CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Komen lelaki dikecam. "Dengan sijil-sijil yang ada tu semua, saya harap sis

Edited by Victorioussss at 21-1-2019 04:07 PM
wanzhm93 replied at 21-1-2019 02:20 PM
Perempuan kena pandai masak ok... Kalau tak reti sila belajar...

Jangan ego sangat... Bukan ma ...

Kan..nowdays pergi screenshot quote ustaz  fb mana tah ckp..lelaki y patut masak, nabi cakap kononnya..
Well..bgtau hadis mana. Zaman dlu laki sebuk pergi berperang, xberasap kah dapur2 bini dirumah? Kelaparan lah bini2 dirumah dlu2?

Pompuan indenial pemalas je ckp cmtu. Hujung2 time hari perayaan, makcik2 sepupu2 perempuan semua kedapur buat kerja kau nak duduk depan tv ke? Masuk dapur pegang pisau pn terkial2? Potong bawang pn salah? Sbb bahana ikut quote ustaz fb?

I xheran pn if pmpuan jenis pemalas nk masak berlindung dgn quote2 sampah kt fb tu yang xde hujung pangkal hadis. Kau pemalas masak, well lelaki masak lagi sedap kot

True..lelaki masak menus simple mcm megi, bertiang lg sedap dari pmpuan skg masak
Pmpuan skg masak bkn sedap pn..bkn mcm pmpuan dulu2 aka mak mak kita y masak sbb sebb kasih syg pd suami dn anak2 dia

Pmpuan skg kalau msk pn ade y terpaksa smbil membebel memberontak kene masak sbb pikirkn quote fb

Iols xsapot laki toksik tu. Tapi dia tnya, sijil bergulung2 pandai ke masak?

Iols nk tmbah..kalau pandai, alhamdulillah

Lantun lebih dah kenapa

wanzhm93 replied at 21-1-2019 03:58 PM
Haishhh pelik betul perangai.. marah2 sebab tanya pasal masak...
If korang ada anak perempuan. Ko ...

saya tak expert masak yg simple boleh tapi kalau nak yg berminyak 10 tan dan berlemak 20 tan dan bergula 78 tan...saya akui saya tak pa kot kalau tak tahu, saya tak nafikan memasak ni satu skill yg baik dan mengntungkan kalau dimanfaatkan
and bagus kalau ade tapi kalau ini dijadikan bhn untuk look down on pople atau buatkan  paradigm glas half empty - i rasa ini salah.

seba manusia tak dipandang masak ke tak masak untuk masuk syurga, apakah rabiah atau 'A 'isyah dikenali sebab mahirnya depa memasak?

pieere curie and marie curie dikenali sebab depa pandai masak, tidak bukan

so manusia ada kapasiti memasing.

so ....that 's all.

cmf_premierleag replied at 21-1-2019 03:06 PM
tak jugak...ada jah aku tgk jantan meleis pilih pompuan keje biasa2 gaji ciput sbb muka putih meka ...

wow...marah sungguh ni ye....

Victorioussss replied at 21-1-2019 04:05 PM
Kan..nowdays pergi screenshot quote ustaz  fb mana tah ckp..lelaki y patut masak, nabi cakap kon ...

I like komen awak...hihi

Saya rasa kalau tatty boleh jwb dgn nada elok.." alhamdulillah saya boleh memasak, awak pndai masak? "  lebih kurang gitu la..
Mesti lagi bagus dik tatty..

Tp mmg la tgh happy kongsi momen gembira...tiba2 ada komen nakal..
Abaikan la komen2 toksik yg lain..

Nak terlibat dgn media,sosial hati kena kental

Kebulur sgt nak bini pandai masak, baik ko pinang chepwan tuh. Jgnkan masak, berhias pun pandai tau.

raihaneem replied at 21-1-2019 04:17 PM
I like komen awak...hihi

Kat kampung iols, time raya lelaki dan perempuan smua kedapur chuols. Pak2 sedara, mak2 sedara, cousin lelaki n perempun tmasuk iols turun dapur

Y pmpuan prepare brg rencah mcm bawang, halia, kunyit, santan etc2
Y lelaki pergi siang ikan potong ayam, potong daging, kerat tulang, parut kelapa semua termasuk masak skali pakai kawah dan periuk

Kalu perempuan tu spesis xkedapur, xmalu ke dia sdangkn pmpuan2 lain dn lelaki pak2 sedara pn kedapur

Follow Us
Marah betul korang.apalagi sesiapa kenal jantan ini ajak 100 perempuan lempang beliau Dan lempang sekali mak pak beliau

Perkara2 tipikal yg banyak guris hati perempuan
Even perempuan sendri suka guriskan ppuan lain

1) memasak
2)kerjaya
3)mengandung n beranak

Ada je ayat dan cara utk sakitkan hati

Xleh memgandung n beranak la yg paling kerap jd kayu ukur kewanitaan seseorang perempuan

Wpun kata2 nista tu dorang tuju kat pondan2, sbg ppuan yg masih belum mengandung buat hati terguris

OttoVonBismark replied at 21-1-2019 11:54 AM
masakan mak kita memang sedap sampai bila bila, jadinya... zaman dah berubah. maka anak anak korang  ...

Salah tu
Zaman dulu pun bukan semua mak pandai masak
Mak i dan mak mertua i x pandai masak sedap pun
Bapa i n bapa mertua yg pandai masak
So bila rindu masakan, masakan bapa yg kami rindu

I belajar masa pun dr bapa i

Zaman skrg beli je senang
Kerja hebat duit lebat mampu je beli

I yg tahu memasak pun x rajin sgt memasak tiap hari lah

Dan bukannya terus pandai memasak pun lepas kawin
Belajar sendri bertahun jugak
Itupun sbb bosan dgn makanan kedai

Victorioussss replied at 21-1-2019 04:05 PM
Kan..nowdays pergi screenshot quote ustaz  fb mana tah ckp..lelaki y patut masak, nabi cakap kon ...

bagus komen nih

Aerhys replied at 21-1-2019 12:32 PM
Then what is the expectation of a successful man? Kerjaya hebat dan harta yg banyak kah? Since nowad ...

well said..
sampai skrang nasi goreng ayah aku n mee udang mak aku paling sedap di dunia...sbb mak ayah aku dua2 boleh memasak
dunia dah berubah...

clarizsa replied at 21-1-2019 04:39 PM
Zaman skrg beli je senang
Kerja hebat duit lebat mampu je beli

Betul tu..sbb tu i tnya define lah mksud pndai masak tu mcm mna kt sorg forumer td...
Nk yg pndai masak tahap bleh tempah katering ke? Yg bleh msk di pg raya rendang sekawah ke? Yg boleh masak utk 20 org mkn ke? Klu stakat masak utk 3-4 org utk lunch, dinner kira pndai ke x? Klu yg jenis masak xda tumis2 merecik smpai kedinding plak mcm mna?
Org pmpuan slalu nya bila kata x pndai masak tu biasanya yg tahap boleh masak hari2 utk parents n sibling kt rumah je bkn bg org luar mkn.. xmati kelaparan eh anak teruna org klu kawin dgn pmpuan gtu ehh

cantik tapi gomak sgt makeupnya....

menyampah aku....kuno sgt assume pompuan yg ada education ni x reti masak

dia tak tahu ke juara masterchef dulu doktor gigi dr ezani....kt uk pon dr saliha...

OttoVonBismark replied at 21-1-2019 11:54 AM
masakan mak kita memang sedap sampai bila bila, jadinya... zaman dah berubah. maka anak anak korang  ...

Aruah pak aku lg champion masak sebab dia sebenarnya amik kursus utk jd chef tp tak tau napa dia tak msk  bidang jd chef. sejak kecik kami selalu tertunggu tunggu resipi apa yg dia masak pd hari tu. setiap kali dia masak kami semua gigih nak blk cepat nak mkn. Siap setiap kali raya dia amik order buat kuih dr org ramai. Bila dia sakit, tak dpt masak utk kami lg, smp dia meninggal. Kami selalu teringat air tangan aruah bapa. takde salah pun lelaki lg hebat masak dr pompuan. tak jatuh lgsg status lelaki

Edited by addamnor at 21-1-2019 06:43 PM
wanzhm93 replied at 21-1-2019 02:20 PM
Perempuan kena pandai masak ok... Kalau tak reti sila belajar...

Jangan ego sangat... Bukan ma ...

ramai jah cikki masa kini rengsa dengan slogan wanita perlu pandai memasak
walhal walaupun bunyi ala ala kuno, saya tetap cherish slogan tersebut kerna yang nak sumbat makan ke tekak laki or anak2 harus lah bini. baharulah ada value of love.. asek sumbat mulut laki dengan anak2 dgn outside food, then bila sudah tua esok2 tiada strong pulling factor untuk anak2 dan laki kenang

mak saya kalau beliau goreng mee atau masak sup gear box.. rasa itu saya igt it is hers, her signature in cooking. yang lain2 tak ada yang significant sangat. kalau beliau bakes the cake saya boleh kerat jari, mine is better. that value yang penting utk kekeluargaan iya. so cikki2 start learning how to cook for your family iya, and start practising. jgn nak culas sangat dengan alasan sibuk kerja pelbagai.

Jangan sekali kali dibuat laki ye yang buat komen camtu. Very sexist. Malang mana yg jd istri or anak pompuan dia, my condolence pd deyols in advance for his shortcoming. Kalu blh, buat vasectomy je laki camni jgn dibiakkan. Heols rasa tercabar ngan women with brains and simply stereotyped them as being not a good cook spt ada disease!

aechae replied at 21-1-2019 06:24 PM
Betul tu..sbb tu i tnya define lah mksud pndai masak tu mcm mna kt sorg forumer td...
Nk yg pnd ...

Mendalam sangat mana org nak faham... Huhu

Benci pompuan tak tahu masak. Jangan jd pompuan hoccay

Peterpan17 replied at 21-1-2019 06:36 PM
Aruah pak aku lg champion masak sebab dia sebenarnya amik kursus utk jd chef tp tak tau napa dia t ...

Simpati dengan kisah awak