CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PENDEDAHAN: warga asing kahwini wanita tempatan semata-mata nak buka business, t

zaman 90-an dulu masa tgh femes & demam felem industan dgn salmon khan, sarukhan.. kuch2 hota hei.. ramai je yg mngimpikn nk kawen ala2 muka hindi.. sampai ada je yg kawen ngan bangla @ pakis.. kebetulan time tu kebanjiran mereka ni dtg.. ada je jiran setaman aku yg kawen ngan pakis.. Tp x lama jodohnya.. Pakis tu blk negara dia blk.. Tinggal hakak tu digantung x bertali gitu.. Tp yg huntung.. Dapatlah baka comel mata bulat2 gitu..

Boleh repair dna melayu yang buruk hidung kembang dan kepam gemuk pendek

@mirwaisahmadzai
Memang ramai mak bapak tak kisah dapat menantu dari bangsa hamha abdi macam p*kistan

kawan aku kawin paki. lelaki tu dh ada anak bini dan cucu kat negara asal.

kawan ak ni gemuk. asik x bjodoh dipermainkan lelaki. last2 bila lelaki tu masuk meminang, mak dia terima. lelaki tu kenal kawan ak sehari dua je terus ajak kawin, mmg kwn ak x nak langsung sb dh tau modus operandi dan dia fikir mak dia mesti la x bg.

berkat kesungguhan lelaki tu g kg kawan aku nih, mak dia terus terima (lepas selidik2 sikit lah psl paki td) dan dia pun jujur ckp 'sy nak anak makcik mmg salah satu sb utk memudahkan dokumentasi perniagaan karpet n perabot sy kat sini' so ape susah ko bterus terang nak benefit tetap makcik terima haaa gtuh lagipun dh selidik latar blkg lelaki tu mmg baik pun.

konsep win-win situation. "ko nak mudahkan pniagaan kat sini, ak plk nak anak aku kawin sebelum ak tutup mata" so kawin la deols. berbahagia je noks. mujur lah dia kawin paki tu yg btl2 penyayang dan btl2 jaga kebajikan bini dia (kawan aku tadi). dia jaga elok2 sbg terima kasih krna pcaya pd keikhlasan dia nk kawin sb memudahkan peniagaan dan jgk sb jd wife yg baik utk dia jaga makan minum bagai. kawan ak hidup senang n bahagia. sb masing2 kawin ada sebab so masing2 jaga kepentingan masing2.

nsb baik dia x kawin ngn lelaki2 yg dia kawan sblm ni, asik la ambik kesempatan kat kawan ak ni sekadar heret ke sana sini bukan mau kawin pun, lps tu kawan ak jgk habiskan duit utk pakwe x guna tu..

berbalik kpd artikel tu, sgt x wajar paki2 kawin warga tempatan yg jauh lbh tua dan langsung x jalankan tanggungjawab. itu mmg penganiayaan!

Selain faktor jodoh,org tempatan pun sama je salah...mcm xde org kita plk..ntahla..xreti nk ckp...ada je diaorg kawin betul sbb cinta yg laki tu stay terus kat Msia..ada jgk buat bini mcm susun paku,dpt ank xpeduli tp bulan2 xlupa byr utk bini kat sana.sampai masa blk sana yg kat sini lupa terus.

Satu perangai buruk puak paki ni payah byr hutang..amik brg bg invois..bln dpn kita nk collect payment bila pergi kedai org lain jg.dia jwb ini kedai sy suda beli..tada hutang sama kamu...padahal tuan sama je..mmg style dia..mmg blacklist keda paki ni..all transaction must be in cash...

Rate

1

adik kawan aku pun ada kawin ngan bangla jual jubah

kaya ko pakai mas sampai ke siku

Follow Us
dekat rumah aku ada kedai perabot ni memang owner dia orang pakistan.. kahwin dengan perempuan melayu.. anak2 diaorg, emak perempuan melayu tu tolong jagakan sepanjang waktu diaorg berniaga tu..

ramai je melayu yang bagus..niaga bagus..kereta berderet....muka ade..baik..encem putih..masalah skang ni pompuan2 melayu kepam yang memilih .......dah jumpa yang baik...lepas tu tak nak....kata awak terlalu baik untuk saya....nak yang jahat2...yang isap rokok....yang pakai seluar pendek....bila kena tipu...lelaki sume sama...kau rasa pompuan camtu tak ke bodo kalau di biarkan membiak kat mesia ni ramai2?dua bende dia je betul dalam dunia ni.....penyokong menyu dengan pompuan

kasihannya wanita melayu dipergunakan oleh bangsa asing sedangkan kami ini wanita asing disayangi dan ditatang oleh laki malaysia disini.bukan mau buat kalian cemburu tapi kenyataan..kalo diberi pilihan mau pilih kami atau wanita malaysia,pasti laki malaysia akan pilih kami mereka ga akan menyesal dgn plihan mereka..

lihat kalian kutuk2 kata wanita indonesia bercinta banglades sama pakistan tpi lihat wanita malaysia rmai yang memilih banglades sama pakistan untuk dibuat somi..malah jiranku ni ada ya yang nikah sama laki negro..

Repair genetik? Bau busuk ketiak, bau hapak badan, banyak bulu tu genetik bagus ker?

Kalau aku nak repair genetik, aku kawin dgn yahudi jah.

clarizsa replied at 20-1-2019 08:49 PM
Win win la kan
Dpt laki rupa elok

yg..bermakna....wanita tu diperguna.

Yolah tu. Depa ni possesive. Lepas tu main pompuan belakang wife. Lepas tu kena ikut tradisi.

Yg endon dlm ni toksah perasan. Laki ko malas nak bayar gaji ko sebagai bibik. Dia kawin. Dapat bibik free. Sokmo puji diri sendiri macam bagus sangat. Laki no class low class je nak pompuan cam ko. Kalau ko bagus apasal ko tak kawin ngan vvip. Pui.

Kawan aku konon kawin lagi satu ngan bibik endon. Bibik endon tu berbanggalah sebab first wife minta cerai. First wife hantar semua 5 anak anak kat husband biar bibik 2nd wife tu jaga. Dia pi pasang badan. Hujung letup vogue oiiiii. Laki ceraikan wife bibik tu. 1st wife tak nao balik padan muka. Baru dia sedar wavelength tak sama. Apa nak dibualkan intelectually ngan wife bibik tu melainkan masak kerja rumah bersih jamban.

Pendedahan apanya memang open secret pun...

Edited by munchkin at 22-1-2019 11:19 PM

Sorrylah aku merempan pulak ngan endon sekor ni. Dia sendiri tak sedar dipergunakan somi. Sayang? Kalau sayanh dah bagi bagi bibik 4-5 orang. Takdenya kawin ngam bibik. Lepas bibik tu jadi bibik jugak kat rumah. Isteri dulu tu untunglah diberi bibik mcm ko utk sental jamban bekas berak bini dia. Wakakakakakak.

Somi ko nak jimat renew permit nak bibik permanent lalu dia kawinlah ngan ko. Dari pening kepala bibik lari tukar2 bibik. Kawin dapat bibik free.

Kalau lelaki yg sebenarnya senang wang dalam bank gedek sudah menikahi isteri pandai ya. Diberi bibik 4-5 org kepada isteri nya loh. Ko ada bibik utk ko yg somi berikan. Kahakahkah.

Ko tu bodoh ingat somi sayang ko padahal nak bibik free.

Sudah sudahlah tu mengangakat diri ko. Hakikatnya hampeh.  

Ko nak lawat buat apa. Sapa nikah warga asing jangan bagi warganegara. Apatah lagi lesen meniaga. Bodoh bebal. Benda simple pun tak boleh nak grasp.

munchkin replied at 22-1-2019 11:17 PM
Sorrylah aku merempan pulak ngan endon sekor ni. Dia sendiri tak sedar dipergunakan somi. Sayang? Ka ...

Gigih I baca sampai habis rempanan u munch... Hahahaahaha

moonela replied at 22-1-2019 11:26 PM
Gigih I baca sampai habis rempanan u munch... Hahahaahaha

Asyik nak menghina org je keje. Padahal laki dia nak bibik free.

FOTHER-MUCKER replied at 20-1-2019 08:33 PM
Ok lah untuk repair dna. Nanti boleh jadi Malaysian lopez! Tak ada lah berhidung jambu air dan berke ...

tu jawa kot..bukan kelate...

CupuCupu replied at 22-1-2019 02:17 PM
Selain faktor jodoh,org tempatan pun sama je salah...mcm xde org kita plk..ntahla..xreti nk ckp...ad ...

makcik tua umue 50-60an sipa.nak dah adeekkk oiiii kecuali paki ja