CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 13053|Reply: 48

Suami gigih follow/add perempuan cantik dan seksi di IG/Fesbuk. Apa yg korang la

Post time 20-1-2019 12:17 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum semueee.

Tadi mase breakfast, kami sempatlah membawang kejap dengan rakan2 sekerja and then tiba2 salah seorang bukak topik mengenai suami, suami yaaa bukan boipren atau mr.fiance yg gigih mengeadd and mengefollow perempuan2 cantik dan syeksyii di ig/pesbuk/dan seangkatnya.

Lalu kami masing2 pon memberi pelbagai pendapat, ada yg ckp miang tak penah cukup sorang, ada juga yg ckp alaaa rilek2 jelah, cuci mata je tu, takde manenye pompuan2 tu nk kat laki kite (yg bg pendapat ni laki dia beraut wajah senduuu sikit yach. Upss)

Malahan, ada juga rakan2 lelaki yg join group membawang weols tak melepaskan peluang memberi pendapat. Ada yg ckp nak buat modal lahh tuu, tak puas dgn bini sbb muke bini mcm ikan sardin (kejammm gile ni wei), ade juga yg ckp add and follow je pun sekadar buat stok cuci2 mata je tapi kalau start dm2 pm2 tepi komen2 kt tiap gambar dan status tu tandanya suami korang mmg gatal mengenyaammmlah, masih nak try luck.

Jadi, sekadar untuk sembang2 di tgh hari yg hening ni, apakah yg akan dilakukan oleh para forumers yg bergelar isteri kalau korang dapat tangkap laki korang berperangai begitu dan apa pendapat korang mengenai golongan suami yg berperangai sebegitu?

Untuk para forumers yg bergelar suami terutama yg ada pengalaman bertabiat begitu mungkin boleh share kenapakahh korang melakukan aktiviti2 tak berfaedah sebegitu.

Mari2lahhh kita membawaaangg!  Mana yg baik kita jadikan tauladan, yg buruk kita jadikan sempadan

Kalau sy sy tutup ig laki tu
Pastu mintak duit nk beli mekap dan baju ootd cam dlm instagram

Japgi respon. Up dulu

Jeles le tu sbb x syantik cam sajat

Selalunya iols yang follow perempuan cantik ni sebab suka tengok cantik2 manis2 hahaha maybe sebab iols terinspirasi.

So maybe laki2 uols pon nak amek inspirasi nak make over wife ke? Hmm tapi secara lojiknya miang la kan lelaki itu.

onexox97 replied at 20-1-2019 12:24 PM
Kalau sy sy tutup ig laki tu
Pastu mintak duit nk beli mekap dan baju ootd cam dlm instagram

Khennnn. Tapi kalau i, kononnye hasben follow pompuan ketet terkeluar, i akan upload gambar ketet terkeluauu jugak. Biau padan muke dia kena tanggung dosa i. Hahahaha.

Follow Us
grouper replied at 20-1-2019 12:29 PM
Jeles le tu sbb x syantik cam sajat

Hahahaha. Sajat ke sanjut?

Idgaf replied at 20-1-2019 12:31 PM
Selalunya iols yang follow perempuan cantik ni sebab suka tengok cantik2 manis2 hahaha maybe sebab i ...

Tapi kan yang, yg laki eh dok follow tu pompuan2 seksi sedangkan isteri pakai baju ketat sikit dah membebel apa ni terbonjol2 sana sini tapi diri sndiri gigih follow pompuan terbonjol terkeluar ketet sana sini. Apaaaakahhh

Oh..pernah hadap benda ni. Aku just cakap pd suami yang aku tak suka dgn sikap dia. Aku tambah lagi, klu suka perempuan macam tu kenapa kawin dengan aku sebab dia pun memang tak suka aku upload gambar aku kat soc media.

Tp awat la buat mcm ni pd perempuan lain?. Bila ada laki lain comment hai pd aku tau marah pula kan.

Dari pd kejadian tu, aku belajar sesuatu yang paling beharga pasal kesetiaan. Suami bukan hak aku tapi Allah SWT dan aku redha dengan apa pun.

Lagipun aku pernah cakap kalau dia pendek umur daripada aku, belum tentu aku remain single sampai aku meninggal.

Rate

1

dakewa replied at 20-1-2019 12:40 PM
Khennnn. Tapi kalau i, kononnye hasben follow pompuan ketet terkeluar, i akan upload gambar ketet  ...

Yg ni I x setuju
Dalam Islam dosa Kita buat Kita tanggung
Xda nya laki nak tanggung
Laki dapat sedap  tgk ig tetek tu dia dapat dosa dia chuols dapat dosa lak up Gambar seksi

Ig dia..fb dia...biarlah dia
..cuma igtkan jgn ada mslh kemudian hari sudah..cth kalau u like gmbr seksi meksi semua famili kaum kerabat tau u gila tgk gmbr perempuan seksi...adik beradik sebelah i pn tau dia jd malu...n dia tk komen sebarangan...sbb org lain pun tau apa yg dia komen
..or anak ke ternampak gambar perempuan seksi elok ke tak elok...n nasihat...n mrh jgk...lama2 dia  slow ngan sendiri..tp tak taulah kot2 dia ada fb lain ke..dia setting lain ke...lantaklah jnji tk menganggu i n anak...jgn perempuan tu ajk kawin sudah...time tu i akn tinggalkan dia..itu je i gertak dia selalu...sbb i tk suka berebutkan jantan tak guna....

Ala.. relaks chill sudahhh...
Lumrah kut lelaki suka tgk yg cantik bagaiii
Pd i ig fb ni semua jenis social media sejenis tpt melepas stress
Unless la kalau laki uols jenis menyorok rahsia bagaiii
Lelaki yg acah2 alim pijak semut x mati ni bhy.
Yg ckp x minat nk nikah dua bagai..

onexox97 replied at 20-1-2019 12:50 PM
Yg ni I x setuju
Dalam Islam dosa Kita buat Kita tanggung
Xda nya laki nak tanggung

Kikiki. Ala2 memberontak lah konon. Biar dia rasa bila org lain tgk bini dia punya. Tapi sejujurnya takdelah nak buat, iols cuma akan tanye balik i ni tak cukup cantik dan seksi ke di mata u sampai u kena tgk pompuan lain. Sambil2 buat muke sedih biau dia rasa serba salah.

CardiGans85 replied at 20-1-2019 12:50 PM
Oh..pernah hadap benda ni. Aku just cakap pd suami yang aku tak suka dgn sikap dia. Aku tambah lagi, ...

Heols ada cakap tak kenapa dia follow2 pompuan sebegitu? Untuk apa? Apa yg dia mahu? Hahaha. Aku kalau laki kantoi mmg terus jadi puhlis. Mcm2 aku soal. Mesti ada sebab kenapa dia bersikap sebegitukan.

cahaya_almas replied at 20-1-2019 12:51 PM
Ig dia..fb dia...biarlah dia
..cuma igtkan jgn ada mslh kemudian hari sudah..cth kalau u like gmbr  ...

Setuju tu sis. Biar diorg rasa, jgn ingat sbb takde kau aku takleh survive. Anak2 dah cukup utk jadi kekuatan kite. Tapi sedihlah sbb lelaki yg kita syg gilakan cikpet lain plakkk. Choyy!! Jauhkanlah terjadi dlm rumahtangga kita

farlis replied at 20-1-2019 12:51 PM
Ala.. relaks chill sudahhh...
Lumrah kut lelaki suka tgk yg cantik bagaiii
Pd i ig fb ni semua jen ...

Banyak lagi benda cantik boleh tgk selain dari pompuan2 seksi tu sume. Tapi itulah benda yg haram tu lg sedap tgk daripda tgk yg halal dpn mata ni

noraidil_06 replied at 20-1-2019 12:25 PM
Japgi respon. Up dulu

Sama gak ngan Sis Mak....kejap lagi..up dulu

Laki tu banyak masa terluang kot. Nak manja2 dengan wife, wife busy kemas rumah la, belek anak la... Apa kata ajak sama2 setel urusan rumah & anak.
Biasa laki2 orang ni gitu la. Nak bini lawa tapi dia taknak tolong memudahkan keje bini. Dah tak boleh tolong duit ringgit, tolong dari segi tenaga pon, bini dah bersyukur.

CardiGans85 replied at 20-1-2019 12:50 PM
Oh..pernah hadap benda ni. Aku just cakap pd suami yang aku tak suka dgn sikap dia. Aku tambah lagi, ...

Wahhh bestnye sistur jawab camtu dgn husband sis. Kalau iols cakap camtu, mau tak bertegur sapa dah dgn husband .. haha

Before this pun husband i suruh i deactivate semua socmed sbb x suka jadi perhatian lelaki lain.. tapi i selalu ugut cakap, kalau kantoi dia dgn sape2, mmg siap la dia.. nasib dia pun xde socmed sekali dgn i jugak..

Terus-terang jer lah.warning husband tu. Si wife pun kena lah take action jugak kena lah berhias jangan dok salah kan hsbd jer. Dlm rumah boleh lah seksi sikit depan hsbd. Mintak duit beli baju cantik2.