CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ramai tak tahu kerja penjawat awam lagi stress. Semakin ramai pilih bersara awal

dua_chzy replied at 24-1-2019 06:43 PM
Ya Tuhanku... Serata negara ropanya pangai mak pak babi menyusahkan warden asrama ni. Bertabahlah  ...

Itulaa mmg kadang kadang bila dengo kawan ngadu mcm tak percaya jah tp itulaa realitinyaa.. ade budak bingai dia main lompat bintang pas tuu patah tgn.. member aku antolaa ke sepital.. mak pak bdk tuu sampai ke sepital ngamuk marah pd warden nape pandai pandai simenkan.. nape pandai pandai anto ke sepital.. aku dengo whattttttttt...

Edited by dua_chzy at 24-1-2019 07:15 PM
Buritan replied at 24-1-2019 07:09 PM
Itulaa mmg kadang kadang bila dengo kawan ngadu mcm tak percaya jah tp itulaa realitinyaa.. ade bu ...

Sebab kes gitu la, if budak sakit weol tak bagi ubat dah. Lagipon dah kuar pekeliling takleh bagi ubat sembarangan kat pelajar. Sapa sakit demam batuk segala itu memang weol soh mak pak datang ambik kat sekolah jah. Kang tetiba hada kes alergik ubat ka, mampos cikgu yang kena.

dua_chzy replied at 24-1-2019 07:13 PM
Sebab kes gitu la, if budak sakit weol tak bagi ubat dah. Lagipon dah kuar pekeliling takleh bagi  ...

Alaaa tak pe laa cikgu bagi jah laa panadol.. baiklaa nanti... aku pun tak fhm dan pening.. yg sekor lps tgn sggh.. yg sekor protect anak.nak mampus..

Buritan replied at 24-1-2019 07:15 PM
Alaaa tak pe laa cikgu bagi jah laa panadol.. baiklaa nanti... aku pun tak fhm dan pening.. yg sek ...

Minggu ni kecoh kat grup PIBG hada mak pak komplen anak2 depa Form 1 asyik hilang barang kat asrama. Warden bosan tros kerah suma budak Form 1 Rabu yesterday huntok label semua barang depa dari buku sampai ke suar dalam.

Mak pak ni pon satu. Komplen barang hilang, tahu. Label barang anak, bodoh tak tahu. Ai tengok sampaikan mak pak kerja cikgu ngaja SK kat group tu pon panas hati dah lain macam komen bekap cikgu SMK.

dua_chzy replied at 24-1-2019 05:46 PM
Akak seringkali merasa lelucon melihat kemain ummah private mengata ummah gomen pemalas,

Sedangka ...

kalau dh penuh Melayu dalam tu memang pemalas la jawab nye nyah....ni takulan mahathir

Fuh gigih saya baca thread ni 1 persatu...... saya golongan berumur jugak ... tapi dah lama giler “pencen” sbb stress keje . Masa tu umur 30-an je... Padehal tempoh keje 10 tahun  (keje macam nak mampos) & kerja sendiri pulak tu. Ye ... walaupon sy kekonon happy sbb tak perlu hadap dgn stress kerja (actually kerja sendiri ni org panggil bisnes, walopon itu hanya one-man-show je... pendpt sy 1-man-show BUKAN sejenis bisnes hehee) .... akan tetapi sekarang stress jugak sbb tkde income macam masa keje  skrg kena downgrade life makan duit hasil jahhh (passive income) buang2 masa buang2 tenaga  , buat few social works... . Yeah... Stress jugak sbb tak se-senang masa bekerja ... sometimes feeling a bit lonely walopon kerja rumah menimbun . TAPI kalau kenangkan stress kerja , sy mcm rela hidup macam sekarang. Nasib sy baik sbb sempat capai target sblm “pencen”..... The choice is yours.... life is short. Play hard.

Follow Us
dua_chzy replied at 24-1-2019 07:19 PM
Minggu ni kecoh kat grup PIBG hada mak pak komplen anak2 depa Form 1 asyik hilang barang kat asram ...

Itulaa sbb tuu aku masih tahan lg keje cikgu bila urusan sendirikk tp bila libatkan mak pak aku adoiiiii.. hahaha beertabahlaa jd cikgu...
.

TravellingBear replied at 24-1-2019 08:14 PM
Fuh gigih saya baca thread ni 1 persatu...... saya golongan berumur jugak ... tapi dah lama giler “ ...

Ye betulll.. aku yg dah pencen nii.. mmg happy jahh la nii.. wpun duit tak sbnyk dulu tp aku hapy happy jah

Saya “pencen” sbb kerja sy tak melibatkan skill sgt. Lebih kepada menjana keuntungan....
kalau cikgu2/ missi2 / swimming instructor etc, iaitu kerja melibatkan skill, sebaiknya kerja la sampai larat... unwind kejap utk hilangkan stress masa bekerja. Cari punca stress & cuba micro plan utk kurangkan rasa terbeban... rugi anak bangsa tak dpt skill /layanan drp korang esp korang2 yg best of the best dlm kerjaya memasing. Atau pm la sy kot2 sy nak join unwind sama