CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3679|Reply: 16

Awas Pak Arab “Kaki Kencing” Ini, Jadikan R&R Tempat Minta Duit & Jaja C

Sikap pemurah dan selalu bersangka baik pada individu yang tidak dikenali ada ketikanya membuatkan kita mudah bersimpati tatakala mendengar kisah-kisah sedih yang diceritakan.

Namun tidak semua yang bercerita itu bersangka baik sebagaimana kita bersangka baik kepadanya.

Sejak semalam tular di media sosial kisah satu keluarga Pak Arab yang sudah banyak kali menipu rakyat Malaysia dengan menjaja cerita kononnya dia disamun. Lokasi tempatnya membuat “kerja” juga adalah tumpuan ramai iaitu Kawasan Rawat & Rehat di lokasi-lokasi terpilih.

Modus operandinya mudah saja. Jaja cerita konon disamun, tunjukkan laporan polis dan kemudian minta duit tanda simpati.

Masa yang sama, dia akan pilih pemandu perempuan, orang tua dan mereka yang sudah berkeluarga (mungkin lebih mudah bersimpati dengan ceritanya). Kalau kita curiga dengannya dan mula bertanya macam-macam, dia akan mula memecut keretanya seperti mahu melanggar kita.

So awas ya korang. Walau kita selalu bersangka baik tapi jenayah ada di mana-mana.

Baca perkongsian dari seorang pengguna fb, Nur Dhila yang berhadapan dengan situasi ini semalam dan dia berkongsi cerita untuk orang ramai agar lebih berhati-hati.

Inilah keluarga Pak Arab penipu ini. Dulu guna Saga saja, semalam dah up grade ke Honda City ya. Sila hati-hati

Hati-hati!

Modus operandi akan tahan kereta minta duit. Dia akan minta simpati dengan pelbagai cara. Most feedback saya dapat dan saya sendiri kena. Dia akan tunjuk “report polis” (untuk yakinkan cerita dia) konon-konon dia kena ragut dan tunjuk anak bini untuk raih simpati.

We all dah pernah kena sebelum ni.

Die “aim” kereta area R&R & petrol pam. Sebelum ni dia guna Myvi putih.Kami kena masa di Petrol Pam Bukit Gantang.

Bawa anak isteri demi meraih simpati lebih dan menyasarkan pemandu wanita dan golongan tua untuk meminta duit

Semalam.

Dia rapat kereta kami minta duit. Bila suami minta tengok detail report polis & nak call polis, dia laju tekan minyak. Nasib baik suami sempat elak.

Suami syak ada yang tak kena sebab dia sembunyi telefon bimbit di alas kaki kereta tapi husband nampak (smart phone). Kata kena rompak tinggal sehelai sepinggang apa tak ada tapi ada saja telefon bimbit dan dia agak pushy.

Tadi kali ke dua, dia datang minta duit pada husband. Dia “block” kereta husband minta duit.Kebetulan husband baru alihkan kereta (hujan lebat) nak ambil saya & anak-anak di A& W Seremban sebab hujan.

Tapi husband saya cam muka pak arab (mau tak cam muka orang speeding nak rempuh die). Saya pun cam muka dia.  Husband suruh dia tunggu sekejap (nak call polis tapi dia dh cabut)

Lepas ambil kami, husband nampak kereta pak arab tu himpit kereta lain (rasa kasihan sebab Honda Accord tu dalamnya perempuan) dan ada orang lain juga tengah rakam bagitahu husban Pak Arab tu tengah minta duit kat kereta tu.

Suami cuba rampas kunci kereta dan nk report polis. Tapi tak berjaya. Lepas dia cabut lari, kami sempat tanya mangsa perempuan tu. Dia kata “pak arab tu sindiket minta duit” tapi kami tak tanya detail sebab hujan makin lebat.

Dahulu modus operandinya hanya gunakan Saga, Exora dan lain lagi tapi semalam Pak Arab penipu ini gunakan Honda City untuk menipu pemandu di R&R

Husband dah buat report PLUS call centre. Hopefully pak arab ni tertangkap.

Pak Arab ni akan speeding tekan minyak tak fikir panjang. Jadi hati-hati kerana Pak Arab ni merbahaya untuk warga Malaysia. Melalui video, boleh nampak driver (Pak Arab) tu pusing stereng kereta menuju ke arah suami saya. YES, kali kedua ada niat nak merempuh husband saya).

Senang betul cari makan kat Malaysia ni kan..

Tak mustahil dia “MENJAJA” “report” die kena ragut itu untuk raih simpati pelancong asing. Pasti pelancong merasa simpati & pada masa yang sama “mark” Malaysia ni teruk/ tak selamat. BUAT MALU MALAYSIA AJE!

Dah la senang buat duit, hidup mewah hasil kebaikan dan ehsan orang Malaysia. Tapi pada masa yang sama senang-senang saja golongan ni jatuhkan maruah rakyat Malaysia.

Edit
Feedback saya dapat. Golongan wanita memandu berseorangan/ hanya bersama anak kecil yang menjadi target “keluarga” ni.

Modus operandi sama,  jaja report polis, minta duit, jika tak dpt mereka akan “mendesak” dan himpit rapat pintu kereta mangsa. Pada hari yang sama, “keluarga” ini juga melakukan perkara ini di beberapa lokasi lain, Nilai.

Pelbagai jenis model kenderaan digunakan oleh “keluarga” yang sama nie iaitu Myvi, Preve, BLM, Peugeot, Exora Gold, terbaru 22/01/19 Honda City.

Hebatkan! Makin up grade kereta dia guna.

Rupanya adik saya pun dah pernah kena.  Masa tu Malaysia busy perhimpunan ICERT…

Seperti biasa banyak rombongan bas membawa makcik-makcik dan nenek-nenek dari kampung-kampung untuk tujuan perhimpunan.

Maka buncitlah Pak Arab ni sekeluarga pusing keliling R&R, kutip duit dari makcik-makcik dan nenek-nenek yang bersimpati. Adik saya perhati dengan mata sendiri.

Kredit : FB Nur Dhila

Rate

1

Bagus juga ada pendedahan sebegini moga jadi peringatan buat yang lain

Yang aku kene tu dia satu family naik Alza purple kat RNR Seremban arah selatan.. modus operandi sama macam citer TT tapi meols tak bagi apa2 pun meols cakap klu ko dah tau passport ko hilang ko dari KL kenapa tak pegi ke embassy jer sebab dah buat reportkan yang hadap nak pegi JB apsal.. aku blah jer pastu..

dh ade thread ke eh sblm ni atau dejavu

kalo kena ke aku main block2 kereta ni
berderai dah cermin ko tu

ko sapa?
asal arab je nak jual sentimen agama la konon kena kesian yadayadayada...

punde

kat belah utara pun rajin gak depa ni

Follow Us
cerita hari tu dari akak grab jb, pak arab yang sama ke?

Aku dan suami hari tu ke satu pasaraya popular kat ibukota. Kwsn ni mmg tmpt cina. Tgh jln2 ada org cina ni dtg minta duit katanya duit hilang gitulah..tp dia ckp kat suami. Aku nmpk lelaki tu mcm takde mslh je.. aku ni bertindak ikut naluri.. dlm hati sku ckp dia ni tipu. Kalau duit dia kena curi sekalipun knp dlm ramai2 cina dlm tu blh minta dgn kami. Dgn suami aku mmg blh tipu.. tp dgn aku.. sori. Aku laki tanya aku ada duit tak nak bg.. mslh nya bukan skit dia minta.. siap ada jumlah2... bodohlah kalau ingat aku ni blh percy. Ntah2 minta duit sbb nak shopping. Aku ckp takde duit. Laki aku ms tu mmg takde cash dlm tgn. Aku ada duit cash tp firasat aku ckp lelaki ni pembohong..

Dasar arab bangsa hamba seks

anakkerengga replied at 23-1-2019 08:19 AM
Aku dan suami hari tu ke satu pasaraya popular kat ibukota. Kwsn ni mmg tmpt cina. Tgh jln2 ada org  ...

Ramai pemgemis sekarang guna "pendekatan" ini sekarang. Konon tak memalukan berbanding duduk di kaki lima tadah mangkuk. Dua tahun lepas ada sekor wanita asing mintak 2 ringgit untuk beli makan. Aku tanya dari mana dia kata kashmir. Lupa plak aku nak tanya kashmir pwkistan atau india

Oh pnh jadi masa 2 bulan lepas naik kete putih..dia lepak je dlm kete tp x keluar. Masa tu hujan n nak sgt pi toilet. Masa kite bukak pintu sedia nak lari ke toilet..tetiba dgr suara org jerit panggil2. Meols buat dono je la apsal aku da keluar ko baru nak panggil. Tp kwn meols yg lambat keluar kete da terkena la. Masa makan baru dia citet org tu mntak duit.

dari dua tahun lepas kot

especially kat bandar aku x pernah bagi dah duit  kat peminta sedekah or orang macam atas ni

aku lalu buat tak tau je

aku kena pun masa ICERD kat area KL Sentral
ada sorg naik axia ke apa ntah.. tahan aku suh berenti ..ingatkan nak tnya jln
rupanya create cite bgtau kena samun kat R&R ...
isteri kat sebelah tapi mcm x de reaction cuma pandang jer aku ...
nasib baik masa tu ada kereta kat belakang aku pun ciao ...
tpi dorg ni buat kita jadi ralat  ... ntah betul ntah tidak ...

iolss pernah hampir terkena. tapi bukan dengan pak arab la. dengan melayu otw dari kl sentral ke mrt muzium negara. iolss masa tu dengan adik. tetiba ada sorang lelaki ni panggil. ingatkan ada barang tercicir ke sebab masa tu bawa banyak barang.

pastu dia tanya ada duit tak. motor dia rosak. wallet dia hilang. iolss cakap la takde duit la. dia push jugak, cakap RM5 pun ok. ktorang still cakap takde duit. dia pun give up kot, pastu dia cakap takpe lah.

orang macamnilah yang buat rakyat takut nak bantu orang. utk kes lain (bukan kes lelaki arab ni), entah2 memang betul yang minta bantuan tu memang dlm kesusahan, betul2 kenderaan rosak, atau betul2 baru lepas kena samun. tapi sebab dah banyak sangat kes menipu macamni jadi, kesian nasib org yg memang tengah susah, sebab org lain taknak jadi mangsa penipuan.

yg tiap kali kita makan, kt area KL ni (tak sure la tempat lain macam mana) yg org normal duk usung org buta jual tisu sambil mintk derma tu... adakah sindiket ke apa tu?

kalau org buta tu dipergunakan mmg kesian... akak sejak dulu lagi mmg tak bagi pun duit kt org2 camtu... one thing, its kind a rude bila kita tengah sedap2 makan org duk dtg tanya itu ini...

never give anything

aku nak sedekah, aku cari orang. bukan org yg datang kat aku.