CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1224|Reply: 16

[Tempatan] Goldman Sachs mohon maaf atas peranan bekas pengurus dalam skandal 1MDB.

Goldman Sachs mohon maaf atas peranan bekas pengurus dalam skandal 1MDBReuters -

January 17, 2019 12:17 AM

CEO David Solomon berkata bank it diberitahu tiada perantara terlibat dalam transaksinya.

NEW YORK: Ketua Pegawai Eksekutif Goldman Sachs, David Solomon hari ini memohon maaf kepada rakyat Malaysia atas peranan bekas pengurus, Tim Leissner dalam skandal 1MDB, tetapi berkata bank itu melakukan usaha wajar sebelum setiap transaksi.

Pendakwaraya Amerika Syarikat tahun lepas mendakwa 2 bekas pengurus Goldman atas kecurian berbilion dolar daripada 1MDB.

Leissner, bekas rakan di Goldman Sachs di Asia, mengaku bersalah terhadap konspirasi untuk mengubah wang dan melanggar Akta Amalan Rasuah Negara Asing.

David Solomon.

“Apabila fungsi-fungsi kawalan firma ini bertanya sama ada perantara terlibat dalam setiap transaksi, mereka diberitahu ‘tidak’.

“Leissner berkata tiada perantara terlibat dalam transaksi itu,” kata Soloman dalam satu persidangan bersama penganalisis.

Goldman disiasat oleh pihak berkuasa Malaysia dan Jabatan Kehakiman Amerika Syarikat (DoJ) atas peranan sebagai penaja jamin dan penyusun 3 jualan bon yang mengutip AS$6.5 bilion (RM26.71 bilion) untuk 1MDB.

DoJ berkata AS$4.5 bilion digelapkan oleh pegawai-pegawai tinggi di 1MDB dan rakan-rakan mereka antara 2009 dan 2014.

https://www.freemalaysiatoday.com/category/bahasa/2019/01/17/goldman-sachs-mohon-maaf-atas-peranan-bekas-pengurus-dalam-skandal-1mdb/

Rate

1

dah kalah teruk dkt thread lambang salib, beruk bukak thread baru yer beruk

bahahaha

Entah entah si samdol tu MN si budak laba bercakap sengsorang ni! Cara kebodohan dan low iqnya sama sahaja!

FOTHER-MUCKER replied at 17-1-2019 01:11 AM
Entah entah si samdol tu MN si budak laba bercakap sengsorang ni! Cara kebodohan dan low iqnya sama  ...

marah nampak beruk

tu la, lain kali pi berilmu sikit baru masuk gelanggang

tarak kalu, terserlah la kebodohan keturunan kau tu

Jibun tanak troll yg ni ke? Tak sabau nak tengok 7juta likes .... Likes mana .... Likes

saya cuma nak tau..apa komen org2 yg sokong umno for this article...pls say somting...berita palsu ke nie... saya nak tau je...mana betul mana salah..tak sokong mana2 pun...

Follow Us
@mandear11 Ada dia isu disitu, 1)bersalah atas penggubahan Wang haram Dan rasuah 2)penglibatan perantara. Yg no satu Tu adalah amla, di Malaysia pun sebarang pindahan Wang yg tak der explanation pun boleh sabit amla paling mudah main kutu. No2 Tu perantara refering kepada jho low banks Ada internal control yg akan pastikan tiada perantara terlibat. Disini perantaranya adalah jho low yg mana Tim Leisner mngkn dah byr jho low utk dptkan business 1mdb, so jho low Ni dibayar oleh Goldman Sachs bukan 1mdb. Sprm sampai hari Ni tak boleh nak tuduh berapa yg Najib dah curi sbb bkn 1mdb yg byr jho low tapi Goldman.lge pulak nak minta 7bil Dari Goldman simply sbb dia boleh byr, Goldman is the biggest investment bank by transaction so amt Tu mmg boleh byr, anyway ckp dkt media lagi denang Dari ckp Kat mahkamah, kalau setakat amla, aku bet semua menteri akan sangkut kalau bank Negara check account depa hahaha hahaha hahaha

pyropura replied at 17-1-2019 02:13 AM
Jibun tanak troll yg ni ke? Tak sabau nak tengok 7juta likes .... Likes mana .... Likes

Jibon tu xberani nak troll bab 1mdubo ni, dia senyap je lah Xhabis2 bangga dgan bossku. Tggu ke jail je lah bossku sekor tu kahkahkah

Sampai sekarang selepas 3 tahun, polis, sprm, Ag tak boleh charge, sbb apa??? Financial transaction la paling senang nak charge evidence semua documented, bkn mcm criminal nak kena establish intentions hahaha hahaha masalah nya bila dah tak er evidence investigator ckp the case is "so complex, involves many layers of transactions" hahaha hahaha hahaha berapa layer pun involve, semuanya documented hahaha hahaha hahaha masalahnya tak jumpa tapi madey suruh Cari lagi Dan lagi Dan lagi 40biliyun yang hilang Tu...bak pepatah mende yg tak der jgn dicari, nanti sasau hehehe hehehe hehehe hehehe anyway kalau nak prosecute, better do it fast, sebelum Madey UTURN hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

mandear11 replied at 17-1-2019 05:26 AM
saya cuma nak tau..apa komen org2 yg sokong umno for this article...pls say somting...berita palsu k ...

Sorry bro mencelah, kalau pun NAJIB tak ambik duit tu, dia tetap salah sebab wang sovereign fund dibawah seliaannya lesap. Lalai dan Cuai. Kalau penjawat awam boleh di surcharge tuh.

mandear11 replied at 17-1-2019 05:26 AM
saya cuma nak tau..apa komen org2 yg sokong umno for this article...pls say somting...berita palsu k ...

semua yg keluar dari mulut org kapir adalah longkang tak boleh percaya...tu shj..Kul Ya Ayuhal Kapfirun..

@mandear11 kalau engkau google tim leisner, semua outcome ckp Goldman demonising leissner...faham demonising??? Maksudnya paying commission knowingly kepada intermediaries adalah standard practice di investment banks....Aku berani ckp sebab Aku pernah support investment bank hahahaha. Dan bukannya org yg dpt finance yg bayar, bank la bayar.
Mahadey ckp Najib curi duit bayar brim pun org percaya, kalau dah najib curi 40biliyun, camana nak beli Edra???? Hahahahaha sampai sekarang polis sprm cari tak jumpa, terpaksa buat cerita yg kes ni sangat complicated layers of transactions cam bodoh, bank la organisation yg paling documented sekali, everything is documented, bukan Saja amount, masa sampai ke saat is recorded hahahaha...2 kali Aku fight dgn cimb, semua recorded, voice recording pun Ada internet transcript pun Ada so bagi Aku impossible tak Ada evidence unless memang tak der curi hehehehehe soalan Cepu Emas Utk polis n sprm, kalau Ikut bukti berapa puluh biliyun yg najib dah curi???? Hahahahahahahaha

arnauld replied at 18-1-2019 08:36 AM
@mandear11 kalau engkau google tim leisner, semua outcome ckp Goldman demonising leissner...faham de ...

at least aku paham knp najib lepas bebas haha

skrg makin happy je dok troll

arnauld replied at 17-1-2019 05:54 AM
@mandear11 Ada dia isu disitu, 1)bersalah atas penggubahan Wang haram Dan rasuah 2)penglibatan peran ...

Penat jer ko tulis ilmiah pjg2. Level IQ mahacai x blh paham.. Kena sebut rambut rosmah, beg rosmah baru mahacai blh hadam

@arnauld baru la kawe faham thanks alot...saja nak tau... hehehehe...ni la politik...and for tobby...sorry ya...saya bukan mahcai mana2... tak minat politik malaysia...and tak pernah mengundi pun walau skali...hehehehe...

arnauld replied at 17-1-2019 07:13 AM
Sampai sekarang selepas 3 tahun, polis, sprm, Ag tak boleh charge, sbb apa??? Financial transaction  ...

Nko Ni byk ketawa...tak takut jd gila ke

@kerabuBiru aku Ni watak antagonis mmg ler bnyk ketawa, anyway ketawa dgn jari ok hahaha hahaha hahaha hahaha