nak niaga ni ko kena byk BERSABAR.. x ley la meroyannnnn.. even ko retis..
kalau x.. mmg tak lama la ko bertahan dlm biz mkn2 nih..
bila once ada org komplen.. spatutnya ko just ckp sorry n akn perbaiki lgi masa n kualiti gitu..

Mkn Wong solo Jela

Follow Us
mieymiey replied at 15-1-2019 07:43 AM
Kat twitter iols terbaca katanya semua ni marketing strategi sajorkkkkk. Betul ker idok?

Boleh mjadi ke marketing dia mcmtu? Klu iol mbr nk blnja mkn tpt dia pun iol xnk... iol suh mbr tu blnja kt tpt mkn lain sbb nnti lmbat n tgk mkanan dia mmg hambar

Just say sorry and korg akan cuba improve next time. Kata heartless kan, takkan itu pun sentap

noorhairiahma replied at 14-1-2019 03:23 PM
i tak fahamlah konsep meniaga makanan macam waroeng dan pakgembus tu.

berejam tunggu? apa yang la ...

mil aku meniaga da 30 tahun meniaga pagi n malam kat teluk kerang pontian sana..la ni mil aku tambah menu nasi ayam penyet n yes, ayam tu da rebus dulu n bila org oder baru goreng..

sambal plak mil aku da wat siap2 b4 bukak warung..n yet walaupun ramai dtang tapi alhamdulillah lom penah lagi cust bsing menunggu smpai lebih 30 minit (time peak hour gila2) sebab mil aku bukak warung je n kuali pun dua so pham2 je la..

aku kalu balik hujung minggu aku bese tolong2 gak kat warung n kalu mil aku terlambat skit dia bagi extra nasi ke, extra ayam ke sambal ke nak bagi cust puas hati..tapi slalunya mil aku sendiri akn jumpa ngan cust pergi kat meja dorang minta maaf sbab lambat..dia ckap cust ni kne jaga sbab bila dorang dtang lagi, mesti dorang akan bawak cust baru dtang ke warung..so PR kne jaga ye kak abil kalu xnak melingkup biz xsampai setahun..

Y-Nots! replied at 14-1-2019 05:24 PM
ya. beberapa titis kicap dan limau sepotong

n harga rm15 sepinggan??gilerrrr

Dah kalu bad service ni mmg tak lama la. Pandai2 la carik bisnes lain pasni

rosevelvet replied at 14-1-2019 05:53 PM
Serius i kesian kan dia bila dia citer how she had being treated by stepmom. But i pun ada kenal y ...

hmm..sedih plak baca citer psal kwan chuollss tu..besar pahala kwan chuollss walaupun ill-treated msa kecik2 dulu..kalu meollss hati xkuat mau meollss racun mak tiri meollss tu..bahahhahahah

munchkin replied at 14-1-2019 06:41 PM
Yes aku agree masak dulu. Kedai lain pun boleh je buat gini. Sous vide kan ayam or steam the chicken ...

mostly ayam penyet ni guna ayam pencen..so peniaga akan rebus dulu ngan rempah2 lain bagi gebu skit ayam tu..rebus lama ye sampai masak isinya..bila cust oder baru peniaga akan goreng ayam tu pling lama dalam 5-6 minit nk bagi garing skit..abil shud know abt this sbab laki dia kan chef..eh giler ayam hangit dlm xmasak..boleh panggil penguatkuasa kesihatan sita waroeng si hansuang ni

mieymiey replied at 15-1-2019 07:43 AM
Kat twitter iols terbaca katanya semua ni marketing strategi sajorkkkkk. Betul ker idok?

x makna nya strategi sb iols dah pg
klu korang jenis x keja bole mkn kt kedai dia
contoh retis mmg byk masa bole mencekik kt kedai dia

buka kedai 12pm tp ayam baru masak half cook
kul bape nk mencekik plk tu

kt fb lg teruk sheol kena kecam
semua ckp just say sorry xyah nk marah2

munchkin replied at 15-1-2019 02:27 AM
Lepas ester tunjuk gambar ayam taliwang ngan sambal ijo. I google lah kot kot betul ada ayam taliwan ...

iols pn dah kecik hati satu post ig sheol
perli customer

iols sentap taw dgn posting abil ni
mmg iols ritu ada Q nk beli tp lama sgt
iols x koser nk tgu bila ko sampai kul 12
ayam br nk masak jd kul bape bole mkn
mmg iols membebel la kwn2

Gurami terbang for lunch!Mana Nak dapat Gurami 700g Harga Rm15 1 set dengan Nasi..?Kat @waroengisabella je ada tau!Walaupun kena beratur,it’s worth to wait okay! Kalau dah beratur masih Tak puas hati,ada kekurangan,Jangan Cakap belakang,datang je Balik kat counter cakap apa Yang tak ok.Benda boleh bincang.Semua kat @waroengisabella tu steady!Kalau ada ayam Yang tak masak sikit dalam Dia tu,boleh datang balik pulang kan semula.Kite ganti yang lain.Jangan pulak dah makan tinggal tulang..Kau dah kenyang,pastu baru Pergi counter complain pasal ayam.🤦🏽‍♀️ Kan dah Cakap,ayam bakar tak boleh rushing.Kena relax dan tunggu dengan penuh sabar..Thank you kepada Yang datang,ada Yang marah,ada Yang senyum,ada macam2 lah.Setiap malam before sleep @kidweebee akan bagitau Saya character korang Yang datang.Part yang paling favourite dari cerita dia ialah,bila semua habis makan,semua Cakap Sedap!Tu buat Saya senyum sebelum tidur..Thank you!Ni Nak bagitau, opening hours @waroengisabella adalah 12:30pm sampai 10pm.Depends on stock jugak.Kalau dah habis kite tutup la kedai.Kena alert la tengok instagram sebelum Nak datang okay?Jangan la question Kenapa habis tak tambah.Kalau dah tau Ramai orang beli la kuali besar,griller besar.Ayam tu rebus la dulu,Itu Ini..Ye faham,korang lapar..kan Dah Cakap,sebelum datang alas perut dulu cuz you know already,Nak kena line up lama..Bukan tak nampak kat instastory kan.Come on guys..Yang korang datang ni adalah waroeng..Bukan fancy restaurant kan?Jadi..Cara,vibes,presentation semua memang waroeng punya style la..Cuma layanan je special sebab korang dapat layanan dari @kidweebee .The one and only manusia yang paling penyabar Dan pemurah senyum Dalam dunia ni Saya rasa!Hopefully korang faham..Kalau ada kekurangan kami mintak maaf dan akan perbaiki.Ok la,penat dah bebel!Padahal cerita dia pasal Gurami je!Dah Sampai habis lunch dah Aku type caption.🤦🏽‍♀️ Hmmm..So..now Dah Tak payah buat tutuorial Macamana Nak Pergi @rastattdi kan?😂

picture ayam taliwang dr IG abil npk sedap
yg sampai kt customer sedih RM10 ayam + kicap +sambal je

ikan garumi terbang RM15

tah tak reti nk ulang...tapi yg i faham dia nk ckp dia bagus lah....tak tahu lah kot ayat tu mmg dah ada dlm skrip..
tapi mmg dia belakon best pun kan

mixed replied at 15-1-2019 10:55 AM
picture ayam taliwang dr IG abil npk sedap
yg sampai kt customer sedih RM10 ayam + kicap +samb ...

i dapat macam nasi bungkus je.. ingatkan ada la salad ke apa hahah. nasi kicap ayam sambal

claudya replied at 15-1-2019 11:05 AM
i dapat macam nasi bungkus je.. ingatkan ada la salad ke apa hahah. nasi kicap ayam sambal

sama la nok i malu taw
bawa bos cina i mkn kt situ
dia siap banding kan cina dgn melayu meniaga

Ayam tu biasa mmg bakar dulu, paling kurang 4 jam utk bakar ayam dalam roaster. Takkan bukak kedai kul 12.30 tgh ko baru terhegeh hegeh bakar ayam? Kalau tak pernah meniaga, kerja kedai makan, jgn la nak kekwat bila customer complain.  Meniaga kedai makan, prep utk kitchen je kena start at 8am, bkn time ko nak buka kedai baru nak start buat prep. Paling penting, takkan nak goreng ikan seekor sampai 2 jam? Meniaga timing lari, service hauk, cs pun hancur. Kalau aku la, jgn harap aku nak mai mampus idup balik tak kosser nak bg duit kat org berlagak nak mampos ni. Kalau nak lama meniaga, bawak2 la belajar dgn org yg dah lama meniaga jgn nak buat keras kepala berlagak pasai hang owner kedai. Dgn presentation mcm takmo bg org makan, ingat apa kedai nasi campor ka campak2 atas kertas ja? Beratoq 30 min, tgu amik order lagi, kalau aku laa...time beratoq tu dah bole bg menu amik order siap2, bg kat kitchen depa prepare, by time dia dpt meja food semua sudah ready halfway. Bingai x pernah kerja dgn food industry, pastu nk meniaga mkn, baik ko buka kedai baju je lah xyah sesusah nk layan customer's complaint.