CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Komen lelaki dikecam. "Dengan sijil-sijil yang ada tu semua, saya harap sis

wanzhm93 replied at 21-1-2019 07:07 PM
Simpati dengan kisah awak

aruah pak aku jatuh sakit mendadak. We were not prepare. Dia sakit kat tempat kerja. Aku kat KL time tu. Adik aku pun kat KL. Aku tak dpt balik sebab ada project besar kat ofis. Aku bg duit tiket katebang dr KL kat adik suruh blk amik bapa dr tempat kerja bawa blk ke KK. Aruah pak aku kerja lain daerah bukan di KK. Blk kena naik katebang psl ku jln darat dlm 10-12 hours baru smp. Smp KK terus msk spital. Dia koma setahun. Bila sedar dia dah mcm hilang ingatan jap. Pastu dr situ kena msk rehab dan fisioterapi supaya dia blh jalan dan bergerak balik. Agak lama juga dia kena fisio. Tp bila jln tak dah tak normal. Kena pakai tongkat dan very slow. Last dia meninggal dlm keadaan tidur. sgt mengejut. Setiap kali tgk gambar aruah bapa, kita org semua sedih.

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:05 PM
Ibu pun tak gilap kasut kita bila kita dah dewasa. Tak basuh seluar dalam kita bila dah besar. Ibu ...

Itu lah pasal. Memang kasihan sangat dgn dia. Lepas beranak dia cerita dia nekad ikat peranakan dia sebab tak mahu mengandung dah. Dia dah serik jaga baby besar hahahah. Saya ada tanya juga kenapa sampai macam tu sekali husbandnya, dia cakap mulanya dia buat semua tu dgn ikhlas rela hati saja, maklumlah baru kahwin kan mahu jadi isteri solehah gitu konsepnya. Lama kelamaan mungkin dah seronok dilayan bak raja sebegitu terus suaminya demand for life. Suaminya memang jenis tak biasa buat kerja2 rumah. Memasak apatah lagi. Tapi nasib baik suaminya bekerja juga, at least bukan biawak hidup. Kalau tak mesti dah mental my ex-colleague tu.

Aerhys replied at 21-1-2019 09:21 PM
Itu lah pasal. Memang kasihan sangat dgn dia. Lepas beranak dia cerita dia nekad ikat peranakan di ...

Padanlah muka dia. Sapa suruh manjakan sgt suami dr awal, kononnya isteri solehah. pfff!! aku tunggu saja esok klu isteri sakit tenat. mamposlah si jantan tu mengggelupur.

Edited by cmf_shalom at 21-1-2019 09:31 PM

Pd ak..seorg isteri/suami perlu ada satu dua resepi khas masakan utk dihidangkan kat family..x kisah la kuih ke kek ka biskut ka lauk..

Percaya la ckp ak..bila korg dh tiada nnti.. Masakan korg akan dikenang dan oleh anak2 huhuhuhu...

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:01 PM
so jgn kahwinlah. amik org gaji je, senang. lelaki meleis zaman batu je mcm ni. Kami yg modern tak ...

Dude I'm not married. Ko dah kenapa tetiba triggered?  Hahahaha

cmf_shalom replied at 21-1-2019 09:30 PM
Pd ak..seorg isteri/suami perlu ada satu dua resepi khas masakan utk dihidangkan kat family..x kisah ...

masakan aruah pak aku yg paling kami terkenang kenang popia gemok dia. Resipi dia sendiri. ko pegi kedai mana pun takkan jumpa popia ni. Popia ni dia buat pd raya saja. ari lain takde. maka semua yg nak dtg open house kerumah kami pun tertunggu tunggu lah popia special ni. Kami 8 beradiklah yg tukang kopek, potong, kupas semua. memandangkan popia ni hanya muncul setahun sekali, so aruah pak aku kena pastikan kena buat dgn byk2. pastu resipi sarapan dia. sarapan special potato daging. dia hanya buat waktu sarapan saja.

Klu mak aku, signature dish dia ialah ayam masak kicap. setakat ni akak aku sorang je yg boleh tiru masak sebijik mcm mak aku masak. lain lain kami adik beradik semua fail

Follow Us
annehuda replied at 21-1-2019 09:35 PM
Dude I'm not married. Ko dah kenapa tetiba triggered?  Hahahaha

bukan trigger tp memberi statement betapa bodohnya lelaki yg lelaki pemalas yg dok harap bini masak. Mcm lelaki yg bg komen dlm kes ni.

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:29 PM
Padanlah muka dia. Sapa suruh manjakan sgt suami dr awal, kononnya isteri solehah. pfff!! aku tung ...

Saya doakan yg baik2 sahaja utk mereka. Walaupun husband dia pemalas tapi husband dia baik dgn anak2. Anak2 dengar cakap bapanya dari maknya, gitu pulak dia cerita. Masa tu saya belum kahwin lagi, so my friend tu dah pesan siap2 pada saya nanti jgn manjakan sgt husband takut nnt jadi macam dia hahahah. Sampai skrg saya teringat kisah dia. Hopefully dia baik2 sahaja skrg.

annehuda replied at 21-1-2019 08:11 PM
Kenapa lelaki ni nk sgt bini pandai masak?  Bleh kebulur ke kalau dpt bini yg tak reti masak?  Lelak ...

Sbb depa tu dh biasa jd raja. Kecik2 mak suap masuk mulut besar2 carik bini plak tlg suap masuk mulut. Hidup depa semua nk mudah konon alasan depa dah kerja penat2 nk bini layan semua. Pala hotak jantan gini. Mohon kawen ngan maid indon jah

Edited by dani-rox at 21-1-2019 09:46 PM

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:41 PM
bukan trigger tp memberi statement betapa bodohnya lelaki yg lelaki pemalas yg dok harap bini masa ...

Pegi la cakap kat kaum ko. Lelaki nasihatkan lelaki. Ko ckp kt perempuan pun jadi ape hahaha

I pun tak pandai masak...nk msk.tuk tekak sendiri ok lg..kalau ada org nak dtg rumah...mmg taklah i msk...sanggup g beli kedai...huhu

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:38 PM
masakan aruah pak aku yg paling kami terkenang kenang popia gemok dia. Resipi dia sendiri. ko pegi ...

Yup.. Ini la yg cuba ak smpai kan..

Mskn ni la yg mjadi penyatu hub adik beradik bila org tua tiada nnti.. Huhuhu

annehuda replied at 21-1-2019 09:50 PM
Pegi la cakap kat kaum ko. Lelaki nasihatkan lelaki. Ko ckp kt perempuan pun jadi ape hahaha

hah!! ini aku komen, mesti ada lelaki baca. Tp dok diam diam kat corner nun, tak berani balas. harap derang terbuka sikitlah hati tu.

annehuda replied at 21-1-2019 08:20 PM
I rasa lelaki malaysia especially melayu ni dengki dgn perempuan malaysia especially melayu yg b ...

ohh this is true
kat opis lama aku byk jah jantan meleis spesis mcm tu.kemain takut  dgn staf pompuan yg educated dan bleh survive sendiri
siap perlekeh kan lagi that lady hanya sbb dia drive viva jah
siap ckp keter lokal xde kualiti la bagai.padahal that lady dah beli rumah sendiri pun kt wangsa maju
drpd jantan2 haprak tu, x mampu beli rumah sendiri, in fact kene duk menyewa luar KL sbb can't afford to rent in KL

Peterpan17 replied at 21-1-2019 09:05 PM
Ibu pun tak gilap kasut kita bila kita dah dewasa. Tak basuh seluar dalam kita bila dah besar. Ibu ...

Tu tanda die pn mengkuli kn mak die juga..

Sapa dia ni and ape relevan dia smpai diviral cenggini and siap masuk porem lg??

Aerhys replied at 21-1-2019 08:57 PM
Saya teringat cerita one of my ex-colleague (a malay lady) selalu lah mengeluh penat suaminya dema ...

Tu lbh kpd maid x berbayar je.  

Tu bkn cinta lg dh  tu lbh kpd org gaji yg blh uruskan segala benda siap dpt layanan batin lg..indahnya hdp jantan begini

Boringnya hdp laki tu .

Kita bru nk enjoy2 dgn kejayaan tetbe dpt komen trigger mcm ni .

Ala...lelaki mcm ni..kje tiap ari pn x kaya2 juga.  Tetap kne harap share dr isteri ( yg bekerja)..tp expectation nk wife 100% perfect...

Tlg la...klu gaji ckit..kne redha rezeki la ape la..klu x pndi masak...ckp teknologi hjg jari bla bla bla....awat tme gaji x cukup tu dgn teknologi hjg hari, tambah pendapatan..boo!

Tak apa la
Biar la gadis2 di Malaysia ramai tak pandai masak

I yang pandai masak nanti sure jadi rebutan... ke tak??

Kang tinggal nak pilih je senang idop aku sebab dah jadi rebutan "wanita sekarang yg pandai masak sangat rare dan susah dijumpai, kalau jumpa grab cepat2"