CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: nazrullah

Kisah hikers

nazrullah replied at 28-2-2019 02:15 PM
ni macam terasa je...mesti kaki hikers ni haha

aku ni bersusah payah kumpul lemak. tak koserlah aku nak berhiking gym bagai. peluh sikit pun dah naik gegata.

cuma aku peliklah kenapa ko kata dgn lelaki fleksible plak. kalau dah nama kempam 2-3 hari sama jeklah lelaki ke pompuan ke.

aciklola replied at 28-2-2019 03:27 PM
aku ni bersusah payah kumpul lemak. tak koserlah aku nak berhiking gym bagai. peluh sikit pun dah  ...

Dah aku lelaki mesti nak banding yg berlawanan mcm perempuan...sebab aku ni lelaki so mmg dah benda biasa la kalau lelaki....lelaki ni dah mmg lasak mmg sifat natural dia...klau perempian lasak tu ok tp x sedap mata memandang la...paham ke maksud aku tu?? Ok apa erti "wanita"tu??jawapan ada kat situ...

nazrullah replied at 28-2-2019 07:09 PM
Dah aku lelaki mesti nak banding yg berlawanan mcm perempuan...sebab aku ni lelaki so mmg dah bend ...

kelakar jugak bila dgr perkataan wanita je kene jadi lemah gemalai sopan santun gitu ye.

Hiking ni kan aktiviti riadah. utk sihat tubuh badan.
kalau pegi 3-4 or even 5-6 hari sekali pon, selalu akan stop and berkhemah kat tepi2 sungai. melainkan dah nak sampai peak, selalu xde sungai. maka dari last camp site yang ada air tu, guider akan suruh siap2 bawak air dalam beg. tak dinafikan kalau air limited, mmg x mandi pulak sehari tu. air dgunakan utk bersihkan yang penting2 dan utk amik wudhuk. tpi max 2 hari je selalunya sbb kebanyakan tempat berhenti camping tu ade sungai.

kebersihan diri bergantung pada individu. ade orang x payah pegi hiking pon x mandi berhari-hari.

Sis kaki hiking.

Dapat suami pon kaki hiking.

Untuk perempuan, persediaan kena lengkap la. Sis akan susun barang elok2. Letak dalam plastik siap2. Asingkan mana yang nak guna.

Nak mandi, nak buang air kecil, it's not a big issue. Sungai banyak. Lagipon kalau pegi hiking, gunung2 tu sejuk. Tak de nak berpeluh sangat pon. Sejuk beku ada la.

Yang paling lama pernah hiking and camping, 4 hari 3 malam. Kat gunung tahan tu hah.
Best. View pon cun. Mana nak dapat view macam tu kat bawah mcm ni.

Line internet pon takde, so masing2 bersembang. Takde nak mengadap phone.

Lg yang best pasal hiking, bila sama2 masak, makan sama2.

Kotor skit2 tu biasa la. Bukan kotor najis.
Untuk solat plak, pakai la pakaian yang longgar, pakai stocking, hand sock dan solat la.
Takde yang susah pon setakat camping 3,4 hari.

MoonRise replied at 11-6-2019 10:25 AM
Sis kaki hiking.

Dapat suami pon kaki hiking.

Ooo camtu .. pendapat masing2 kan...setiap org tu taste lain2 kan haha...tp saya tetap nmpak lain macam perempuan2 yg kaki hiking ni,macam kepam je haha ...sorry mana2 kaki hiking perempuan ni jgn marah ye

nazrullah replied at 13-6-2019 06:02 PM
Ooo camtu  .. pendapat masing2 kan...setiap org tu taste lain2 kan haha...tp saya tetap n ...

Takpe. Pendapat masing2.

Kalau tak suka, tak leh nak ubah. Buat apa nak condemn benda yg kita tak pernah buat.
Yang penting diri sendiri happy. Sharing experience tu bagus.
Tapi pastikan experience sendiri la. Bukan sekadar tengok n tak pernah rasa.

Follow Us
MoonRise replied at 14-6-2019 09:00 AM
Takpe. Pendapat masing2.

Kalau tak suka, tak leh nak ubah. Buat apa nak condemn benda yg kita t ...

Bukan sekadar tengok and tak pernah rasa? Maksudnya?

Assalamualaikum, as a hiker lepas baca ni I rasa terpukul pula kata hiker ni pengotor. Ok let me tell you.

Pengotor ke tidak tu bukan atas hikers, tu atas individu tu sendiri. Klu dah pengotor Tak semestinya dia hiker, ddk rumah je pn blh jd pengotor. Please don’t judge hiker mcm tu, real hiker bukan pengotor ok, kami masuk hutan, kami bersihkan hutan, pungut sampah Sarap yg org lain tinggalkan.

Pasal terus masuk khemah lepas badan berlengas & berpeluh tu Tak semestinya, biasanya I akan keringkan peluh Then masuk dalam khemah utk tukar baju. Kalau hutan tu ada sungai, I akan mandi dulu sblm tukar baju. Klu takde sungai, mandi cara camping which is guna wet tissue. Bersih kan Mana yg patut. Mmg lah takkan sebersih mandi guna air, tp dah dlm hutan nak expect apa? Kami hiker biasanya akan ada baju lain utk solat Dan tidur. Xde la nak tidur dgn baju kotor tu. Sblm nak solat tu, bersih kan yg mana blh dibersihkan. Jgn anggap org masuk hutan dah Tak solat, solat tu wajib, masuk hutan tu Tak wajib. Ha lg nak bgtau, biasanya kami masuk hutan ni akan bawa botol spray kecil utk ambil wuduk sbb memudahkan.

I dah biasa masuk hutan tebal, 4,5 hari dlm hutan Dan sumber air sgt terhad. So mandi tu mmg jauh dr mimpi lah Kalau Takde sungai. Adalah normal bagi I, atau hiker lain akan pakai semula baju utk hiking tu utk next day hiking. Ni bkn tunjukkan I ni pengotor ke apa, tp klu dah hiking masuk hutan tebal yg xde sumber air, dr bawa pakaian berlebihan adalah lg penting bg I bawa air & makanan lain. Dlm hutan baju kotor sapa nak tgk? Cukup lh bawa baju utk solat & tidur mlm selain bawa jacket utk cover sejuk. Dan bawa brg yg dr bawah berat 15kg akan jd 50kg bila aras kita naik tu makin tinggi, ini jg salah satu sebab Tak bawa baju banyak.

Pasal period, yes I Pernah je dlm hutan & period. Hutan tebal pula tu. Kalau nak kata tempat keras ke apa, Pandai2 jaga diri lah. Jgn berani masuk hutan klu dlm dada tu kosong, amalkan doa2 yg byk dlm al-Quran tu, InsyaAllah byk membantu. Lepas tu jg, perangai kena jaga dlm hutan. Jgn teriak2, Jgn buat bising, jgn kotorkan hutan tu. Kena ada adab lah. Dah masuk tpt dorang, kena jaga adab. Macam kita pegi rumah org lah, takkan nak buang sampah Dan buat sesuka hati kita. Sama lah dlm hutan. Klu kita buat sesuka hati kita, mmg makhluk tu marah lah. Dan darah tu, hati2 Jgn sampai terkeluar bau tu. Pad lepas pakai tu Jgn buang merata. Ada air ke Tak, letak dlm plastic Dan bungkus, ikat  jgn bg keluar bau tu. Bawa keluar dr hutan tu, lepas dah jumpa air, cuci. Klu main buang je merata2 mmg benda tu akan ikut

Masuk hutan mmg akan kotor, selut, pacat tu semua dah jd mainan. Tp tu bukan tanda hiker ni pengotor. Ramai je yg I jumpa Tak nak pijak selut tu semua sbb kotor tp cuba masuk bilik dia, lagi kotor dr selut tu yg mmg Kotor.

Panjangnya, sorry .. I cuma nak share Apa yg biasanya I praktik kan setiap kali masuk hutan & alhamdulillah masuk hutan tu buat I lg cerewet dgn kebersihan & sampah ni semua. Kalau dah masuk hutan tu, tolonglah bawa balik sampah tu semua keluar.

captainQUE replied at 16-6-2019 02:58 PM
Assalamualaikum, as a hiker lepas baca ni I rasa terpukul pula kata hiker ni pengotor. Ok let me tel ...

ohhh ok....tapi saya tak kata semua hiker kan?...saya cuma kata apa yg saya nmpak je...xsemua org sama

green~tea replied at 11-2-2019 07:47 PM
Geng2 i gymmers.. some of them into full marathon, ultra marathon, trail run, spartan, hiking me ...

Ee suka gila posting ni!!! Sama la saya pun workout, yoga tapi nothing extreme. Hiking saya pernah try, memang best sangat tapi tulah tak mampu nk tdo berhari2 hehehe sejenis nak kena tdo tempat sedap gak bila malam

superdoll replied at 20-10-2020 11:30 PM
Ee suka gila posting ni!!! Sama la saya pun workout, yoga tapi nothing extreme. Hiking saya pernah ...

Terkujat i uols quote posting lama i.... hihihi.... masa tu i anti dgn geng hikers sbb cubaan mencaras tunang iols..  tak dinafikan la body diorang fit sbb kerap hiking... my husband into running marathon and geng2 hikers ni cuba ajak husband i join group diorg....

Luckily iols dpt caras minat heols yg baru berputik tu dgn focus on running & personal training session kat gym je.... and iols pun kena continuously fit and jaga body by frequently dancing andp fitness geng jugak, cuma im into jaga mkn and gymming 3 times a week...

I notice kulit muka & badan geng2 outdoor ni mcm kering & byk pigmentation & kaler sangat2 tanned.. mungkin sbb x jaga water intake & x pakai spf.... abd i tengok some of them pakai inai utk tutup kaler kuku rosak kot....

Tak sesuai.. Tak manis. Kes dia sama macam komando la. Sesuai atau tidak kaum hawa ini menceburi xtvt lasak serta bermalam2 dengan (kekurangan sumber dan kemudahan untuk bersuci)..(terutama dtg haid)(jauh dari sungai dan rumah2 org asli) nak salin2 lagi, nak membuang alahai.. Lainlah awak puteri bunian.

Pd pandangan i, setakat balik hari dari trail running and light hiking  2 3hrs itu dah memadai.

Circle i terdapat ramai di kalangan wanita yg kerap join xtvt lasak ini bermalam berhari2 di atas ( sebab kemurungan) dan bertemu jodoh di atas. Lagi pula self entitled mengaku hiker gasakla.. Asalkan bahagia

Gingerly replied at 11-12-2020 10:24 PM
Tak sesuai.. Tak manis. Kes dia sama macam komando la. Sesuai atau tidak kaum hawa ini menceburi xtv ...

kan,majoriti mnkin nk hilangkan bosan,xpon nk cr jodoh ...ok la janji xbuat benda xelok....