CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Gara-Gara Video Tunjal Kepala, Aliff Syukri Terpaksa Pulangkan Qayyum Kepada Ibu

Lega la kot bibik propa tu

Harap makpak kandung budak ni tukar je nama lain
X perlu ada kaitan dgn alipsukri dah
Tukar skali qayyum tu mcm x sesuai
Panggil yom yom cm apa je

Capacity meolls bole ckp toktinlip ni honest tapi without being pretending and lying
Husban&wife ni pleasant couple...... i try sincerelyto give some credibility to them, and if diaorang doesn't earn our belief, at least they has our sympathy(sebab gila donia)

Susah nak husnozon dgn si alip dgn si shida ni. Shida pun merempan je lelebih. Sampai tajuk awani pun dia marah padahal yg awani lapur buat headline tu sebiji caption dia kat ig.pastu merempan. Dan kita x tau side story sebelah mak kandung yom ni. Yg nampak hal org yg berduit. Peliknya kenapa baby baby angkat dorang ni boleh di pass around? Dgn si mel over tu pun pnh duduk kan ..padahal masa adopt si yom si shida blm pregnat lagi .pelik salahkan netizen punca kena pulang yom.padahal hp melekat je kat jari 24 utk update kat ig . Bula org nampaknpelik org komen la pelik2. Salah kan diri dulu yg suka upload xda otak sebelum mengata netizen xda otak

Kak-Leen replied at 25-1-2019 04:29 PM
Time kecik dulu lagi kekejap dia cakap minah hitam. La ni dah manis sikit.. Anak2 angkat ni la yg  ...

bukan arwah tokpah dah buat benda gini ka??dia sponsor ramai budak sek agama & tahfiz dalam & luaq negara siap buat hostel kat banglo dia kalo budak2 tuh nak melawat.

Taknak bersangka buruk pada Dato dan Datin. Tapi, tindakan mereka menyerah begitu saje Yom dengan alasan desakan netizen, memang tidak boleh diterima . Siapa yang ambil anak angkat tahu bagaimana susahnya nak serahkan anak mereka.Mereka sentiasa insecure ...walaupun ada surat sah tapi sentiasa dibayangi akan diambil bila-bila masa saje. Kalau keluarga kandung datang melawat, hati resah dan cuak saje. Ini perasaan sebenar seorang ibu angkat yang menganggap anak angkat sebagai anak kandung. Tapi, tindakan dato dan datin tak membayangkan perasaan itu. Seolah-olah semuanya lakunan untuk tujuan batak likes dan views saje. Tak dapat bayangkan, mesti Yom akan menangis dan susah tido.  Kenapalah korbankan  budak kecil tu kalau betul-betul ihklas nak menjaga. Sakitnya sampai menikam di hati bila anak tu tiada disisi.

Follow Us
esteryen replied at 25-1-2019 02:36 PM
maid indon mereka yg tunjal, time tu tin rebecca teletubies tengah rekod video, maid indon tu mmg  ...

Kalau toklip dgn bini dia side bibik pendera tu something is wrong la mmg nampak sgt tak jaga betul2. Ingatkan kena pecat.

clarizsa replied at 25-1-2019 08:53 PM
Harap makpak kandung budak ni tukar je nama lain
X perlu ada kaitan dgn alipsukri dah
Tukar skali  ...

Eloklah balik pada mak dia. Merasa anak ni kasih ibu sejati, mudah2an. Kalau tak menumpang kasih dengan bibik la sampai besar.

Takpe lama2 ok lah tu budak umur setahun tak ingat apa2 bila besar  nnt. Bibik tu la tunjal lgi, itu yg kita nampak, belakang mcm mana dgn yom pun nampak a little bit slow leaner lg la menguji kesabaran bibik.

Semua nak tayang Ig bagai mendapatla.. takpela mak kandung dia jugak camna pun.

esteryen replied at 25-1-2019 03:29 PM
https://beautifulnara.com/viral-video-pembantu-rumah-tunjal-kepala-anak-angkat-aliff-syukri/
.
d ...

Oh baru tgok video nya. Video rebecca. Ada rasa bersalah tak sheols mungkin mak yom boleh mintak tolong bekah pulok. Sheols pun penyayang.

Kak-Leen replied at 25-1-2019 04:07 PM
Bibik tu akak x berapa nak berkenan. Sorry. Kuat membodek.

Bibik2 tok alip mmg scripted bodek agaknya. Dlm video2 tu, penuh dgn pujian2 aje, sedap datok, cantik datok, baik datok, mahal datok.

Awat iols dengor lagu selawat toktin tu ala2 lagu bobo dislowkan?

...ditelponnn...nggak diangkat-angkatttt...

Tok alip n wife berlakon, upload kt YouTube.org tgk..kaching..kachingg. Tok alip jugak yg buat duit.

iols suke tgk anak angkat erma yg perempuan tu..cantik sgt..

psl yom ni..iols reserve dlu..tgk kot la tetibe smgu 2 ni tetibe yom blk ke pangkuan tin shida..

DARSITA replied at 25-1-2019 04:21 PM
Thanks yang bagi link video.

Macam babi maid tunjal tunjal kepala Qayum. Tengok muka maid bengis  ...

U tgk.tak tempat tido budak2 tu..yg berpagar tu.....kan ade video budak2 tu nak keluar dr bilik tp kene pagar...tgklah tilam anak2.angkat tu...mmg tarap2 hina ja die sediakan...

DARSITA replied at 25-1-2019 04:25 PM
Ha betul tu sendiri yang letak gambar utk raih perhatian bila dah jadi mcm ini salahkan follow ...

Silap2 niat toklip nak jadikan depa berdua "pelaris"... sekali hujung2 budak tu tak fit mcm budak2 lain....bye..bye la yom... toklip carik "pelaris yg baru"....

namieamuro replied at 25-1-2019 10:32 PM
iols suke tgk anak angkat erma yg perempuan tu..cantik sgt..

psl yom ni..iols reserve dlu..tgk ko ...

Rasa mcm balik semula. Tahan ke maknya nak jaga anak cranky 24/7. Kurang2 dekat umah alip tu byk bibik leh pass baton kalau sorang dah menyampah nak hadap. Pass sikit sorang.

nazzse replied at 25-1-2019 05:56 PM
Patutla.. Toklip pernah tunjuk kan bapak yom dulu, gambar belah belakang je..dari body nya tu mcmn ...

Mak ayah meena bukan warganegara jugak...mak indon, ayah bangla.  meena sangat cheeky...lawa budak tu...masa awal2 ada jugaklah mak meena mintak2 duit...

Honestly aku sedih bila aku tgk yom dipulangkan kepada ibu kandung dia. Aku ada seorang anak saudara angkat. Abg aku amik masa baby hari ke4m anak tak sah taraf. Amik di hotel dengan babynya hanya pakai oampers shj. Niat abg dan akak ipar aku pergi saje nk jenguk kesihatan ibu tu sbb ibu baby tu student akak ipar aku. Alih2 dia kata amik la bawak balik. Dia x mintak apa2 cuma jangan putuskn hubungan. So abg dan akak ipar aku setuju. Masa abg dan kakak ipar aku bawak balik, keluarga besar aku which is mak sedara, nenek semua tak terima sebab x sah taraf. Tapi pesan ayah aku, baby tu tak bersalah. Jadi kami sekeluarga besarkan dia dengan penuh kasih sayang. Even aku makin bertambah anak saudara dan aku dah ada anak sendiri, kasih sayang tetap tidak berkurang.

Aku tak faham kenapa orang kata anak angkat lain anak kandung lain. Guys, once seorang bayi nak nak dh jadi ibu susuan, tak ada beza. Sayang tetap sama. Nak nak amik dari kecik, nampak dia membesar dengan keletah yang comel. Anak buah aku tu, sayang tetap sayang, marah tetap marah kalau dia buat benda yang salah.

So untuk tok lip n tin shida, kesedihan yg diorg rasa tu aku yakin itu bukan lakonan. Cuma itu mungkin peluang untuk dia canang since mmg diorg gile glemer

And aku rasa yom akan pulang semula ke pangkuan tok lip.  Sebab x silap aki si yom ni mcm ada penyakit colic. Asyik menangis je. Sama macam anak aku. Menangis je keje dia. And itsvnot easy to handle. Mmg 24h melekat je dengan aku. Dan kalau ibu kandung dia x kuat mental, may b dia akan pulangkan kepada tok lip.

Qayyum tu macam allergic dengan Dato Aliff tu... Setiap kali ada Dato memang nampak muka Qayyum stress and start menangis. And Qayyum pun asik sakit kan.  So mungkin ada hikmah lah baby tu di pulang kan kepada ibu kandung dia. Mungkin awal2 tu niat dia baik nak anak dia hidup senang. Tapi bila tengok anak dia asik sakit, stress and kena tunjal2 pulak oleh si bibik tu si ibu pun risau.