CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5003|Reply: 38

Bayi Tergelincir Dari Kereta Sorong Di Eskalator, Salah Ibu Bapa Atau Salah Lif

Memang banyak tanggungjawab perlu dipikul apabila menjadi ibu bapa. Paling penting adalah untuk memastikan keselamatan anak-anak ketika berada di tempat awam.

Baru-baru ini, tular di Twitter apabila seorang bayi dikatakan tergelincir daripada kereta sorongnya ketika berada di eskalator. Kejadian ini dikatakan terjadi di Kenanga Wholesale Centre (KWC).

Kredit foto: Twitter

Hal ini dikatakan berpunca akibat lif yang dikhaskan kepada ibu bapa yang membawa kereta sorong dan orang tua dipenuhi dengan anak muda.

Rata-rata netizen turut mengatakan bahawa kejadian seperti itu tidak asing lagi di pusat membeli-belah tersebut.

Pun begitu, ada juga netizen yang mengecam ibu bapa tersebut sebagai pemalas kerana menggunakan eskalator, walhal membawa anak di dalam kereta sorong.

Netizen lain membela ibu bapa tersebut dan menyelar pengguna Twitter itu kerana main cakap tanpa ada sebarang pengalaman.

Bagi yang sihat tubuh badan, dahulukanlah orang lain yang lebih memerlukan untuk menggunakan lif. -
CARI

Rate

1

Pegi kenanga tu, ank bwh 12 jgn la bawa.
Pls, x kan tu pun nk kena peringat.
Kenanga tu kotor.
Berhabuk.
Seller uncivilised.
Please la

Ngeri bawak baby turun eskalator..

Kat mana2 mall pun selalu. Dengan stroller gigih menyelit walau ada penghalang. Apa salahnya ko lipat stroller then dukung anak tu.

I tak boleh nak salahkan org lain yang nak guna lift but kalu I jadi parents I sanggup tunggu turn untuk lift daripada merisikokan anak guna escalator

jenis malas nak dukung anak ke?alahai, aku banyak je tengok mak pak jenis anak baru lepas berpantang terus gigih nak gi merayap kat mall n letak anak kat stroller..ape kejadah la..aku brani bawak anak aku gi mall bila dia da pandai dduk n tu pun aku dukung dia pkai baby carrier je..

Follow Us
chicozinn replied at 25-1-2019 11:45 AM
jenis malas nak dukung anak ke?alahai, aku banyak je tengok mak pak jenis anak baru lepas berpantang ...

aku selalu nampak parents gigih bwk baby pegi pasa mlm
kan berasap2 dgn org merokok lagi, pastu asap2 bako ayam la satay la segala
adoi sian baby

Aku bwk stroller anak, mmg akan gunakan lift.. Xlah nak guna escalator.. Bhaya sangat.

Tapi tulah.. Lift ni dah khusus untuk oku, utk stroller.. Tapi bila bukak je lift penuh ngan manusia yg sihat leh berdiri, couple.. Org mcm aku ni kene lah tggu lift kemudiannya.. Klo rasa sempurna, xde apa bwk.. Jgnlah guna lift.. Lagi lagi lift kat Alam Sentral . panas, crowded gila

kaklong32 replied at 25-1-2019 11:51 AM
aku selalu nampak parents gigih bwk baby pegi pasa mlm
kan berasap2 dgn org merokok lagi, pastu a ...

stakat ni aku xpenah bawak ank aku g pasar malam..aku kalu nk sangat aku akan go sendiri xpun soh laki aku singgah jap sebab memasing balik dari tempat keja akan lalu pasar malam..nak bawak anak memang xla..tggu da bsar dalam 3-4 tahun da pandai berjalan tanpa jatuh baru boleh..

Kalau ni kes di KWC pastinya salah parents sebab gigih juga nak guna escalator pada hal kat sana lifts banyak dan besar.  Orang pun tak ramai gunakan selain yang bawak barang banyak je.  Tak perlu beralasan orang ramai guna, orang sihat pun guna, couple sibuk guna etc kalau diri sendiri yang sebenarnya malas nak guna.

memang mak bapak budak tu bodoh and pemalas pun..
kalau terpaksa guna escalator, ko dukung la anak tu..
dah la malas dukung pastu anak pun tak buckle up elok-elok dalam stroller..
kalau anak dia elok je berikat ketat dalam stroller tu, takde la jatuh..
melainkan dengan stroller tu bergolek jatuh ke bawah..

bedahmulutpuaka replied at 25-1-2019 11:52 AM
Aku bwk stroller anak, mmg akan gunakan lift.. Xlah nak guna escalator.. Bhaya sangat.

Tapi tulah ...

betul..yang sama2 menunggu pun banyak yang belum beranak pinak, bila lif buka terus masuk je tak hirau kita yg bawa stroller ni.

aku biasa gak tolak stroller kat escalator.. tapi anak aku dukungla... dah sampai bawah barula letak semula dalam tu.. sebab.. nak tunggu lift? adoila baper jam penat menunggu... yang sihat walafiat penuh dalam lift..

Salah parents laaa...ape ke jadah xreti dukung anak ke?xkan xreti bahaya

kalau anak aku x tido, and kami laki bini dah fed up tunggu lif, thats it - angkat anak dalam stroller tu dukung and angkut gitu je stroller tu, WAJIB unoccupied, kosong

sebabnya aku trauma tengok depan mata, budak dalam stroller berguling2 jatuh eskelator, and masa tu aku tengah sarat pregnant..tobat la aku xkan buat Allah dah bagi peringatan awal2

satu lagi, aku cringe kalo budak ayah dia dukung tengok bawah sambil berdiri dekat rail. lelaki kan tinggi, contoh laki aku la...aiyooo aiyoo cengkam2 kaki aku tahan serammm. bising mulut aku dok 'sayang sayang..dah la sudah'

iols dah merasa turun eskalator straight away from 5th floor to 2nd floor kat capital city, jb..  azab tau dia punya tinggi.. memang bahaya untuk kanak-kanak.. i wonder, kenapa la diorang buat escalator setinggi-tingg macam tu, dah la curam..

is the baby ok?

We learn from other mistakes, we hope for the baby in good health.

i memang seriau nak guna stroller pastu turun eskalator..selalu kalau lif penuh pun i akan dukung baby n husband akan tolak stroller tu..mmg tak berani amik risiko

aku sokong je budak yang hencap mak bapak tu

dah memang betul apa budak tu cakap  

ada tu anak baru boleh berjalan gigih suruh anak melangkah sendiri kat escalator

orang kat belakang pulak kena tunggu ko acah acah nak ajar anak naik escalator

12Next
Return to list New