CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

'Berkhidmat Untuk Rakyat Konon! Jururawat Kerajaan Muka Ketat Waktu Bertugas, Ba

meteorspeed replied at 24-1-2019 12:20 PM
cuba nurse tue ganti tempat kerja org lain hehehee..pas tue boleh la tanya pendapat mcm mana?

Ganti jer la..tukar suka sama suka. dalam masa sebulan

Yang jaga kaunter bayaran pun sama juga ramai yang kelat je mukanya

apsal x attack peniaga petaling street yg hamjad? Lanchow lah pembuka twiter ni. Sj nk attack kakitngn awam. Jumpa kat luar kasi terajang je sedas.

Pokchik pernah ada gelpren nurse.... sonot..selalu dapat panadol pree... Bab makan selalu kena peringat bab kole ngan BP...
Mantan gelpren nurse Pokchik pun xtra hygin..
Kih...kih...kih

umbut replied at 23-1-2019 07:58 PM
Kesian nurse..takat ni aku jumpa semua nurse kerajaan baik2.. time bersalin semua baik2. Nurse skrg  ...

Hiks, semalam i jumpa nurse dlm lif kat rumah, diorg melawat ibu bersalin, molek je tegur muka maneh, tp kannn tgk maklong i kwn i yg kerja nurse, its a hard hard job

Tengok keadaan..ada yg baik..ada yg x mesra.. Pernah masa warded dulu, yg kat wad mulut puaka sikit..muda, dan gred rendah..
Bila da nak ke OT, semua yg veteran in charge.. Sister..matron..siap panggil saya "sayang" lagi..siap tanya tempat kerja..sebab saya sama kawasan kerja dengan anak dia..

Dalam situasi lain..pernah berkampung kat wad..jaga ayah..lebih dua bulan..satu wad layan baik..dari staff nurse, sampai doc pakar..termasuk janitor

Saya rasa, apa yg tentukan layanan mesra atau tak, ialah atasan..kalau atasan n suasana keja seronok, automatik semua orang happy..n layan client dengan mesra..

Follow Us

Yg kritik tu bodoh..keje ko ucap mekacehhhh..bukan arap balasan..tu tak ikhlas bodoh

Ko buat baik konon..ko HARAP manusia lain balas baik gak?? Baru branak semalam ke

Ko jejalan pas tu SEDEKAHKAN senyummm manis ko kat soang ni...oang tu wat muke ketat..jeling camm nk telan ko n angkat hidung dongak diammm je ..masam muke..itu reply dia...sooo ko nak marah? Kata sombong? Tular kat pesbuk kata oang taman situ kerek kerek belaka?

Atau ko abai gitu aje..keje ko buat baik..abissss

Oang nk balas camna tu bab depa..ko cuma harap ALLAH SWT redhaaaa perbuatan ko..ikhlas ko TAK HARAP BALASAN DARI KEJADIAN ALLAH seme

Ni yg patut SIKAP kita ada..nk buat andaian..berkalauu kalau ..sampai kiamat tak abis

eh tak balas terima kasih pun kena up tweet ke?

dek, acik kaunter bayaran lagi dasat dek. sepanjang hari orang bagi duit kat dia, dia tak cakap pun "terima kasih" mahupun membalas dengan "sama-sama". muka mencuka lagi adaaa. yang tu ko tanak twit pulak? takde pulak yang suruh acik kaunter tu berenti kerja

Cemowunk
Bahasa wechat tahap tinggi ni..
Dua tiga kali eja slow2 dlm cubaan nak paham
Btw iols yg setahun 3x masuk hosp govt pun rasanya penah sekali je jumpa nurse sombong mulut hazab ni..
Pastu dgr nurse lain ngumpat dia..
Ada gak dgr nurse ngumpat ho pompuan pemalas...

mengeja pun cambabi
patut dia yg duduk zoo

klu da kje bahagian komunikasi ni pepaham je la.. kekdg kne marah dgn patient or customer or operator bende tu boleh berubah mood.. brpe kali ko kne hadap kne marah dgn org 1 hari.. boss pun xder nk marah hari2..

just respek je bende2 sekeliling ko..

Nurse gomen skrg gaji besor2 pun x syukur lagi ke? Kalau masuk swasta lagi teruk la tekanan tu ditambah dgn gaji ciput lagi nya

weezerfan replied at 23-1-2019 10:27 PM
Bahaya kutuk nurse ni kang kena saman pesatuan depa

Ckp pasal saman tu kan,ape cer persatuan nurse VS linda tu ek?hihihi..ketinggalan ktm nih

So far,nurse y rawat sy ok2 je..siap ada y follow up even lps sy kuar spital,dia bg private no sbb dia ckp sng sy contact utk bt apointment..hihi..thanks sgt2 akak nurse..

Doc y kerek ada gk..tp jrg2 lak up psl docy kerek kan..asyik nurse je..doc y bg jawapan cam shit pn ada..bila kita tny,jwb acuh tak acuh...maybe dia igt kalau dia explain pn kita takkan faham..belittling the patients..ai is geram ngn doc cenggitu..

Peliklah netizen ni
Biar dia LA dia masam pun
Dia dah buat keje dia
Biasa nya berkhidmat untuk gaji dan kerajaan
Dia tak senyum ikut dia LA

myakayina replied at 24-1-2019 10:28 AM
Alhamdulillah..tak pernah jumpa lagi dgn nurse kerek or muka ketat..semua baik2 dan helpful..
konse ...

Utk resign dgn keadaan ekonomi skrg,rasanya mmg x ler..nak2 y dapat keje gomen..dorg aim nk dptkn pencen d hari tua nti..stress,or unhappy job life mmg main taram je laa..

Satu je kot y dorg kne ada,ikhlas dlm pekerjaan..n niat kena betul...kalau niat pn mmg sekadar nk dpt gaji,tampung hidup,y tu la dorg akan dpt..tp keje hauk..gaji dapat..

Sepanjang idup aku jumpa ada satu nurse yg hamjadah kat icu sultanah aminah...pas dgr wad tu tbakar...rasakan..tak boleh ke ckp baik baik dgn pesakit...moga ko diberi hidayah..

Tp yg lainnya nurse gomen sangat2 baik..hosp kluang terbaik...ingat lg ...moga dimudah dan dimurah rezeki nurse2 tu..aku tau kerja diorang stress...

tak semua nurse mcm tu

pernah jerk terjumpa dgn nurse yg berlagak sombong
dan mulut mcam longkang
pernah pegi klinik gigi kerajaan boleh dia suruh balik
mana aku tahu jadual klinik tu ada hari tertentu hanya utk org dewasa atau budak sekolah
aku ckp la mana aku tahu jadual klinik tu
aku ckp xde pun pengumuman kat tv/radio/surat khabar hari apa yg boleh datang
setakat tampal kat klinik jerk...kalau org x tahu da tentu la org dtg jerk
pastu kalau bukan hari yg betul da kena balik pulak
aku ckp org lain pun kerja jugak...aku pun keje gomen jugak
akhirnya dia layan jugak selesai urusan aku

aku nak komplen kedai melayu

selalu kedai melayu muka kerek2 seolah2 dia tak hadap duit aku nak membeli di kedai dia. jawab pun acuh tak acuh. tanya apa semua pun taktau takde. tanya kedai mana yang ada? takde. semua takde. piirahhh

so? jangan harap aku nak beli kat kedai melayu kerek ni