CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Komen lelaki dikecam. "Dengan sijil-sijil yang ada tu semua, saya harap sis

Zaman sekarang kitchen gadget byklah. Bukan alasan tak reti masak. Resepi pun boleh cari hujung jari. Antara sempat masak atau tidak ataupun malas je.
Tapi kalau hari2 mampu makan kat restoran, apa salahnya. Sendiri makan sendiri bayar la.

Perempuan xda sijil pun xpandai masak

Lagipun org laki sekarang mana pandang bab pandai masak x masak

Org laki tengok 1 cantik 2- banyak wang 3- tak bimbo

wanzhm93 replied at 21-1-2019 07:02 PM
Mendalam sangat mana org nak faham... Huhu

Yelah..nk suruh pandai masak sgt kn?
Iols pnah ada bf yg boleh masak, dia bleh comparekn telur dadar cra dia masak dgn cara i masak...dh klu dia dididik buat telur dadar letak daun sup, apasal nk komplen plak cara i mmg dr kecik tgk mak n maid letak bawang n cili je, siap ckp x sedap lg ...see, bnda kecik gtu pn jd isu tau

awaynepian replied at 21-1-2019 06:09 PM
well said..
sampai skrang nasi goreng ayah aku n mee udang mak aku paling sedap di dunia...sbb ma ...

Same... My dad pun boleh masak tapi dia masak bila dia free hujung minggu saja. Most of the time my mom yg masak sebab my dad bekerja dan balik lewat. Rajin juga dia kongsi resepi dgn my mom dan masa zaman kanak2 my parents masak sedap2 together for their children, on the weekend. Sekarang mereka dah tua turn anak2 pula masak sedap2 utk mereka bila balik kampung. Even my brother pun boleh masak since dia duduk rumah bujang kenalah independent. Who said men can't cook? Actually women love men who can cook. Kalau semua nak harap kaum wanita layan lelaki macam raja manalah nk bahagia rumah tangga kalau wanita pula dilayan seperti orang gaji tanpa gaji. Bila wanita demand lelaki kaya (financially stable) dituduh pula wanita itu mata duitan tapi at the same time ramai lelaki demand wanita pandai memasak DAN bekerjaya kan? Asking for too much. If only they understand the concept of give and take.

Dah kawen pepandaila nak atur hidup macam mana..
Untuk Wana masak senang je..

by the way , kalau semua tahu masak sapa nak makan kat McD ? takkan nak order milo panas je hehari , kan kan kan ?

Follow Us
weezerfan replied at 21-1-2019 03:37 PM
Kalau mak x pandai masak apa kata bapak plak masak. Dh reti kondem je kan.. Ape kata tunjuk lah sk ...

ko tak membaca ke. kan ada aku cerita tu. jangan reti nak kondem je. baca !

mbhcsf replied at 21-1-2019 07:51 PM
by the way , kalau semua tahu masak sapa nak makan kat McD ? takkan nak order milo panas je hehari , ...

alasan orang malas.

OttoVonBismark replied at 21-1-2019 08:08 PM
ko tak membaca ke. kan ada aku cerita tu. jangan reti nak kondem je. baca !

wow, Bismarck...

Kenapa lelaki ni nk sgt bini pandai masak?  Bleh kebulur ke kalau dpt bini yg tak reti masak?  Lelaki mcm ni nampak sgt pemalas, ntah-ntah duduk ngan mak harapkan mak masak.  
Nak bini pandai masak sgt tu kedai tomyam tu berlambak pelayan,kawen jelah ngan diorg.  

ye ke malas, bukan channelling the energy kepada benda yg lebih manfaat...?

annehuda replied at 21-1-2019 08:11 PM
Kenapa lelaki ni nk sgt bini pandai masak?  Bleh kebulur ke kalau dpt bini yg tak reti masak?  Lelak ...

sebab diaorg nak jimat perbelanjaan, mrasa air tangan si isteri i mean ...may be for noble reason? who knows....tapi pada i kelakarlah isu ni sebba tu i suke je bebaca komen

belilies replied at 21-1-2019 07:01 PM
Jangan sekali kali dibuat laki ye yang buat komen camtu. Very sexist. Malang mana yg jd istri or ana ...

Betul2...setuju sgt..nasib dpt suami yg reti bt kje rmh , i handle part masak2 je. Klo dia msk time i sakit/ malas thp dewa

mbhcsf replied at 21-1-2019 08:13 PM
sebab diaorg nak jimat perbelanjaan, mrasa air tangan si isteri i mean ...may be for noble reason? ...

I rasa lelaki malaysia especially melayu ni dengki dgn perempuan malaysia especially melayu yg berpendidikan tinggi, ada kerjaya dan boleh je survive tanpa lelaki. Lelaki yg sbnrnye tak boleh hidup tanpa wanita, wanita aman-aman jah lg tak stress tak berlakikan biawak.  Sbb tu nk kawen pun nk bini pandai masak.  Takut mati kebulur. This kind of guy just want another woman to replace his mother, tu je

Bab masak wana rasa xada masalah cuma nak saling Bantu membantu..kahwin ni kan macam teammates juga Kan..kalo wana masak harap bantu jaga anak, kalo wana basuh harap tolong juga sapu sampah..duduk sama2 Kan .

aku sgt pandai masak walopun keje busy outstation jd bos bagai
anak2 boys meols pun pandai masak. boleh harap kat dapur.
so apa point aku senarnya

Lelaki toksik yg menyedihkan.
Ukuran perempuan hanya pandai masak jek ke.. tambun ler badan sbb hadap sgt nk mkn sedap2..

annehuda replied at 21-1-2019 08:20 PM
I rasa lelaki malaysia especially melayu ni dengki dgn perempuan malaysia especially melayu yg b ...

Saya teringat cerita one of my ex-colleague (a malay lady) selalu lah mengeluh penat suaminya demand dia jaga segala makan pakai dia. Mahu disediakan makanan, gosokkan baju sampaikan kasut dia pun isteri dia yg kena gilapkan. The wife dah lah penat bekerja, kena jaga anak lagi ditambah pula kena jaga "baby" besar (husband dia). Suami dia bila balik kerja melengkar sahaja di rumah. Malam pula kena layan dia on the bed. Kemudian dia dapat tahu dia mengandung lagi. Kasihan saya tengok dia stress. Saya mampu jadi pendengar yg setia sajalah. Nak cakap lebih2 takut dia terasa pula.

Sebab itulah kaum wanita kena cerdik pilih suami. Lelaki yg demand wanita kena pandai masak dan pakai ayat "nanti ada orang jaga makan pakai saya" selalunya jenis macam tu lah, very demanding seolah olah isteri tu dah macam ibu nya kena jaga makan pakai segala. Actually lebih teruk dari orang gaji pun ada sebab dgn badan sekali tergadai. Kasihan.

annehuda replied at 21-1-2019 08:20 PM
I rasa lelaki malaysia especially melayu ni dengki dgn perempuan malaysia especially melayu yg b ...

so jgn kahwinlah. amik org gaji je, senang. lelaki meleis zaman batu je mcm ni. Kami yg modern takde nak harap bini masak baru mkn. Aku kerja balik rumah smp duluan. Bini smp lambat. So aku yg kerap masak. Tak mati pun, tak jatuh status aku. bini masak bila weekend atau bila dia smp rumah awal dr aku. simple je benda ni. Org lelaki yg insecure mmg ada masalah dgn pompuan yg berjaya dlm kerjaya. Aruah pak aku pun was an excellent cook. Mak aku pun kalah. kahwin dgn bini aku ni, pak dia lg terrer masak dr mak dia. Pak mentua aku yg ajar mak mentua mcm mana nak masak. hah!! mcm mana tu.

Aerhys replied at 21-1-2019 08:57 PM
Saya teringat cerita one of my ex-colleague (a malay lady) selalu lah mengeluh penat suaminya dema ...

Ibu pun tak gilap kasut kita bila kita dah dewasa. Tak basuh seluar dalam kita bila dah besar. Ibu kita klu penat atau sakit pun pun kita kena jaga dia dan urus rumah. Dah kenapa bini sendiri di buat mcm babu?